Дигитализиране на винетките

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от ukelichko » 21 Яну 2019, 17:45

andy написа:
bat kir4o написа:Не съм чел,ако се продаде колата в друг град с друг номер как се процедира

Интересн и незадаван въпрос до сега. Според мен ходене по мъките или по скоро нова винетка. По скоро последното е целта.

Преди два дни на излизане от България, тези от контрола за винетка ми казаха, че в този случаи се водя без винетка, подлежа на глоба (но те нямат право да глобяват) и да си закупя електронна винетка. Аз имах годишна винетка, която важи до средата на февруари и колата ми беше лизингова. През септември изпалтих лизинга и си прехвърлих колата на мое име, като смених и номерата. Винетката, долната част и касовта бележка си ги запазих. Тогава в КАТ ми казаха просто да си нося договора за покупко продажба, за да докажа, че тази кола е "онази" кола и нямало да имам проблеми.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от Kurtov » 21 Яну 2019, 21:31

Update:
Купих си винетка от А1. :)
Дадоха ми е касова бележка и си я държа в колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от nikola59 » 22 Яну 2019, 2:06

Абе хора, не се ли усещате че ни вкарват в един тъп виц с тези винетки нарочно. Та проблеми със софтуера, та проблеми с писането, та проблеми с цифрите и буквите на БГ или латиница, та дали ще ни вземат парите, та дали са ни ги отчели и всички тези безумия дето се изписаха за всичко дето се сетите вече месец.
Защо ли именно с електроните винетки се създаде умишлено този проблем? Защото много хора ще го "усетят" и защото по този начин за години напред в умните ни главици да не минава мисълта за електронно гласуване и други неща. Нищо няма случайно според мен :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от ildivvy » 22 Яну 2019, 18:08

Това,че те не могат да изградят и оживят една нормална електронна система,не означава,че ние не трябва да искаме подобни неща от тях! Защо не я приемат като 'учебна'? И след това,когато трябва да направят другите,вече ще знаят как става без такива 'забивания'!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от alx » 22 Яну 2019, 18:28

nikola59 написа:Абе хора, не се ли усещате че ни вкарват в един тъп виц с тези винетки нарочно. Та проблеми със софтуера, та проблеми с писането, та проблеми с цифрите и буквите на БГ или латиница, та дали ще ни вземат парите, та дали са ни ги отчели и всички тези безумия дето се изписаха за всичко дето се сетите вече месец.
Защо ли именно с електроните винетки се създаде умишлено този проблем? Защото много хора ще го "усетят" и защото по този начин за години напред в умните ни главици да не минава мисълта за електронно гласуване и други неща. Нищо няма случайно според мен :mrgreen:


не колега- просто поредния пример за липса на професионалност и парите отиващи не по предназначение....

аз ако в работата си така стартирам и донеса на пазара нов продукт - ще ми покажат вратата на края на първия месец.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от Мордехай » 22 Яну 2019, 18:52

Абе не знам, ама вече за десети път ни взимат от толмашинката двойна такса за месечна винетка за камион. Пукнахме се да пускаме протоколи за възстановяване на парите. Ужким ги връщат до месец, ма засега не са върнали нищо. Ебем ти гадните машинки. Внимавайте с плащанията с карти, че само по детайлите после се разбира.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от andy » 30 Яну 2019, 13:51

А аз противно на твоето. Имам две винетки , като е заплатена само една :mhihi:
Писахме си няколко пъти с info@bgtoll.bg и да видим.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от Jordana » 30 Яну 2019, 14:36

Тая свинщина с винетките още ли продължава ? Какъв варианта да се купи винетка без тия автомати , в брой на място ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от andy » 30 Яну 2019, 14:48

В пощите са почнали да продават

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Дигитализиране на винетките

Мнение от steeN » 30 Яну 2019, 15:42

Идеално. Нямам намерение да въвеждам никакви данни в смотаните им системи.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от kiko » 30 Яну 2019, 16:35

Е нали все ревеме-разкарвания,опашки,бюрокрация и тн.
Ето направиха го да може от компа в къщи,вие пак зор да тичате напред назад като аборигените око да види ръка да пипне касовата бележчица :mhihi:
Вярно няма угодия :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от ID A » 30 Яну 2019, 23:28

Имам приятел, който си купи винетка от сайта им още първите дни след старта декември 2018, аз си взех през телефона на 5ти или 6ти януари, други си взеха наскоро защото им изтичат книжните и един не се е оплакал да има проблем. Явно имат някъде бъг от КАПШ, щом продължават да се генерират по две винетки и да дърпат по два пъти пари от време на време. Е как може вече месец и половина да НЕ го открият този бъг? Реално нищо от софтуерът им не е променяно. Конвертирането на винетки, не влизаше в базата данни, нямаше уникален номер, беше си съвсем отделна база данни. Сайта на бгтол те пренасочва към магазина, но обратен път няма. Личи си, че магазина и сайта им са отделни. Възможно е кирилицата да ошашква системата, но това може да се коригира с проверка. Да предявяват претенции за несвършена работа от АПИ, че лятото съвсем ще се омажат, когато камионите почнат да ги таксуват на км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от ildivvy » 31 Яну 2019, 11:51

Ами там е въпроса,че все нещо не става от "компа" в къщи :| ! Но парите си ги взимат без проблем...(как пък не се 'развали' тази част на софтуера :dunno: ?) Затова хората предпочитат "класическия" начин!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от kiko » 07 Фев 2019, 12:53

Начална дата и час на валидност Крайна дата и час на валидност
04.02.2019 14:26:40 -31.01.2020 23:59:59
Тук излиза че винетките не са за една календарна година както бяха старите ами до 31.01 :shock: :shock: Ебаси измамата :bang:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Дигитализиране на винетките

Мнение от andy » 07 Фев 2019, 13:35

kiko написа:Начална дата и час на валидност Крайна дата и час на валидност
04.02.2019 14:26:40 -31.01.2020 23:59:59
Тук излиза че винетките не са за една календарна година както бяха старите ами до 31.01 :shock: :shock: Ебаси измамата :bang:


При мен си е за 1г.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook