Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от shlosera » 30 Ное 2018, 17:05

Pisobella написа:
b00st написа:Извиянвай ти се готвиш за експедиция по полюсите ли някъде? :shock:


Не, подготвена съм за повечето ситуации, в които мога да попадна според това как и къде карам, и да мога да се оправя сама или с малко помощ.
Ако бях за експедиция някъде щях да имам повече и други неща ;)

Никой не ви кара да ги носите тия неща. Като ви е смешно или го намирате за ненужно - не го правете :) То си е за вас :)
Чета подхвърляния клонящи към подигравка относно оборудването на колежката, но да питам ако се забатачите някъде зимата и тя мине да ви спаси с това, което има в колата дали няма да гледате като наакано бебе? :-D И мен ме ебават, че влача инструмент за малък сервиз в багажника, (и малко части) но миналата седмица един приятел като му изби лула на м50то (имахме още 250км да направим) а аз извадих от багажника една и я сменихме за 3 минути хич не искаше да се бъзика на тая тема...

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от DLVasilev » 30 Ное 2018, 17:14

По-добре да го влачиш и никога да не ти потрябва, отколкото обратното.
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Jordana » 30 Ное 2018, 18:06

Аман вече от тая еманципация , от тия сървайвър комплекти човек не може да услужи с една стъргалка за лед на някоя колежка . В дамска кола не очаквам да видя нещо повече от плюшена играчка на задната седалка , камо ли масла вериги кирки лопати въжета ....мисля ще ме разберете :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от barty » 30 Ное 2018, 18:52

DLVasilev написа:По-добре да го влачиш и никога да не ти потрябва, отколкото обратното.

:yes:

Обикновено когато си подготвен не ти трябва, обаче е момента в който си без подготовка се налага :mhihi:
Браво на колежката! Може да взимаме пример от нея.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Pisobella » 30 Ное 2018, 19:05

Jordana написа:Аман вече от тая еманципация , от тия сървайвър комплекти човек не може да услужи с една стъргалка за лед на някоя колежка . В дамска кола не очаквам да видя нещо повече от плюшена играчка на задната седалка , камо ли масла вериги кирки лопати въжета ....мисля ще ме разберете :mhihi:


То пък щото, като гледам какво се вози по колите, ще може много да се помогне на колежка в беда на пътя. Та мисля, че и мен ще ме разберете ;)
Мога и с други думи да го кажа, но все пак съм дама :winky:
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от DLVasilev » 30 Ное 2018, 19:15

Pisobella написа:
Jordana написа:Аман вече от тая еманципация , от тия сървайвър комплекти човек не може да услужи с една стъргалка за лед на някоя колежка . В дамска кола не очаквам да видя нещо повече от плюшена играчка на задната седалка , камо ли масла вериги кирки лопати въжета ....мисля ще ме разберете :mhihi:


То пък щото, като гледам какво се вози по колите, ще може много да се помогне на колежка в беда на пътя. Та мисля, че и мен ще ме разберете ;)
Мога и с други думи да го кажа, но все пак съм дама :winky:

Той обаче не подозира и грам, че на задната седалка вместо плюшена играчка има голяма розова лопата :mhihi:
Да му казвам ли за 6 киловатовия агрегат за ток дето си возиш или и сам да се сеща :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Jordana » 30 Ное 2018, 19:16

Абе тя ако подаде сигнал за бедствие ще намеря аз как да се справя . Все пак нося разни козове в багажника за такива случаи :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Pisobella » 30 Ное 2018, 19:16

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Абе може и да знае, тая лопата не е вчерашна :mhihi:
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от DLVasilev » 30 Ное 2018, 19:19

:mhihi: :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Superexstatic » 30 Ное 2018, 19:44

Аз по дефиниция за дълъг път имам едно кашонче със старите ми водна помпа, радиатор, няколко маркуча, термостат, обтегачи, ремъци, горивна помпа, инструменти и още някакви дреболии. Всичко си е здраво, но сменено като консуматив. Засега не ми се е налагало да се възползвам от нещо, но ми се е налагало, когато ги нямах. :ok: Висене на пътя, нерви, репатраци за бая пари и то за някакви дреболии, дето в най-лошия случай за час сменяш и продължаваш. Из София не го мъкна естествено, най-малкото, ако стане нещо някой приятел винаги ще ме дръпне, ама ми е доста по-спокойно с тоя жокер в багажника за извънградско. Относно зимната подготовка, в момента имам само кабели за ток, стъргалка за лед и течности. Другия месец, ако тръгна по чукарите ще добавя малка лопатка, чувалче пЕсОк, вериги(които дано не ми се налага да слагам, че са ми тъмна индия), а след тая тема ще добавя и прословутото одеялце :mhihi: Зимни дреИ ми не трЕбет. Зиморничав съм и така и така си бича с дебелото яке на 32 климУтроник
Последна промяна Superexstatic на 03 Дек 2018, 3:01, променена общо 2 пъти
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от inspite » 30 Ное 2018, 21:01

Хората осемхилядници изкачват с една раница, образно казано, а тука има болни мозъци с едно ремарке инструменти ....Гледайте прогнозата за времето вземете едни вериги ако толкова се налага да се пътува в екстремни условия едни вериги и си извадете половината гараж от багажника.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от Superexstatic » 30 Ное 2018, 21:38

Един такъв герой, който беше гледал времето за седмица напред първо му давах ток, после се и молеше да го избутаме на един сериозен баир, за да успее въобще да отлепи от Огняново. Явно Николчето не беше познала и снега го изненада. :| Абсолютно адекватен ти е и примера с осемхилядниците, където и 1 грам тежест е от значение с това да си сложиш няколко неща, дето не заемат почти никакво място, а могат само да са ти от полза в багажника :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от hell's angel » 30 Ное 2018, 23:04

Нищо не ѝ подготвям - като пионерче е :ok: От време на време я подмивам, че и без т'ва много ѝ ръждясват тенекиите :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от drifty » 02 Дек 2018, 10:36

Аз мисля да добавя един пръстен и като живота ме засече с колежката да и предложа брак :D Не е за изпускане. Иначе - напълно подкрепям по-сериозната подготовка за зимата. Особено пък на дълъг път. Хубаво е да имаш нещо, като ти потрябва. Пък и не ми се мръзне с часове зимата като се случи авария на пътя.

Иначе по препоръка на колегата ТНТ се отбих в Кауфланд и си взех препарат за размразяване на стъкла и мазило за уплътненията - с мазилото намазах шофьорската врата, че 2 пъти ми замръзва задна дясна врата и си викам кога ще стегнат и 4те, ама беше голяма тъмница, та намазах само моята си, другите да влизат както си искат :D. А препарата вече го дадох на колега, на който не му се затварят вратите докато не му загрее колата :D.

Поръчах си стелки онлайн и честно казано ми се струват доста качествени, ще видим как се държат. За съжаление не мога да кажа същото за въже за теглене и кабели - тия в магазините ми изглеждат пълни боклуци, а въжето, което си купих преди няколко години става да вържа разни неща из къщата, ама не и да тегля кола с него - а съм го ползвал няколко пъти.. Та за момента зимната ми подготовка включва хубави гуми, шише готов антифриз, компресор за гуми и препарат за уплътнения - друго май нямам в багажника. Одеалото ми още стои в раклата, трябва да си намеря от някъде приличен джоб, в който да го поставя и да стои в багажника. Ма трябва да видя от къде да си взема пакет за дрехи от тия, дето се затварят плътно и да си купя няколко. Коя голяма верига ще има такива пакети?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Как подготвяте колата за зимата и какви трикове ползвате

Мнение от acho.rs » 07 Дек 2018, 17:31

Е ако държиш на одеало, няма нужда да взимаш родопското или китеника - има си тънки туристически одеала с доста дори качества, които почти се събират в джоб.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook