По-високи данъци за колите над 10 години

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от smamf » 15 Окт 2018, 6:03

drago_pavlov написа:Няколко пъти съм звънял къде ли не - 112, паркинги и гаражи, столична община и нищо...
И никой не може да ми каже тоя митичен телефин дето прави чудеса...
Онзи ден звънях последователно два пъти на 112, никой не вдигна...

По 30+ секунди даваше свободно, никой не вдигна...

Ами ако наистина си в сериозна беда/пострадал... Какво правим?

Иска ми се някъде да го репорт-на това, ама дали някой ще се трогне... едва ли..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2018, 18:02

Е ти за 50 милиона лева какво искаш? :dunno:

А и тия 4 милиона на година за софтуерна поддръжка са крайно недостатъчни. Едвам свързват двата края хората. Част от сигналите се обработват и на ръка все пак.

Ама нищо де, сега като пуснат новото мобилно приложение за 800 бона може да се пооправят нещата.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от Dextuar » 15 Окт 2018, 18:08

А какво ви е мнението за N1, какви ли не коли ги прекараха товарни и плащат по 15лв данък :kuku:


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от Мордехай » 15 Окт 2018, 19:19

За N1 са виновни тези, които го разрешават. Простотии имаколкото си искаш. Данък уикенд?!?!
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от ~Мишо~ » 15 Окт 2018, 19:49

Хомологацията N1 не е измислена в България, няма какво да и се разрешава /забранява, тук само се определя данъка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от seimo » 15 Окт 2018, 20:13

https://www.dnes.bg/cars/2018/10/13/po- ... 133.390438

Сега и на моторите щели да вдигат данъците. Незнам каква е тая простотия дето се пише по медиите ,но първо данъка поне в общината която съм аз се определя от кубиците ,а не от киловатите както при колите. Второ махали отстъпката за евро 4 и надолу :clap: че то евро 4 за моя модел мотор започва от 2017 нагоре :mhihi: . И трето данъка тази година го вдигнаха спрямо миналата с над 50% ,а сега с новото увеличение ай честито. Аз само да питам тези които ги защитават тея дебили в правителството в другите държави така ли вдигат данъци с дубълче на година.
Последна промяна seimo на 15 Окт 2018, 20:25, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2018, 20:23

seimo написа:махали отстъпката за евро 4 и надолу :clap:


Че то при моторите повече от евро 4 няма към момента :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от ildivvy » 15 Окт 2018, 20:38

На изложението в Милано в началото на Ноември ще видим и първите мотори с Евро5 и нагоре! Естествено,от любимата марка :D ! Навсякъде в България,данъка на моторите е на раб.обем!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2018, 20:50

От 2020-та ще е май задължителен за новите. И съответно за да го постигнат литровите мотори ще са за основен ремонт след 15-20к при голям късмет, също като колите им напоследък. :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от nickstorm » 15 Окт 2018, 22:09

:OT:
Лондон..... четеш и ревеш :mhihi:
В Мюнхен глобата за неправилно паркиране (сиреч в платена зона без да си платил) е 15 евро. Освен това в широкия център има улици на които паркирането е безплатно, стига да си намериш място. Платеното паркиране е от 9'00 до 23'00. 20 цента са 12 минути, като ограничението е до три часа. Събота се води работен ден и се плаща, Неделя и официални празници е безплатно навсякъде.

За данък МПС ще разбера съвсем скоро.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от cod-cdbp » 15 Окт 2018, 23:07

Чудно ми е, как някои хора в темата, дават акъл да си хванели други рейса. Ми добре, но ако живееш в село С, и работиш в близкия град, между които едва ли има кой знае какъв транспорт, как става номера.
София не е България, и не го забравяйте. Според мен, тази мярка ще доведе до по-голяма урбанизация, освен всичко друго.
А както сочи опита до тук, едни пари се събират и безследно потъват някъде.

ПС Представете си градския транспорт на София да открие линии до Перник и региона, че да се намали трафика... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от BMW_POWER » 16 Окт 2018, 1:00

Данъкът не е оправия. Трябва да се оправи застраховането и нещата ще си дойдат по местата. При всички случаи има статистики, кой и с какво се трепе най-качествено. Спортни мотори тип R1, CBR и т.н. затраховка над 1000лв и са готови. Нека се преброят колко са, колко от тях се трепят и колко им струва лечението. Като се потроши някой, кой му плаща сглобяването? 1000м3 видях за 25 годишен моторист ми дава ГО 167,94лв. Че само да дойде линейка струва повече.

Данъците би трябвало да са според теглото. Със застраховането може да се регулира всичко друго. Тук полиция идва при инцидент единствено ако има жертви. Тикети се пишат за алкохол, неспиране на СТОП, превишена скорост, минаване на червено. Ударили сте се, вие сте проблем на застрахователите. А ония хиени не спят. Три инцидента за две години и застраховката хвърчи. Минал си на червено, $325. Да, ама застраховката също скача - ти си опасен.

Аз лично съм ЗА затягане на техническите прегледи, уеднакваване на данъка (мотоциклети - автомобили - леко и тежкотоварни съответно). Тъпо е, за 3-5к.с. да се плаща стотици левове разлика. Но бих рязал глави със застраховките. Така всеки ще знае, че ако плати не 400, а 1200лв застраховка на следващата година, трудно ще вземе София - Слънчака за под три часа. Хванат за алкохол, застраховката по 2-3, взависимост от пробата.

От по-високите засраховки със сигурност ще се печели във вид на данъци повече, отколкото сега.

Само дето никой не ме пита, пък и никой няма да се навие :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от seimo » 16 Окт 2018, 8:12

BMW_POWER написа:Данъкът не е оправия. Трябва да се оправи застраховането и нещата ще си дойдат по местата. При всички случаи има статистики, кой и с какво се трепе най-качествено. Спортни мотори тип R1, CBR и т.н. затраховка над 1000лв и са готови. Нека се преброят колко са, колко от тях се трепят и колко им струва лечението. Като се потроши някой, кой му плаща сглобяването? 1000м3 видях за 25 годишен моторист ми дава ГО 167,94лв. Че само да дойде линейка струва повече.

Данъците би трябвало да са според теглото. Със застраховането може да се регулира всичко друго. Тук полиция идва при инцидент единствено ако има жертви. Тикети се пишат за алкохол, неспиране на СТОП, превишена скорост, минаване на червено. Ударили сте се, вие сте проблем на застрахователите. А ония хиени не спят. Три инцидента за две години и застраховката хвърчи. Минал си на червено, $325. Да, ама застраховката също скача - ти си опасен.

Аз лично съм ЗА затягане на техническите прегледи, уеднакваване на данъка (мотоциклети - автомобили - леко и тежкотоварни съответно). Тъпо е, за 3-5к.с. да се плаща стотици левове разлика. Но бих рязал глави със застраховките. Така всеки ще знае, че ако плати не 400, а 1200лв застраховка на следващата година, трудно ще вземе София - Слънчака за под три часа. Хванат за алкохол, застраховката по 2-3, взависимост от пробата.

От по-високите засраховки със сигурност ще се печели във вид на данъци повече, отколкото сега.

Само дето никой не ме пита, пък и никой няма да се навие :OT:



Сега гражданската нали знаеш че е да покрива чуждите щети ,а не твойте собствени. Ако мислиш че някой ще ти плаща лечението от гражданската особенно мутрите които държат тези застрахователни дружества ами пак помисли :mhihi: . И така като сме почнали с линейките нали се сещаш че в България екипа на бърза помощ взима между 5-6-7-8стотин лева месечно. В Канада без да съм проверявал предполагам че взимат поне 10 пъти повече. Аз само да питам застраховката на хилядарка в Канада 10к долара ли е?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от k.milanov » 16 Окт 2018, 8:51

Какъв ли е процента на колите под 10 години в България?

Много интересен въпрос и реално погледнато, колко са хората, които могат да си позволят кола на 6-7 години?

Също така гледах, че на колите от евро4 нагоре щели да паднат с 20% данъците и да се вдигнат с 30% за колите над 10 години. Тоест моята кола веднъж ще свалят данъка с 20% и после ще го вдигнат с 30% ли :mhihi: Отново някой изключително адекватен и компетентен орган си е свършил много добре работата, като е проучил от кога горе долу колите докарват определените евро стандарти :dummy:

Имайки предвид, че в България контролните органи за 20-30лв те пускат, било то полиция проверяваща при рутиинна проверка валидността на гражданската или пък на ГТП-тата където те притискат с данъка, колите и замърсяването няма да се намали. Ще се увеличат нередовните шофьори - без гражданска, без данък и тн.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от don_gori » 16 Окт 2018, 9:09

Нещата са сбъркани изначало, няма тук конкретно решение което да оправи ситуацията по родните пътища. Като почнем с ГТП, минем през подкупната ни полиция и завършим със системата в която всичко задължително в МПС-то (данък,застраховка,преглед) трябва да е обединено. Такива решения единствено ще пълнят пробитата хазна на бюджета и ефекта, за който се говори ще липсва и ще се забрави до следващото поскъпване я на винетки, я на застраховки и т.н.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook