Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от Bogat-Beden » 04 Окт 2018, 13:15

Borymeckata написа:. Тия още малко ще започнат да ме проверяват и за алкохол, егати.
Има си логика, в Дания ак те хванат пиян, ти вземат СУМПС-то.
То не им пречи да се наливат уикенда и да се мъчат да карат колОлото - понеделник гледаш яко с гипсирани ръце навсякъде :lol: :help:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от Borymeckata » 04 Окт 2018, 13:40

Е, на майтап го написах това за алкохола - няма начин в 7 часа сутринта да ходя на работа пиян... :dunno: :dunno:
Въпреки, че се случвало да опъна на обяд една бира във фургона - строителен обект е, все пак...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от vicho » 04 Окт 2018, 14:33

Vra4anin написа:Простаците (били те пеша, дали с колелета или с коли) ще си останат такива и не можем да ги променим.


тъкмо си мислех, че ако бях станал една кука да не съм прокопсал...

на ден по 10,000лв фишове и актове ще пиша :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от madafaka_donkele » 04 Окт 2018, 14:54

vicho написа:на ден по 10,000лв ще пиша :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Че не би писал фишове и актове за по 10 000лв. на ден, не би, ама със сигурност би правил пари, като за една 335-ца всеки месец :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от vicho » 04 Окт 2018, 15:00

madafaka_donkele написа:
vicho написа:на ден по 10,000лв ще пиша :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Че не би писал фишове и актове за по 10 000лв. на ден, не би, ама със сигурност би правил пари, като за една 335-ца всеки месец :mhihi:


схемата е хризантема...

2% бонус от оборота - 10к оборот на ден / - 200лв в джоба
20 дни х 200лв - 4к + 1к заплатка

жик-так

:ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от madafaka_donkele » 04 Окт 2018, 15:14

Знаех си, че съм объркал професията дейб@ :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от Knoxville_ » 04 Окт 2018, 15:18

Как не сме се сетили всички да станем ушеви :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от steeN » 04 Окт 2018, 15:26

Аз не мисля, че е до злоба. Според мен тази идея е много опасна за самите колоездачи.

Трамвая е с предимство, защото нито може да спира, нито да заобикаля и ако му го отнемеш резултата няма да е добър за теб :) Не щото е някакво уникално готино превозно средство. Има разлика.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от KUM4o » 04 Окт 2018, 15:34

Vra4anin написа:
KUM4o написа:Велосипеда е едно бързо средство за предвижване в града и лесно за прибиране паркиране. Замислете се един 10км маршрут в натоварен час в София колко ви отнема с висенето по задръстванията и колко би ви отнело да яхнете колелото и със средна скорост 15-20км/ч. да ги минете тея 10км. Масово шофьорите нямат култура един към друг камо ли към двуколесните. Ако живеех в София кола рядко щях да използвам. Живея в Мездра на 20км от Враца, наложи ми се известно време да живея във Враца. За 8 месеца всеки ден ходех на работа в Мездра с колелото въпреки двата автомобила всеки ден по 50км за отскок. Равносметката, е че с велосипеда взимах разстоянието в посока за около 45-50мин като бях супер тонизиран след такова каране, а с колата и с нормално каране е 25-30.


Кажи честно, че си изкачвал всеки Божи ден мездренския баир с колело :shock: В пек, в студ, в дъжд. Там дето коли се удрят, въртят и пързалят и днеска и нощеска, ти минаваш с колело :conf: . Евала за куража колега, явно си ходил на врачка и ти е казала, че няма да мреш на път.

За незапознатите... този баир, е с толкова стръмен наклон, че просто... в момента не се сещам за друг участък от България с такъв огромен (като градуси) наклон. "Витиня" е като песен, леко баирче сравнено с това. Отделно самия баир е с голяма дължина (може би 2 - 3км), отделно има ДУПКИ - ЯМИ - това не му е сменяван асфалта от над 20 години, отделно идиотите от АПИ вместо да го ремонтират, те са изшкурили асфалта, за да заличат бабуните и коловозите, да го що годе оеднаквят, което кара колата да се подхлъзва при определени ситуации, за колело с тясни гуми не ми се и мисли какво е положението. Там с кола да го изкачваш трябва да си нащрек, а с колело :shock:


Разбирам ти доводите и на теб и на другите колоездачи за карането на колело (полезно, бързо, евтино най-вече, за някои е начин на живот - познавам такива хора :yes: ), но нямаме условия в тази скапана държава, за нормално, безопасно ползване на колело. Нито в града, нито извън него, особено на такива гнусни участъци където вече няма асфалт като Враца-Мездра. Пари да ми даваш 4 цифрена сума, няма да карам Враца-Мездра с колело и не защото съм мързелив разплют дебелак каращ с една ръка волана и с другата държа кока-колата и се наливам и оригвам (както един друг колоездач от темата отсъди за водачите на МПС-та), а защото ми е мил живота :!:

Точно тая част с тоя баир си има заобиколно трасе, което е по стар път и нулев трафик, а цялото упражнение се прави по стария път минаващ през Моравица и Руска Бела. Иначе за самия баир средно е около 8% като в последните 300метра става над 12% и при добра спортна форма си е яко тонизиращ. Като стана въпрос за колоезденето в тоз хубав наш край мога да споделя няколко случки с велосипеди. Карайки около Технополис Враца посока Мездра без проблем с шосейните велосипеди прихващаме тирове и се залепяме за тях така до Мездра караме велосипеди с 90+ км/ч тръпка голяма, но риск още по-голям. Между другото имам приятелче врачанче глобено с 115км/ч на спускането за Мездра с велосипед :D
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от Jordana » 04 Окт 2018, 16:33

Абе удрИ две мастички и карай смело туй колло бре ... :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=rvOJYOo4Q9k
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от JOGI » 04 Окт 2018, 18:38

абе в София си проверяват за алкохол колоездачи ама явно отново София не е България и обратното...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Окт 2018, 18:59

Кой ви каза, че може с алкохол на колелото? Гледам по-горе кажи-речи така сте го изкарали. Нищо общо, само да те усетят, че си пиян и си носиш последствията.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от Пинтев » 04 Окт 2018, 19:41

Аз карам колело всеки ден от Центъра до Летището.
Опасно си е...но както каза колегата от Мездра...много е тонизиращо....а към 17 часа гледаката на Орлов мост е незаменима :mhihi:
Проблема с велосипедистите е същият както и при шофьорите...или ставаш за това или просто пречиш на останалите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от drifty » 05 Окт 2018, 7:26

Ние в Търново проблема с колоездачите сме го решили - сложили сме по един баир на всеки 100 метра и да видиш колоездач из града е рядко срещано явление.:D Преди две години бащата беше на море с моята кола, та ходих с колелото - 6.5 - 7км - абе зор си ми е, не толкова физически, колкото с изпотяването - не изгарям от желание да стоя с мокър задник 8 часа на офис стола, пък и миризмата на мъж едва ли е приятна за всички :D А за капак имам и някакъв проблем и кожата ми изсъхва трудно, та изпотя ли се по пътя за работа, ще се стоя така кажи речи целия ден. /ако някой е имал подобен проблем, може да драсне едно лс с идеи за решение/.

Цялата тая статия откровено ми звучи нелепа - те не могат да се пазят, а сега да им дадат права да бъдат ептен самоубийци на пътя - genius.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от Borymeckata » 05 Окт 2018, 7:31

KUM4o написа:... Карайки около Технополис Враца посока Мездра без проблем с шосейните велосипеди прихващаме тирове и се залепяме за тях така до Мездра караме велосипеди с 90+ км/ч тръпка голяма, но риск още по-голям. Между другото имам приятелче врачанче глобено с 115км/ч на спускането за Мездра с велосипед :D


Поддържаш 90 км/час в колело от Враца до Мездра...?!?! :shock: :shock: Човече, ако наистина го правиш това, не си губи времето с друга работа - ставай профи-състезател, пари ще направиш... :shock: :shock:
Аз 7 километра от блока до работата ги минавам за 20 минути, с малки вариации в зависимост от вятъра, трафика и формата ми в момента. С велосипеда при дълго спускане повече от 70 км/час не съм развивал.
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook