Дигитализиране на винетките

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от kali76 » 19 Мар 2019, 15:28

Заявление
за промяна на регистрационен номер на пътно превозно средство
съгласно чл. 5, ал. 4 от НАРЕДБА за условията, реда и правилата за изграждане и функциониране на смесена система за таксуване на различните категории пътни превозни средства на база време и на база изминато разстояние

от …………………………………………………………………………............,
(три имена на заявителя)
ЕГН : ………………………………

В качеството ми на собственик/упълномощено лице, имащо право да управлява ППС, декларирам че за ППС, категория: К1, К2 или К3 (вярното се подчертава) с номер на рамата: …………………………………………………………………………………………………………………………….и идентификационен номер № на електронна винетка:…………………………………………………………, валидирана в Електронната система за таксуване за регистрационен номер на ППС ……………………………(посочете стария регистрационен номер) са настъпили обстоятелства за промяна на регистрационен номер и новият регистрационен номер на декларираното ППС е: ………………………………….. (посочете новия регистрационен номер).

Към заявлението прилагам:
1. Копие от Голям регистрационен талон на ППС, удостоверяващ актуалната регистрация.
2. Копие от Голям регистрационен талон на ППС, удостоверяващ предходната регистрация на ППС.
3. Сканирано копие на нотариално заверено Пълномощно за право за управление на ППС с възможност за ясно разчитане на номера на нотариалната заверка (при заявител, различен от собственика на ППС).
4. Разрешение за временно движение на превозно средство.
5. Други документи, определящи обстоятелства за промяна на регистрационния номер по желание на Заявителя.

Електронен адрес за обратна връзка със заявителя: …………………………………………………..

Актуален телефонен номер за обратна връзка със заявителя : …………………………………………………..

Подпис на заявителя :
/……………………………………………………. Име и Фамилия/.

Дата : …………………………….

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от frizzante » 19 Мар 2019, 15:50

Колега много ти благодаря за отделеното време и труд, но всъщност отговор не получих. Как да дам новия номер като не съществува? Накратко колата я продавам, отивам АПИ и им съобщавам за това. Съответно те пракратяват отношението на е-винетка еди коя си с рег. номер еди кой си. И ми искат новия номер на МПС и аз го нямам обаче, тепърва ще я купувам, регистрирам, транзитки първо и ала бала...ще идат 10 тина дни. Така като гледам, ще се пие май една студена вода за 100 лв. (97 айде).
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от turieca » 19 Мар 2019, 15:57

Не може да прехвърлиш винетката от колата, която продаваш на тази, която купуваш. Поне на мен не ми е известно да има такава възможност.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от frizzante » 19 Мар 2019, 16:00

turieca написа:Не може да прехвърлиш винетката от колата, която продаваш на тази, която купуваш. Поне на мен не ми е известно да има такава възможност.
Добре, тогава какво да ги информирам изобщо тея от АПИ аз? Каква е целта?
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от b_u_b_o » 19 Мар 2019, 16:18

Никой не иска от теб нищо в твоя случай. Продаваш си колата с винетката, дали е била залепена за стъклото или е електронна все тая, тя си върви с колата. Цитатите които дава колегата важат за новия собственик, при положение, че ѝ сменя номера ако е от друга област.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от frizzante » 19 Мар 2019, 16:24

b_u_b_o написа:Никой не иска от теб нищо в твоя случай. Продаваш си колата с винетката, дали е била залепена за стъклото или е електронна все тая, тя си върви с колата. Цитатите които дава колегата важат за новия собственик, при положение, че ѝ сменя номера ако е от друга област.
Ето това вече е отговор. Благодаря. Значи тези действия са за новия собственик. Той да ходи в АПИ. Аз ще ходя да си купя нова винетка.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Мар 2019, 20:14

Ами то и досега така е било. Освен ако не си залепял по-различно хартиените винетки и можеш да си ги вземеш като продаваш колата. Сега няма как.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от kali76 » 19 Мар 2019, 21:04

Така сега ...Купих си бус от друг град, взех транзитки и купих годишна винетка за буса с транзитките. След като го регистрирах с БГ номера, правих нужните упражнения със заявленията , ходих няколко пъти до АПИ и все още като проверявам дали има е- винетка с БГ номерата ми излиза , че няма. Обаче като подадох заявлението в АПИ ми дадоха входящ номер и ми казаха да си нося тези документи с мен и при проврка от ТОЛ-аджийте да ги показвам.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Мар 2019, 19:19

Вчера за пръв път ме провериха за винетка. Понеже бяха по маршрута ми, минах няколко пъти покрай тях(спират все в едната посока само)и по едно време ме спряха. Понеже си бях приготвил хартиения носител за да не ме бавят, тръгнах да го вадя като го помолих ако може по-бързо, но още не бях изключил от скорост и докато му отговоря с добър ден на неговото добър ден, той каза момент и след 2-3 секунди каза, че всичко е наред и съм проверен. Тоест аз си го обяснявам, че при самото спиране камерата там ме локализира и само се изчаква потвърждение след което се пуска водача или му се пише акт. Бяха спрели точно под пост с техните камери, които са. Явно тия постове засега никакъв чеп не вършат и ако не те спрат, то си минаваш спокойно. Ако на тях не спреш нямам идея какво следва, щях да ги питам, ама бързах. :mhihi: Хванаха обаче един камион на общината, който извозва боклука, оказа се с платена винетка, ама за малък камион(107лв. мисля)като някой е скатал така някакви пари, обаче пък някой гражданин се обади не телевизията и те дойдоха от раз, че успяха и да снимат и стана една...тепърва сега ще ги нищят защото управлението тук е от ГЕРБ, а телевизията от БСП...чудо. Половината камиони и прегледи нямат.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Мар 2019, 14:24

На следващият ден пак ме спираха тези същите, но тоя път дядото го нямаше и бяха само някакви 20 годишни сополи дето със страх слагат палката. :mhihi: Но заформих един разговор да не ме спират пак само и ги питах тия камери на постовете дали отчитат и тоя потвърди. Защо тогава ще стоят отдолу? Казаха, че мен ме спират рутинно и наистина за няколко часа стоейки там ги видях да спрат много малко коли. През останалото време стояха с насочени камери така, че да могат да "виждат" всичко. Може би електронно отчита също глоби. Питах ги какво става ако някой не им спре, звънели на КАТ и от там те се разправяли.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от Hristo » 24 Мар 2019, 6:14

нито постовете, нито техните коли с камерите могат автоматично да следят и налагат глоби.
трябва да те спрат и проверят, може все пак да си имаш валидна хартиена винетка до някаква дата на 2019г. и никъде в системите я няма тази информация.
в общи линии тази година ще е те така-ще земат заплати за нищоправене, а догодина само ще си щракат камерите, демек пак няма да се назорят

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 4.06.2013
Местоположение: София
Кара: 523i

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от emo25 » 29 Мар 2019, 16:31

В крайна сметка някой знае ли дали на северната тангента в София трябва винетка, има някакви странни снимачки преди отбивката за кв.Илиянци :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от NGneer4eto » 29 Апр 2019, 10:31

Здравейте колеги,

Някой има ли, който е давал заявление за смяна номера на винетката и вече е излезнал номера му в БГтол? При мен мина вече около месец от подаване на заявлението и винетката все още излиза на стария номер. Когато питах лелката, която приемаше молбата, ми даде един неясен отговор "между 30 и 45 дни", но звучеше като "не е сигурно".
Ако има някой, нека да сподели горе-долу след колко време му се е появила! Имал ли е проверка на пътя, това хвърчащо листче с молбата върши ли работа или се заяждат?
Аз вече 3 пъти минавам край коли на БГтол и не са ме спирали, но досега все си имат клиенти за проверка. Доколкото разбрах от камери не могат да изпращат честитки по пощата за винетка.
Предстоят ми пътувания из страната по празниците и ме интересува какъв риск има някой "съвестен" млад служител да ми направи проблем. Отрязъкът от гражданската, където пише, че е сменена собствеността не е ли достатъчен за доказателство пред органите на прехвърлянето на винетката? Тя си принадлежи на автомобила все пак.
Благодаря предварително за информацията!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от kali76 » 29 Апр 2019, 13:14

Когато си подал заявлението в АПИ ,трябва да са ти написали на него входящ номер. Аз така карам от края на януари и не съм имал проблем. Пази си заявлението с вх. номер. ..И моя текущ номер не излиза , излиза стария, като проверявам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от NGneer4eto » 29 Апр 2019, 21:56

kali76 написа:Когато си подал заявлението в АПИ ,трябва да са ти написали на него входящ номер. Аз така карам от края на януари и не съм имал проблем. Пази си заявлението с вх. номер. ..И моя текущ номер не излиза , излиза стария, като проверявам.

Трагедия! И трябва лятото да си тъпча по джобовете хиляда бумаги? Не стига че ме напълниха с допълнителни хвърчащи листчета по застраховките, които трябва да мъкна, ами и още една хартийка добавихме, дето даже уж беше електронна винетката и нямаше вече нужда от тоалетните хартийки от миналогодишните винетки в жабката. Не е истина болните им мозъци какви простотии измислят. А просто трябва някой депресиран чиновник да си размърда пръстчетата за 3 мин да смени номера в системата. Но естествено няма да го направи, защото може да си го премести от единия крачол в другия и да получи същите пари.
Ако наистина от януари си подал заявление, не е ли редно да провериш какво става. Мен ми обещаха, че до 45дни трбва да я прехвърлят. Ако е така представям си лятото ако се ходи в чужбина с каква мъка ще се обясняваме по границите.
Май ще спра на следващия пост на БГтол тоя дни и ще ги разпитам как стоят нещата.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook