Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Jarvis » 21 Ное 2018, 12:55

Зимна подготовка на е91 - нови гуми Фулда, течност за чистачки и това е.... а тия дето носите одеяла и брадвички най-вероятно си имате таен подземен бункер в двора и чакате апокалипсис, който най-вероятно никога няма да дойде, но вие сте готови! :lol:
Сещате ли се за оная джиповска приказка, която гласеше, че колкото ти е по-голям джипа, толкова по-далеч ще ходиш за трактор?
Е, аз си знам, че БМВ-то е пикливо и карам само по отъпканото, та до брадвички, лопати и подобни аварийни средства не съм опирал досега... а живея в балкана :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Don_Diego » 21 Ное 2018, 13:33

Не го разбирам това "подиграване" на подготовката за зимата :dunno:
В старата ми работа се налгаше да реагирам по всяко време на денонощието и да съм готов да потегля навсякъде във всеки един момент. Няма кой да чака да се сетя какво трябва да сложа в колата. Да не стигна до някоя точка заради липса на вериги или неумение да ги сложа не беше опция. Да карам бързо и да ми замръзва течността - също. Каквото зависи от мен да подготвя го правех и никога не съм съжалявал, че съм си иградил този навик. Сакатлък на пътя може да се случи винаги, навсякъде и по всяко време :winky: Който не е висял с часове в нищото поради независещи от него причини, той не знае какво е. Пък и дядо ми лека му пръст все казваше: Слабата подготовка е подготовка за провал. Повечето от нещата в колата нито храна искат, нито вода - мяташ в багажника и да си седят там. По-добре да ги имаш и да не ти трябват, отколкото обратното.
Лично аз така съм си подредил нещата в багажника, че нищо не дрънчи и не се търкаля свободно, следователно и не ми пречи, но знам че съм подготвен за всякакви сценарии :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Knoxville_ » 21 Ное 2018, 15:34

С одеалото зимата е неуместно да се правят ебавки.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Jarvis » 21 Ное 2018, 15:45

Случвало ли ви се е някога, някъде зимата да тръгнете без зимно яке?
На мен никога.
С дебелото зимно яке навън си перкам без да ме притесняват температурите. Същото важи и за зимни обувки.
Ако не дай си боже остана без топлина от парното на колата, обличам се, все едно колата я няма и толкова. Това одеяло къде да си го увия и какво да си завия с него?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от alx » 21 Ное 2018, 16:33

Knoxville_ написа:С одеалото зимата е неуместно да се правят ебавки.


точно това щях да напиша и аз. винаги одеяло - едно за сцепление, две да се завиеш с него като те хване виелицата и заореш някъде по пътя и пътна помощ ти вика "ще дойдеме като спре да вали"... също свещ и запалка.. с одеало и свещ просто няма как да замръзнеш докато свеща гори.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от dan-dam » 21 Ное 2018, 16:47

В колата имам почти всичко гореизброено. Но най-съществения "трик"който ползвам, когато пътувам зимата през Петрохан(почти всяка седмица) е да пътувам по-късно вечер, когато няма трафик. По мои наблюдения проблемът не е в пътя или колата, а в неподготвени шофьори, които правят глупости. Пък и няма киша, пътя е стегнат и си е приятно. Никога не съм закъсвал, а съм карал осем години Е34-ки без шпер.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от TNT » 21 Ное 2018, 18:32

Няма майтап. Като тръгне някой "ский ся 4х4-то колко върви с летни", или някой ТИР... С ТИР-овете обаче го има и момента, че не винаги е в шофьора проблема. Калеко ми цял живот това прави. Преди години (разбира се, българска компания) го пратиха на някъв курс през планините в яки виелици. С уговорката "ае бе, все ще стигнеш". В един момент се спират камионите и не знам си колко километра по завоите на заден ход :kuku: , защото няма къде да обърне.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Jordana » 21 Ное 2018, 20:59

Странно ...никой не спомена че носи вода , а известно е че хората често умират от жажда при голям студ тъй като организма се обезводнява много бързо . Затова винаги си нося брадвичка . Нося си брадвичка за да мога да насека дърва . А дървата ми трябват да запаля огън . А огъня ми трябва да разтопя сняг и да получа вода . Водата освен за пиене става и да си направи човек когато закъса топла супа на огъня когато топи сняг . Затова си нося какво ....маги малки тайне естествено . Да не си помислите че си нося пушка , да застрелям нещо и да сготвя на супа :mhihi: Човека е човек когато е на път ...но добре е да се съобрази и с прогнозата за времето и старите шофьорски трикове .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от TNT » 21 Ное 2018, 21:07

Jordana написа: Затова си нося какво ....маги малки тайне естествено .

Вече наистина на майтап го обърнахте :ok: Сега чакам да изскочи някой колега с фризер, котлонче или поне микровълнова.

Както тръгна темата - аз също и маршрута си планирам по по-главни пътища, ако има възможност. По-добре 50км повече по магистрали, отколкото да тествам колко проходимо е БМВ-то в сняг и да хвърлям боб дали няма да се е завъртял някой ТИР по проходите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от host » 21 Ное 2018, 21:38

Аз не мисия, че има човек с акъла си който пътува и не носи поне 1л вода в колата.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от acho.rs » 22 Ное 2018, 8:18

Jordana написа:Странно ...никой не спомена че носи вода , а известно е че хората често умират от жажда при голям студ тъй като организма се обезводнява много бързо . Затова винаги си нося брадвичка . Нося си брадвичка за да мога да насека дърва . А дървата ми трябват да запаля огън . А огъня ми трябва да разтопя сняг и да получа вода . Водата освен за пиене става и да си направи човек когато закъса топла супа на огъня когато топи сняг . Затова си нося какво ....маги малки тайне естествено . Да не си помислите че си нося пушка , да застрелям нещо и да сготвя на супа :mhihi: Човека е човек когато е на път ...но добре е да се съобрази и с прогнозата за времето и старите шофьорски трикове .

Това със супата ме унищожи - а черпак и тенджера носиш ли си :mhihi:
Сериозно - никога не пътувам без вода, няма лято, няма зима. Тук гледам има феноменални шофери, ама като излезеш зимата от БГ и като хванеш някой трафик на немци за ски или на гастербайтери за гурбет, една лека катастрофа е достатъчна да висиш един ден на -15. 2017та като се бяха изпоразмазали в Сърбия при сибирски условия....не ми се мисли какво е било. Така че по-добре да имаш едни нормални неща в багажника под кората, а не после да махаш палец и да разчиташ, че минаващите си носят въже, лопата и вериги/одеало

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Jordana » 22 Ное 2018, 8:43

Вероятно с тия подготовки работата е като с първия сняг , винаги ще си в някаква степен неподготвен за мисията в решаващия момент .
Един път само съм изпадал в критична ситуация при зимни условия и само шофьорските умения ме спасиха от бялата смърт . Никакви трикове нямаше да ми помогнат ако бях останал на пътя през ноща при минус 20 на затворен път заради снежната буря и най близкото населено място на 10км . Затова си нося само една лопата и вериги , всякакви други натурии създават фалшива увереност че си подготвен за сериозни зимни условия а това е опасно .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Knoxville_ » 22 Ное 2018, 10:06

Jarvis написа:Случвало ли ви се е някога, някъде зимата да тръгнете без зимно яке?
На мен никога.
С дебелото зимно яке навън си перкам без да ме притесняват температурите. Същото важи и за зимни обувки.
Ако не дай си боже остана без топлина от парното на колата, обличам се, все едно колата я няма и толкова. Това одеяло къде да си го увия и какво да си завия с него?


А ако блокираш на -5 -10 докъде ще ти стигне якето? Или ще въртиш кръгчета около колата?

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Jarvis » 22 Ное 2018, 10:27

До където и одеялото....
При минус 10 и с пухени завивки да се завиеш, пак ще ти е студено. Не сме за такава температура и едно одеяло няма да промени нищо.
Гледайте реално на нещата, де.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от bum_bum » 22 Ное 2018, 11:21

Jarvis написа:При минус 10 и с пухени завивки да се завиеш, пак ще ти е студено..
:kuku:

Аз зимни дрехи, освен якета практически нямам. Зимната униформа е тениска, която нося и лятото с яке отгоре или ако е до 0 градуса може и суичър. Преди години излизаме от Метро и гледам всички се накоконижили, па и на мен ми стана нещо хладно. Бях с тениска и суичър. Викам си- ще трябва да обличам якето май вече. Влизам в колата и гледам -12 :mhihi:

Та поносимостта на студ си е до човека. Някои не издържат на горещо, други на студено, а трети и на двете :mhihi:

За колата зимно време купувам течност, ако се сетя. Последните 2-3 години си изкарах и с лятната ама така или иначе не карам много та даже не усетих. Солети, вафли, пуканки и т.н. не нося. Отдавна не съм роб на глада си. Вода някой път има, някой не. Ако го закъсам имам едно тубе дестилирана в багажника за зор заман, ще пия от нея. :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook