Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от kolp » 20 Сеп 2018, 10:30

b00st написа:
In_Memoriam написа:Аз пък съм много доволен от чичарската Е39ка дори в градски условия ако не броим керамичния съединител, който не е от най приятните неща в задръстване и по нанагорнища, но се свиква :mhihi: Не я заглеждат много пред Биад и няма шанс да пикъпнеш, освен ако не качиш рЕзко оборотите и :shock: просто защото никой не го очаква от среден клас седан с почти сток вид :mhihi: Голям кеф също правят насраните физиономии на шофьори със "спортни" 3ки :mhihi:

Не виждам с какво може да е по-удобна 3-та серия в града, освен ако не си кофти шофьор и ти пречат някакви минимални разлики във външните размери. Извън града също не намирам никакви плюсове на 3-та серия освен по някакви много тесни и криви планински пътища. Особено по нашата пътна мрежа с множество неравности колата с по-голямо междуосово разстояние и маса се чувства много по-добре.

П.С. Повечето с 3та серия ми изглеждате все едно всеки уикенд сте на Нюрбургринг и сте се усъвършенствали до такава степен като пилоти, че +200 кг. в 5та серия ви пречат да бутнете някоя друга секунда. Просто е смешно, огледайте се къде живеем ;)


Ако се сравняват на писта е ясно, че няма какво да го коментираме. Не съм сигурен за предишните генерации, но 5-ците от F10 нагоре са директно на платформата на 7 серия F01 и G11. Т.е. говорим за мнооого тежест, при G30 единствено M550i има хубаво спортно усещане и двигателна мощ, дето да го задвижи тоя камион и да ти придаде оная динамика характерно за BMW. Дизела M50d дори не искам да го споменавам, за магистрала и градско ок, искараш ли го на път с много завои е оле мале заради сериозното тегло отпред.
Докато рандом 3ка и 4ка от 28i нагоре на такъв път и на писта се чувства като удома си. Действително перфектно балансиран автгомобил.
Да не говорим колко много кола е M3 F80, имал съм честта да я карам на Red Bull Ring, просто е баси колата това.



M3 не е обикновена тройка, изключваме я директно от спора, няма човек който да не иска да кара такава ;) тук продължаваме обаче да нищим само кое колко дърпа и колко десети от секундата е по-бързо, което не е въпроса. мисля че темата е за цялостните предимства на единия и другия модел, което включва и комфорт, място вътре, усещане като цяло и тн. мисля че като теглим чертата е очевидно кой модел предлага повече. но пак, тройкаджиите за тройките, петоркаджийте за петиците ;)

и понеже отворихме темата за ръста, онзи ден ме взеха от летището двама колеги с VW Up!, единия 2м, ние двамата по 1, 90 и пак се побрахме, с багажа ;) че и минахме едно А7 на аутобана! в тройка щяхме да сме царе направо, хахаха

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от c04 » 20 Сеп 2018, 11:12

kolp написа: че и минахме едно А7 на аутобана!

Ако е спрял да хапне :mhihi:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от b00st » 20 Сеп 2018, 11:23

kolp написа:
b00st написа:
In_Memoriam написа:Аз пък съм много доволен от чичарската Е39ка дори в градски условия ако не броим керамичния съединител, който не е от най приятните неща в задръстване и по нанагорнища, но се свиква :mhihi: Не я заглеждат много пред Биад и няма шанс да пикъпнеш, освен ако не качиш рЕзко оборотите и :shock: просто защото никой не го очаква от среден клас седан с почти сток вид :mhihi: Голям кеф също правят насраните физиономии на шофьори със "спортни" 3ки :mhihi:

Не виждам с какво може да е по-удобна 3-та серия в града, освен ако не си кофти шофьор и ти пречат някакви минимални разлики във външните размери. Извън града също не намирам никакви плюсове на 3-та серия освен по някакви много тесни и криви планински пътища. Особено по нашата пътна мрежа с множество неравности колата с по-голямо междуосово разстояние и маса се чувства много по-добре.

П.С. Повечето с 3та серия ми изглеждате все едно всеки уикенд сте на Нюрбургринг и сте се усъвършенствали до такава степен като пилоти, че +200 кг. в 5та серия ви пречат да бутнете някоя друга секунда. Просто е смешно, огледайте се къде живеем ;)


Ако се сравняват на писта е ясно, че няма какво да го коментираме. Не съм сигурен за предишните генерации, но 5-ците от F10 нагоре са директно на платформата на 7 серия F01 и G11. Т.е. говорим за мнооого тежест, при G30 единствено M550i има хубаво спортно усещане и двигателна мощ, дето да го задвижи тоя камион и да ти придаде оная динамика характерно за BMW. Дизела M50d дори не искам да го споменавам, за магистрала и градско ок, искараш ли го на път с много завои е оле мале заради сериозното тегло отпред.
Докато рандом 3ка и 4ка от 28i нагоре на такъв път и на писта се чувства като удома си. Действително перфектно балансиран автгомобил.
Да не говорим колко много кола е M3 F80, имал съм честта да я карам на Red Bull Ring, просто е баси колата това.



M3 не е обикновена тройка, изключваме я директно от спора, няма човек който да не иска да кара такава ;) тук продължаваме обаче да нищим само кое колко дърпа и колко десети от секундата е по-бързо, което не е въпроса. мисля че темата е за цялостните предимства на единия и другия модел, което включва и комфорт, място вътре, усещане като цяло и тн. мисля че като теглим чертата е очевидно кой модел предлага повече. но пак, тройкаджиите за тройките, петоркаджийте за петиците ;)

и понеже отворихме темата за ръста, онзи ден ме взеха от летището двама колеги с VW Up!, единия 2м, ние двамата по 1, 90 и пак се побрахме, с багажа ;) че и минахме едно А7 на аутобана! в тройка щяхме да сме царе направо, хахаха

Съгласен съм с теб комфорта е най-висок в 5та и 7 серия, а ако не ти стига там отиваш на Бенц, щото там мооже да си пиеш кафето, без да го разливаш, докато минаваш по разбитата улица пред блока :)
Всеки зависи какво си търси.

П.с. по темата за ръста имах колега, който е 1.95, кара VW Polo 2010 за евридейка. Откакто наедряха всички коли последните години надали някой ще му е проблем да се побере в 3er.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от michev » 20 Сеп 2018, 11:41

Да се изходя :D и аз по темата. Понеже, в началото още, се подхвана тезата, че с възрастта, трябва да се минава към по-големите автомобили, та да питам. Значи ако правилно разбирам, към 40-45-тата примерно година, трябва да преминем към 5-та серия. По тази закономерност кога трябва да се премине на 7-ма, и след нея коя е следващата стъпка? Х моделите? А ако трябва да си говорим сериозно, всичко си е въпрос на личен избор и предпочитания. Лично за мен, 3-ката е оптималният вариант, 5-цата ми е голяма, а и като визия, винаги 3-та серия най ми е допадала, независимо да ли говорим за Е30, 36, 46 или Е90. И възрастта няма нищо общо, БМВ карах и 1992 / на 50 съм в момента/, карам и сега, не смятам, че това някога ще се промени. Гледал съм и малки деца с тази кола, столчета, колички, багажи, и винаги съм намирал място за всичко. А личните ми предпочитания, най-добре са изразени в моя автопарк - 2 броя Е36 /моделите след Е36, по никакъв начин не ме вълнуват!/, един брой Е30, като смея да твърдя, че автомобилите ми са в повече от добро състояние.
only rear wheel drive

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Grozdanoff » 20 Сеп 2018, 13:54

Едно ми е интересно да Ви питам, чувал съм от един-двама приятели тввърдения, че 3та серия била по-стабилна в завоите от 5та серия :shock: Какво мислите Вие по въпроса?

пс: само без расизан, моля не се развълнуваите повече отколкото трябва, нямам за цел да става война, просто ми е интересно какво мислите Вие по въпроса...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от acho.rs » 20 Сеп 2018, 15:38

Grozdanoff написа:Едно ми е интересно да Ви питам, чувал съм от един-двама приятели тввърдения, че 3та серия била по-стабилна в завоите от 5та серия :shock: Какво мислите Вие по въпроса?

пс: само без расизан, моля не се развълнуваите повече отколкото трябва, нямам за цел да става война, просто ми е интересно какво мислите Вие по въпроса...

7цата е най-стабилна, щото най-голяма. Само Х5 е по-стабилно. А най-кекава е Z4, защото е най-лека и я духа вятъра

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от In_Memoriam » 20 Сеп 2018, 16:49

b00st написа:
In_Memoriam написа:Аз пък съм много доволен от чичарската Е39ка дори в градски условия ако не броим керамичния съединител, който не е от най приятните неща в задръстване и по нанагорнища, но се свиква :mhihi: Не я заглеждат много пред Биад и няма шанс да пикъпнеш, освен ако не качиш рЕзко оборотите и :shock: просто защото никой не го очаква от среден клас седан с почти сток вид :mhihi: Голям кеф също правят насраните физиономии на шофьори със "спортни" 3ки :mhihi:

Не виждам с какво може да е по-удобна 3-та серия в града, освен ако не си кофти шофьор и ти пречат някакви минимални разлики във външните размери. Извън града също не намирам никакви плюсове на 3-та серия освен по някакви много тесни и криви планински пътища. Особено по нашата пътна мрежа с множество неравности колата с по-голямо междуосово разстояние и маса се чувства много по-добре.

П.С. Повечето с 3та серия ми изглеждате все едно всеки уикенд сте на Нюрбургринг и сте се усъвършенствали до такава степен като пилоти, че +200 кг. в 5та серия ви пречат да бутнете някоя друга секунда. Просто е смешно, огледайте се къде живеем ;)


Ако се сравняват на писта е ясно, че няма какво да го коментираме. Не съм сигурен за предишните генерации, но 5-ците от F10 нагоре са директно на платформата на 7 серия F01 и G11. Т.е. говорим за мнооого тежест, при G30 единствено M550i има хубаво спортно усещане и двигателна мощ, дето да го задвижи тоя камион и да ти придаде оная динамика характерно за BMW. Дизела M50d дори не искам да го споменавам, за магистрала и градско ок, искараш ли го на път с много завои е оле мале заради сериозното тегло отпред.
Докато рандом 3ка и 4ка от 28i нагоре на такъв път и на писта се чувства като удома си. Действително перфектно балансиран автгомобил.
Да не говорим колко много кола е M3 F80, имал съм честта да я карам на Red Bull Ring, просто е баси колата това.

Точно това ми е мисълта, че са единици пишещите в темата карали на подобие на писта и най-вероятно никой, който е карал на истинска писта, но това не пречи да се вадят за доводи смешни разлики в масата на колите, която пък разлика при улично каране до голяма степен се компенсира от по-големите двигатели в 5ците.

Единствено мога да се съглася, че усещането при двете е несравнимо, защото когато ти е обезшумено, нищо не скърца, не вибрира, не се тресе и не друса ти се струва, че колата е супер бавна и скучна, но това пак зависи от човека и какво точно търси.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Grozdanoff » 20 Сеп 2018, 17:06

acho.rs написа:
Grozdanoff написа:Едно ми е интересно да Ви питам, чувал съм от един-двама приятели тввърдения, че 3та серия била по-стабилна в завоите от 5та серия :shock: Какво мислите Вие по въпроса?

пс: само без расизан, моля не се развълнуваите повече отколкото трябва, нямам за цел да става война, просто ми е интересно какво мислите Вие по въпроса...

7цата е най-стабилна, щото най-голяма. Само Х5 е по-стабилно. А най-кекава е Z4, защото е най-лека и я духа вятъра


Страхотен сарказъм, браво колега! Много си интересен, продължавай в същия дух!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Nickelback » 20 Сеп 2018, 17:19

А помните ли на Калояново една година как Вуйчо Ваньо с X5M налупка една известна M3-ка E92 и някоя и друга бегачка още? :mhihi:
Пък нека е два тона и кусур :yes:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от vicho » 20 Сеп 2018, 18:54

Nickelback написа:А помните ли на Калояново една година как Вуйчо Ваньо с X5M налупка една известна M3-ка E92 и някоя и друга бегачка още? :mhihi:
Пък нека е два тона и кусур :yes:


не, не помним, защото все пак на финала беше победен, което не отрича качествата на Вуйчето и Хикса...

или ти не беше там или ти е изветряла главата

2012-ста година

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от In_Memoriam » 20 Сеп 2018, 19:37

vicho написа:
Nickelback написа:А помните ли на Калояново една година как Вуйчо Ваньо с X5M налупка една известна M3-ка E92 и някоя и друга бегачка още? :mhihi:
Пък нека е два тона и кусур :yes:


не, не помним, защото все пак на финала беше победен, което не отрича качествата на Вуйчето и Хикса...

или ти не беше там или ти е изветряла главата

2012-ста година

Изображение


Самият факт, че е на стълбичката говори колко много има да папкаме като шофиране, кога да спираме и как да въртим геврека преди да циврим колко са ни тежки колите. Така че е все тая дали е първи или втори, идеята е ясна каква е ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от steeN » 20 Сеп 2018, 19:50

In_Memoriam написа:Точно това ми е мисълта, че са единици пишещите в темата карали на подобие на писта и най-вероятно никой, който е карал на истинска писта


Buttonwillow фалшива писта ли е? И ако става въпрос на мен карането на писта не ми е толкова интересно изобщо. :dunno:
Единствено имам желание да отида да се врътна на ринга някой ден, но поради географски ограничения не съм стигал още.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Nickelback » 20 Сеп 2018, 20:00

vicho написа:
Nickelback написа:А помните ли на Калояново една година как Вуйчо Ваньо с X5M налупка една известна M3-ка E92 и някоя и друга бегачка още? :mhihi:
Пък нека е два тона и кусур :yes:


не, не помним...


:mhihi:

Налупкал не значи победил :ok: Изсецкал ги, изклец@л и т.н. в най-истинския смисъл на думата, просто щото дойде един 150кг, 2метра човек с 2.5 тонния си камион и смая публиката. Period :!: Това ми е достатъчно да го помня цял живот и за мен да значи достатъчно. Аз лично съм си направил изводите, както и всеки от вас може би :yes: :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от steeN » 20 Сеп 2018, 20:04

Въпроса е тоз човек, ако се качи в друга кола тогава кво ще прави по-скоро тука :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Nickelback » 20 Сеп 2018, 20:06

steeN написа:Въпроса е тоз човек, ако се качи в друга кола тогава кво ще прави по-скоро тука :ok:


Може би в F90 М5..? Сигурно няма да се справи срещу E92-ката или..? Разбираш ли накъде бия? :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook