Ех, защо те продадох... ?!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Borymeckata » 16 Ное 2018, 10:12

Сигурно всеки от нас в някакъв момент е продал / подарил / изхвърлил нещо, за което сега съжалява... :banghead: :banghead:
Тогава ти е изглеждало добра идея "да отвържеш", взел си добри пари или си направил подарък на някого, но после въпросната вещ започва да ти липсва, често се сещаш за нея, ровиш из обявите, но... вече я няма, или пък намираш нещо подобно, но на някаква безумна цена, а и не е като "твоята"... :dunno: :dunno:

Има ли такава вещ - за която съжалявате? Само носталгия ли е, или... има и нещо друго? Търсили ли сте да си купите същото отново, след години? Ако сте успели да си "върнете" изгубената вещ - върнахте ли си и радоста, която тя ви е носила (как се почувствахте)?
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Borymeckata » 16 Ное 2018, 10:38

Мен още ме е яд за един дигитален часовник (снимката е от мрежата):
Изображение

Беше от най-простите модели - без аларма, само хронограф. Но пък си беше японски, целият стоманен (каса, капак на винт и верига) и с истинско стъкло. Купих го в казармата от един софиянец и изкарах втората година в Марица с него. После следването и започнах работа - все с него. Беше наистина железен - какво ли не понесе това дърто Сейко... Но след толкова години носене реших, че вече ми е омръзнал (нищо му нямаше, работеше си без грешка), а и след 1995-та вече излизаха модели с повече "екстри". Подарих го на един приятел и си купих някакво пластмасово Касио... :dummy: :dummy: :dummy:
После онзи каза, че го бил изгубил... И така.

Сега съм събрал доста японски винтидж - дигиталки, имам дори два марлина, но... за това Сейко още ме е яд, честно...
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Bogat-Beden » 16 Ное 2018, 10:56

Атипично за нашите географски ширини, не се привързвам към абсолютно нищо материално, дори било то и кола..
Жалко е като цяло..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от kolp » 16 Ное 2018, 10:57

Аз съжалявам за втората си Е60, продадох я от глупост, просто ми беше малко омръзнала. Нямаше никакви проблеми, и до ден днешен не съм виждал по-хубава. Взе я един стабиляга, поне съм спокоен за нея. Помня и рамата и си я наглеждам понякога :)

Чуствам че и сегашната когато продам някой ден също ще ми липсва по подобен начин, макар че и тя ми е омръзнала вече. И с двете имам сходни истории по придобиването и съм ги карал сравнително дълго време, може би е нормално да съм привързан малко повече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от E.5KOV » 16 Ное 2018, 11:07

Вече втора година съжалявам за предишната си кола, която продадох...
И от скоро си давам сметка защо това е така. Защото не се сдобих с по-добра кола в лицето на настоящата. Въпреки, че сегашната има доста неща, които са по, по, най, не спирам да въртя врат, като видя кола като предишната ми по улиците. Допълнително сол в раната ми сложи и купувача на предишната ми, като скоро ми се обади и каза, че иска само да ми благодари за хубавата кола, която съм му продал...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от bum_bum » 16 Ное 2018, 12:35

Като изключим една нокия 7650, и три е30-ки, едната от която така и не ми я платиха за нищо не ме е яд. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от steeN » 16 Ное 2018, 13:04

Не се сещам да съм продал неща, за които да съжалявам, но определено има разни неща, които съжалявам, че не съм купил или че съм купил :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Borymeckata » 16 Ное 2018, 13:24

Bogat-Beden написа:Атипично за нашите географски ширини, не се привързвам към абсолютно нищо материално, дори било то и кола..
Жалко е като цяло..

Аз също не се привързвам към самата вещ. По-скоро я свързвам с някакви събития в живота си, с някакви хубави и тежки моменти - с годините тя придобива за мен някаква емоционална стойност и... ми е труднмо да се разделя със спомените си, не със самия предмет.


kolp написа:Аз съжалявам за втората си Е60, продадох я от глупост, просто ми беше малко омръзнала.

Този феномен с "омръзването" е много интересен... Кога една вещ ти омръзва? Ако се троши често и ти създава проблеми - тогава ще я продадеш по-скоро заради проблемите, а не защото ти е "омръзнала". Изглежда, че само нещо, което ти служи години наред безпроблемно и без да ти създава грижи - може да ти "омръзне". Тогава го махаш - не защото се е строшило или не ти върши работа, а просто... ти е "омръзнало"... :mhihi: :mhihi:
И после - :banghead: :banghead: .
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Borymeckata » 16 Ное 2018, 13:26

steeN написа:... определено има разни неща, които съжалявам, че не съм купил или че съм купил :lol:


"Ех, защо не те купих... ?" и "Ех, защо те купих... ?" са други теми... :mhihi: :mhihi:
Или пък не... :dunno: :dunno:

Също и "Ех, защо не те продадох...?".
Excellent! Steven is my name!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от alx » 16 Ное 2018, 15:08

Не съжалявам за продажбата на нищо материално. В живота трябва да се експериментира.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от Jordana » 16 Ное 2018, 16:36

Ако изхвърлиш жената , или я подариш на някой брои ли се ? Аз лично никога не съм съжалявал че съм продал подарил нещо , по скоро обратното - че не съм продал когато е трябвало и после си го чукам в главата непотребния боклук :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от DLVasilev » 16 Ное 2018, 17:37

Съжалявам ама много, че си продадох шпера от Е34-ката. Мислех си, че няма да ми потрябва, а сега няма намиране.
Vra4anin написа:
bum_bum написа:Като изключим една нокия 7650...


Да можеше да върнеш времето назад с 2 години, да бях ти подарил една. Из между всичките боклуци които бях 'сбирал през годините...:

kor.jpg


...имаше и такъв (полу)работещ.

Кажи ми, че всички тия ги имаш още и работят :shock:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от frizzante » 16 Ное 2018, 17:52

Яд ме е, че махнах една стара стерео уредба Grundig...Марката беше от истинските навремето а уредбата си беше висок клас...Няма такива вече. По ред глупави от днешна гледна точка причини я разкарах и сега съжелявам.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от slatanic » 16 Ное 2018, 18:05

Имах хубава Е30ка,но пусто живота ме накара да я продам по онова време. :dunno:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Ех, защо те продадох... ?!?

Мнение от K_Ilkov » 16 Ное 2018, 20:39

До тук двама съжаляващи за продадена/и 30ки ...

Едната съм я продал на половина.
За втората трябва да внимавам май :mhihi:

Като цяло не съжалявам за неща, които съм направил, няма много смисъл ...

От друга страна чат пат се сещам за един диф 4.10 отворен голямо прасе, нищо кой знае кво, но май прибързах тогава :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook