Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от In_Memoriam » 10 Окт 2018, 22:23

Top Gun Maverick написа:Има един тука с едно Е60 525д, иначе преправено на визия почти като М5 - брони(не от тия пакетовите, ами истинските отпред без ръбове, за загладените на М5)прагове, дори калниците направил както трябва, ауспусите отзад в двата края и двойни, но си личат, че не са на М5 ако се загледаш и...махнат ДПФ разбира се и някакъв чип...пушииии, ама пуши като му даде газ, чак пребръмчава като някакъв изтормозен бензин, нали знаете как се чува дизел направен да ръмжи. :mhihi:
Дори като се движи нормално разбираш, че нещо не е както трябва понеже явно рядко мие задния номер и то си стои...ами черен. Да бе, бялото на номера и с препарат за джанти вече няма да може да се оправи. Чернее си и това е. :shock:

Но в следващия момент забелязваш, че М5 огледала няма, щото бай китаец не ги копира все още, а оригинални не са му по джоба и/или не може да ги намери дори, както и дисковете му са с диаметър на капачка от буркан :mhihi:

По темата - ще ги затегнат, но само по новините :)
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от alx » 11 Окт 2018, 2:44

mangini написа:
alx написа:... а решението е толкова просто... спряга се една малка работна група и се пускат по пунктовете като подставени лица с неизправни автомобили. информацията, че такава група е сформирана и работи се разпространява по медиите. след което ония тръгват- ако ги скъсат- добре. ако минат- пункта се затваря перманентно. дори няма нужда да се затваря на момента- честитката може да пристигне след седмица- две за да не е ясно кой е бил подстаявеното лице и този подставен автомобил да може да се използва пак и за други пунктове

точно за месец- два всичките пунктове (които са останали) ще са изрядни.

въпрос на воля.


Има и още по-лесен начин - пунктовете започват да работят изрядно, като всеки автомобил плаща такса при влизане в пункта, без значение дали ще мине прегледа. Ако не мине - оправяш си колата и пробваш пак, но при всички положения плащаш за прегледа. В крайна сметка, изправността на колата е отговорност на собственика, пунктът само проверява дали всичко е в норми. То на теория може би и сега е така, само че практиката е друга...


Харесва ми идеята ти. Но пак ще има “наши хора” които ще минават с неизправни автомобили. Затова единственото решение е анонимен контрол. Българина от друго не разбира.

Преоблема не е в изгорелите газове- тровят ни- да, но не ни убиват. Убиват ни липсата на спирачки, издишалите амортисьори и луфтовете в кормилната рейка. Тези неща е елементарно да се хванат ако пунктовете си гледат една идея по- съвестно работата. Както казаха колегите- има пунктове които са сериозни. Но те са без работа и всеки гледа да мине където контрола е по- хлабав. Като ги олепят тия убийци и ги затворят- ще останат само смислените пунктове. Което ме навежда на една идея- при всяка по- сериозна катастрофа да се гледат тези елементи- и като се види, че спирачките са износени а прегледа е бил преди 1 месец- да се съди пункта дето го е пуснал убиеца на пътя. И всичко ще си дойде много бързо на мястото...

Както казах- елементарни начини - много. Въпрос на (политическа?) воля.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от andy » 11 Окт 2018, 8:27

Само си чешем езиците.
Имам приятели в Германия и Англия. И на двете БМВ-та, които са със съответната регистрация за страната си минават преглед без проблем, като ДПФ-те има са премахнати.
Така че нека не се правим на по големи турци от ходжата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Bexim » 11 Окт 2018, 9:15

mangini написа:Има и още по-лесен начин - пунктовете започват да работят изрядно, като всеки автомобил плаща такса при влизане в пункта, без значение дали ще мине прегледа.

Толкова съм се чудил как ще стане, а то толкова просто! :bowdown:
И не могат да ти се заядат - всичко на камери, ти сам ще искаш да те снимат, за да може да обжалваш...
Евала, колега! :bchug:

ПП Наши хора винаги ще има, но ето, аз ГТП човек НЕ познавам и нямам познат, който да познава.
Тъй, че друг вариант не виждам!
А, ако знаят, че ще им вземат лиценза, едва ли ще пускат всички...
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от (bubsa) » 11 Окт 2018, 9:20

Аз нещо пак не схващам :dunno: Сигурен съм,че ако от утре се каже,че мерките се затягат 90% от хората ще скочат,че са репресирани и държавата иска да ги ограби :mhihi: Дали пунктовете са виновни за сегашното положение?Ако човек си плаща данъка няма да търси къде да мине метър,същото е с изправността на колите.
И другата мега глупост която не разбирате е,че не МПС-тата са главният замърсител на въздуха!Има прекаленно много калпави производствени бази,прашни улици(направо мръсни),отоплителни уреди и т.н.Мисля,че първо с тях трябва да се преборят и после да се види колко замърсяват колите.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Grozdanoff » 11 Окт 2018, 10:41

(bubsa) написа:Аз нещо пак не схващам :dunno: Сигурен съм,че ако от утре се каже,че мерките се затягат 90% от хората ще скочат,че са репресирани и държавата иска да ги ограби :mhihi: Дали пунктовете са виновни за сегашното положение?Ако човек си плаща данъка няма да търси къде да мине метър,същото е с изправността на колите.
И другата мега глупост която не разбирате е,че не МПС-тата са главният замърсител на въздуха!Има прекаленно много калпави производствени бази,прашни улици(направо мръсни),отоплителни уреди и т.н.Мисля,че първо с тях трябва да се преборят и после да се види колко замърсяват колите.



Да скачат! Аз никога не съм си махал катализатора, изолирал ЕГР, нямам и спортно гърне, със спирачки и гуми никога не съм правил компромис, мисля че така е редно да карат всички!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Dextuar » 11 Окт 2018, 10:57

Grozdanoff написа:
(bubsa) написа:Аз нещо пак не схващам :dunno: Сигурен съм,че ако от утре се каже,че мерките се затягат 90% от хората ще скочат,че са репресирани и държавата иска да ги ограби :mhihi: Дали пунктовете са виновни за сегашното положение?Ако човек си плаща данъка няма да търси къде да мине метър,същото е с изправността на колите.
И другата мега глупост която не разбирате е,че не МПС-тата са главният замърсител на въздуха!Има прекаленно много калпави производствени бази,прашни улици(направо мръсни),отоплителни уреди и т.н.Мисля,че първо с тях трябва да се преборят и после да се види колко замърсяват колите.



Да скачат! Аз никога не съм си махал катализатора, изолирал ЕГР, нямам и спортно гърне, със спирачки и гуми никога не съм правил компромис, мисля че така е редно да карат всички!

Ко рече?
Capture.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от vld » 11 Окт 2018, 11:04

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Grozdanoff » 11 Окт 2018, 12:10

dextuar написа:
Grozdanoff написа:
(bubsa) написа:Аз нещо пак не схващам :dunno: Сигурен съм,че ако от утре се каже,че мерките се затягат 90% от хората ще скочат,че са репресирани и държавата иска да ги ограби :mhihi: Дали пунктовете са виновни за сегашното положение?Ако човек си плаща данъка няма да търси къде да мине метър,същото е с изправността на колите.
И другата мега глупост която не разбирате е,че не МПС-тата са главният замърсител на въздуха!Има прекаленно много калпави производствени бази,прашни улици(направо мръсни),отоплителни уреди и т.н.Мисля,че първо с тях трябва да се преборят и после да се види колко замърсяват колите.



Да скачат! Аз никога не съм си махал катализатора, изолирал ЕГР, нямам и спортно гърне, със спирачки и гуми никога не съм правил компромис, мисля че така е редно да карат всички!

Ко рече?
Capture.JPG


Не мисля. че едни нови гуми корморан/фулда са компромис със сигурността на колата колега, компромис са старите гуми без граифер и разни пирели/дънлоп, които всъщност са втора употреба и дот2011...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от steeN » 11 Окт 2018, 12:27

alx написа:Преоблема не е в изгорелите газове- тровят ни- да, но не ни убиват. Убиват ни липсата на спирачки, издишалите амортисьори и луфтовете в кормилната рейка.


Ще ми обясниш ли как 40 милионен щат кара без технически предглед? :dunno: В същост недей, няма смисъл. Просто това, което си написал не е вярно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Kurtov » 11 Окт 2018, 13:20

andy написа:Само си чешем езиците.
Имам приятели в Германия и Англия. И на двете БМВ-та, които са със съответната регистрация за страната си минават преглед без проблем, като ДПФ-те има са премахнати.
Така че нека не се правим на по големи турци от ходжата.


Това ми хареса.
Аз знам за дизел с изолиран ЕГР минал преглед в UK.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Exclusive89 » 11 Окт 2018, 13:56

Аз па едвам минах преглед преди 2 години в Белгия, защото скорострният индекс на едната задна гума беше V, а на другата W. Марката и модела бяха еднакви.. :ok:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от alx » 11 Окт 2018, 14:47

steeN написа:
alx написа:Преоблема не е в изгорелите газове- тровят ни- да, но не ни убиват. Убиват ни липсата на спирачки, издишалите амортисьори и луфтовете в кормилната рейка.


Ще ми обясниш ли как 40 милионен щат кара без технически предглед? :dunno: В същост недей, няма смисъл. Просто това, което си написал не е вярно.


това е защото не виждаш гората... а все некви дървета са ти пред очите ;) тези в калифорния (и във флорида) нямат преглед, но колите им не са в особено опасно състояние защото не ги оставят да изпаднат толкова... а не ги оставят познай защо? ще ти дам жокер - забелязал ли си какви са основните билбордове покрай магистралите? не? аз ще ти кажа - на ambulance chasers... системата се самотрегулира много ефективно. като плюс е и че времето в калифорния на практика винаги е топло и сухо... и като казах времето- карал ли си в (след) дъжд във флорида? ще се нагледаш на катастрофи.... винаги и без изключение.

но има друг момент- поглеждал ли си брой на загинали спрямо население на щатите? един щат като масачузетс които има много строг преглед всяка година има почти 50% от смъртноста на калифорния... дали е защото колите са по- изправни ако и времето да е шибано 6 месеца в годината? не знам, но мисля, че има връзка ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от vld » 11 Окт 2018, 14:55

Grozdanoff написа:
dextuar написа:
Grozdanoff написа:
(bubsa) написа:Аз нещо пак не схващам :dunno: Сигурен съм,че ако от утре се каже,че мерките се затягат 90% от хората ще скочат,че са репресирани и държавата иска да ги ограби :mhihi: Дали пунктовете са виновни за сегашното положение?Ако човек си плаща данъка няма да търси къде да мине метър,същото е с изправността на колите.
И другата мега глупост която не разбирате е,че не МПС-тата са главният замърсител на въздуха!Има прекаленно много калпави производствени бази,прашни улици(направо мръсни),отоплителни уреди и т.н.Мисля,че първо с тях трябва да се преборят и после да се види колко замърсяват колите.



Да скачат! Аз никога не съм си махал катализатора, изолирал ЕГР, нямам и спортно гърне, със спирачки и гуми никога не съм правил компромис, мисля че така е редно да карат всички!

Ко рече?
Capture.JPG


Не мисля. че едни нови гуми корморан/фулда са компромис със сигурността на колата колега, компромис са старите гуми без граифер и разни пирели/дънлоп, които всъщност са втора употреба и дот2011...


Колега ти осъзнаваш ли че купувайки си гуми за пежо с определен теглови индекс които ще монтираш на пета серия ще си потенциално опасен за околните?
Не ми отговаряй за мен е ясно, че ти неможеш да разбереш къде е проблема в това, че искаш да си вземеш друг рамер щото е по ефтин....
Като цяло проблема винаги е в парите, никой не търси тънкаж когато има достатъчно пари.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от kiko » 11 Окт 2018, 15:01

Абе да ви кажа има светлина в тунела :mhihi: вчера минах гтп в един пункт в който до миналата година минаваше всичко ама абсолютно всичко!Тва без данък,да ти впишат газовата бутилка ей така...никъв проблем,а вчера пича даже ми сложи няква машина за фаровете дали са ми регулирани аз в колата ей така :shock: и го бъзикам: абе нещо са ви позатегнали и той ми вика мани мани само микрофони още нямаме та ми остана само да си ги псувам на глас :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: max-

Последни теми
Facebook