Станахме ли нация от мрънкалници?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от barty » 18 Ное 2018, 16:10

Днес в неделя, на студа висях два часа заради клиент, обаче свърших работа и клиента много доволен. Да можеше да го свършим и през седмицата но така се получи.
Въобще такава работа може да оцени само някой, който е теглил много за да се наложи на пазара и знае колко трудно е да се спечели клиент.
:yes:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от Bogat-Beden » 18 Ное 2018, 17:13

bum_bum написа:В много отношения все още си носим наследството от преди много години и не сме взискателен пазар. И въпреки, че много неща се промениха през последните няколко години клиента още няма съзнанието, че продавача работи за него и той е бог, цар и господар и може да иска всичко..

Нямаме потребителска култура, абсолютно..
Инак за конкретния пример- не само в София, а цяла България автосервиз не можеш да уплашиш с липса на клиенти... И отделно служителите на 90 процента са в голямото прее.аване с шефа - колко по-малко да изработят, а той колко най-малко да им плати.. Това си е вече глобално, не е само у нас.И клиентът всъщност страда най-много от лошия мениджмънт.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от E34 » 18 Ное 2018, 20:24

Пожелавам на колегата с работното време да е някъде на път, да среже поне две гуми в някоя дупка, да се добере на джанта до някой "колега" гумаджия и оня случайно да е там, но да не му помогне понеже е в извън работно време и баш ся си цъка с некоя кифла по фейса и въобще никой не му е длъжен да му сменя гумите баси! Утрепете ме и аз не мога да го разбера тва, да можеш да вземеш некой лев отгоре всичко да ти е под ръка и да е въпрос на 30 минути макс! Ма това винаги се връща и после реват и мрънкат ама късно, винаги.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от host » 18 Ное 2018, 20:44

Никой за никакви аварийни ситуации не говори. Няма смисъл от тия фикции. Това е човещина.

Клиента винаги е прав, дори когато греши. Факт.

Но когато сам не уважаваш себе си, няма причина и другите да те уважават.

Примерно :

Аз си оставих джантите без гуми и гумите преди 3 дни на гумаджия... 3 дни минавам, питам, все не са готови, въпреки че казва, че ще са.

Ситуацията е ясна, не му дреме за мен, аз съм прост и не съм се приготвил да ги оставя преди 1м когато няма хора. Толкоз.

Всеки си гледа интереса, не се сърди и толкоз.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от Dirty M5 driveR » 18 Ное 2018, 20:52

Мисля, че включването ми в тази тема даде еднозначен отговор на въпроса й - да, станали СТЕ нация от мрънкалници. :mhihi: :bchug: Живи и здрави! Аз на никого не пожелавам да пука гуми и там каквото ви е в акъла. Мога да пожелая на всеки да си гледа работата и да е щастлив от това. А, да - и да затваря пътища от републиканската мрежа, че да му се вдигне стандарта на живот. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от bum_bum » 18 Ное 2018, 21:13

Те магистралите ги затварят не само заради себе си. Ако се вдигне техният стандарт ще се вдигне и твоят и моят.

Ти си другата крайност на мрънкачите "на мен ми е добре, всеки да се оправя както може".
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от Dirty M5 driveR » 18 Ное 2018, 21:26

Като затварят магистралите ще се вдигне моя х... ;) Аз мрънкам и съм мрънкал единствено заради манталитета на хората, които цял живот гледат другите и ги съдят, а самите те или нямат акъл, или воля, или амбиция. Що не вървите в Дару да си направите реглаж на предния мост събота в 4 следобед!? Или и там са мрънкалници, които ги мързи, искат да прееб@т шефа или не ги интересуват хорските драми... На мен са ми такива принципите и ценностите - правя каквото трябва когато трябва, уважавам човека срещу мен, но не приемам за нормално да се опитват да ми се качват на главата и да се чувствам зле, че не съм им угодил. И междудругото понеже задълбахме в този бранш можеше да проучите колко от практикущавите правят всичко за всеки по всяко време, защото това носи пари. ;) Това не е детската градина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от (bubsa) » 18 Ное 2018, 21:41

Вчера сложих зимните гуми в 19;30ч във сервиз,който работи до 19ч,а след мен имаше още 4-5коли.Всеки си преценява какво и кога да прави,но отношението към клиентите е ВСИЧКО и бързо се разчува.
Лично аз съм се отказал от услугите на няколко видни майстори точно заради отношението им.С времето се взимат за велики и се започва с отлива на клиенти,вместо да се случи обратното.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от alekangg » 18 Ное 2018, 22:13

Всеки иска когато му дойде кефа да го обслужат, понеже видиш ли щял да си плати!
Всеки сам да си преценява, да взима ли тези пари, да връща ли клиенти и какво да прави, ама аз само ще дам пример със западна Европа, нали все с нея се сравняваме.

Я пробвайте да идете след като е затворил да ви сменят гумите в Германия или където и другаде наоколо, да не говорим за звънене или в неделя..


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от steeN » 18 Ное 2018, 22:48

bum_bum написа:Те магистралите ги затварят не само заради себе си. Ако се вдигне техният стандарт ще се вдигне и твоят и моят.

Ти си другата крайност на мрънкачите "на мен ми е добре, всеки да се оправя както може".


Това е доста пресилено... искат се адски много глупости от моя гледна точка, които да се направят.
Няма как да подкрепя примерно повече намеса на държавата в пазара на горива.
Или пък да се регулират надценките на някакви стоки...
После заради техните глупости ще трябва да се редя на опашки за бензин и какво ли не (заедно с тях :mhihi: ) и да няма.
Защото за краткосрочна полза, ще се нанесат огромни дългосрочни вреди...

Ако цитирам един любим икономист - "аз съм на твоя страна, ама ти не си" :lol:

п.с.
От референдума на Слави нещата бяха добри искания примерно (въпреки, че идва от някой, който по-добре да не се докопва до власт, защото резултата ще е плачевен)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от host » 18 Ное 2018, 22:59

е как протестиращите не видяхa новините за цената преди акциз на горивата каква е ... или я игнорират и не ги интересува , че ЛукОйл ни се подиграва ? и да не споменаваме пак другото, че работи на загуба (миналата година имаха минимална печалба)
Последна промяна host на 18 Ное 2018, 23:06, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от steeN » 18 Ное 2018, 23:01

Има лесно решение на този проблем. 0% корпоративен данък за петролни компании и ще видиш как не само ще излезе на печалба, ами ще си увеличи инвестициите в рафинерията и ще има реална пряка полза за хората... не хрантутниците да вземат още пари, които да изхарчат по свързани компании (като им вземат тези въображаеми 10%, до които никога няма да се докопат от тях) :dunno:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от bum_bum » 18 Ное 2018, 23:03

steeN написа:Няма как да подкрепя примерно повече намеса на държавата в пазара на горива.


Що, в Люксембург и Белгия или Норвегия беше има таван на цените определян от правителството. Даже и в Македония са така. Не че тия са вързали ама все пак..

В крайна сметка пазарът ни е импотентен да се справи с необоснованите цени на горивата или на каквото и да е било.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от host » 18 Ное 2018, 23:10

steeN написа:Има лесно решение на този проблем. 0% корпоративен данък за петролни компании и ще видиш как не само ще излезе на печалба, ами ще си увеличи инвестициите в рафинерията и ще има реална пряка полза за хората... не хрантутниците да вземат още пари, които да изхарчат по свързани компании (като им вземат тези въображаеми 10%, до които никога няма да се докопат от тях) :dunno:


В момента не сме ли държавата с най-нисък КД в ЕС ? И защо да е 0% за най-големите играчи на пазара ?! Те така или иначе укриват на макс. Скоро гледах в САЩ , че доста щатове си позволяват подобни инициативи в определни сектори да освобождават от данъци , идват компани , работят примерно 5г ... местните данъци са пълна трагедия ... вдигат данъците и на фирмите ... бизнесите се изнасят ... и така до безкрай. Ефекта за жителите, които си плащат като попове е трагичен.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от steeN » 18 Ное 2018, 23:13

Е ми като са толкова прости да им вдигат данъците пак... :dunno: Но политици.

А другото... това, че някой го прави не значи, че е правилно. И никак не е изненадващо, че в нито една от тия държави дето в списъка с регулираните, дори не искам да стъпвам.
Интелигентни хора сте, може да си направите сами изводите.

Изображение
Последна промяна steeN на 18 Ное 2018, 23:18, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook