За или против смяната на зимно и лятно часово време?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За или против смяната на зимно и лятно часово време?

За!
19
22%
Против!
55
64%
Все ми е тая.
12
14%
 
Общо гласове : 86
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от top » 05 Окт 2018, 9:43

trance4life написа:Астрономическото време е зимното. Тоест това е природното, правилното часово време!
Много от вас без да мислят и без да са чели искат лятно време но то е фалшивото и вредното за организма ни време.
През пролетта когато преминем от зимно към лятно часово време се чувстваме отпаднали и имаме пролетна умора.
А когато сменят часа към зимно спим 1 час повече и се чувстваме по добре защото това време е по комфортно за организма ни.
Ако приемем лятното чясово време, сутрин до 9 часа няма да има слънце. А вечер ще ни бъде жега и по късно ще сядаме на маса да пием ;)
По доброто време за нас хората е зимното часово време. И всяко друго време е измислено и фалшиво! :!:


Това са пълни глупости...


Sent from my iPad using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от bum_bum » 05 Окт 2018, 10:11

trance4life написа:Тоест това е природното, правилното часово време!


Как може нещо измислено от човек да бъде правилното природно и естествено нещо?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от host » 05 Окт 2018, 10:40

голям зор ще видиш да им обясниш

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от Dextuar » 05 Окт 2018, 10:41

bum_bum написа:Със или без твоето съгласие циркадния ритъм има силно влияние върху всички жизнени функции. ;)
Жалко, че малко хора ще те разберат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от Knoxville_ » 05 Окт 2018, 10:52

Някой, като почне да ми обяснява за спането 1 час повече/по-малко и изпадам в неконтролируемо състояние, граничещо със смеха :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 13.06.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: e46 316i
Мечтае да кара: ///М

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от milen_kisiov » 05 Окт 2018, 11:17

Ето ако някой не го е разбира - " Циркаден ритъм (още: циркаден цикъл, биологичен ритъм) е всеки биологичен процес, който има ендогенно (свойствено на организма), подлежащо на тренинг (адаптация) циклично поведение с период на цикъла около 24 часа. Такива 24-часови ритми се наблюдават широко при растения, животни, гъби, цианобактерии и други и са обусловени от продължителността на денонощието, като се проявяват както при наличие, така и при липса на слънчева светлина "

Да, деня след смяната може да си леко объркан, но на другия ден си в кондиция вече :yes: :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от bum_bum » 05 Окт 2018, 11:35

Дай и линк, статия, мнение с потвърждение на мнението, че отнема един ден за да се адаптираш. Щото разните руски лекари провеждали изследвания говорят за 2-4 седмици период на адаптация.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от K_Ilkov » 05 Окт 2018, 11:40

Съдейки по себе си мисля, че руските лекари са доста близо до истината :D

@ milen_kisiov

На колко години си и с какво работно време ако не е тайна?
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 13.06.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: e46 316i
Мечтае да кара: ///М

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от milen_kisiov » 05 Окт 2018, 11:51

Дай да ги видим всички тези изследвания и аз да започна да се депресирам по един месец. :D Не искам да изглежда като заяждане, защото не е това целта на темата. Идеята беше да разбера - защо определени хора са против смяната.
На 24 съм. От 7 и 15 до 4 ми е работното време. Събуждам се около 6 часа. Лягам около 12 вечерта. :D :D :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от shlosera » 05 Окт 2018, 11:51

Какви адаптации по 2-3 седмици? Акъл не ми го събира, няма никакво значение, ден като ден лягаш ставаш, всичко е в главата на човек, че щял да спи по-малко, легни си 1 час по-рано и готово. Пролетна умора, лятна умора зимна умора, масово хората нямат никакъв режим. Не може 5 дни в седмицата да лягаш в 12,и да ставаш в 7 да речем и събота неделя почивка да легнеш в 4 сутринта и да спиш до 4 следобяд и да искаш понеделник да си човек...

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от top » 05 Окт 2018, 11:55

shlosera написа:Какви адаптации по 2-3 седмици? Акъл не ми го събира, няма никакво значение, ден като ден лягаш ставаш, всичко е в главата на човек, че щял да спи по-малко, легни си 1 час по-рано и готово. Пролетна умора, лятна умора зимна умора, масово хората нямат никакъв режим. Не може 5 дни в седмицата да лягаш в 12,и да ставаш в 7 да речем и събота неделя почивка да легнеш в 4 сутринта и да спиш до 4 следобяд и да искаш понеделник да си човек...

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk


И аз съм на същото мнение :yes: Да не говорим, че и най-елементарния полет в европа даже е със часова разлика от един до три часа и няма никакъв проблем за адаптация..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от host » 05 Окт 2018, 12:02

shlosera написа:Какви адаптации по 2-3 седмици? Акъл не ми го събира, няма никакво значение, ден като ден лягаш ставаш, всичко е в главата на човек, че щял да спи по-малко, легни си 1 час по-рано и готово. Пролетна умора, лятна умора зимна умора, масово хората нямат никакъв режим. Не може 5 дни в седмицата да лягаш в 12,и да ставаш в 7 да речем и събота неделя почивка да легнеш в 4 сутринта и да спиш до 4 следобяд и да искаш понеделник да си човек...

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk


колега много ти е "персонален" подхода ... проблема си е сериозен, отразява се и на много хора със различни заболявания или състояния

дори домашни животни/любимци ако имаш и са обучени на режим се вижда че 2-3 седмици им трябват за да разберат, че си внесъл промяна която принципно е тотално непонятна

тази "иновация" въведена от сравнително скоро и без никакви ползи просто е излишна - на никого няма да липса тази смяна на времето

била е полезна на едрия бизнес в едни отминали епохи, когато човешкото здраве и добруване са стрували една "0" - има достатъчно материали от различни държави на съвременници на бурния преход при индустриалните еволюции на икономиката

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от bum_bum » 05 Окт 2018, 12:22

milen_kisiov написа:Дай да ги видим всички тези изследвания и аз да започна да се депресирам по един месец. :D


Не ми се търси, чел съм ги преди доста време. Бих търсил и убеждавал преди време. Сега ми е все едно. Баща ми казваше "то да е хой да му го набиеш, ама то акъл". :mhihi: Отдавна нямам за цел да убеждавам някой в нещо. Особено пък за начин на живот или хранене.

На 25 средностатистическия организъм колкото и да е тормозен обикновено все още разполага със значителни сили и възможности. Тогава всичко ти е ташак и глупости. На 30 понякога почваш да се замисляш. Ама не за дълго. На 40 вече си кажи-речи изпуснал влака и си викаш "баси, кво стана". На 50 или почваш да търсиш от къде да купуваш био яйца и да чукаш нахут за вечеря, щото рязко осъзнаваш, че няма да живееш вечно или му теглиш една майна и си вече инвалид. Буквално. Макар и не освидетелстван. А разликата между 25 и 50 години е просто едно мигване на окото.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от host » 05 Окт 2018, 12:27

+1

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: За или против смяната на зимно и лятно часово време?

Мнение от shlosera » 05 Окт 2018, 12:33

host написа:
shlosera написа:Какви адаптации по 2-3 седмици? Акъл не ми го събира, няма никакво значение, ден като ден лягаш ставаш, всичко е в главата на човек, че щял да спи по-малко, легни си 1 час по-рано и готово. Пролетна умора, лятна умора зимна умора, масово хората нямат никакъв режим. Не може 5 дни в седмицата да лягаш в 12,и да ставаш в 7 да речем и събота неделя почивка да легнеш в 4 сутринта и да спиш до 4 следобяд и да искаш понеделник да си човек...

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk


колега много ти е "персонален" подхода ... проблема си е сериозен, отразява се и на много хора със различни заболявания или състояния

дори домашни животни/любимци ако имаш и са обучени на режим се вижда че 2-3 седмици им трябват за да разберат, че си внесъл промяна която принципно е тотално непонятна

тази "иновация" въведена от сравнително скоро и без никакви ползи просто е излишна - на никого няма да липса тази смяна на времето

била е полезна на едрия бизнес в едни отминали епохи, когато човешкото здраве и добруване са стрували една "0" - има достатъчно материали от различни държави на съвременници на бурния преход при индустриалните еволюции на икономиката
Че тази промяна ще окаже някакво влияние, ще окаже. Ама няма жива сила на света, която да ме убеди че веднъж годишно да спиш 1 час по-малко е по-вредно отколкото всеки петък да опукаш кило водка от цар киро с 3 кутии цигари в плаза... Пият се ментета кат за последно, яде се всякакъв боклук, пуши 2 кутии цигари днеска и накрая пие безкофеиново кафе, че имал проблем със сърцето, ама смяната на времето е проблем. Не визирам никой конкретно, но имам поне 6тима познати които правят горе споменатите неща и мрънкат за смяната на времето, че пречела.
Относно човешкия живот и здраве, той и на днешно време не струва повече от 0

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ramiroflores

Последни теми
Facebook