Избор на домашно стерео

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от немо » 10 Окт 2018, 17:37

Jordana написа:.........

Много ме кефи,когато някой генерализира нещата с тона на професор Вучков :mhihi:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от Jordana » 10 Окт 2018, 17:44

Дотука в темата предложенията са за 30 годишно сони и някакви усилватели от 80те години на миналия век . Аз нищо не генерализирам , просто знам накъде ще избие темата за сандъци втора употреба . Мнението ми бе насочено единствено към здравия разум на колегата .... съжалявам ако някой се почуствал засегнат :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от sean-john » 10 Окт 2018, 18:29

До 1000лв за нови продукти,избора е малък,а за качество да не говорим...На колегата за стила му на музика задължително му трябва 2.1. Предложи по добро от 30 годишното Сони или от 30 годишните усилватели(за "дъртото" Сони гарантирам,че за 600лв нищо по добро неможеш да купиш ново...нито като сила,нито като звук).

При музиката особено, няма нищо лошо в купуването на втора ръка техника...колегите които разбират от това знаят за какво става дума.Разбира се има много добри нови неща,но там цената е друга.

Ето това недоразумение бях купил

Изображение

Последното ново което намерих да се продава...голямо желание,голямо чудо... стоеше до 30 годишното дърто Сони и свири точно 1 час,просто повече не го изтършях.Прибрах го в кашона и им звъннах,че го връщам.Могат да те заболят ушите от сила,но качество 0,отделно 90% от песните които слушам звучаха супер различно и глухо...и други нови шитни съм вземал,но вече спрях.

Ако имам 3000-4000лв за домашна музика тогава,ще си взема ново,но до 1000лв за мен всичко е леш (това Сони на снимката мисля,че го взех за 1600....).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от Jordana » 10 Окт 2018, 18:57

Има разни ямахи и пайнери по 300-400лв нови , ако се се поразтърси може да си вземе и някакви читави колони щом не иска големи децибели . Мисълта ми беше че старите неща които си струват парите не са евтини , освен това са нож с две остриета . Може да попаднеш на такова дърво че ще проклинаш деня в който изобщо си отворил обявата . А в тия магазини за втора употреба гурутата с това си вадят хляба . Такива лакърдии се раздуват че в определен момент ще си купиш единствения чифт уникални колони с още по уникалния усилвател изпаднали съвсем случайно от торбата на дядо коледа :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от sean-john » 10 Окт 2018, 19:05

Ако колегата наистина търси 2х50 и няма много място,моят вариант отпада...но аз си гледам през моята гледна точка,че в някакви моменти ти се иска да беше една идея по силно (каквато и да е системата) :mhihi: и гледам малко по различно.Ако се говори за 2х50 и усилвател,тогава за до 1000лв може да се вземе нещо добро,но аз също като слушащ хипи-хопа нищо под 2.1 не признавам :mhihi:.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от Nickelback » 10 Окт 2018, 19:26

Аз хал хабер си нямам от аудио, ама напук ше си дам моите пет стинки, барабар Петко с мъжете така, де'а :ok:

FLAC, хип-хоп, бас, без среди и високи. Няма нужда от FLAC тогава :ok: Хм... прилича ми на моята история :)

Преди 3 години като се местех насам-натам по едно време така предновогодишно се оказа, че единствената ми музика дето може да я чуе втори човек е от лаптопа :shock: Бързо трябваше да се сглоби нещо, че кОпон се тъкмеше и отлагане не търпеше :ok: Тогава на шега на майтап чичо ми ми даде един Marantz, кажи-речи мой набор :ok: 2x50W, ама колони йок :dunno: Тогава точно ходих на 29-ти декември до alozavur-ите (малко са им надути цените и носят на пазарлък ;) ) и си намерих едни неугледни колони за 200лв. Оказа се, че Маранца ги клати бая добре въпреки изсвирясалите си почти 40-годишни електролитни кондензатори. И така до ден днешен ползвам това аудио :yes: Баса дъни, абсолютно на резонанс го дава, крайно неконтрулируем, среди и високи - ник'ви, но прави купонЯ :ok: Криви и шуми немалко. Но всеки дошъл ми на гости (най-вече кифлите) отбелязват колко "яка" музика съм бил имал :mhihi: А тя е пълна кома като цяло :ok: Вярвам, че се търси подобен ефект в комбинация със стила :ok:

По принцип, ако се хвана да му подменя електролитите, вярвам ще се вдигне и товароносимостта му като удари баса, а и шумотевицата до голяма степен ще изчезне :dunno: Това е главният проблем на тези усилватели - кондензаторите, операционните усилватели (не са от най-нискошумящите) и донякъде трафа. Хубаво е да се подмени с тороид наред с изброените компоненти. Хубаво е и да се ревизира контакта на транзисторите с радиаторите, за да бъде всичко ОК. Не са проблем схемните решения или крайните стъпала. Китайците за по 2-3к, който спрягате в голямата си част, са пълна кома откъм надежност и линейност.

Точно в старите усилватели има уникални и гениални схемни решения, които са дълбоко забравени, поради естеството на технологията в момента, които по всякакъв начин превъзхождат боклуците на пазара в момента! Проблема е, че на никой не му се занимава да ги възстанови, а и са малко хората, които имат познания, опит и апаратура да го направят. Затова масово се купува китайско и т'ва е :ok:

Ако ще е нещо съвременно и се гони качество, както и с бегачките, и тук важи приказката "Built! Not bought!".
Говорим за нещо за "нормални" пари - Е30 с S85 :mhihi: Иначе се купува Porsche GT3 RS 991.2 и всичко е точно, ама нали... :ok:

При тонколоните пък е обратното - там остарелия материал и технология на говорителите излиза наяве. А и като цяло преди масово се правеха от ПДЧ, което определено не е най-добрия материал за колони :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от madafaka_donkele » 10 Окт 2018, 19:41

Само не се карайте за глупости :mhihi:
Всички предложения важат и си имат силни и слаби страни. Доста идеи, доста опции. Най-вероятно обаче ще се вземат нови неща. Намирам залежали бройки Sony и Pioneer стерео усилватели за около 400-450лв. чисто нови, 2х100, което за мен си е цяла дискотека. Трябва само да прочета малко ревюта и мнения за двата, въпреки, че имам спомен, че за моите цели сони-тата бяха за предпочитане. За още 400-500 ще си сглобя някакви тела, няма как. Готови колони за 400-500 с добър бас нещо нЕма...или поне аз не намерих някакви да вадят под 50 херца. Все пак ще отида до дайнакорд и технотата дали няма да изскочи някой заек случайно :mhihi:

Едно питане - автомобилни басови говорители дали ще свирят добре в правени колони, някой пробвал ли е? Например този Kenwood или тези Pioneer-ки за баси - TS-W304R и TS-W306R.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от DLVasilev » 10 Окт 2018, 19:47

Само от дизелов автомобил не взимай колони, че ще ти пуши от кутиите :mhihi:
Според мен не, няма да свирят добре. Имам някакъв спомен от подобен експеримент преди много време и беше бая досадно бучало като краен резултат
То зависи и какво търсиш де. Никой не може да ти каже на 100% какво точно и в каква конфигурация ще ти хареса. Нали знаеш за кучето и опашката?
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от Jordana » 10 Окт 2018, 19:50

Автомобилните драйвери ги забрави за такъв домашен проект , не са подходящи по принцип за такава цел . Идеята ти не е лоша за DIY озвучаване , но трябват доста познания в областа на акустиката и изработването на филтрите .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от Nickelback » 10 Окт 2018, 20:04

madafaka_donkele написа:Едно питане - автомобилни басови говорители дали ще свирят добре в правени колони, някой пробвал ли е? Например този Kenwood или тези Pioneer-ки за баси - TS-W304R и TS-W306R.


Ако ти е яка кутията драми няма с караудио говорителите :yes: Пасивни филтри обиновено не се слагат, а се прави електронен или софтуерен такъв :yes:
Правихме на колега (Дани от Технополис - http://www.33oborota.com/systems/dani.html) преди години стерео колони с JBL GTi серията, 10-инчов драйвер, Seas за среди и Precision за високи.

40мм MDF + още 40мм за камерата на JBL-a. Отделно събууфър си направи пак със същия (има го на снимките в линка дето оставих). Тогава за пръв път ми стана лошо, буквално :mhihi: Гледам май ги е продал чифта, бяха бру-тал-ни! :ok:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от alx » 10 Окт 2018, 20:20

не по темата, но браво на момъка дето си е направил домашно кино ;) за тая работа си трябва мерак и познания.

по темата - все още си мисля, че колоните самоделки са доста като руската рулетка... затова не трябва да се рискува освен ако не се прави нещо конкретно, с конкретни елементи и кутия за които се знае крайния резултат (тоест някой вече го е правил...)
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от Jordana » 10 Окт 2018, 22:41

Има полу готови китове с чудесни резултати . Не е задължително да откриваш топлата вода в акустиката .
http://www.visaton.de/en/products/hifi-surround-kits
https://steadygroup.com/bg-1-1/Говорители-и-тонколони/
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от ukelichko » 10 Окт 2018, 23:11

http://www.visaton.de/en/products/hifi-surround-kits Направо пристигат с филтрите, чертежа, винчетата и всичко. Стеди груп са им представител, но аз си купих един кит Висатон Клу от Ибей за същите пари от Германия и пристигна за няколко дни. Сега колоните чакат някой да ги пръсне с боя и лак. Незнайно защо някаква огромна футуристична колона Сони, която е на гаджето на дъщеря ми стои в нас от лятото. Та един ден я пуснах да свири докато пиехме кафе със съпругата. Ей така да и чуя гласа. Значи като я усилих и едното куче се скри под леглото, другото започна да вие неистово(не че го чувах), чашите в шкафа задрънчаха и жена ми получи аритмия от басовете. На нормални децибели това букално свиреше като все едно си го хвърлил в калденец, а струва поне хилядарка и половина. Никакви корекции не му оправиха звука. Маже та се къса ама има мощност за целия квартал.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от (bubsa) » 11 Окт 2018, 8:53

Може моите изисквания да не са толкова големи,но аз съм доволен как свири :dunno: Звукът си е чист и баса плътен.С две думи аз съм си доволен :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на домашно стерео

Мнение от Jordana » 11 Окт 2018, 11:07

Е , то това е основното в материята - да ти харесва собствената система . Едва ли има аудио система която може да се нарече правилната или да се хареса на всички аудиофили . Като почне да те дразни посоката на кабелите вече нещата стават на съвсем друго ниво . Избора на подходяща техника се свива а брадата дето е пуснал аудиофила почва да иска много много скъпо гребенче :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook