Отново за боя, боядисване

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Отново за боя, боядисване

Мнение от nikolae » 12 Окт 2018, 10:48

Здравейте,

Пускам темата да потърся съвет и мнение.
Имам за боядисване предна броня, две леви врати, ляв калник (частично) и задна броня (не е перфектна само в лявата част) Бмв Е60 седан.
Добър бояджия, на когото имам и доверие, ходил съм при него, подкрепям с две ръце (на колите, които съм боядисвал при него - наистина няма грешка)
работи на 250лв. на детайл. По тази сметка излиза около 1200лв. Като цяло май бояджиите искат да правят целия детайл, независимо от състоянието му.
Друг човек, на когото също имам доверие, не се занимава основно с боядисване на коли, има хубава ръка и скъп пистолет ~ 800лв. (с преливки и частично).
В двата случая се ползват скъпи материали (без да съм запознат в детайли).

Чувам от тук от там, че за 1000-1500лв (в София) ще ми боядисат цялата кола (капаци, прагове, огледала) в камера с хубав материал и лак.
Харесвам си колата, мисля дълго време да я карам още, за жалост "живее" на улицата и знам, че каквото и да боядисам ще има поражение.
Каквото и да избера като вариант (цялостно или частично) след това ще я пастирам и ще слагам керамика (не от скъпите).

Какъв е вашият съвет в случая?

Благодаря предварително !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Отново за боя, боядисване

Мнение от Dyakov » 12 Окт 2018, 11:25

Най-добрият вариант е да ти я боядисат цялата за да ти излезе цвета и да има завършен цялостен вид. За 1000-1500 лв. няма как да е боядисана в София Е60 с качествени материали и в камера, пак ще бъде претупана. Реалната цена за добро боядисване на кола с размерите на Е60/Е39 е поне 2000-2500 лв. (включвам камера, качествени кит, база, лак, сухо и мокро шкурене итн.).
Всичко останало е компромис. Най-трудната част е да намериш правилния човек (тук вече става интересно).

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 19.08.2016

Re: Отново за боя, боядисване

Мнение от zilog » 12 Окт 2018, 12:45

Аз минавам само да потвърдя написаното от Dyakov. Преди време бях в подобна ситуация - между 2000 и 2500 се въртяха офертите на две известни софийски студиа, които работят добре. Разбира се има и по-скъпи места.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Отново за боя, боядисване

Мнение от nikolae » 13 Окт 2018, 19:16

Когато се боядисва, старата боясе сваля цялата до основа или не точно?
Отделно съм чувал, че оригиналния лак на бмв бил много здрав - каква марка е?

В крайна сметка колата стои на улицата и за жалост след 1/2-1 година пак ще има детайли за правене.
Ще търся познат частично да я направи. След това паста и керамика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Отново за боя, боядисване

Мнение от Dyakov » 13 Окт 2018, 20:10

Оригиналният лак и боя (база) са Glasurit. Не се сваля всичко до ламарина при пребоядисване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Отново за боя, боядисване

Мнение от немо » 14 Окт 2018, 21:47

Dyakov написа:Оригиналният лак и боя (база) са Glasurit.

Да разбирам,че имаш официална информация от BASF по въпроса?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Отново за боя, боядисване

Мнение от Dyakov » 14 Окт 2018, 22:18

Официална информация нямам от BASF, но това е е боята която се използва за първоначално боядисване на новите BMW-тa, както и всички официални сервизи на марката работят със системите на Glasurit.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Отново за боя, боядисване

Мнение от Don_Diego » 14 Окт 2018, 22:38

Това с какво работят официалните сервизи няма общо с марката боя пръсната в завода. Зависи кой началник каква комисионна е лапнал от представителя на съответната марка боя. За справка докато бях колорист на младини, глазурит бяха най-зле откъм точност на цветовете. Братовчед ми е бояджия в Силвър стар, пръска глазурит - още няма детайл да е излязъл от ръб до ръб и да няма разлика в цвета, особено на черни и сребристи коли. В Опел е същото положение, особено ОРС моделите за над 3 детайла я правят цялостно за да им излиза цвета в бъдеще.
Лаковете им обаче са хубави :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Отново за боя, боядисване

Мнение от Е.Димитров » 19 Окт 2018, 15:53

Гледам у фейсбук, някакви пичове предлагат цялостно боядисване за 999 лева.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Отново за боя, боядисване

Мнение от немо » 19 Окт 2018, 16:59

Е.Димитров написа:Гледам у фейсбук, някакви пичове предлагат цялостно боядисване за 999 лева.

Да,то и кайма от 4лв. има..... :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Отново за боя, боядисване

Мнение от c04 » 19 Окт 2018, 23:55

немо написа:
Е.Димитров написа:Гледам у фейсбук, някакви пичове предлагат цялостно боядисване за 999 лева.

Да,то и кайма от 4лв. има..... :lol:

А, тя таЯ е от скъпата :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Отново за боя, боядисване

Мнение от BMW_POWER » 20 Окт 2018, 4:43

Колега, или го направи като хората, или го закърпи, колкото да не те дразни вповече. Преди три години големия имаше Рено. В доста колоритни цветове. Минах през един бояджийски магазин в Горубляне и взех едно кило боя. Едно мече и за час колата стана оригинален цвят. Друг е въпросът, че боята струваше почти колкото колата. Ако си мераклия, прави го като хората. Като цяло, с трици маймуни не се ловят.

В бг-то работят с Лазорит, защото там са намесени здраво по партийна линия. Има един генерал от запаса, дето е в борда на директорите на Дару. Дъщеря му пък беше съдружник в борда на бояджийската фирма (не знам за момента). Няма нищо случайно.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook