По-високи данъци за колите над 10 години

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от Jordana » 07 Ное 2018, 16:53

Така е , обаче по тая логика и 100% да го вдигнат пак се ядва . Ще се понесе от раята . Това е просто данък , такса която държавата налага за нещо . Сума която няма никаква корелация с нищо , просто ги дигат данъците щото така и толкова . Защо да не е 5лв за всички или 300 за всички ? :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от bai_ILIA » 07 Ное 2018, 16:58

Въздухът, екологията и напрежението по тази линия от ЕК и заплахите от санкции...Да не говорим, че така е правилно, но трябва да става плавно и внимателно, не шоково. Шокът остава за Гражданската...
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от host » 07 Ное 2018, 17:02

Аха правилното е да не се гледа кой какво прави , а да се събират пари.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от bai_ILIA » 07 Ное 2018, 17:08

и това. за да има държава трябва да се плаща. знам в БГ е малко по-особено, но няма как. Не може да не плащаме, а само да искаме :D
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от host » 07 Ное 2018, 17:28

а да , съгласен съм

обаче като гледаш срещу платеното как получаваш на геврека дупката и ти викат за твое добро е да вдигнем всички преки и непреки данъци между 15 и 400% ... нз усещаш, че даже вече вазелинче не ти слагат

иначе аз съм от тъпаците които винаги всичко са си плащали, че и нарушения не правя ... чувствам се супер ... обират ме 3 пъти (и търговски обект и в нас ... имам СОТ , естествено реагирал ама нямало вече никой, няма да споделям "органите" как се държат като се обърнеш към тях че си пострадал) ... живея на полуцентрално място с адски трафик и високи данъци и без опции да спреш където и да е без да те вдигнат ... ама още няма синя зона (нз може да се зарадвам като дойде и тя или зелена) ... булеварда до нас го "разшириха" ... викам си ей то мойте пари при мене се върнаха ... ама се оказа, че вместо разширен е само асфалтиран и батките ся спират още по-гот на гръцкия дюнер и си правят гонки с АМГ-тата и пистарките от централна гара до 2ро районно ... там е финиша, никой не му дреме ... тая седмица едно 20г се уби с пистарката точно срещу входа на ВМИ , без книжка, без рег на мотора ... дреме му на някой нали се вземат мерки

та да си плащаме викам и аз ... отдавна съм го писал ... данъка на 2л автомобил трябва да е поне 1500лв/700E, ГО минимум 500/250E и бензина 5лв/2.5E ... няма логика да е друго ... тогава ще има шанс да се оправим ... ама ако дигнат още малко само всичко ;)

та трябва да се научим да гледаме и от другата гледна точка ... ние сме пречката пред хората които ни събрат парите ... то на каква почивка/курорт или забавление може да се отдадеш с тия налози ... то със събраното от нашите данъци на Кайманите/Монако/Комо едно кафе не можеш да се оптуснеш да си поръчаш ебахти простотията и сиромашията

__________________________

иначе понеже имам възможност да ходя пеш и нямам деца (имам 3 котки спасени от улицата ама обществото пък за животните грам не го ебе) ... и не искам да си продам дарака все още , но и нямам $$$ да скоча на нова кола явно ще си платя ГО до края на зимата и след това няма да карам до следващата зима ... само ще си плащам шибания данък и да са живи и здрави хората имащи нерви и пари да плащат , аз нямам

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от TNT » 25 Ное 2018, 21:24

Малко по темата в цифри :wave: https://www.webcafe.bg/id_200372582_Raz ... Rioe7KQ3jI
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от alx » 25 Ное 2018, 22:11

TNT написа:Малко по темата в цифри :wave: https://www.webcafe.bg/id_200372582_Raz ... Rioe7KQ3jI


Този го е написал както дявола чете евангелието... единственото с което съм съгласен е, че при сбъркан СМС знаят че си сбъркал ама не казват когато трябва да кажат.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от @2bar » 26 Ное 2018, 8:05

TNT написа:Малко по темата в цифри :wave: https://www.webcafe.bg/id_200372582_Raz ... Rioe7KQ3jI


цифри има, ама теза няма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от ///M Power » 13 Дек 2018, 10:15

И какво стана сега, май поне за София няма да се по-високи данъците... https://cartax.uslugi.io/#%D0%A1%D0%BE% ... 0%9D%D0%90
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от andy » 13 Дек 2018, 11:00

То хубаво ама колкото е по стара колата, данъка пак пада. Нали нямаше да е така?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от vicho » 13 Дек 2018, 11:32

положението е анти-конти :mhihi: :mhihi: :mhihi:

някой въобще очаква ли НЕЩО да стане , като хората?! :paranoid: :conf: :ok: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от astrapower » 13 Дек 2018, 11:41

Не съвсем, не се зачита съответната еко категорията и от там няма намаление. За евро 4 намалението е -20%, за евро 5 и нагоре- 40%.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от speedhokk » 13 Дек 2018, 12:13

Е предвид, че оставиха ставките да се определят от общините, кой кмет ще си вкара такъв автогол и да сложи възможно най-високите данъци.
Иначе е факт, че "социалната" част от образуването на данъка пак си я има и от там няма как нещата да са адекватни.
Единствения вариант хем да не са ощетени хората с по-малки възможности, е да се вдигнат данъците на 20-25 годишните коли до 100лв(дори и на такива под 100кс) и от там насетне на всички по-нови коли да са по-ниски. Примерно едно 3 годишно БМВ да плаща 20лв, а не едно 33 годишно БМВ да плаща толкова.
За съжаление и това няма как да стане, така че важното е да сме живи и здрави :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от host » 13 Дек 2018, 12:20

нз какви сто лева ви се виждат ... г-н Иван Тотев в Пловдив ни праска яко , в момента за е36 320-ка данъка е приятните 212лв ... в София ... 160-5лв ?! честито на печелившите

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци за колите над 10 години

Мнение от speedhokk » 13 Дек 2018, 12:36

В момента един класически пример - голф 4 1.9тди 90к.с с ремап и махнат катализатор в София ще плати 44лв данък. За такива говоря да се вдигне данъка, защото пак гледаме конските сили и такива минават под радара.
Голф същите коне 2018та данъка му е 34лв.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook