Питане за ДОТ на нови зимни гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от b00st » 29 Окт 2018, 10:22

Кво значение има оборотни ли са или не гумите, това мен като клиент хич не ме бърка. Като стоката е залежаал в склада, се прави отстъпка, намаление или разпродажба. Това е като да отидеш в шоурума за ново БМВ и да ти извадят от склада някво висяло на 2 години, ама не е карано и уж съхранявано правилно на същата цена, ще го купиш него или ще си искаш новото произведено на 2 месеца?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от Dextuar » 29 Окт 2018, 10:30

Автогуми ги чакам вече 2 месеца за рекламация на гума, която купих август месец с желание ДОТ не по-стар от тази година, а дойдоха с ДОТ 2317 след 10 дни чакане. Щях да ги върна, ако имах избор да сложа нещо друго. Едната от 2-те се оказа крива и вече 2 месеца ни вест, ни кост. Като им звъня, само вдигат рамене, чакали от Дънлоп Германия становище. Мен к’во ме грее, аз съм ги купил от тях, не от Дънлоп. А аз 2 месеца да не си карам колата е ок?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от Club BMW » 29 Окт 2018, 11:47

Напиши негативен отзив в сайта им и може да се размърдат. Два месеца е прекалено ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от host » 29 Окт 2018, 11:53

dextuar написа:Автогуми ги чакам вече 2 месеца за рекламация на гума, която купих август месец с желание ДОТ не по-стар от тази година, а дойдоха с ДОТ 2317 след 10 дни чакане. Щях да ги върна, ако имах избор да сложа нещо друго. Едната от 2-те се оказа крива и вече 2 месеца ни вест, ни кост. Като им звъня, само вдигат рамене, чакали от Дънлоп Германия становище. Мен к’во ме грее, аз съм ги купил от тях, не от Дънлоп. А аз 2 месеца да не си карам колата е ок?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Директно защита на потребителите колега ;) това е извън всякакви нормални срокове. И почни за адвокат да им говориш. И директно пиши на представителите на Дънлоп в БГ и на централата им ако има мейл и описвай всичко подробно с дати , касови/фактури и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от Z3Ro* » 29 Окт 2018, 13:46

Това с правилното съхраняване в много случаи се изпарява след можтажа на залежали гуми. И аз се опарих преди години от Диана с комплект Дънлоп Спортмакс РТ - дойдоха вкъщи и жената ги плати. ДОТ-ът беше отпреди близо 2 години. Та тоя комплект където и да го карах за монтаж и баланс, все имале вибрации, които изчезваха със зимния ми комплект...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от streetracing12 » 29 Окт 2018, 15:13

Разправях се с Диана не ми дадоха други гуми.Обиколих всички центрове пълни смешници.
Отидох на Цариградско горе в дирекцията след разправии 30мин чакане 1час си взех парите и си тръгнах.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от Комбина » 29 Окт 2018, 15:59

Код: Избери целия код
...Ако сте купили стока или услуга онлайн или извън магазин (по телефона, с поръчка по пощата, от амбулантен търговец), също имате право да отмените покупката и да я върнете в рамките на 14 дни по каквато и да е причина и без да е необходимо да се обосновавате...


Защо си си хабил нервите и времето да се разправяш с идиоти? Имаш право да я върнеш без никаква причина. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от Boyadjiev » 29 Окт 2018, 17:20

Това с правилното съхранение е такъв мираж според мен...
Един и същ модел Continental Premium Contact 5, едните ги взех с дот на 2 седмици - уникални гуми. На следващото лято ми взеха същите пак, ама "на промо" от Шкода с ДОТ 2015, ама правилно съхранявани. Всички изревахме с тия гадни гуми. Същия модел, същия размер - разлика от земята до небето. А колегите ми пък грам не се интересуват от коли и пак успяха да намерят разликата...
Никога вече гуми със стар ДОТ в Бг. Нито знаеш как е съхранявано, нито има стандарти, нито има контрол, качество, нито на някой му пука :conf:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от c04 » 29 Окт 2018, 19:26

Точно поради такива причини нови гуми с дот по стар от 6(в краен случай до 12) не е добре да се взимат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от Фидел Кастро » 30 Окт 2018, 7:18

dextuar написа:.......вече 2 месеца ни вест, ни кост....чакали от Дънлоп Германия становище.

Срокът е максимум 1 месец ако ще и писмо от Свети Петър да чакат!!!!!
Колеги, точно такива мишоци, като въпросните avtogumi и други нароили се онлайн магазинчета осраха този бизнес!
Извинявам се за неприличния израз! :confused:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от KoolyO » 30 Окт 2018, 7:54

Аз никога не съм имал проблем с ДОТ на нови гуми.
Взимал съм и съвсем пресни, и с двугодишен ДОТ и не съм имал оплаквания.
Никога не бих се занимавал да се оплаквам че ми е стар ДОТ-а. Освен, ако на гумите очевидно им има нещо (изгорели от слънцето/криви и т.н.)
Тук обаче, (в ОАЕ) има закони.
Не може да се продават гуми с ДОТ по-стар от 150 дни.
Не може да се мине годишен преглед с гуми с ДОТ по-старт от 5 години.
Така, че искам, не искам тука трябва да се гледа много внимателно и да се избират гуми с най-пресен ДОТ.
Чел съм за измами, където на нищо не подозиращи хорица им продават гуми със старт ДОТ и на следващата година не разбират защо не могат да си минат прегледа...
И друга греда е, че не може да се внасят гуми, които не са сертифицирани за работа над 50 градуса, съответно няма много голям избор на марки/модели.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от Dextuar » 30 Окт 2018, 16:15

Фидел Кастро написа:
dextuar написа:.......вече 2 месеца ни вест, ни кост....чакали от Дънлоп Германия становище.

Срокът е максимум 1 месец ако ще и писмо от Свети Петър да чакат!!!!!
Колеги, точно такива мишоци, като въпросните avtogumi и други нароили се онлайн магазинчета осраха този бизнес!
Извинявам се за неприличния израз! :confused:

Звънях днес да питам какво става, прехвърляха ме наляво-надясно и накрая просто - ми трябва да изчакате, било напълно нормално да отнеме толкова време, след като се пращало до Германия, все едно е мой проблем това :dunno: . Някой запознат ли е законовия срок за рекламация колко е, върти ми се нещо 1 месец...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от host » 30 Окт 2018, 16:21

30 дни е максималния, направо КЗП и адвокат дори ако се наложи, тия те лъжат най-нагло ;)
Последна промяна host на 30 Окт 2018, 17:27, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от bum_bum » 30 Окт 2018, 17:05

Гаранцията ти е от Бг гуми и изобщо не те ебе какво ще кажат от Дънлоп Германия.

Те са длъжни да си я поемат, а от там наратък да чакат ако щат и 2 години отговор.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Питане за ДОТ на нови зимни гуми

Мнение от Dextuar » 30 Окт 2018, 18:34

bum_bum написа:Гаранцията ти е от Бг гуми и изобщо не те ебе какво ще кажат от Дънлоп Германия.

Те са длъжни да си я поемат, а от там наратък да чакат ако щат и 2 години отговор.
Дадоха ми направо телефона на управителя, който потвърди предишните глупости как било нормално да чакам повече, но каза, че ще провери случая. След около час ми се обади служител, че направили проверка/ а предните 3 пъти явно не бяха!!!/ и от Германия им се извинили за забавянето и до края на седмицата ще имам отговор. Тоест, автогуми са някъв посредник без отговорности, така излиза :kuku:


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook