ГО и удар с домашно животно

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

ГО и удар с домашно животно

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Ное 2018, 9:36

https://fakti.bg/bulgaria/342008-taksi- ... i-sheinovo
Колеги, преди две вечери един побеснял кон скочи на платното и нямаше какво да направя, дори не карах бързо за щастие, може би 80-90 макс(няма никой пострадал, имаше 3 деца вътре дори и не разбраха какво стана защото бяха на третия ред седалки), ама самия удар сигурно бе с около 50 и колата отдясно се понамачка. Калник, капак, фар, радиатор, стъкло, огледало и разни пластмаси отдолу. Работата не е спешна защото още вечерта купих друга Зафира на един колега и има с какво да карам, но все пак трябва да реша тая за части ли ще си я държа или ще я направя защото са ми 1:1 същите.
Дойодха катаджиите и за щастие собственика на коня се появи, много проблемен кон бил, постоянно късал въжетата и въпреки това не го оставяли в ограждения, а го пускали на паша. Излезнал извън селото и аз бях късметлията. Написаха му акт полицаите, дадоха ми протокол и с него сега...трябва да гледам какво да правя. От Лев Инс(там ми е компанията за ГО-то)вдигат рамене и казват, че Гаранционния фонд едно време изплащал такива неща, но вече нещата не стояли по същия начин. И да им пиша нямало да платят, единствения шанс бил частен път, тоест да го съдя тоя. Има пари, не е някой бедняк, но въпроса е това ли е пътя или може чрез гаранционния фонд защото от КАТ пък казаха, че Гаранционния фонд въз основа на акта плащал. Други хора обаче ми казаха, че не било така, утре мисля да ида при адвокат с който се имаме като и според него от Гаранционни фонд работата става с една студена вода само и губене не време защото ВЕЧЕ плащали само когато е удар с МОТОРНО превозно средство, а с друго не. Тоест и каруца да удариш, пак ядеш дървото ако няма кой да съдиш.
Някаква експертна оценка трябва да направя само по-бързо като май от компанията изпарали първо човек да снима като трябвало да му платиш някаква такса.
Та някой сблъсквал ли се е с подобно нещо или поне да знае със сигурност кой е верния път. Както казах не бързам чак толкова защото за щастие имаше как да купя незабавно кола и не съм без работа, но все пак да мине там каквото трябва за да предприема нещо по оправяне на колата или там каквото ще я правя като преценя точните щети.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Мордехай » 11 Ное 2018, 11:15

При мен този проблем го има постоянно, най-вече с диви прасета, но всичко минава по каско. Преди време един камион размаза два коня, даже шофьорът не можа да разбере, че са два, толкова ги беше смлял. На мен ми излезна един елен при "стрелките" посока Плевен, но ми се размина. Според мен трябва с адвоката да започнете подготовка да съдите собственика, като адвокатът трябва да е наясно какви са стъпките. Евентуално собственикът на коня може да реши да плати преди това ако го уведомите. Много неприятен случай. Жълтооранжев металик ли е таксито - много е красива.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Jordana » 11 Ное 2018, 11:30

Такова нещо преживях миналата година на околвръстното на Добрич . Двама цигани с конска двуколка се забиха в автомобила пред мен , коня смачка половината кола . Беше до половината в ламарините в предсмъртна агония , кръв , пяна и циганите почнаха да го дърпат да го откачат от железата . Коня беше направо подивял щото го налагаха с камшици да бяга бързо или нямам идея какво точно е било . За съжаление или за щастие незнам как точно се процедира със застрахователи при такъв случай . Колега искрено ти съчуствам за инцидента . :confused:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от kolp » 11 Ное 2018, 12:06

Jordana написа:Такова нещо преживях миналата година на околвръстното на Добрич . Двама цигани с конска двуколка се забиха в автомобила пред мен , коня смачка половината кола . Беше до половината в ламарините в предсмъртна агония , кръв , пяна и циганите почнаха да го дърпат да го откачат от железата . Коня беше направо подивял щото го налагаха с камшици да бяга бързо или нямам идея какво точно е било . За съжаление или за щастие незнам как точно се процедира със застрахователи при такъв случай . Колега искрено ти съчуствам за инцидента . :confused:



Ц ц ц, това като съня на Разколников направо, ебаси ужаса...

Колега ТопГън, първата ми мисъл щом децата са добре, би била, добре че не бях с М5-ицата ;)

Това че застрахователите не плащат при удар с каруца не го знаех, но може би има резон, за тях поне, мангалите къде да ги гонят после, те нямат застраховки. При настъпила смърт не ми се мисли какво става...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от steeN » 11 Ное 2018, 12:25

Кофти, важното е, че всички са живи и здрави... дано го осъдиш да плати.

kolp написа:Това че застрахователите не плащат при удар с каруца


ГО е застраховка, която покрива щети причинени от теб на други лица или собственост.
Т.е. няма как да те удари каруца или каквото и да е било и твоята ГО полица да ти плати нещо за твоите щети.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Don_Diego » 11 Ное 2018, 12:31

Кофти случка, добре че сте здрави всички.
Ако имаш каско е лесно, те ти плащат и си търсят парите в последствие от собственика на коня. Гаранционен фонд трудно плаща дори да имаш всичко необходимо като документи, пак е мъка и си измислят причина да не платят. Не бих разчитал на тях. Вариант е да откриеш собственика и да му обясниш каква е ситуацията и да прецени дали ще се разправяте в съда или ще покрие всичко без да се обяснява. Щом казваш, че има пари и е получил акт значи му е ясно, че е сбъркал и почти сигурно ще се разберете като бели хора без да се стига до съд :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от kolp » 11 Ное 2018, 12:56

steeN написа:Кофти, важното е, че всички са живи и здрави... дано го осъдиш да плати.

kolp написа:Това че застрахователите не плащат при удар с каруца


ГО е застраховка, която покрива щети причинени от теб на други лица или собственост.
Т.е. няма как да те удари каруца или каквото и да е било и твоята ГО полица да ти плати нещо за твоите щети.


Благодаря за разяснението :) Точно така е, нали всички знаем че в 99% каруците са виновни за ударите защото се движат по пътища по които не би трябвало да се движат? Т.е. въпреки че ти я удряш, примерно в тъмното защото тя няма светлини, отражетели, движи се с несъобразена твърде бавна скорост и тн, би следвало тя да е виновна за ПТПто? Но тя няма ГО, т.е. може само да се съди човека.
Може би греша, не знам. Мисля че ако циганина на каруцата почине впоследствие, шофьорът не носи отгворност. Подобен е казуса ако блъснеш някой който пресича магистралата, не дай боже.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от steeN » 11 Ное 2018, 13:00

Преполагам, че държавата няма да те съди за затвор поне в примера за магистралата, но роднините на починалия може и да могат да съдят за пари... това са вече адвокатски въпроси.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.12.2007
Пол: Мъж

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от nanio » 11 Ное 2018, 14:14

Top Gun Maverick , отпиши опцията с гаранционния фонд. При ПТП на два автомобила единия беше без Гражданска, гаранционния фонд изплати 200-300 лева при щети от 3000. Това е след разправии и чакане около година и половина. Ако животното е било регистирано/маркирано и може да се докаже връзка със собственика, тогава може да предявиш претенция към него. В такива случай само Каско застраховка плаща, като искат протокол от КАТ или поне да си уведомил на денонощния телефон на застраховатял (Булстрад). Аз имах среща със сърна и ми изплатиха щетите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от немо » 11 Ное 2018, 18:14

И според мен отпише гаранционния фонд.А пострадалият автомобил смяташ ли да го оправяш?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от bai_ILIA » 11 Ное 2018, 18:35

Аз бракувах една котка на магистралата преди години и тя ми спука бронята. Армеец заведоха регрес към държавата понеже котката нямала работа там :D Даже свидетел имаше, че лошата котка изскокнала на пътя...Звъня на Армеец викат къде е котката. В отвъдното. Ама виждаш ли я, мърда ли :D Не. Обади се на 112. Ало, една котка ударих. Къде е котката на платното ли е? Незнам, тъмно е, изхвърча някъде. А добре, значи я няма, всичко е наред :ok:
"Чемодан, вокзал, Москва"

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Ное 2018, 19:56

Мордехай написа:Много неприятен случай. Жълтооранжев металик ли е таксито - много е красива.

Да, много е хубав цвета, на една стъпка беше, но с най-едрия металик, който намерих, макар да е занемарена вече боята заради огромния пробег(лично аз 1 млн. км.)пак се вижда, че е добре.
Момчето, което я боядисва го блъсна тир докато го изпреварваше с мотора, оказа се пиян тираджия Турски и избяга, но го хванаха де.
Баща ми има със същия цвят. Иначе сега взех такава оранжев металик, още по-хубава изглежда.
kolp написа:Колега ТопГън, първата ми мисъл щом децата са добре, би била, добре че не бях с М5-ицата ;)

Ами да, но аз по тоя път само веднъж съм минавал и със старата и с новата.
kolp написа:Благодаря за разяснението :) Точно така е, нали всички знаем че в 99% каруците са виновни за ударите защото се движат по пътища по които не би трябвало да се движат? Т.е. въпреки че ти я удряш, примерно в тъмното защото тя няма светлини, отражетели, движи се с несъобразена твърде бавна скорост и тн, би следвало тя да е виновна за ПТПто? Но тя няма ГО, т.е. може само да се съди човека.
Може би греша, не знам. Мисля че ако циганина на каруцата почине впоследствие, шофьорът не носи отгворност. Подобен е казуса ако блъснеш някой който пресича магистралата, не дай боже.

Ами не точно. Аз скоро видях как един мой познат го разкатаха заради двама циганина с каруца, които ИЗЛИЗАТ на главен път през НОЩТА, секат му пътя като той идва отгоре с един бус, удря ги и умират и двамата. Те са срещу него и пресичат целия път за да си идат в тяхната лента. Изкараха го него виновен, не тях, понеже има 60 там, а той е карал по техните експертизи с малко повече. Ходели да крадат бали слама и затова умишлено каруцата няма нито едно светлоотразителче никъде. Това става на супер главен път Казанлък - Шипка, лятото много и чужди граждани минават през него, особено ако не им се кара с тировете през Хаинбоаз.
nanio написа:Top Gun Maverick , отпиши опцията с гаранционния фонд. При ПТП на два автомобила единия беше без Гражданска, гаранционния фонд изплати 200-300 лева при щети от 3000. Това е след разправии и чакане около година и половина. Ако животното е било регистирано/маркирано и може да се докаже връзка със собственика, тогава може да предявиш претенция към него. В такива случай само Каско застраховка плаща, като искат протокол от КАТ или поне да си уведомил на денонощния телефон на застраховатял (Булстрад). Аз имах среща със сърна и ми изплатиха щетите.

И аз така мисля да направя с адвоката, ще предложа и на онзи, ама не лежа много на тая кълка.

немо написа:И според мен отпише гаранционния фонд.А пострадалият автомобил смяташ ли да го оправяш?

Ами честно казано много съм привързан към него. Бях се зарекъл, че ще го направя на 2 млн. километра. Сега мотора е ОК и не гори грам масло, а съм го отварял преди 600 000 и освен главата, смених само сегменти и лагери и то просто защото така и така го отваряш да проверя, имаха леко износване, но не съм шлайфал блок и да сменям бутала. Няма такава кола бе човек, колкото я карам, тя по-хубаво и става, всички колеги се държат за главата като не вярват, че тая кола още се движи и те колко коли смениха за това време.
Реално щетите бяха капак, калник, броня, предно стъкло, онова малкото триъгълното стъкло до огледалото, огледалото, подкалник, радиатор, един фар, решетка, рога не знам в какво състояние е, и малко от гредата горе където се затваря капака. Вътре мисля кутията на филтъра се пръсна, задейства се и нещо, че не може да пали, със стартер я качихме на платформата. Пари за бояджия и тенекидижия, в случая ми е един и същи човек, ще ми е тънка цената за труд, но пак не е малко. Трябва да изчакам експертна оцента на щетите преди да заведа дело, дотогава няма да я пипам. Оф, колонката отдясно горе и тя леко е сгъната, може и с кит да стане малко, ама...

bai_ILIA написа:Аз бракувах една котка на магистралата преди години и тя ми спука бронята. Армеец заведоха регрес към държавата понеже котката нямала работа там :D Даже свидетел имаше, че лошата котка изскокнала на пътя...Звъня на Армеец викат къде е котката. В отвъдното. Ама виждаш ли я, мърда ли :D Не. Обади се на 112. Ало, една котка ударих. Къде е котката на платното ли е? Незнам, тъмно е, изхвърча някъде. А добре, значи я няма, всичко е наред :ok:

Ей сега говорих с един човек, оказа се, че ако блъснеш куче в града и не спреш, а някой те види и звънне на 112, си изгорял отвсякъде и ти вземат книжката защото това си е ПТП.

Тука има още малко снимки, а и тъкмо може да видите какво ме правят в коментарите повечето хора. В малък град е кофти, а там покрай селата където карам още по-зле. Единият даже син на автобусния шофьор и понеже се случва понякога да бързам, сега съм по-черен и от дявола в очите на няколко злобни хорица. Писали в несвяст, чак глупости, че пуша, пия кафе, карам и цъка на фейсбука като аз нямам нито фейсбук, нито пия кафе по принцип, нито пуша цигари и никога не съм правил тия неща. :mhihi:
Не ги е срам, преди няколко дни реваха против каруците, а сега мен плюят сякаш аз съм накарал скапания кон в галоп да се появи от храстите.
http://www.presstv.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B ... %B4%D0%B6/
Някои са ме и защитили, но масово е сеч и на двете места. Важното е, че клиентите ми реално знаят какъв и що съм и никой не се отдръпна, още на другата сутрин ми качиха и същите деца в колата и си карам, всеки си се вози, ама злобата е кофти нещо ей.
Във факти БГ са писали по различен начин хората, но там нямат лично отношение, понеже не са в малък град където малко да изплуваш с някой лев и се почва великото плюене как ти си най-черния. Гледайте тука като ми казаха какво са писали и цъкнах с на женета фейсбука да видя, няма толкова злоба на едно място, наистина те кара да се замислиш в каква държава живееш:
https://www.facebook.com/PressTV.Kazanl ... 69?__xts__[0]=68.ARBCNQCJgJtnuAnZajsE6P-4jUCuj8B6Gk0qqMjaKp9Z5twMQWYpEuQvFN63tYOPlfhv_d4fC5PMpqDW_0nK7hqdgPcDFkx9rHn1b5xA4x9uggqd4I6TiZLFzkDjodvwqXbOb63Ka-4tie2dLnNXCSH8gzYievqmHK11zx5axNXLWf7AdFip04G9vTxxo3soYToRkDmp4eCFpXWTeKXzULcUuFTIZaqNspp3sETbqTvF4FqJ8gUC-DnCEQR1x6riaY5BP_KjxCgWtbZoAQ01SlK0SC8bp0UL3L49FUvJOEzG5ivxCf3EySpQ3vmux_Jf1d-79a_vey0pnXyeOMZeBtG0BA&__tn__=-R
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от alx » 12 Ное 2018, 20:27

завеждаш дело срещу собственика. алтернатива няма.

най- вероятно като получи призовката ще се съгласи да се разберете без съд защото знае, че няма как да спечели делото.

добре, че не си го метнал на стъклото защото тогава щеше да те/ви убие на място. курбан трябва да правиш всяка година.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от kiko » 12 Ное 2018, 22:52

Биньо джигит си това е не са прай :mhihi:
Един положителен коментар за теб не видях,толкова пък да те мразят айде стига с приказки от 1001 нощ.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Ное 2018, 6:01

Има бе, има. Ама те хората си го показват реално като се качват и идват да ми говорят, а не две-три клавиатурни нинджи. Няколко даже ми благодариха, че съм отървалселото от тоя луд кон.
Сега пък бременна жена в стадо коне, чак се е преобърналано тука не вярвам да я хапят:
http://www.presstv.bg/%d0%bd%d0%be%d0%b ... ment-36156
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook