ГО и удар с домашно животно

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от kolp » 13 Ное 2018, 11:11

Верно доста хейтят колегата градските му, явно му вървят нещата ;)

Бях забравил една история от преди десетина години, пътувам Варна - Сл бряг, и на правата след Бяла си карам доста тежичко и гледам от дясно един кон бяга да пресече пътя, аз минах пред него, ама веднага погледнах в огледалото, следващата кола така го удари във врата и главата, че се завъртя цялото животно на 180 градуса! Хубаво че не беше баш фронтално, и хубаво че не бях аз, ама оттогава като видя голямо животно до пътя крака на спирачката и вниманието на 100%

по този повод, скоро ми попадна следното -

45713038_10156358577956693_7524119306238427136_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Ное 2018, 19:53

Дреме ми за тия. Днес даже спътничката ми влезнала да напише един защитен коментар след като днес ми благодари няколко пъти, че съм реагирал доста стегнато и уверено като не избрах посоката на движение на коня, а обратната и го цапнах в края на колата, а не да влезе при нас. :shock: Особено като видя родилката снощи как се е преобърнала...3 удара с коне за 10 дена, станахме коньовата долина вече, а не розовата. Снощи един колега тъкмо се връщаше като купи новата Зафира и минаваше през селото на катастрофата с двата коня - Габарево. Казах му да намаля там, че излизат често коне и то пък стана това.
Казах на клиентаката да не се занимава, ама и станало съвестно как ме плюят някакви шматки, които нито са ми били клиенти, нито нищо. Лъжат та се късат, особено единия, който е син на автобусния шофьор и баща му не сваля нито фаса от устата, нито кафето докато кара, майка му без пари съм возил колко пъти, а той никога не хваща такси защото пътува без пари на рейса, но иначе возил се бил. :mhihi: Както и да е де, таксито ми пак е пълно, никой от клиентите ми не ми обърна гръб, редовно не мога да ги събера, дори децата, които бяха отзад по време на удара и не разбраха нищо пак си ги карам, цели 3 на брой, техните ги изпращат и знаят, че не съм луд с картечница, та да си лаят ония. В малкият град е кофти в някои отношения. С М-ката гледам да не излизам изобщо, живея близо до изхода, та направо от него и газ, че с миналата какви приказки. Не ми пука от приказки, ама гледам и да не им давам повод ако не се налага, както примерно някога се налага просто да побързам по пътя. Но не искам да занимавам форума с такива неща, карам по същество защото казуса ще е интересне как ще се развие.

Тоя същия гаден кон се оказа, че убил човек преди няколко месеца. Бил вързан на кол, работника отишъл да го прибира, коня се дърпа и кола излита като го удря, от там коня го рита здраво и на другия ден момчето умира. Редовно е бягал из селото, всеки ме пита черен ли бил коня. Та онзи папагал ако мога да го осъдя сега ще е добре. Кметът му правил забележка да си връзва конете, а са приятели, всичките му съседи казват, че си пасат на воля. Разбирайте, че такъв ако не получи наказание(тоест да му бръкнеш в джоба)няма да спре да ги пуска тия коне.

Снимаха колата днес, прави го някакъв, който прави снимки към Лев Инс, на база неговата оценка пускам иск. Не, че не мога и наизуст обаче се оказа, че като пускаш иска в съда, трябва да платиш някаква държавна такса от 4%-та и ако искаш 10 000 примерно, а ти дадат после 5000, а ти си внесъл такасата от 400 лв. никой няма да ти върне тия 200. Та внимателно трябва да видим какви точно са щетите. После като почне делото съда си назначава и техен експерт да направи оценка и на база нея вече евентуално се получава нещо си.
Оказа се обаче, че в съда нещата почват почти от нулата. В смисъл взема се предвид протокола кой е виновен и кой не, но...човека може да не е съгласен, може да си намери няколко свидетеля, които да кажат, че кончето си е пасяло спокойно край пътя, а ти си излезнал от него едва ли не да го удариш или си спрял да го пръскаш с водно пистолетче, че да го принудиш да скокне пред теб. И викам на адвоката ако онзи намери фалшиви свидетели да лъжат и той вика, че и ние ще намерим и така. :kuku: Честно казано започвам да се разколебавам от цялата тая тъпотия, но заради опита ще продължа, та да видя как и дали изобщо стават нещата в БГ по тоя начин.
Има и нещо друго, коня в България бил ОЧАКВАНО препядствие за което ти си длъжен да спреш ако ти изскочи, освен ако не в супер последния момент и няма как да реагираш. Неочаквано препядствие било примерно да ти излезе слон защото нямало слонове в България. Да, ама по тая логика ако има зоопар наблизо, значи ли това, че трябва да се чудиш сега някой слон не е ли избягал? :banghead: И такива тъпотии. Каско на такси не е работа, дерат ни като за последно и реално правят само тия с лизинговите коли защото са задължение. Иначе аз бакшиш с Каско друг не познавам, може и да има, но ще е единичен случай. Реално не съм имал нужда досега, а и нямам време да завеждам щети за по 100 лв. каквито са най-често срещаните такива по нашите коли.
Ще пиша какво ще стане занапред, най-много да пия една студена вода и да си платя адвоката и таксите без да взема пари, но ще пробвам все пак.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Мордехай » 13 Ное 2018, 20:36

Днеска некви мангали излезнали с колата срещу един от нашите камиони и шофьорът се стреснал, набил спирачки и го сгънал на единица. Кабината е ударена яко в ремаркето, чак кутията на акумулаторите се е пръснала. Това близо към вас - Котел. Мисля си ако продам све и отида в Суринам, дали няма да ми е по-добре. Говорят хората холандски, 95% са мангали и поне няма да се ядосвам, че се опитваш да праиш бизнес, па то коне, каруци, цветнокожи....
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Владо » 13 Ное 2018, 21:42

днеска на магистрала люлин около 18, срещу филиповци, в най-лявата лента посока перник, конче кротко пасеше от тревицата в разделителната... на 112 ми казаха, че имали мн обаждания по въпроса... реакция никаква...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 24.04.2018
Пол: Мъж
Кара: 330d

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Weiss48 » 14 Ное 2018, 1:58

Аз към 14ч минах от там и го видях. Бая се е напасал

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Ное 2018, 19:32

След 10 дена размишелния, събиране на мнения от тук и там, от съдия, прокурор и моя адвокат(който реално си е топ за града)реших да се откажа от съденето. Дадох едни 80 лв. за експертиза в която оцениха щетите на 3000 лв(експерт от Лев Инс като после от съда щяха да назначат пак него или един друг)и сега и тях прежалвам заедно с цялата сума по ремонта на колата, която мисля ще се вмести в 2000 лв.
Та защо се отказвам? Заради безкрайно дългата процедура, която не се знае изобщо кога ще приключи. Кофтито дори да реша да я чакам е, че докато трае делото и не назначат тяхната експертиза, аз нямам право да си оправям колата. А това дело може да се проточи, особено ако онзи не се яви първоначално понеже рязко се разболее или нещо си там. Дори първото дело да завърши в моя полза, онзи може да обжалва и отново да назначат експертиза и аз ако съм си оправил колата през тоя период, просто забравям за пари. :banghead: Та реално ако имаш каско и застрахователя ти плати, тогава те съдят онзи и на тях няма да им се налагат съдебни експертизи в хода на замото дело и всичко минава на документи! Е, защо аз да не мога сег ада си оправя колата и да предявя после иск въз основа на тия щети? Като трябва вещо лице да я огледа, то реално такова ми я оглежда, но понеже не е назначено от съда, реално не е такова! Значи за застрахователите може като трябвада съдят някой, а за нас не може! :ranting: И това е основното, което ме отказва понеже не мога да оставя колата така даречем 6 месеца, да не говорим за една година след като реално мисля да си я правя.
Другото което е, реално няма 100%-ва сигурност, че ще осъдя лицето, понеже в хода на делото ще се гледа тоя кон как точно е излезнал, с колко км. се движи когато е в тръс, когато просто ходи и когато е в галоп, с колко мога да карам аз там, понеже това, че 90 било разрешено на тоя път, реално не значело, че може да караш с 90, пък било то и през деня. :kuku: След като имало храсти някакъв тип едва ли не ще дойде да ги мери след няколко месеца колко са високи и каква е видмостта, тоест с колко под тия 90 ти трябва да се движиш и може дате изкара спокойно, че трябвада караш и с 50 на ограничение 90. Как ще ми кажат след няколко месеца реално аз с колко съм карал, така и не разбрах, всичко зависи от тия експерти, но да речем, че вината реално отива при тоя, който е пуснал коня. Цялото това нещо пак е бавене. Реално има едни членове от 20 до 25 бяха, не запомних точно, където упоменават доста неща, но ти трябва и да предвидиш, че може да ти излезе кон между две села и вече въпроса е можеш или не да го избегнеш, тоест дали си карал със съобразена скорост. Конят не бил слон и трябвада го чакаш навсякъде и по всяко време! Пешеходци по ГЛАВНИТЕ ПЪТИЩА и всякакви такива неща.
Много интересн казус ми показа с едно ПТП с три крави на главен път. Водачът блъска едната крава и колата е леш, не става за оправяне, тоест има време да си чака всякакви дела. Писан е акт на водача на кравите и има телесна повреда на жената на шофьора - счупен пръст. Така ми го обясни, че са го счупили фиктивно и сега ходела с шина. След като има телесна повреда(май средна, макар че пръст не знам дали не е лека), държава го съди, а тя ще го осъди и въз основа на това, веднага пускаш иск з ащети и го обуваш и ти. Значи каква е работата, като има такова ПТП и искаш да вземеш пари вместо да се молиш да няма ударени в колата, ти трябва да се молиш едва ли не някой да си е счупил нещо и да надупят онзи с коня, кравата, овцата, козата, кучето и т.н. :banghead:
Излиза, че е по-лесно да се измъкнеш ако си с алкохол, понеже има вратички, отколкото да съдиш някой за обезщетение след ПТП с такова животно. Бавно и тромаво, това е извода и няма 100%-та гаранция за успех, но е голяма реално.
Та дано на никой тук не му се случва, но сега поне извличаме позитивите от всичко.
Писах, че с алкохол е по-лесно, сега ще се аргументирам. Тъкмо одеве бях пратил един манго при същия адвокат, хванат е с 0.99 на дрегер. Глобата е фиксирана - 1 година и 1000 лв.
Адвокаттът иска наказателното постановление и каза, че ще направел всичко възможно. Оказва се, че като духаш на дрегера и не дадеш кръв, имаш възможности д асе отървеш. При кръвта ако някой не я подмени е нулев шанса. Но при дрегера трябвало да ти обяснят нагледно, че имаш право да дадеш кръв и да ти предложат картонче някакво. Ако не ти го предложат, то трябва поне да напишеш, че бла-бла-бла, а ако не си писал нищо, то трябва да е изрично упоменато, че не си в състояние да пишеш от пиянството си. Тоя случай едва ли ще е такъв, че да не е можел и сега се чакат нещата да видят дали ще го отърват.
Край на темата, по колата ми има две седмици работа, яд ме е донякъде, че си загубих времето, досега можеше да е ок, но имам друга да карам поне още два месеца докато и вжата всички разрешителни, че после не мисля да вадя и на двете, събота ще купувам частите и след 10 дена майстора може да ми я почне.

П.п: Разговорът със собственика да ми даде някой лев за да не го съдя за тия 3000 и да плати разноските по делото протече с това, че като съм искал да го съдя, какво да направел и т.н.
Конете му снощи пак из селото и всеки вотир ми казва как не си ги връзва постоянно и това е то. :banghead: Като го питах тоя кон защо е толкова луд, понеже той въртеше като подивял глава и реално той дойде и се удари в мен без да ме вижда, онзи ми каза, че такъв му бил нрава защото бил темпераментен, понеже бил състезателен кон. Чудя се с какъв акъл не го държи в огражденията, които има. Няколко дни преди да стане това му давали 5000 лв. за него, някакъв измамник от Стара Загора като преди това го е взел за 3000лв. и се ядосваше, че не го продал, но го задържал защото кеф цена нямал.
Един познат ми разказа за кон, който ударили и излезнали копитата му през задния прозорец, за умрели с коне разбрах и то не един случай, абе да речем, че можеше да е и много по-зле.
Последна промяна Top Gun Maverick на 21 Ное 2018, 20:01, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Jordana » 21 Ное 2018, 19:59

Типичния параграф 22 . И после що хората не понасят застрахователи .
Последна промяна Jordana на 22 Ное 2018, 21:35, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Knoxville_ » 22 Ное 2018, 10:00

Много повече пари, нерви и време ще загубиш, ако се занимаваш със съдилища и т.н. За съжаление това е положението. А и не вярвам, че би имало каквато и да е развръзка в рамките на една година.

"Абе важното е да е сме живи и здрави" :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от host » 22 Ное 2018, 10:51

да, системата така е направена, че работи в полза на "вредителя" ... реално ако всеки съдеше такива простаци, нямаше да си позволяват такива неща, но действително така са структурирани нещата, че да те откажат тотално да се занимаваш

и простотията е, че понеже няма пострадали, прокурор не се интересува, защото няма високо обществена опасност и си е частно правен проблем ... т.е. тоя тъпак ще продължава да тормози хората до дупка

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Ное 2018, 20:57

Много си прав, хора от селото, негови съседи ми казаха пак, че коне се разкарват из уличките почти всеки ден.
Да се надяваме, че поне такива луди няма да взема защото поне 5 човека вече ме поздравиха, че съм гътнал точно тоя кон. Който кон въобще с нищо не е виновен, че е луд де, все пак животно, а аз съм много за животните. На всичко отгоре изобщо не обичал нищо да плаща човека, постоянно имал разправии с работници покрай овцете и конете за пари, предимно роми, които не са от региона дори, експлоатира ги на макс и ги натирва.
Между другото днес пред мен препариха една крава, тоест видях в огледалото как се гътна на пътя и умря веднага без да рита дори. Самият удар не бе силен, но точно в главата и дотам. Обаче мястото е таков,а че редвоно минават крави и има знак, плюс ограничение 50. Кофтито на водачите на тия крави е, че ги подкарват отзад и ги изкарват на пътя често път без въобще да погледнат, както се оказа и тоя път като питах шофьора. Той недоумяваше защо ще накажат него, но така и стана заради знака и ограничението. Накарая от няма и какво се мъчел да убеди катаджията, че колата била спряла и кравата се ударила в нея, ама тя леко посмачкана, а животоното умряло, та нямаше как. Но това е съвсем различен случай де поради пътната обстановка, беше и мокро на всичко отгоре, тоест шофьора отвяскъде обут.
4 часа пък стояли пътниците във влака София - Бургас понеже крава излезнала пред локомотива и след удара го повредила. :shock: Явно е карал бавно защото ако бе бързо просто щеше да метне кравата, а как се поврежда и идея нямам.
https://trud.bg/%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B ... %B8%D1%86/
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от Мордехай » 12 Дек 2018, 18:42

Ебати несъобразителния шофьор, толкова бързо караше, че коня не можа да го избегне, сигурно всички го познават и сега ше го оплюят яко у фейса.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от steeN » 12 Дек 2018, 20:59

Вземи това задушаващо тръшване хаха :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: ГО и удар с домашно животно

Мнение от alx » 12 Дек 2018, 22:56

kolp написа:https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2377688182259139&id=219469644747681


несъобразена геолокация. тоя с тойотката защо е там? той е виновен. ако не беше там коня нямаше да му се тръшне на предното стъкло.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook