Избор на домашно стерео

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от madafaka_donkele » 11 Окт 2018, 12:05

Teзи визатони ми допаднаха....докато не разбрах, че цената на китовете не включва колоните, а само говорителите и съпътстващия хардуер :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от seimo » 11 Окт 2018, 13:09

Това е целта да си ги изработиш сам. За някои хора това е голямо удоволствие ,но както писах може да ги направиш перфектни като груба изработка ,но финишът трудно ще го докараш. Между другото същите проекти на визатон се продават и като готови ОТ ,но цената незнам дали ще ти хареса :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от ukelichko » 11 Окт 2018, 13:43

За да се ориентираш в цените: Висатон Клу цена на кита от Ибей около 550 лева. Толкова беше и в Стеди Груп, но трябваше да чакам повече. Цена на лист МДФ 80 лева. Остана ми повече от половината и направих и един шкаф на съпругата, която беше много щастлива :D Нарязване на много прецизна машина с точнст до половин милиметър - 80 лева. Това без кръглите отвори. Тях ги изрязах с Дремела и се получиха добре. Поради точното изрязване кутиите се сглобиха буквално като Лего без никакви проблеми. Изобщо не бяха необходими винтове или дибли. Мажеш с лепило и стягаш с дърводелски стяги и след два часа са готови. Една кутия кит около 7 кинта за попълване на ръбчетата. Шкурки, шпаклички за кита и разни подобни още 20 кинта. Шприц на сперй още двайсетунка. И станаха гладки като стъкло. Сега чакам някой да ми ги пръсне и са готови. Мога и аз, но нямам пистолет и компресор. Един тупан ми иска 100 кинта с негова боя. Междувременно монтирах пробно говорителите, ватата и филтъра и колоните свирят много добре по моя лична преценка, въпреки негативните мнения на аудиофилите в нета. Обаче малко са слабички за сингъленда, пък и ми хареса процеса по изработката и сега кроя планове за едни други колони. Това е много заразително. Съпругата едва ме търпи вече. :lalala:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от Витанов » 11 Окт 2018, 23:01

madafaka_donkele написа:Накратко...доколкото е възможно :mhihi:
Файлове - FLAC т.е. източника ще е лаптопа.
Жанр - хипи-хопи :mhihi: трап и производните
Цел - звучене с възможно най-добър бас. Не се търсят каквито и да било среди или високи :mhihi: Без значение дали колоните ще са hi-fi или студийни.
Идеи за които се сещам засега - втора ръка или нов усилвател + 2 нови дву- или трилентови колони. "Сетъпа" от ученическите години беше правени двулентови колони с ламарки за баси, някакви "пищялки" и всичко захранвано от едно Студио 2(2х35). После направих подобен сетъп с едни Hi Sound(III Sound :mhihi: ) китайчета с един КУМИР У-001. И двете системи ми допадаха, като звучене. Сега пак ми се ще нещо такова да си взема. За съжаление нямам нито мястото, нито желанието да сглабям кутии, та този път искам да взема нещо готово. Не търся огромни мощности, 2х50 ще е повече от предостатъчно, дрът съм вече за киловати музика :mhihi: Готовите и колони и нови усилватели изобщо не ги знам кои стават и кои не, кои как звучат и т.н., a нямам и време да седна да изчета целия head-fi открай докрай. Наумил съм да ходя в дайнакорда в дружбай и да поразпитам и преслушам доколкото мога на място кое ще ми допадне, но дотогава всяка идея и съвет ще са добре дошли :bchug:
Бюджет за усилвател + 2 колони или направо 2 активни колони - 600-800, но ако излезе нещо което много да си заслужава мога да вдигна до 1000лв.


Аз на твое място бих взел едно старо усилвателче от 80те- AKAI, YAMAHA, SUNSUI, като първите се намират на много сносни цени ( до 200лв ) и свирят много точно и звуковата картина е много плътна и в същото време звука е толкова меден и приятен, че може да слушаш с часове без да се измориш ако си с читави ОТ. Ямахата е малко по-динамична и рязка, но звучи също приятно и не измаря. Мощна е. Sunsui-я свири най-добре, малко по-скъп е, но изработката е... хмм.. ако е от първите модели до средата на 80те вади направо аудиофилски звук. Не случайно ти давам повод за размисъл със старите машини, защото за малко пари ще получиш МНОГО истински звук! за 1000лв примерно 200 за усилвател и 800 за букшелф ако издебнеш нещо ползвано дето е струвало 1500/2000 ще останеш доволен, сега марки много и всяка свири различно, но да кажем като ориентир купешки колони до 1000лв. свирят с много условия, НО ако имат стабилен усилвател нещата стават. Лично аз си взех AKAI AM2350 усилвател и AT2250 тунер производство 76та или 79та беше не помня точно плюс ръчно изработени букшелфи, които свирят като за тройно, че и повече пари ( :bowdown: за човека дето ми ги прави и изработката.. ) и съм повече от доволен, просто няма какво повече да желая на този и дори много по-късен етап! Моя бюджет беше 1500лв. като имаше опция до 2000лв. но аз се вместих в 1300 без да съм го искал.. :mhihi:

Предложение: Разгледай продавалниците за някое от горе изброените усилватели ( с предимство за АКАЯ като по евтин и качествен ) и виж малкия букшелф DALI ZENSOR 3, мсиля че ще се вместиш в бюджета добре..
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от Jordana » 13 Окт 2018, 10:01

Накратко...доколкото е възможно :mhihi:
Файлове - FLAC т.е. източника ще е лаптопа.

Според мен е добре да се помисли за някакъв външен DAC или друг източник . Топчетата са калпава работа като източник за звук , обикновено са имплементирани софтуерни решения и са далеч от добрия саунд . А качествения сигнал за системата е половината работа от решението на проблема . Има цяла вселена в аудиотехниката базирана на тази тематика - цифровата обработка на сигнала и конвертирането . Не сме в аналоговите 80те години на 20 век макар и усилвателите да са останали там някъде :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook