Избор на домашно стерео

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Избор на домашно стерео

Мнение от madafaka_donkele » 09 Окт 2018, 20:48

Накратко...доколкото е възможно :mhihi:
Файлове - FLAC т.е. източника ще е лаптопа.
Жанр - хипи-хопи :mhihi: трап и производните
Цел - звучене с възможно най-добър бас. Не се търсят каквито и да било среди или високи :mhihi: Без значение дали колоните ще са hi-fi или студийни.
Идеи за които се сещам засега - втора ръка или нов усилвател + 2 нови дву- или трилентови колони. "Сетъпа" от ученическите години беше правени двулентови колони с ламарки за баси, някакви "пищялки" и всичко захранвано от едно Студио 2(2х35). После направих подобен сетъп с едни Hi Sound(III Sound :mhihi: ) китайчета с един КУМИР У-001. И двете системи ми допадаха, като звучене. Сега пак ми се ще нещо такова да си взема. За съжаление нямам нито мястото, нито желанието да сглабям кутии, та този път искам да взема нещо готово. Не търся огромни мощности, 2х50 ще е повече от предостатъчно, дрът съм вече за киловати музика :mhihi: Готовите и колони и нови усилватели изобщо не ги знам кои стават и кои не, кои как звучат и т.н., a нямам и време да седна да изчета целия head-fi открай докрай. Наумил съм да ходя в дайнакорда в дружбай и да поразпитам и преслушам доколкото мога на място кое ще ми допадне, но дотогава всяка идея и съвет ще са добре дошли :bchug:
Бюджет за усилвател + 2 колони или направо 2 активни колони - 600-800, но ако излезе нещо което много да си заслужава мога да вдигна до 1000лв.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Окт 2018, 22:24

Търси втора ръка в някой гараж, където собственика ще ти предложи точно каквото търсиш. За смешни пари ще си направиш такъв звук, че и в киното няма да го намериш. Може и с нови, ама бюджета отива по няколко. :mhihi:
Преди 10 години дадох 6000 лв. за музика в тунинг център TOYAGA, така и си стоят от 8 и прашасват, ама са за кола, а място нямам в такава, нито желание да ми надува главата и да разглабя колата. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от Jordana » 09 Окт 2018, 23:01

Бюджета според мен е твърде малък дори за втора употреба колони с усилвател . Ако става въпрос за нещо което си струва разбира се , ако е просто някакви дрънкалки да има то каквото и да вземеш все ще е добре .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от TNT » 10 Окт 2018, 0:10

Въздържах се да пиша първи в темата, ама стана каквото и в предишната тема за озвучаване - пак се появиха форумни батки с озвучаване за хиляди. Каквато и тема да има, винаги има няколко батки с най-скъпите гуми, с най-скъпите колелета, с най-скъпите лаптопи, най-скъпото масло и т.н. И всичко под това не си достоен за форумна батка :ok:

В Пловдив мога да ти кажа къде продават (или поне преди години имаше) втора ръка на точно това, което търсиш - усилвател с няколко мощни колони. Като гледам щом можеш да си сглобиш - отдели време и си сглоби сам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от The_Ancient » 10 Окт 2018, 0:26

Не искам да правя реклама, но един приятел преди повече от 10 години беше поръчвал от тези и казваше, че са точни.
http://usilvateli.com/


Има добри усилватели за това, което търсиш. Имат и колони, но може би е по-добре да си сглобиш нови. Някакъв събуфер в бандпас или бас рефлекс кутия с двунамотков говорител и две малки двулентови колони с нещо от рода на Visaton BG20 ще стане добре според мен. Зависи какво ще избереш, но би трябвало да се впишеш в долната граница на бюджета без никакви ядове. Вземи си по-чувствителни говорители, така ще имаш звук при по-малка подавана мощност от усилвателя. Добре ще е да сложиш и филтри.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от bioz » 10 Окт 2018, 8:14

Миналата седмица бях пред същата дилема, само дето исках да озвучавам телевизора защото звука е шит. Не ми се опъваха кабеляци за 5.1 и място нямах много и накрая кандисах на 2.0 edifier s2000 pro - 520лв. Бас усилвател всичко вътре, тия дни ще ги видя какво представляват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от madafaka_donkele » 10 Окт 2018, 8:28

TNT написа:Въздържах се да пиша първи в темата, ама стана каквото и в предишната тема за озвучаване - пак се появиха форумни батки с озвучаване за хиляди. Каквато и тема да има, винаги има няколко батки с най-скъпите гуми, с най-скъпите колелета, с най-скъпите лаптопи, най-скъпото масло и т.н. И всичко под това не си достоен за форумна батка :ok:


Пак е добре, честно казано очаквах повече храна :mhihi: За истински аудиофил обаче верно си трябват доста хилядарки. Аз обаче не съм :mhihi:

The_Ancient написа:Не искам да правя реклама, но един приятел преди повече от 10 години беше поръчвал от тези и казваше, че са точни.
http://usilvateli.com/


Да, тези ги знам. Ljclub и другите им сайтове. Взимал съм преди години за приятел и е нямало грешка. Точно от тях мисля да взимам усилвателя, ако ще е 2-ра изпотреба.

The_Ancient написа:Имат и колони, но може би е по-добре да си сглобиш нови.


Е, то реално, като се замисля в практикер или бриколажа всъщност могат да ми изрежат плоскостите, а за мен ще остане разпробиването на отворите за говорителите и сглобяването. Което си е ОК, че като си спомня кво беше преди години...Мъкнене на огромен лист ПДЧ на ръка с още 4-5 приятелчета...от единия край на града до другия всички да ни гледа и да ни се смеят :mhihi: па после рязане пак на ръка....с трион :mhihi: Хубави времена бяха дали :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от (bubsa) » 10 Окт 2018, 8:42

Преди време и аз се чудех каква музика за да си купя.Съвсем случайно чух в технополис как свири едно кареоке в технополис и го отнесох.Свири брутално силно и поне за мен вади и хубав звук.За хип хоп и подобни ти гарантирам,че ще те изкефи на макс,баса е брутален и в хол 25 квадрата ти изкарва въздуха направо :mhihi: Има опасност и от падане на прозорци и разни неща от шкафове и етажерки :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Даже цената сега му е паднала доста надолу,аз го взех за 1400 :cry: Не заема излишно място и можеш да го мъкнеш по вили и където тие кеф.

https://www.technopolis.bg/bg/Audio-sys ... W/p/153141
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от немо » 10 Окт 2018, 9:41

Не разчитай някой да ти даде готова рецепта,най-малко защото в аудиото нещата са в голяма степен субективни.
Доколкото разбирам си от София,в такъв случай разгледай тук:

http://audiozavar.com/

Има достатъчно голямо разнообразие,но ще трябва да отделиш поне ден да се срещнеш с търговеца,да му обясниш какво търсиш,да му кажеш какъв бюджет си заделил и с негово съдействие и прослушване да избереш нещо.
Моят съвет е да запишеш на ЦД няколко добре познати,но разнообразни като стил парчета (и добри като качество),с които да тестваш.
За усилвател бих препоръчал нещо поне 60-70W на 4 ома,мощен усилвател може да се слуша и тихо ;)
Озвучителни тела поне със 8 инча бас.
Имай предвид,че що се отнася до възпроизвеждане на бас помещението (размери и обзавеждане) и разположението на озв.тела са поне 50% от цялата работа.
Успех!
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от alx » 10 Окт 2018, 15:30

аз не че разбирам нещо ама при така зададенатра задачка си мисля, че на колегата му трябва нещо на старо... и да купува готово.. да не се занимава с правене на колони щото там я камилата я камиларя- особено ако не гони нещо конкретно за конкретна стая/ обем и тн... но ми се струва, че задачката е "над" тия неща и затова - едно усилвателче 2х50 рмс на 8 ома и едни колонки 75-100 вата и толкоз..

и най- важното е да слуша. да си вземе с него флак-чето дето най- го кефи и да ходи да го пуска докато не чуе каквото иска...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от Jordana » 10 Окт 2018, 15:55

За 600-800лв може да си вземе някой 40 годишен дръглив усилвател и дърти избушени опечени колони на преклонна възраст ....ама маркови . :mhihi: Колегата щом е сковавал сандъчета един път вероятно има достатъчно опит да си подбере нещо сам . Аз не бих се занивал с втора употреба , тия усилватели дето са по обявите всички са отваряни и бърникани . Същото е с тонколоните . Техника която е читава си струва парите и като втора ръка .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от DLVasilev » 10 Окт 2018, 16:11

В момента използвам Yamaha RS-300 и едни хубави Амфитони и съм доволен за момента и не е нещо кой знае колко скъпо свири доста добре и държи на бой
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от seimo » 10 Окт 2018, 16:22

немо написа:Не разчитай някой да ти даде готова рецепта,най-малко защото в аудиото нещата са в голяма степен субективни.
Доколкото разбирам си от София,в такъв случай разгледай тук:

http://audiozavar.com/

Има достатъчно голямо разнообразие,но ще трябва да отделиш поне ден да се срещнеш с търговеца,да му обясниш какво търсиш,да му кажеш какъв бюджет си заделил и с негово съдействие и прослушване да избереш нещо.
Моят съвет е да запишеш на ЦД няколко добре познати,но разнообразни като стил парчета (и добри като качество),с които да тестваш.
За усилвател бих препоръчал нещо поне 60-70W на 4 ома,мощен усилвател може да се слуша и тихо ;)
Озвучителни тела поне със 8 инча бас.
Имай предвид,че що се отнася до възпроизвеждане на бас помещението (размери и обзавеждане) и разположението на озв.тела са поне 50% от цялата работа.
Успех!


Подкрепям напълно :yes: Отиваш слушаш и за тези пари ще си вземеш музика която ще е класи над всичко ново за 1000-1500лв. Другия вариант отваряш някой аудио форум харесваш си някой проект и го правиш ,но играчката е голяма ,а ако нямаш опит финишът трудно ще го докараш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от sean-john » 10 Окт 2018, 16:50

Моето предложение е нещо подобно...https://www.olx.bg/ad/sony-sen-r5520-CI ... aac5a6c7e0 имал съм много музики удома включително мега гига мощното Sony shake (модела не го помня,бързо го върнах....).Аз също слушам подобен стил музика и съм повече от доволен...не е най силното нещо на света,но определено за парите си за мен е най качественото.Мек,дълбок и нисък бас...повече от това немога да искам.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.04.2010
Пол: Мъж

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от morrog » 10 Окт 2018, 16:55

Или това:
https://www.technopolis.bg/bg/HI-FI-com ... -K/p/35791
плюс две колони според колко пари ти се дават.Лично аз съм изключително доволен.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dewey

Последни теми
Facebook