Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от E.5KOV » 19 Окт 2018, 12:26

Явно хората продават металния под, който е изработен да покрива багажника и мястото на задната седалка. Целта е била, дадения автомобил да мине технотест и КАТ и да се трансформира в N1, т.е. товарен. Много вероятно сега в талона на този автомобил вече да пише 1+1 места. Този "аксесоар" би могъл да свърши работа на някой със същата марка и модел автомобил и този някой да е решил да си прави колата N1. По моему, шанса да се продаде "това" е по-малко от 1:1000...

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 6.01.2015
Пол: Жена
Кара: Тротинетката на учинайка си

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от Black Cat » 19 Окт 2018, 12:41

DLVasilev написа:Изображение
Нещо подобно предполагам. Най-вероятно изработено от рифелова ламарина и профили.

А, ето, много ти благодаря, че онагледи! :) Точно същата е и нашата "платформа", с къси крачка, изработена от монолитен метал / ламарина, покрита с текстил отгоре, само дето като допълнение в едната си част има солидна вертикална преграда, която стои като разделител между предните седалки и голямата задна част на автомобила.

Borymeckata написа:Според мен, това не е точно "авточаст", а допълнително изработен... аксесоар да го наречем, за точно определен модел и с конкретно предназначение. Може да се заинтересува човек, със същата кола и същите цели (като предишния собственик на вашата).

О, да, със сигурност частта не е фабрична, а е добавена в последствие към автомобила, с цел да влезе в категория "товарен". Мисля, че в чужбина има обособени фабрики, които произвеждат такива по-специфични части, но сигурно и в България е възможно някой да ти изработи подобна платформа по поръчка.
Ние я махнахме, защото колата гореше страшно много с нея, а и сякаш задницата се поразби от тежестта на платформата... Иначе, нямаме намерение да слагаме задни седалки на нейно място, просто защото не ни трябват.

inspite написа:Самоо жена може да пусне тема "може ли да се продаде тази част" без да знае каква е и без снимка.

Написала съм достатъчно ясно каква е частта – платформа за багажник. Вместо да сипеш сексистки тъпотии, можеше да се включиш с нещо по-конструктивно.
AD ASTRA PER ASPERA

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 6.01.2015
Пол: Жена
Кара: Тротинетката на учинайка си

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от Black Cat » 19 Окт 2018, 12:58

E.5KOV написа:Явно хората продават металния под, който е изработен да покрива багажника и мястото на задната седалка. Целта е била, дадения автомобил да мине технотест и КАТ и да се трансформира в N1, т.е. товарен. Много вероятно сега в талона на този автомобил вече да пише 1+1 места. Този "аксесоар" би могъл да свърши работа на някой със същата марка и модел автомобил и този някой да е решил да си прави колата N1. По моему, шанса да се продаде "това" е по-малко от 1:1000...


Благодаря за мнението! Да, точно така – всичко, което си написал, е 1:1 с истината.

С тази разлика, че не сме тръгнали да продаваме платформата – аз изначално бях на мнение, че тази част е непродаваема, но все пак, реших да се консултирам с форумната общност, за потвърждение на предположението ми. ;) Един познат посъветвал мъжа ми да я качим в някой от сайтовете за продажба на авточасти и казал, че ще ѝ вземем нелоша сума, но според мен, това е нереалистично. Могат да минат и няколко години, преди евентуално да успеем да я продадем, а няма как да седи у нас толкова време, защото пречи.

Между другото, мненията ми се публикуват много бавно, защото чакат за одобрение от модератор...
AD ASTRA PER ASPERA

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от kiko » 19 Окт 2018, 14:16

От какво мицубиши е това?И в момента сте я свалили нали така?Значи можеш да я снимаш

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от seimo » 19 Окт 2018, 14:26

Със сигурност може да се продаде пускайте я в олх и ще я вземе някой особенно ако става въпрос за джип.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 6.01.2015
Пол: Жена
Кара: Тротинетката на учинайка си

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от Black Cat » 19 Окт 2018, 15:19

kiko написа:От какво мицубиши е това?

Outlander.

kiko написа:Значи можеш да я снимаш

В момента не мога, написала съм по-назад защо. Но то и няма смисъл – със снимката, която DLVasilev публикува, и моите последвали обяснения, картинката съвсем се изясни.

seimo написа:Със сигурност може да се продаде пускайте я в олх и ще я вземе някой особенно ако става въпрос за джип.

Хе-хе, мерси, дано. :) Но не знам как точно да озаглавя въпросната обява – "Платформа за багажник", "Метален под за багажник", ... ? Явно това е нещо супер специфично, което не се предлага често.
Последна промяна Black Cat на 19 Окт 2018, 17:13, променена общо 1 път
AD ASTRA PER ASPERA

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от Е.Димитров » 19 Окт 2018, 15:40

Black Cat написа:
Благодаря за мнението! Да, точно така – всичко, което си написал, е 1:1 с истината.

С тази разлика, че не сме тръгнали да продаваме платформата – аз изначално бях на мнение, че тази част е непродаваема, но все пак, реших да се консултирам с форумната общност, за потвърждение на предположението ми. ;) Един познат посъветвал мъжа ми да я качим в някой от сайтовете за продажба на авточасти и казал, че ще ѝ вземем нелоша сума, но според мен, това е нереалистично. Могат да минат и няколко години, преди евентуално да успеем да я продадем, а няма как да седи у нас толкова време, защото пречи.

Между другото, мненията ми се публикуват много бавно, защото чакат за одобрение от модератор...

Един колега по-горе каза, да пробвате да я предложите в сайтовете за офроуд и ковно рибарските сайтове.
Там има хора с подобни машини и някой може да прояви интерес, да си я преправи за неговият автомобил и те така.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от Borymeckata » 19 Окт 2018, 15:56

Black Cat написа:Написала съм достатъчно ясно каква е частта – платформа за багажник. Вместо да сипеш сексистки тъпотии, можеше да се включиш с нещо по-конструктивно.


Е, все пак сме форум на БМВ... :dunno: :dunno:
Колежке, не го приемай лично! Ако се засягаш от това мнени - трябва да видиш темата за жените и колите:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=430784
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 6.01.2015
Пол: Жена
Кара: Тротинетката на учинайка си

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от Black Cat » 19 Окт 2018, 17:52

Е.Димитров написа:Един колега по-горе каза, да пробвате да я предложите в сайтовете за офроуд и ковно рибарските сайтове.
Там има хора с подобни машини и някой може да прояви интерес, да си я преправи за неговият автомобил и те така.

Със сигурност не съм игнорирала този съвет. :) Чета всички мнения много внимателно. Макар че идеята за контакт с ловци ми звучи отблъскваща, но това е отделна тема.

Отново благодаря на всички за насоките!

Borymeckata написа:Колежке, не го приемай лично!

Не го приемам лично, просто не ми допадат генерализациите. :)

Borymeckata написа:Ако се засягаш от това мнени - трябва да видиш темата за жените и колите:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=430784

Хе-хе, ще ѝ хвърля едно око, макар, признавам, не съм запалена автомобилна фенка. За мен колата трябва да е 2 неща – надеждна и голяма. :yes:
Поне заглавието на темата е с правилно степенуване – жените преди колите. :mhihi: Ако беше обратното – лошо...
Последна промяна Black Cat на 19 Окт 2018, 21:44, променена общо 1 път
AD ASTRA PER ASPERA

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 6.01.2015
Пол: Жена
Кара: Тротинетката на учинайка си

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от Black Cat » 19 Окт 2018, 21:38

Vra4anin написа:Съвет от мен - проявете с мъжа си старание и се потрудете, за да има положителен резултат. Разместете багажа (колкото и да е много и труден и неприятен за местене), изкарайте наяве въпросното "нещо", наснимайте го детайлно и пуснете обява където се сетите. Дузина снимки заместват хиляди приказки. Без снимки няма как да продадете продукт още повече, когато не се знае какъв точно е той.

Само че и ти не четеш подробно ( :) ):

Black Cat написа:Ами, ако / като тръгна да я продавам, разбира се, че ще направя хубави снимки.


Аз, все пак, не съм имбецил. Естествено, че като реша да "изтъргувам" платформата, ще ѝ спретна читави фотоси, ще напиша едно изчерпателно описание и ще публикувам обявата в максимално повече сайтове. Това никога не е подлежало на съмнение. :)
И, без да искам да се хваля, но по оформление на онлайн обяви едва ли някой може да ме стигне. Опитвам се да правя снимките почти като професионален фотограф (даже съм излизала навън, сред природата, за да хвана максимално добра светлина и фон); пиша доста детайлни (чак до педантичност) описания; съобразявам и редица други фактори, които биха подпомогнали бързата продажба.
Мъжът ми няма шанс да се занимава с подобни неща.

Благодаря ти за насоките! Точно за ключовите думи ми беше интересно – сетих се за някои и сама, но е хубаво, че допълни списъка, а някои от попаденията направо ме разсмяха с глас.

Vra4anin написа:Изпишете неща като (само предложение) скара тава борд под товарен автомобил джиБ джиП suv ламарина метал желязо жИлязо бакър циганин ром шампанско нова година много тежко пази щади товар багаж тухли цимент кереч ловджии рибари валдес :mhihi: рибна фиеста форд фокус сиера (леоне субару 4х4 офф роад шашкъни идиоти омазани в кал) скорпио мондео маверик топ гън самолет керосин гориво високи цени пари нема мамата си трака.... и т.н.

:lol: :mrgreen: :clap:

Vra4anin написа:Това ми е мисълта.

Винаги съм следвала същите правила. Но както казах, за добро или зло, педант съм по душа̀, та няма как да е иначе... ;)

Мерси също, че фиксира някаква цена, макар и условна. И за нея мислех да питам, но съвсем забравих.

Смятам, че нещата вече доста изкристализираха в ума ми, за което отново сърдечно благодаря на целия колектив! :bchug: (верно ще си отворя една студена бира след малко)
AD ASTRA PER ASPERA

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от N.Mihaylovski » 20 Окт 2018, 21:17

Бах маа му, какво става тук.
Колежката мисля получи необходимите отговори, или да качи снимки или да локваме темата и да се обърне към ОЛХ
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от alx » 20 Окт 2018, 23:43

Black Cat написа:Могат да минат и няколко години, преди евентуално да успеем да я продадем, а няма как да седи у нас толкова време, защото пречи.


затова слагате часта до контейнера за боклук и забравяте за нея.

аз лично така бих постъпил особено ако нямам място и ми се мандахерца (ей ква хубава дума) из дома
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 6.01.2015
Пол: Жена
Кара: Тротинетката на учинайка си

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от Black Cat » 21 Окт 2018, 1:48

N.Mihaylovski написа:Колежката мисля получи необходимите отговори ...

Така е. :yes: Признателна съм, за което.

alx написа:
Black Cat написа:Могат да минат и няколко години, преди евентуално да успеем да я продадем, а няма как да седи у нас толкова време, защото пречи.

затова слагате часта до контейнера за боклук и забравяте за нея.

аз лично така бих постъпил особено ако нямам място и ми се мандахерца (ей ква хубава дума) из дома

Някои тук писаха, че почти няма шанс да се продаде, други – че не е толкова трудна за пласиране.
По принцип, в апартамента пречи, седейки в коридора, защото е голяма и заема място, но мога да я сваля в мазето, където да си отлежава, колкото е нужно. На този етап, обаче, предпочитам да се отървавам от ненужните ми вещи овреме – ако щеш, като разтоварваща психо-терапия.
Цялостно, дилемата ми беше "Продажба" VS. "Вторични суровини", ти направо прати платформата на контейнера. :lol:
Между другото, имам много смешни случки в тази насока – каквото и да сваля до кофите за боклук, изчезва за отрицателно време. Сигурна съм, че в повечето случаи не го прибират разни бездомници, а някои от съседите ми, достатъчно наблюдателни, за да ме видят в точния момент, в който го изхвърлям. Та, явно и най-непотребната вещ е необходима някому.
AD ASTRA PER ASPERA

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от ogata » 21 Окт 2018, 9:16

one man's trash is another man's treasure. :ok:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Възможно ли е тази авточаст да бъде продадена?

Мнение от bioz » 21 Окт 2018, 11:25

Vra4anin написа:Съвет от мен - проявете с мъжа си старание и се потрудете, за да има положителен резултат. Разместете багажа (колкото и да е много и труден и неприятен за местене), изкарайте наяве въпросното "нещо", наснимайте го детайлно и пуснете обява където се сетите. Дузина снимки заместват хиляди приказки. Без снимки няма как да продадете продукт още повече, когато не се знае какъв точно е той.

А в обявите използвайте много ключови думи (тагове) така, че от търсачката да бъдат прихванати от хора, които биха търсили подобно нещо. Обяснете накратко от какъв автомобил е било свалено (че е товарно 1+1 места мицубиши аутлендър). Изпишете неща като (само предложение) скара тава борд под товарен автомобил джиБ джиП suv ламарина метал желязо жИлязо бакър циганин ром шампанско нова година много тежко пази щади товар багаж тухли цимент кереч ловджии рибари валдес :mhihi: рибна фиеста форд фокус сиера (леоне субару 4х4 офф роад шашкъни идиоти омазани в кал) скорпио мондео маверик топ гън самолет керосин гориво високи цени пари нема мамата си трака.... и т.н. Шегата настрана, но колкото повече ключови думи използвате в обявата си (все пак да имат що годе връзка с/да са в контекста на продукта), толкова по-голяма е вероятността някой, който си търси точно такова нещо да го намери при вас :) . Аз така някога продавах капачета (кейс) за телефон с българския трибагреник, из между хилядите кейсчета за продаване, моите не бяха евтини, не бяха дори и хубави, но аз продадох всичките бройки, защото бях си съчинил едно интересно описание, на което хората (клиентите) купуваха продукта не заради самият него, а защото съм ги бил трогнал (на други им беше пък станало жал :dunno:) - описанието от елементарен гръб премина в разказ за ракия, салата, безсънни нощи в кревата и.... Арнолд Шварценегер. В търсачката каквото и да се напишеше, почти винаги моята обява излизаше и привличаше погледа. Ако бях написал само "гръб за телефон", нямаше да продам сигурно нито един.
Важното е, като в търсачката някой да напише "вилица", да му излезе твоята обява за "казанче" :). Това ми е мисълта.

Сложете му едни примерни 150лв като цена, като видите, че няма интерес няколко месеца намалете на 100 и така. Проба-грешка. Но без да пробвате с обяви на много места и подробни снимки, просто няма как да станат нещата.
Успех.
Дай да ги видим тия калъфи

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook