Бензин vs Дизел vs Газ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Бензин vs Дизел vs Газ

Бензин
57
43%
Дизел
24
18%
Газ
43
33%
Метан
1
1%
Ток
4
3%
Хибрид
3
2%
 
Общо гласове : 132
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от drago9205 » 21 Сеп 2018, 15:32

Дизел - така най-лесно ги "задушаваш" ;)... пък и да припадат от нютоните. Какво повече да искаш от пикъп.

Ако говорим за другият пикъп - пак дизел

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от speedhokk » 21 Сеп 2018, 17:07

Предишната ми кола беше дизел, сегашната е бензин. Мислех си за газ, но и до дома и до работа съм все в подземни паркинги и не ми се иска. Не че постоянно няма хора, които влизат в тях с газови, но аз се отказах основно по тези мотиви. За следващата ми кола, според зависи финансите и обстановката в страната по тези въпроси, ще е или бензин или хибридче, но времето ще покаже.

Относно газта имам страшно много приятели и познати, които карат така без никакви грижи. Има 2-3ма, които се оплакват от време на време, но съвпадение или не всичките са с ГИ, които вече са били монтирани, като са купували колите си. Всички, които са си ги монтирали в последствие нямат грам проблеми, като имам двама приятели, които имат по над 100к км на газ. Единия ги навъртя на 2 коли, другия на една и миналата година разправяше, че трябвало да подменя някакви неща по ГИ-то, защото й бил свършил ресурса след толкова километри.
Все още има отдадени на работата си хора, които при монтаж на ГИ(при желание от клиента) колата се донастройва и на дино. Един човек си беше качил дино графиките в последствие и разлика в средни обороти нямаше, във високи даваше 3-4 коня по-малко, но това е с довпръскване на бензин разбира се над определени обороти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от frizzante » 21 Сеп 2018, 18:26

Тука избора е не какво ти харесва или какво предпочиташ А какво можеш. Щеше да има интрига ако и трите вида горива са на една цена. Аз лично мога ли да си го позволя - голям бензин, нещо V. Дизела е с по-приемлив разход - ок, но стане ли време (а то е неизбежно да стане) за дюзи, маховици, гнп-та, рейлове, турбота, геометрии, дпф и накрая и хубавата българска нафта и - 20 градуса температура примерно и ми минава мерака от финансова гледна точка. И така сиромашката си карам "бензин" на гЪз. Нямам никакви ядове с нищо. ОБД Романо. Тука тънкия момент е да намериш добър монтажник който и да го настрои добре. Разхода е 8-9 лв/100 км. Двигател 1.8 140 к.с. Не е БМВ.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от Kurtov » 21 Сеп 2018, 18:28

Ако бяха на една цена газта нямаше да е в интригата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от frizzante » 21 Сеп 2018, 18:32

Kurtov написа:Ако бяха на една цена газта нямаше да е в интригата.
Съгласен. Но има и хора които я предпочитат и по други причини освен цената...един колега горе ги е писал. Отделно вече има хора които се замислят и за екологията...колкото и налудничево да звучи...
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от shlosera » 21 Сеп 2018, 19:26

9 години коли на газ карам, не съм имал сериозни драми освен с една обикновена газова с ламбда контрол на ланди (и то беше добре но дават фира разни транзистори вътре). Карах и дизел на приятел за 1-2 седмици е разликата при мен е доста голяма в пари. М50б20 на газ дава средно 10/100, дизелов сеат даваше при мен 6.5-7 е като тегля чертата на края на седмицата лошо ми ставаше на м50то за 6 дни (около 800км) сипвам около 80лв (+-2-3лв) дизела изяде 120-130лв. Е мен изобщо не ме устройва, и не вярвам да си намеря дизел да харчи 4,5 смесено, за да се доближа до разхода на кола с газова уредба. Да има разни дребно консумативи като филтри на 10000км и рециклиране на рейки на 20-30000км, ама ремонтните комплекти на валтек и др подобно са по 4-5лв бройката.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от peshehodetz » 21 Сеп 2018, 19:57

frizzante написа:Тука избора е не какво ти харесва или какво предпочиташ А какво можеш. Щеше да има интрига ако и трите вида горива са на една цена. Аз лично мога ли да си го позволя - голям бензин, нещо V. Дизела е с по-приемлив разход - ок, но стане ли време (а то е неизбежно да стане) за дюзи, маховици, гнп-та, рейлове, турбота, геометрии, дпф и накрая и хубавата българска нафта и - 20 градуса температура примерно и ми минава мерака от финансова гледна точка.


По интересен е един друг момент - да предположим, че са на една цена, но също така да речем, че и в наши дни става номера както преди доста години, когато по времето на комунизма срещу пет лева всеки един шофьор на автобус, камион, трактор, комбайнер и т.н. ти пълнеше туба нафта.
Тогава кой какво гориво би предпочел и има ли смисъл въобще от такъв въпрос ?
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Сеп 2018, 20:09

Няма еднозначен отговор. Тръгваш от макс кефа с бензин и минаваш през другите. Ако търсиш макс пробег, тогава метан, после газ, после нафта и накрая бензин. Това изчерпва всичко, остава само да се карате. Аз не гласувам за нищо, понеже не знам какво точно се пита в темата, а няма как да отрека предимствата на всяко едно пред другите.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от ceco_kd » 21 Сеп 2018, 20:24

shlosera написа:...... Да филтри на 10000км и рециклиране на рейки на 20-30000км, ама ремонтните комплекти на валтек и др подобно са по 4-5лв бройката.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk


Ама това само ако си някакъв маниак. Едва ли за 20-30К км ти се е скапвала рейка, след като моята на 95К км, все още не съм я рециклирал....иначе за филтрите е хубаво наистина да се сменят честичко, въпреки че аз съм сменял само 3 пъти досега(мърляшко от моя страна, ама....поне съм сигурен, че едни 20-30К не са проблем за тея филтри).

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от shlosera » 21 Сеп 2018, 20:36

ceco_kd написа:
shlosera написа:...... Да филтри на 10000км и рециклиране на рейки на 20-30000км, ама ремонтните комплекти на валтек и др подобно са по 4-5лв бройката.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk


Ама това само ако си някакъв маниак. Едва ли за 20-30К км ти се е скапвала рейка, след като моята на 95К км, все още не съм я рециклирал....иначе за филтрите е хубаво наистина да се сменят честичко, въпреки че аз съм сменял само 3 пъти досега(мърляшко от моя страна, ама....поне съм сигурен, че едни 20-30К не са проблем за тея филтри).

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Зависи от колата и от рейката. 2 м50та с най-обикновени рейки валтек 3ома, каго ги сложих нови изкараха по 30-50000, след първото рециклиране на 10-15000 си ги калибрирам само и на около 20-30000 вече заминават. Филтри сменям на 8-9000км с маслото, понякога и по-често бензинов филтър на 2 смени на масло. Газовите филтри са ми 11лв общо. Един път ги забравих и ги карах 15000, като ги свалих и отворих с ножче бяха отвратителни. Вече бързите рейки баракуда и тн са друга бира те изкарват доста повече.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от TNT » 21 Сеп 2018, 20:48

Top Gun Maverick написа:Ако търсиш макс пробег, тогава метан, после газ, после нафта и накрая бензин.

:yes: :yes: :yes:

Аз лично съм на бензин, ама за 20к км годишно се замислям за газчица. Като вероятно, ако мина на газ, километрите ще станат и повече. Честно казано съвременните газови уредби са доста по-адекватни от тези преди 10-15 години. Ако се монтира кадърно, няма сериозни проблеми. Реално в момента ме спира факта, че трябва да изкарам ~1500лв за читава газова с гаранция. Имам и оферта за 900 :mhihi: , ама ме е страх :lol: Като цяло и бих си сменил колата при първа възможност за някоя в сходно състояние, но с повече екстри. И може би по-голям мотор. Това също ме спира. Да не стане да я избия и да я продам.

При по-новите коли обаче вече даже няма да я има тази дилема и най-вероятно в бъдеще ще подкарам дизел. Щото тогава вече и бензина се чупи много, и дизела, и двете са скъпи за ремонт, ама нафтовите поне харчат малко :ok:
Последна промяна TNT на 21 Сеп 2018, 20:50, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от ceco_kd » 21 Сеп 2018, 20:49

shlosera написа:
ceco_kd написа:
shlosera написа:...... Да филтри на 10000км и рециклиране на рейки на 20-30000км, ама ремонтните комплекти на валтек и др подобно са по 4-5лв бройката.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk


Ама това само ако си някакъв маниак. Едва ли за 20-30К км ти се е скапвала рейка, след като моята на 95К км, все още не съм я рециклирал....иначе за филтрите е хубаво наистина да се сменят честичко, въпреки че аз съм сменял само 3 пъти досега(мърляшко от моя страна, ама....поне съм сигурен, че едни 20-30К не са проблем за тея филтри).

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Зависи от колата и от рейката. 2 м50та с най-обикновени рейки валтек 3ома, каго ги сложих нови изкараха по 30-50000, след първото рециклиране на 10-15000 си ги калибрирам само и на около 20-30000 вече заминават. Филтри сменям на 8-9000км с маслото, понякога и по-често бензинов филтър на 2 смени на масло. Газовите филтри са ми 11лв общо. Един път ги забравих и ги карах 15000, като ги свалих и отворих с ножче бяха отвратителни. Вече бързите рейки баракуда и тн са друга бира те изкарват доста повече.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk
Точно с такава съм. На брат ми е същата и го изкара към 80 000 май бяха, но явно или ние сме уцелили бройки или ти не си случил просто на такива. Иначе и аз съм калибрирал моята 2 пъти, но нищо повече. Късмет и със здраве!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от shlosera » 21 Сеп 2018, 20:51

ceco_kd написа:
shlosera написа:
ceco_kd написа:
shlosera написа:...... Да филтри на 10000км и рециклиране на рейки на 20-30000км, ама ремонтните комплекти на валтек и др подобно са по 4-5лв бройката.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk


Ама това само ако си някакъв маниак. Едва ли за 20-30К км ти се е скапвала рейка, след като моята на 95К км, все още не съм я рециклирал....иначе за филтрите е хубаво наистина да се сменят честичко, въпреки че аз съм сменял само 3 пъти досега(мърляшко от моя страна, ама....поне съм сигурен, че едни 20-30К не са проблем за тея филтри).

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Зависи от колата и от рейката. 2 м50та с най-обикновени рейки валтек 3ома, каго ги сложих нови изкараха по 30-50000, след първото рециклиране на 10-15000 си ги калибрирам само и на около 20-30000 вече заминават. Филтри сменям на 8-9000км с маслото, понякога и по-често бензинов филтър на 2 смени на масло. Газовите филтри са ми 11лв общо. Един път ги забравих и ги карах 15000, като ги свалих и отворих с ножче бяха отвратителни. Вече бързите рейки баракуда и тн са друга бира те изкарват доста повече.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk
Точно с такава съм. На брат ми е същата и го изкара към 80 000 май бяха, но явно или ние сме уцелили бройки или ти не си случил просто на такива. Иначе и аз съм калибрирал моята 2 пъти, но нищо повече. Късмет и със здраве!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Имам познат кара с валтек 70000 не я пипна, работи си ама рейката беше като симсонка със счупен сигмент :D всичко си е късмет наистина.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от bum_bum » 21 Сеп 2018, 21:01

frizzante написа:
Kurtov написа:Ако бяха на една цена газта нямаше да е в интригата.
Съгласен. Но има и хора които я предпочитат и по други причини освен цената...един колега горе ги е писал. Отделно вече има хора които се замислят и за екологията...колкото и налудничево да звучи...


Е то па една цена на газта..

Първата ми кола я карах на газ ама беше 26ст литъра. Градско, извънградско, всякакво беше по-евтино от обществения транспорт. 10км градско 30-40 стотинки. А рейса беше 50 май. Гражданска нямаше, данък 12лв. Преглед не помня ма 10-15лв да е бил. На майстор 3 години не съм ходил. :mhihi: Едни мембрани смених на изпарителя за някакви стотинки сам и тва беше.

Сега като чета- рейки, филтри, дюзи, калибровки.. за под 10-15к каране на година, ако не ми харчи повече от 15 градско не бих си го причинил.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Бензин vs Дизел vs Газ

Мнение от ceco_kd » 21 Сеп 2018, 21:09

bum_bum написа:
frizzante написа:
Kurtov написа:Ако бяха на една цена газта нямаше да е в интригата.
Съгласен. Но има и хора които я предпочитат и по други причини освен цената...един колега горе ги е писал. Отделно вече има хора които се замислят и за екологията...колкото и налудничево да звучи...


Е то па една цена на газта..

Първата ми кола я карах на газ ама беше 26ст литъра. Градско, извънградско, всякакво беше по-евтино от обществения транспорт. 10км градско 30-40 стотинки. А рейса беше 50 май. Гражданска нямаше, данък 12лв. Преглед не помня ма 10-15лв да е бил. На майстор 3 години не съм ходил. :mhihi: Едни мембрани смених на изпарителя за някакви стотинки сам и тва беше.

Сега като чета- рейки, филтри, дюзи, калибровки.. за под 10-15к каране на година, ако не ми харчи повече от 15 градско не бих си го причинил.


Ти кой набор си колега? Кога е била 26 ст./л. Питам от любопитство само. Аз започнах на 69 стотинки за литър.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook