Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Grozdanoff » 09 Окт 2018, 20:04

Миналата седмица видях в един сервиз едно Пежо 106, което нямаше грам предни накладки, диска беше с дебелината на салфетка; отзад също челюстите отдавна стържат в барабана и човека(около 50г от малцинствата) накрая каза на монтьора: "200лв!?!?! абе де да знам, аз я купих за 500лв, сега да дам още 200 за нея...". Накрая мангала си тръгна без спирачки... е кажете ми не е ли редно вече да затегнат положението с тия прегледи, не ми пука кой кара без катализатор или със спортно гърне, ама да оставят хора без спирачки не е нормално просто! Как е взел технически преглед въпросният господин?!
Последна промяна Grozdanoff на 09 Окт 2018, 20:32, променена общо 2 пъти
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Don_Diego » 09 Окт 2018, 20:08

Все повече хора изобщо не ходят на тия прегледи. Разчитат, че ще "минат метър" в големия трафик, но изобщо не се замислят за последствията :banghead:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от host » 09 Окт 2018, 20:14

И аз съм бил свидетел така да пускат на пункт кола която е със супер износени предни спирачки.

Според мен не е правилно.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от pampo » 09 Окт 2018, 21:04

бърза справка с тази тема би трябвало да даде отговор...
viewtopic.php?f=1&t=430471

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Окт 2018, 22:18

Да, ще ги затегнат. Отговорът или по-скоро потвърждението се крие в други разни неща като "ще падне ли някога акциза за колите от ЕС", "ще въведат ли някога еврото", "ще вдигнат ли заплатите", "ще направят ли магистрала" и разни такива. Всичко ще стане, но кога, това е правилния въпрос, а не дали. Най-вероятно бавно и с много мъки. Ако искате по-бързо, тогава става с протести. Дайте да напълним някой ден пространството около Парламента с точно това искане и ще ни чуят. Аз съм много ЗА, ама не само с това да тестват спирачките, ами и за катализаторите за които не му пукало на някой. Е, да ме убие някой тъпанар със 106 без спирачки е най-малко вероятно, ама всеки ден да ме тровят вървящи печки с черни номера отзад, това убива бавно, но сигурно. Всички Пасати и курници на ВАГ трябва да минат реален преглед някъде, ВСИЧКИ! И над 80%-та няма да го вземат със сигурност. Аз не помня кога съм карал зад Пасат 4 ли е 5 ли е да го еба в курника, че и 5.5 и да не мирише отзад! Честно, не помня такъв случай. ХаЛди А4 1.9тди е същата работа, а са супер масови коли.
Между другото миналата година като минавах технически преглед и човека ми откри леко протъркано на единия спирачен маркуч, който бяхме сменяли преди няколко месеца(оригиналния)защото бронята, която трябва да е там някакси е паднала. Всички други не бяха барани и си стояха. Смених го още на другия ден, можеше бая да кара така още, ама все пак бе хубаво, че го е видял. Та има си прегледи и прегледи. Има един в града, който гледа много и не пуска дори с изгоряла крушка на стопа, каму ли без накладки. Е, познайте колко клиенти има? Друг серивз в който се минава бързо и лесно има сигурно 5 пъти повече, даже не могат да ги поберат и направиха още един по-голям сервиз. Та тоя с реалните прегледи какво да прави и колко време ще издържи така? Докато хората търсят такива сервизи, ще ги има. Докато държавата(тоест ние)не реши да промени нещата все така ще са. Докато има теми как да мина без платен данък във форум, където се предполага, че масово хората не търсят как да прецакат системата пак ще е така. Представете си тоя манго със 106-цата колко му дреме за нещо друго по колата щом за спирачките му е все тя. Та действие трябва, не само въпроси. Като искате, това е начина, пред парламента. Поне от опита ми с такситата така е ставало само. Иначе просто си чакаш. Не настъпиш ли някой, той си има съвсем други грижи пред това да се занимава със закони, които няма да му донесат пари.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от seimo » 09 Окт 2018, 23:04

Grozdanoff написа:Миналата седмица видях в един сервиз едно Пежо 106, което нямаше грам предни накладки, диска беше с дебелината на салфетка; отзад също челюстите отдавна стържат в барабана и човека(около 50г от малцинствата) накрая каза на монтьора: "200лв!?!?! абе де да знам, аз я купих за 500лв, сега да дам още 200 за нея...". Накрая мангала си тръгна без спирачки... е кажете ми не е ли редно вече да затегнат положението с тия прегледи, не ми пука кой кара без катализатор или със спортно гърне, ама да оставят хора без спирачки не е нормално просто! Как е взел технически преглед въпросният господин?!


Лично съм виждал учебен камион с прикачено ремарке за C+E да минава преглед без спирачки на ремаркето смятай за какво говорим. Това преди 10 години. Преди 4-5 години бях взел един стар кадет за работна кола и съм минавал преглед на пункт за ГТП на който даже нямаше валци за спирачките. Миналия месец минавах преглед на мотора ,но за беда няколко дни преди това ми умря акумулатора и на самия преглед не можах да го запаля. Викам на човека дай да го тикнем пали за 2 метра ,той вика няма проблем само се пази да не те снимат камерите. Ами никакъв проблем минах си газ анализатора без даже да е запален няма дерт. Вярвам емисийте са били в норма :mhihi: Всичко е една имитация за пред камерите. За тези 10г не виждам нещо да са затегнали :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от terorero » 10 Окт 2018, 9:04

Top Gun Maverick написа:Между другото миналата година като минавах технически преглед и човека ми откри леко протъркано на единия спирачен маркуч, който бяхме сменяли преди няколко месеца(оригиналния)защото бронята, която трябва да е там някакси е паднала. Всички други не бяха барани и си стояха. Смених го още на другия ден, можеше бая да кара така още, ама все пак бе хубаво, че го е видял. Та има си прегледи и прегледи. Има един в града, който гледа много и не пуска дори с изгоряла крушка на стопа, каму ли без накладки. Е, познайте колко клиенти има? Друг серивз в който се минава бързо и лесно има сигурно 5 пъти повече, даже не могат да ги поберат и направиха още един по-голям сервиз. Та тоя с реалните прегледи какво да прави и колко време ще издържи така? Докато хората търсят такива сервизи, ще ги има. Докато държавата(тоест ние)не реши да промени нещата все така ще са. Докато има теми как да мина без платен данък във форум, където се предполага, че масово хората не търсят как да прецакат системата пак ще е така. Представете си тоя манго със 106-цата колко му дреме за нещо друго по колата щом за спирачките му е все тя. Та действие трябва, не само въпроси. Като искате, това е начина, пред парламента. Поне от опита ми с такситата така е ставало само. Иначе просто си чакаш. Не настъпиш ли някой, той си има съвсем други грижи пред това да се занимава със закони, които няма да му донесат пари.


Трябва да се затегне контрола върху самите пунктове, защото едва ли не всички се слагат под един знаменател, че не си вършели работата. Баща ми е инспектор в пункт за ГТП и смея да твърдя, че винаги са си вършели работата коректно, но е факт, че поради тази причина нямат много клиенти, докато все още има пунктове, при които минаваш дори само на документи (аз не си представям как става) или без данък.
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от randity » 10 Окт 2018, 9:15

Аз имах случай със служебен автомобил. Отидох да го мина на ГТП в обичайния пункт, където минаваме всички коли. Оказа се, че имали проверка, пусна газ анализатора и ми каза, че са ми високи нормите (бензинов автомобил, 2014г, на 40 000км) и съответно не ме пусна. Отидох на другия близък пункт и минах без проблеми, като даже ми се посмяха.
Аз също съм ЗА да се затегнат нещата, но едва ли..
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от mangini » 10 Окт 2018, 9:26

Ако затегнат техническите прегледи, сигурно поне 50% от колите трябва да бъдат спряни от движение до отстраняване на проблемите по тях. Не е нужно човек да следи за нередности в пунктовете за ГТП, за да усети, че нещо не е наред. В София буквално не се диша. Вече като карам в трафика, съм задължително на затворени прозорци и затворено купе. Трудно може да ме убеди някой, че автомобил, зад който има 50м гъст черен дим, може успешно и безпроблемно да мине ГТП. Или в пункта не са си свършили работата, или просто човекът кара без преглед. В последната година се случи така, че шофирах и в Солун, и в Истанбул - еми при целия ужасяващ трафик там, можеш спокойно да си отвориш прозореца и да не се задушиш. Да, усеща се, че има коли и че въздухът не е най-чистия, но няма нищо общо с това, което е у нас. Тук една кола може да отрови всичко на 100м зад нея. А обикновено в едно обичайно задръстване, такива коли има поне 10. Доколкото съм запознат, повечето премахват разни филтри и катализатори, за да спестят от разходи за евентуалното им почистване. Ако има някой с по-точна информация защо е таква пушилка зад повечето коли, ще ми е интересно да чуя. Пълно безхаберие и мизерия! :bang: :bang: :bang:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Bexim » 10 Окт 2018, 10:29

Точно това е!
Много искам, ама не виждам как ще стане... :dunno:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от alekangg » 10 Окт 2018, 12:21

Твърдо НЕ, причините са ясни.
Само се чудя, като карате със затворени прозорци какво се случва, да нямате филтри противогази на колите?? :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от DLVasilev » 10 Окт 2018, 12:39

Едно и също нещо го дъвчеме в 15 теми. И в 200 теми да го дъвчеме нищо няма да се промени само на форумно ниво за съжаление
Изображение
ATR-42/72

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Окт 2018, 18:39

Добре уплътнена колане пуска миризма, ама много малко са така. Аз с работната не мога да опуша хубаво и просто си пъхам носа в пазвата, като опушвам него, има ефект. :mhihi:

mangini написа:Доколкото съм запознат, повечето премахват разни филтри и катализатори, за да спестят от разходи за евентуалното им почистване. Ако има някой с по-точна информация защо е таква пушилка зад повечето коли, ще ми е интересно да чуя. Пълно безхаберие и мизерия! :bang: :bang: :bang:

Ти не си чувал явно, че било нормално дизел да пропушва, особено като му дадеш газ. И това го казват хората с най-голямото си убеждение.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Maxmadness » 10 Окт 2018, 18:52

НЕ
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Дали някога ще затегнат техническите прегледи?

Мнение от Grozdanoff » 10 Окт 2018, 19:48

Разбирам тези от вас, които се възмощават заради катализатори/изолирани ЕГР+чип мен също не ми е приятно в трафика да душа изгорели газове, но се чудя ще стигнем ли някога изобщо до катализаторите при положение, че все още има хора, които минават преглед без спирачки...

Top Gun Maverick написа:Ти не си чувал явно, че било нормално дизел да пропушва, особено като му дадеш газ. И това го казват хората с най-голямото си убеждение.


Не! Не е нормално дизела да пропушва ако двг не е поиздухан, брат ми имаше c-class cdi на 60000км и колата не припушваше изобщо дори, когато я настъпиш мъжката, един приятел имаше доста лачено Е46 320d преди години, неговото също ми е направило впечетление, че не пушеше изобщо. Друг е въпросът, че сума ти и народ маха катализатори, изолира ЕГР+чип и после колата пуши повече от Камаз! Незнам как им прави кеф на хората да си карат така колите, мен ще ме е срам ако колата ми пуши!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook