Алтерналтивни енергийни източници

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от BMW_POWER » 04 Окт 2018, 2:38

Миналата година мина едно, но беше слабо. Събори само дървета и повреди покриви



Тази година обаче си беше сериозно. Не знам колко често, но се случва. Нанесе много щети на близка подстанция и много хора останаха без ток. Затова и пуснах темата. Когато на единствената в радиус от 15км работеща бензиностанция видите надписи като долните

Изображение

Човек се позамисля над някои неща.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Алтерналтивни енергийни източници

Мнение от BMW_POWER » 04 Окт 2018, 12:00

Прав си за бензина. Затова и се оглеждам за



Спрял съм се на Champion 6500 Watt Dual Fuel Generator (или нещо от сорта)

http://www.canadiantire.ca/en/pdp/champ ... p.html#srp

Фърниса (и по-точно електрическата му част) е около 700 вата, хладилникът приблизително също е толкова. Остават ми около пет киловата на макс за осветление, телевизор и компютри. Аз винаги имам около 50л бензин в мазето. Да ми сорат газта, това е вече катастрофа в национален мащаб. Печка (война водихме с жената да вземем газова, сега ме разбра защо) и бойлер са на газ, нямам никакви ядове, докато върти мотора. Малко е по-скъп, но в противен случай ще трябва да вържа разликата в цената във вид на бензин в мазето. Той малко или много се изпарява, а и не знам дали застрахователите колко ще са очаровани от това. Нямате идея какво представляват. Българските са вода ненапита и не знам защо изобщо се оплаквате от тях :OT:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook