Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от steeN » 03 Окт 2018, 12:41

https://www.dnes.bg/stranata/2018/10/03 ... hki.389472

Всеки колоездач придобива статут на трамвай. Това са част от промените, които ще бъдат внесени за обсъждане до дни от работната група от Министерство на транспорта и Министерство на вътрешните работи.


:ok:

- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от bum_bum » 03 Окт 2018, 12:45

При положение, че няма никаква инфраструктура, а въздуха е убийствено мръсен за каране на колело все нещо трябва да се направи за да слязат повече хора от колите и да използват велосипеди.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от steeN » 03 Окт 2018, 12:53

Не ми пречи на мен, аз и друг път съм казвал, че винаги им давам предимство както и на пешеходци.

Но не знам какво значи винаги да са с предимство, ако са на кръстовище със знак, че няма предимство пак ли ще са с предимство?
Според мен трябва да са равнопоставени с автомобилите, като моторите. Но пак да кажа, все ми е тая какво ще направят.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от madafaka_donkele » 03 Окт 2018, 13:21

Vra4anin написа:Дееа и двоен стандарт.


Найс, а :banghead: Дееба и привилегированите им олигофрени, толко да ги мразим тея хленчещи двуколесни амеби, че няма накъде повече. Ама си слагам един видеорегистратор и ги качвам на капака, евал съм ги и у разглезените пишлигари :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от Jordana » 03 Окт 2018, 13:38

Какво ще се промени ...те и сега карат като трамваи без да забръсват никой . В смисъл не спазват никакви правила и правят каквото си искат ...:dunno:
https://www.youtube.com/watch?v=rmTHk3sxSUA
А в последно време има някакви уроди с електрически велосипеди които се опитват да карат наравно с колите . Развиват безобразни скорости и то доста над 50км..нищо общо с трамвай
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от inspite » 03 Окт 2018, 14:05

Това клипче нямам намерение да го гледам, но гаранция от 8 минути едва ли има 1 бг случай. Тука като изключим децата, които с колело или без им е се тая, си караме сравнително безопасно. Много повече идиоти с коли има, така че стига сте ги дъвкали колоездачи ..... Сакън да не те изпреваря в задръстването(за което ти допринасяш и ме тровиш щото си махнал ДПФ-чето) като се движа с 10км/ч и ще ме брули студа още 20 мин докато се прибера, а ти пърдиш на седалката и се наливаш с кола с едната ръка докато с другата чатиш по телефона....плазмодий. Да не се разпознае някой, героя е примерен. Както вие искате да ги качвате по капаците, аз искам на цялата банда мързеливи дебелаци да им се вземат колите за 1 седмица за да ореват света.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от c04 » 03 Окт 2018, 14:08

Веломаниаците ще ме намразят, но... Това поне 60-70% от велосипедистите са толкова нагло племе, че толкова да ги мразя :censored:
Има толкова много случай на които съм бил свидетел или участник в тях, че просто :dunno: Минават на червено(най-често когато са 2-3 ленти и от едната със секция се преви ляв/десен), махат с ръка и ти дават сигнал, че минават.Ти или ги газиш, или спираш и си изпускаш светофара.На велоалийте, а и без тях карат колкото могат краката им, заобикялат откъде дойде. Бутат се между колите, ти си пуснал мигач, че завиваш на ляво и онзи вместо да си мени отдясно, почва да маха да спираш, както и колоната зад теб, та да може коллото да мине :censored: :banghead:. Клипа е много показателен. А това, че като завиваш чакаш пешеходците да си минат и тръгваш след тях понеже няма никого до пътеката, но изведнъж някой се изстрелва да лови светофара,а ти понеже си медиум, трябва да знаеш, че има "пешеходци" които летят по пътеката. Това някой да спази закона и да слезе да го бута по пешеходна, айде моля ти се, откъде на къде!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от Grozdanoff » 03 Окт 2018, 15:57

Наскоро щях да блъсна един надъхан велосипедист, който мина с 20км/ч през пешеходната пътека вечерта, без да има светлини :ranting:
Както могат мен да ме глобяват за какво ли не така е редно и да затегнат положението с тия велосипедисти, които минават през пешеходните пътеки и които карат нощно време без светлини. Лично аз не бих карал така, но очевидно има хора, които не се притесняват за здравето си толкова...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от madafaka_donkele » 03 Окт 2018, 16:15

Надъхани и безотговорни са, щото знаят, че каквото и да стане този с колата е виновен. Затова наглее всичката двуколесна сган :banghead: :censored: Я да им наложат глоби, да се признават видеорегистраторите и т.н. и виж как ще станат пак мишки :ranting:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от kiko » 03 Окт 2018, 16:55

Айде като ревеш за тея видеорегистратори седни един ден,ама си и записвай колко нарушения с коли и колко нарушения с колела си заснел за един ден а?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от Cyberloner » 03 Окт 2018, 17:01

все тая - ако ще и статус на господ да им дадат, като карат като олигофрени и ги премажеш ще имаш едни ламарини за оправяне + глоба + някакво време без книжка, ама този с колелото от гроба няма да го извадят.
Поредната промяна която няма да доведе до нищо съществено, освен да даде теми за писане на статии по вестниците и ще запълни някакво време в новинарските емисии и сутрешните блокове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от dr.peshev » 03 Окт 2018, 17:46

Най-обичам като минават пешеходна пътека БЕЗ да слязат от колелото,както е по закон!
Правя десен с мотора , а до мен в дясно "велосипедист"!
Светва зелено и тръгвам да завивам , а този олигофрен уж завивайки с мен , сече директно на ЛЯВО и тръгва по пешеходната пътека!
Всичко става за секунди и без да подаде никакъв сигнал.
Как не го отнесох не знам?! :censored: :banghead: :ranting:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от Bogat-Beden » 03 Окт 2018, 19:22

ще си оспорват първенството по дразнителност със мотористите..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от madafaka_donkele » 03 Окт 2018, 19:27

Cyberloner написа:...ама този с колелото от гроба няма да го извадят...


Пффф, па да умират, евал съм ги...така или иначе 99.99% от двуколесните са за там, а и както може да се види от криминалните хроники стабилна част си и достигат заветната крайна дестинация пред портите на Св. Петър.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Колоездачите стават "трамваи" – с предимство навсякъде

Мнение от ogata » 03 Окт 2018, 19:46

Пак дискриминация.
А, ние с колите кога ще можем да караме по тротоара със статут на "бебешки колички", щото "бебешка количка на пътя на трамвая" определено не звучи безопасно ? :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook