Кола без номер на двигател.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.11.2018
Пол: Мъж

Кола без номер на двигател.

Мнение от Mosko97 » 12 Ное 2018, 15:07

Здравейте, наскоро си купих 46 320д 136, което след като отидох в КАТ, за да го пререгистрирам в моята област, се оказа, че е със сменен двигател от предния собственик и е изтрил номера на мотора(в талона си пише номера на стария двигател), който е долу на блока. Разбира се предишния собтвеник не ми вдига телефон, нямам излишни средства купувам и слагам нов двигател, за който да имам документи, и съм решил да я бракувам. Та мога ли да го направя като талоните не са на мое име само с договора за покупко-продажба, и имам ли други варианти? Ако я оставя в някоя морга така без да я спирам ще ме глобят ли за нещо и ще трябва ли да плащам данъци(казаха ми, че данък ще плащам само ако я регистрирам на мое име в КАТ), и какви са ми изходите от тук нататък? Благодаря на отзовалите се предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: Кола без номер на двигател.

Мнение от 4iko » 12 Ное 2018, 23:31

След определено време (не помня срока) договора се смята за нищожен, ако колата не е на твое име. Т.е. няма какво да плащаш. Проблема идва при хвърлянето на купето за скрап, продажбата на двигателя на трето лице и ако продавача е отписал колата чрез договора. Последното е под въпрос, но по-скоро ще търсят теб при проблем.

- купето за скрап - сериозните фирми искат документи или пълномощно
- ДВГ на трето лице - без документи, няма как да го легализира (фактура от фирма или бракувана кола с продупчен талон от частно лице)
- по последната точка нямам опит

Опции много, легалното съм го описал. Успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 18.10.2016
Пол: Мъж

Re: Кола без номер на двигател.

Мнение от georgii.s » 13 Ное 2018, 7:35

500 лв за нов двигател със фактура, другия за донор или за части във OLX... и регистрираш. Увери се обаче че номера наистина е заличен закарай си я на канал предварително

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Кола без номер на двигател.

Мнение от Hellrot » 13 Ное 2018, 13:23

А не става ли да се регистрира без номер на мотор?
Моята примерно така е регистрирана (незнам как е станало така я купих и не съм сменял номера) в талоните пише Без номер.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Кола без номер на двигател.

Мнение от 100imenov » 13 Ное 2018, 13:59

Hellrot написа:А не става ли да се регистрира без номер на мотор?
Моята примерно така е регистрирана (незнам как е станало така я купих и не съм сменял номера) в талоните пише Без номер.


Може, ако не се разчита от корозия или по усмотрение на този на канала. В случая е заличен и е друго. В договора за продажба пише номер на рама и мотор и изведнъж отиваш и номера го няма, сиреч има нещо нередно. Пак добре че не са задържали колата в КАТ за изяснение на случая.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кола без номер на двигател.

Мнение от Borymeckata » 13 Ное 2018, 14:36

Колега, купи си комплект такива "замби" и си набий номер, какъвто искаш.

Изображение
https://mashines.bg/bukvi-i-cifri-za-nabivane
https://www.itools.bg/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=%D0%BD%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5&submit_search=

После отиваш в КАТ - ето го номера, намерих го... :mhihi: :mhihi:
Как ще бракуваш читава (надявам се да няма други проблеми?) кола заради някакъв си номер... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.11.2018
Пол: Мъж

Re: Кола без номер на двигател.

Мнение от Mosko97 » 15 Ное 2018, 16:28

Borymeckata написа:Колега, купи си комплект такива "замби" и си набий номер, какъвто искаш.

Изображение
https://mashines.bg/bukvi-i-cifri-za-nabivane
https://www.itools.bg/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=%D0%BD%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5&submit_search=

После отиваш в КАТ - ето го номера, намерих го... :mhihi: :mhihi:
Как ще бракуваш читава (надявам се да няма други проблеми?) кола заради някакъв си номер... :dunno: :dunno:

Не ми се рискува с нелегални глупости...

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook