Станахме ли нация от мрънкалници?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от Jordana » 03 Дек 2018, 18:09

...Междувременно, според публикацията на вестник "Нувел обсерватьор" поддръжниците на движението са изпратили комюнике от 42 искания до депутати и някои медии. Техните искания включват забрана за увеличаване на данъците, повишаване на минималната работна заплата, намаляване на възрастта за пенсиониране от 62 на 60 години, намаляване на държавните разходи за чиновниците, затягане на контрола върху нелегалната миграция и много други.....
Некви жабари мрънкялници със жълти жилетки ...
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от Е.Димитров » 04 Дек 2018, 13:16

:OT:
Демокрация (от гръцки: δημοκρατία) означава "народовластие".
Тоест народа избира лидер/и, който да се грижат да е добре на народа...
Въпроса е, къде и кога се е сбъркала системата?!
Към днешна дата всички, които са избрани от народа, действат ама бъш срещу народа.
Аз специално не познавам човек, който да отива на избори и да знае, че този дето ще го избира, точно той ще му качи данъците и всички разходи, и да гласува за него.

Е за това, тея дето са измислили демокрацията, най-добре я разбират и за това са недоволни, мрънкат и стачкуват.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от cod-cdbp » 07 Дек 2018, 14:24

Искам да внеса едно разяснение. Думата демос, която е в корена на демокрация има следните значения:

- ист. В древна Гърция - свободното пълноправно население на градовете-държави, стоящи под аристокрацията и над чужденците, освободените роби и др.
- По-късно - народът, непривелигированото градско население.


Очевидно, до ден днешен се има предвид първото значение. :winky:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от Benord » 08 Дек 2018, 22:32

Не знам как го разбирате,но в момента плащате данъци,за да поддържате служби,които защитават избраните от самите вас от вас.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от cod-cdbp » 10 Дек 2018, 2:59

Benord написа:Не знам как го разбирате,но в момента плащате данъци,за да поддържате служби,които защитават избраните от самите вас от вас.


Само това да беше...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от Моджо » 13 Дек 2018, 19:13

Jordana написа:...
...

За тия, строителите, какво ще кажеш? Верно, не беше баш протест, ама мотивите, мотивите....
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от Jordana » 13 Дек 2018, 19:33

Реално протестират да не им проверяват бакиите , пито платено . Аз мисля че и без протеста никой няма да допусне такава проверка , защото ще лъсне истината за българските магистрали .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от (bubsa) » 13 Дек 2018, 20:46

Моджо написа:
Jordana написа:...
...

За тия, строителите, какво ще кажеш? Верно, не беше баш протест, ама мотивите, мотивите....

Всичката техника на този "протест" беше от фирми под изпълнители на джи пи груп...Всички имат да взимат по много пари от тях и няма мърдане.
Не ми се навлиза в повече подробности,но и стажант журналист да разръчка схемите им ще стане страшен цирк.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от ///M Power » 13 Дек 2018, 22:16

(bubsa) написа:
Моджо написа:
Jordana написа:...
...

За тия, строителите, какво ще кажеш? Верно, не беше баш протест, ама мотивите, мотивите....

Всичката техника на този "протест" беше от фирми под изпълнители на джи пи груп...Всички имат да взимат по много пари от тях и няма мърдане.
Не ми се навлиза в повече подробности,но и стажант журналист да разръчка схемите им ще стане страшен цирк.


Кефи ме как сега за всичко са виновни джи пи-то, а то винаги е имало една фирма дето е взимала пая, кога е главбулгар, трейс, вот строй и тн. дори и да изчезне джи пи-то, друга ще дойде на нейно място...
пс: Не знам колко хора реално са имали допир до фирми от този ранг, но за мен лично точно те са едни от най-читавите...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от (bubsa) » 13 Дек 2018, 22:23

Имал съм допир със изброените и още няколко ;) Колко па да са читави?Един дол дренки са всичките,просто джи пито се усраха много в последно време и много се раздуха.Ще станат ясни и още разни неща в скоро време :idea:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Станахме ли нация от мрънкалници?

Мнение от ///M Power » 14 Дек 2018, 9:16

(bubsa) написа:Имал съм допир със изброените и още няколко ;) Колко па да са читави?Един дол дренки са всичките,просто джи пито се усраха много в последно време и много се раздуха.Ще станат ясни и още разни неща в скоро време :idea:


Това с джи пито не мисля е случайно, просто удар срещу фирмата на власта. Иначе хората бързо забравиха трейс и цариградско (а целия ремонт около пазарджик за 100 млн.) ремонта на дондуков, НДК и директора с обвинение и тн.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook