Алтерналтивни енергийни източници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от steeN » 30 Сеп 2018, 16:16

Jordana написа:То това е презумпцията , денем на енергото вечер на фотоволтаика . Обаче сметката не излиза дори и така , през деня панела трябва да има мощност да зареди батерията и да покрие консумацията ако искаш да си напълно автономен . Като отчиташ че панелите през зимата имат почти 50% надолу КПД , а батерията също има специфичен режим на заряд за да се удължи живота . За 5к лева можеш да събереш нещо само за осветление и един телевизор вечер да работи .


Не.

Денем на фотоволтаика - има слънце и скъп пазарен ток + по-малка нужда от батерии
Вечер на енергото - няма слънце и евтин пазарен ток

Защо настояваш да си през деня на скъпата тарифа, не ми е ясно :dunno:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от Jordana » 30 Сеп 2018, 16:37

Щото панелите стават брутално количество за да могат едновременно да зареждат 1000 амперчаса батерия и да покриват в същото време консумацията на бита . Реално в светлата част на деня има 6-7 часа нормален заряд . Разбира се че може и така както казваш , но цифрата става баснословна и обезсмисля цялата работа .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от Моджо » 30 Сеп 2018, 17:30

Е аз не искам да съм 100% автономен. Искам целогодишно да грея бойлера /който лятото си се грее от слънцето така или иначе/ + каквото дойде в повече ще му намеря място. Ма някак си го представях директно от волтаика, ми не с батерия.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от Jordana » 30 Сеп 2018, 18:22

Единствения начин при такава конфигурация е да накичиш колкото може повече панели и да продаваш на енергото . Без акумулатори и без автономен режим . Това дефакто ще ти намали смеката за ток сериозно . Обаче няма да стане с 1-2 панела , иска си инвестиция и място където да се инсталират .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от ukelichko » 30 Сеп 2018, 21:11

Продаването на енергото не е лесна работа. Интересувах се от система за продаване на енергото за моята къща и техниката ще се изплати за около 6 години. Като прибавим цената на разрешителните, срокът става десет години. Всичко това е свързано със страшно много нерви, като успехът е съмнителен, ако не се намерят солидни връзки. Цялата работа е направена, за да печелят "наши" хора, не разни прошляци като нас. Относно алтернативна автонмна система от опита си като палаткаджия и кемперджия, съм стигнал до плъгин хибрид, който ползвам когато съм сред "дивото". Соларите зареждат тягов акумулатор от който през мощен инвертор се черпи енергия на воля(жената не знае що е това икономично ползване :D ) и когато зарядът падне и соларите не са в състояние да заредят системата, включвам генератор, който на 12 волта дозарежда акумулатора. Така се ползва предимно слънчева енергия без пари и много малко от скъпата енергия от генератора. Ако се вземе по-хубав генератор със стартер и едно ардуино, може системата да се програмира при пад на напрежението на акумулатора под 12, 2 волта да се пали автоматично генератора. Трябва да се съчетае и с текущия час от денонощието, защото ако има голяма консумация сутринта, предполага се, че при спиране на консумацията към обяд, системата сама ще се зареди от соларите. Аз го правя ръчно, защото генератора ми е някакво бензиново безименно двутактово дърво за няма и триста лева. То при начина му на ползване, което е от дъжд на вятър(по-скоро при предимно мрачно време) по-добър не ми и трябва. Качеството на напрежението зависи от инвертора, който е 2,5 киловата модифицирана синусуида. Въпреки това всичко работи без някакви дертове, включително и малко компресорно хладилниче 40 литра, вентилатор и зарядни на лаптопи и телефони, както и лед телевизор. И в крайна сметка няма никакъв финансов смисъл от система за алтернативна енергия, защото вложенията при всички случаи са много големи и не си заслужава, просто за да се натрие носът на енергото. За аварийни случаи един генератор, ако може на газ, ако не на каквото има и това е. Аз за аварийно отопление си купих камина на биоетанол. Горивото е скъпо, но не заема място, не пуши, не прави сажди и страшно бързо топли. Преди две години си купих на прИмоция и десетина лед лампи с батерии и ги монтирах във всички помешение на къщата и при всичките спирания на тока и използване, още са си с оригиналните батерии. Камината съм я палил два пъти за по два часа. Ако има катаклизми, ще трябва да се доберем до кемпера и нататък имаме всичко, сателит, отопление, баня, тоалетна, хладилник .....докато свърши газта на бутилката след няколко дни и тубата с бензин за генератора :D :D и след това ще зависим от волята на Червения кръст.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от BMW_POWER » 30 Сеп 2018, 23:04

Jordana написа:Това с таблото е добро решение . Пускаш си агрегата и си ползваш инсталацията на къщата . Само трябва да внимаваш да не ги срещнеш двете напрежения от генератора и градското . Генератора трябва да е задължително изключен от мрежата в твоя случай като връщаш на стандартното захранване .


Затова и имам шалтер между таблата. Гасне тока, превключвам ръчно към таблото на генератора и натискам стартера. Светкат лампите на улицата, превключвам обратно на централното. Така и избягвам риска от токов удар при пускане на напрежението. Макар и много рядко, но се случва. Така е практически невъзможно да се "срещнат" двете напрежения.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от steeN » 01 Окт 2018, 10:26

Jordana написа:Щото панелите стават брутално количество за да могат едновременно да зареждат 1000 амперчаса батерия и да покриват в същото време консумацията на бита . Реално в светлата част на деня има 6-7 часа нормален заряд . Разбира се че може и така както казваш , но цифрата става баснословна и обезсмисля цялата работа .


естествено винаги се разсъждават някакви хипотетични и теоретични алабалистики вместо да се покажат едни точни числа или примери. айде поредната тема за кофата.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от Jordana » 01 Окт 2018, 12:04

Я обясни за какво да си губя времето да ти търся оферти , да смятам някакви алабалистики и накрая да ми напишеш същата глупост ? Направи си проучване по темата , изясни си какви видове инсталации има , как се калкулира средно годишен добив , слънцегреене , какви панели , загуби и т.н
После си задай въпроса , коментирай , па може и аз да науча нещо ново :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от steeN » 01 Окт 2018, 13:52

case in point ^^^
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от N.Mihaylovski » 02 Окт 2018, 19:04

Колеги, първо това което написах, е да имаш някакъв ток, не за 5000 да си автономен, в комбинация с другите изброени неща, къщата която споменах на съседите е автономна но са дадени доста пари, за волтаици, който са равни на сумата която, чез им искаше за включване.

Според мен идеята на темата е да имаш някакъв ток, да не се върнеш в 16 век
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от Е.Димитров » 02 Окт 2018, 20:33

Аз мисля по-нататък за къщата да си взема един бензинов генератор със автоматичен стартер и автоматичен превключвател, и като спре тока, генератора да се стартира автоматично, като го направя така, че когато не съм в къщи или през нощта да не се пали и с това да си осигуря поне 48 часа аварийно захранване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от steeN » 02 Окт 2018, 23:17

На мен не ми трябва някой да ми даде пример за 5000... а колко струва това, което описах ;)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от BMW_POWER » 03 Окт 2018, 0:16

Е.Димитров написа:Аз мисля по-нататък за къщата да си взема един бензинов генератор със автоматичен стартер и автоматичен превключвател, и като спре тока, генератора да се стартира автоматично, като го направя така, че когато не съм в къщи или през нощта да не се пали и с това да си осигуря поне 48 часа аварийно захранване.


Аз се загледах тук

https://www.onlinemashini.bg/cat/13/gen ... -monofazni

Нещо не ми се вярва много в данните. Един работи 4 часа с един резервояр, друг 40 часа на празен ход. Като го натовариш с 80% мощност, колко часа идват на един резервоар?

Аз ще питам моите газаджии, за нещо на природен газ. Това ще ми е идеален вариант. Второто елтабло вече пристигна и на другия чек ще го монтирам. Малко по малко, няма да усетя финансовото натоварване. Изваждане си е все пак :dunno:

Да, идеята на темата е как да се справим при липса на електричество. Без парно става, ама без ток си е ...й.


големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от BMW_POWER » 03 Окт 2018, 12:21

Vra4anin написа:
BMW_POWER написа:Да, идеята на темата е как да се справим при липса на електричество. Без парно става, ама без ток си е ...й.

:OT: По времето на комунизЪма, когато е имало режим на тока, хората са лежали на тъмно и са правили деца. :ok: Та... си има и своят чар това време (говоря за времето, докато няма ток) :mhihi:


Така е! По време на демокрацията имаше режим и на тока, и на водата. Час-два без ток е едно. Петдесет часа (моят случай последно) са съвсем друго.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от c04 » 03 Окт 2018, 14:36

Vra4anin написа:
BMW_POWER написа:Петдесет часа (моят случай последно) са съвсем друго.


Секс маратон :ok: ?

От чисто любопитство - колко често се случват такива торнада в тази част на Канада? Веднъж на десетилетие/на няколко години, веднъж годишно или в годината по няколко пъти?

И на мен ми стана интересно, но "тази част"- Отава ли беше?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook