Участвали ли сте в застрахователна измама?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Участвали ли сте в застрахователна измама?

Да
12
15%
Не
68
85%
 
Общо гласове : 80
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от BMW_POWER » 18 Ное 2018, 23:19

Може и без подробности. Интересни са ми резултатите :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от bum_bum » 18 Ное 2018, 23:25

Да. На три пъти застрахователите ме измамиха и не изплатиха редовно заведени щети. На мен съответно не ми се занимаваше с жалби и пих по една студена вода. :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от BMW_POWER » 19 Ное 2018, 0:48

Застрахователите навсякъде са едни и същи. Жалкото е, че не можем без тях. На фона на тукашните, бг-подобните са си направо цвете за мирисане. Писал съм го. Имате инцидент, първите $200 клейм за година не се изплащат. "Самоучастие" се води. Имате три инцидента за две години, застраховката лети. Имате тикет за превишена скорост, неспиране на стоп, не дай си Боже алкохол, може да стигнат до $400 на месец. Едностранна застраховка (ГО), независимо от стойността на колата. Имало наводнение на 8-10км от мен, застраховката на къщата ми скача, защото имало "много клеймове в моята ерия" :shock: Избор и конкуренция, стига бе :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от steeN » 19 Ное 2018, 0:57

Самоучастието (deductible) е страхотен начин да си намалиш цената на застраховката и разбира се е въпрос на избор. Ако искаш всяко дребно нещо да се плаща, застраховката скача напълно логично.
Надявам се да го въведат и в България. Освен всичко останало дисциплинира.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от cerberus » 19 Ное 2018, 1:09

bum_bum написа:Да. На три пъти застрахователите ме измамиха и не изплатиха редовно заведени щети. На мен съответно не ми се занимаваше с жалби и пих по една студена вода. :mhihi:


Това щях да напиша :mhihi: Всички опряли някога до застраховател, са участвали, волно или не, знайно или не :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от BMW_POWER » 19 Ное 2018, 1:51

steeN написа: Ако искаш всяко дребно нещо да се плаща, застраховката скача напълно логично.


Може ли да дефинираш "дребно нещо"? Особенно при цени на труд над $100/час

Ще ти дам жокер. Надрана страница (в района на задна врата-калник). Женицата (клиентка) се е закачила в колона, надрала е боята около 10см и е върнала обратно. Вижда се основата, метала не. Няма огъване и деформации. Естимацията е за $2000. Хюндай Елантра 2010г. Жалко, че не я снимах.

Фокус-мокус системата в бг, стига бе. Това няма да стане никога. Крадат ти колата и на следващата година за новата кола застраховка дабъл, защото си имал събития, ще започне революция :OT:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от steeN » 19 Ное 2018, 3:15

Да, при $200 deductibe... тя е платила само $200 и застрахователната компания е платила останалите $1800. Това разбира се не е фиксирано. Ти сам си избираш колко да е deductible. Може да избереш 0 ако искаш, просто ще плащаш много по-висока застраховка.

За кражбата са някакви твои интерпретации, които нито ги има някъде, нито имат нещо общо с deductible концепцията.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от BMW_POWER » 19 Ное 2018, 3:18

steeN написа:Да, при $200 deductibe... тя е платила само $200 и застрахователната компания е платила останалите $1800. Това разбира се не е фиксирано. Ти сам си избираш колко да е deductible. Може да избереш 0 ако искаш, просто ще плащаш много по-висока застраховка.

За кражбата са някакви твои интерпретации, които нищо общо нямат с deductible концепцията.


Не знам от какви органи си изсмукваш информацията, но определено нямаш опит със застрахователи. Позвай гугъл (както много колеги ти препоръчаха) и пействай информация. Ти налази темата и вече имам лоши предчувствия и за нея :OT:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от steeN » 19 Ное 2018, 3:20

Пиша го като услуга на другите във форума, за да не ти се вържат на тъпизмите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от BMW_POWER » 19 Ное 2018, 4:03

steeN написа:Пиша го като услуга на другите във форума, за да не ти се вържат на тъпизмите.


O, Просветителю!

Ще покажеш ли лицето си, ще спделиш ли името си!

Нека "Другите във форума" те честват в деня на народните будители :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Пак не споделяш опит, само цитираш гугъл ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от alekangg » 19 Ное 2018, 7:50

Бахти мъката бахти чудото.
Пак разбрал недоразбрал пише из форумите и разяснява глупости на търкалета.
Вземи прочети и разбери какво значи самоучастие и карай по-внимателно за да не ти лети застраховката..
Ако нямаше такова, щеше да си патиш като поп 3 пъти по 1000 или 2000 долара, тогава по-добре ли щеше да си?
И накрая пак щеше да ти отлети цената, но щеше да е х2 или х3 от което плащаш сега.
Навсякъде се практикува това и всички са доволни, ти като не си, кой те кара да имаш самоучастие? Карай без, ама нещо и така не искаш, защо така??
Демагогията е пълна при теб или незнанието не знам кое е.

Аз съм карал кола 3 години в Европа с такава схема като моментната й цена беше към 13к евро. Плащах гражданска и каско за общо 330 евро, като имах самоучастие от 300 евро. Ако нямах самоучастие, щях да плащем точно х2. И понеже не съм бил виновен не са ми вдигали нищо през тези години.
Ха сега сметни колко би излязло удоволствието да караш кола за 13к евро в България и колко ще плащаш за ГО и каско общо.
Хората му дали избор, то рупа и недоволен, друго си е тука всички фирми с разлика от 0,5% в цените и без самоучастия и вдигане на цените с 40% таи година за всички овце.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от barty » 19 Ное 2018, 9:28

bum_bum написа:Да. На три пъти застрахователите ме измамиха и не изплатиха редовно заведени щети. На мен съответно не ми се занимаваше с жалби и пих по една студена вода. :mhihi:


Аз веднъж :mhihi: пих студена вода за 1000лв от Армеец.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от Е.Димитров » 19 Ное 2018, 9:33

Само да добавя...
какви са тея поразителни глупости и чисто измамни схеми със "самоучастие"
Моето "самоучастие" се изчерпва с плащането на застраховката и точка! До там участвам в схемата.
Застрахователя приема риска както намери за добре и почти винаги си прибира парите в края на периода без никакви претенции от моя страна.
Не виждам никакъв смисъл, освен в не плащане на щети с тая схема със "самоучастие" то.
Поредната безмислена, тоест много мислена схема на застрахователя, да не поема типичните често срещани ожулвания на паркинги и леки щети, като в края на периода прибере цялата пара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от alekangg » 19 Ное 2018, 9:39

Е.Димитров написа:Само да добавя...
какви са тея поразителни глупости и чисто измамни схеми със "самоучастие"
Моето "самоучастие" се изчерпва с плащането на застраховката и точка! До там участвам в схемата.
Застрахователя приема риска както намери за добре и почти винаги си прибира парите в края на периода без никакви претенции от моя страна.
Не виждам никакъв смисъл, освен в не плащане на щети с тая схема със "самоучастие" то.
Поредната безмислена, тоест много мислена схема на застрахователя, да не поема типичните често срещани ожулвания на паркинги и леки щети, като в края на периода прибере цялата пара.

Май пак не разбра..
Никой не те кара на сила да влизаш със самоучастие.
Само, че аз както и много други, не си пазят ламарината повече от очите и не бягам да ми правят всяка драскотина, ако се появи, още повече, че нямам такива и накрая плащам под 50% отколкото ако съм без самоучастие.
Като цяло има хора избиращи нулево самоучастие, но те са потенциално опасни и се знаят, че няма да изкарат годната без да са виновни редовно си жулят колите.

Точно за това има различни варианти, кой както иска, но явно и ти искаш да е твърдо един вариант и те дразни, че други може да платят по-малко от теб. Така или иначе, ако пожелаеш има вариант самоучастие да е 0 евро, просто ще има и други варианти за такива като мен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Участвали ли сте в застрахователна измама?

Мнение от Mpower94 » 19 Ное 2018, 9:50

Ако седенето на пасажерското място се счита за участие, да. А и аз под застрахователна измама имам в предвид следната случка.
Караме си по една пряка, и стигаме на т образно кръстовище на което сме без предимство. От ляво няма никой, от дясно се показва познат който ни пуска да минем, съответно шофьора почва да се изнася за ляв завой, и точно на средата на пътя паркирана кола тръгва рязко и ни удря точно във колоната на шофьорската врата. Имаше 5 - ма свидетели, че колата която ни удари беше паркирана. А ако се е движел по платното неговата кола би трябвало да е смачкана цялата от пред, а беше само дясната и страна, с две думи си личеше ,че е била спряна. Но в крайна сметка изкараха вината във нас. Това беше 2014г, какво се е случило от там на татък, нямам представа, но съм сигурен, че всичко беше нагласено.
На скоро по време на краткото ми пребиваване в Берлин, един турчин ми предложи да го тресна със служебния бус във вратите, срещу заплащане. :kuku:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook