Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Lenco » 19 Сеп 2018, 19:01

Харесвам двете врати, даже седаните на трета серия са малко ......
Малко по-скъпичко е да накараш 5-а серия да изглежда добре, да върви, спира и завива. Примерно, ако е46 изглежда добре с 18-ки, то за е39 трябва още един инч.

ПП: Не разбирам кой сложи още две врати на 6-а серия. Не разбирам кой купува новата 3 цилиндрова 3-ка, иб@х го БМВ-то.
Явно съм остарял (само 48), време е да си купя петица.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Grozdanoff » 19 Сеп 2018, 19:18

За мен чара на 3та серия е в купето/кабрио, 3та серия седан е просто по-малкия брат на 5та серия, който не вози толкова меко и не е толкова широк, но все пак и компактния клас седан си има своите преимущества като по-нисък разход и маневреност...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Сеп 2018, 20:18

Още една тема за сътворението на света. Не се ли каза всичко в оная за Е30?
Моята нова за соца мисля да я пусна догодина за 30 годишнината. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от K_Ilkov » 19 Сеп 2018, 20:41

Lenco написа:новата 3 цилиндрова 3-ка, иб@х го БМВ-то.

В 3 цилиндровия мотор ми е последната надежда за обединение на форума.

Ако около това не се обединим и има почитатели тоя миксер за мен вече всичко е изгубено :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от acho.rs » 19 Сеп 2018, 21:31

Grozdanoff написа:За мен чара на 3та серия е в купето/кабрио, 3та серия седан е просто по-малкия брат на 5та серия, който не вози толкова меко и не е толкова широк, но все пак и компактния клас седан си има своите преимущества като по-нисък разход и маневреност...

Освен че не вози меко 3ката, също така не се клати по завоите, не мъкне 300кг отгоре, съответно тия физики за динамиката... А и, има 1м по-малък диаметър на завой. Знам, че в БГ за 10 годишни 3ки и 5ци, цената няма значение, но една средностатистическа нова 5ца е с 50% по-скъпа от съответната 3ка. Ако приемем за типична 3ка 328и/320д и съответно натруфено 530д Хдрайв комби... Ама това с парите няма голяма значение хахах

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Exclusive89 » 19 Сеп 2018, 21:38

И некви не лоши тройки.
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Lenco » 19 Сеп 2018, 22:44

K_Ilkov написа:
Lenco написа:новата 3 цилиндрова 3-ка, иб@х го БМВ-то.

В 3 цилиндровия мотор ми е последната надежда за обединение на форума.

Ако около това не се обединим и има почитатели тоя миксер за мен вече всичко е изгубено :ok:

Ти представяш ли си, след 50 години на неделните сбирки кви разговори ще има. Събрани фенове на 311 (топ модела на БМВ за джендъри за 2070 г.) и си обясняват "Човееееек, другата седмица ще мятам в коша на мястото на двуцилиндровия миксер, голямото трицилиндрово желязо от Ф30".
Но по-важното, е че бат Бойко все още ще е Министър-председател на България.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от steeN » 19 Сеп 2018, 23:44

In_Memoriam написа:П.С. Повечето с 3та серия ми изглеждате все едно всеки уикенд сте на Нюрбургринг и сте се усъвършенствали до такава степен като пилоти, че +200 кг. в 5та серия ви пречат да бутнете някоя друга секунда. Просто е смешно, огледайте се къде живеем ;)


Аз съм живял на различни места и на всичките за мое щастие съм имал планински път на 10-15 мин от мен. Иначе не знам дали осъзнаваш, но с това изказване отписа един куп автомобилни производители, които според теб трябва да не съществуват :lol:

Тва с "насраните физиономии на шофьори със "спортни" 3ки" леко комплекарско беше не мислиш ли... само леко :mhihi: На мен целта ми е на мен да ми е кеф... не да си го меря с някакви рацери.

п.с. като се замисля, още едно предимство на американските компактни спортни седани... там счетоводителчетата не ги натискат умишлено да слагат по-малки двигатели от по-големите модели от страх, че ще канибализират.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от In_Memoriam » 20 Сеп 2018, 0:13

steeN написа:
In_Memoriam написа:П.С. Повечето с 3та серия ми изглеждате все едно всеки уикенд сте на Нюрбургринг и сте се усъвършенствали до такава степен като пилоти, че +200 кг. в 5та серия ви пречат да бутнете някоя друга секунда. Просто е смешно, огледайте се къде живеем ;)


Аз съм живял на различни места и на всичките за мое щастие съм имал планински път на 10-15 мин от мен. Иначе не знам дали осъзнаваш, но с това изказване отписа един куп автомобилни производители, които според теб трябва да не съществуват :lol:

Тва с "насраните физиономии на шофьори със "спортни" 3ки" леко комплекарско беше не мислиш ли... само леко :mhihi: На мен целта ми е на мен да ми е кеф... не да си го меря с някакви рацери.


Кой съм отписал и как стигна до това умозаключение?

През дедовия ми е как е прозвучало, пиша просто факти от ежедневието ми, а ти да го наричай както искаш :mhihi: Също толкова комплексарско е и 5та серия да бъде наричана чичовска от млади таланти по планинско. Но да, най-важното е да ти е кеф. Очевидно различни неща ни кефят.

И ако ще говорим за улични коли и пътно поведение в завои 200 кг от 5та серия се свалят доста по-лесно без да заприлича на варел или да се жертва каквото и да е от комфорта спрямо 200 кг. от 3та серия, където каквото и да правиш пътниците отзад не трябва да имат крака :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от steeN » 20 Сеп 2018, 3:18

Аз чичовска не съм я наричал никъде :dunno:

Иначе не знам какво се запъна с тия 200 кг.
Най-тежката 3ка е колкото най-леката 5ца на поколението, което караш.
Разликата между е39 м5 и е36 м3 е почти 400 кг.
е92 и ф10 е 300 кг. въпреки, че са навряли в8 и в двете.
И 200 да е... ако е нищо за теб... хубу. Agree to disagree.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от antonpau » 20 Сеп 2018, 6:54

Супер кола си е тройката, особено 3 литра и нагоре :twisted: Реално ти предлага наистина всичко необходимо, опаковано в разумна цена, като подчертаният бонус спрямо преките конкуренти е поведението на пътя. Всъщност най ми допада това, че си е самостоятелна единица, сравнения с 5-ца не могат и не бива да се правят :kuku: За разлика от - примерно - Ауди и Мерцедес, където реално четворката си е намалена шестица и Цедката е намалена Е-класа :mhihi: В което пък си има друг чар де, ама не е това темата...
Но да, човек рано или късно пораства и се мята на голямото, препоръчвам го на всеки тройкаджия :ok: :ok:
П.С. за килограмите - 330хд автомат комби ми тежеше 1715кг, 530хд автомат комби 1855кг... да, тройката вървеше обективно много малко повече, но субективно много много повече :D Даже като взех петицата, при първи тест помислих, че е заминало турбото, почнах вече да се вайкам наум, да си изброявам сервизи... секунди по-късно забелязах, че пердаша със 160 по околовръстното :dunno: Просто чувството в колите е напълно различно, затова и не могат да бъдат сравнявани.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от acho.rs » 20 Сеп 2018, 7:06

Напълно съгласен - 5ца ми се усеща като 7ца, изобщо много далеч от което и да е поколение 3ка, като усеща за пътя.
:OT:
При по-старите А4, ползвах платформа на Пасат и бяха доста далеч от А6. Ц класа също, никога не е била Е - най-малкото по разположението на скоростният лост се вижда. Така, че 3ката с отдалечеността си от 5цата, не е някакво изключение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от b00st » 20 Сеп 2018, 8:46

In_Memoriam написа:Аз пък съм много доволен от чичарската Е39ка дори в градски условия ако не броим керамичния съединител, който не е от най приятните неща в задръстване и по нанагорнища, но се свиква :mhihi: Не я заглеждат много пред Биад и няма шанс да пикъпнеш, освен ако не качиш рЕзко оборотите и :shock: просто защото никой не го очаква от среден клас седан с почти сток вид :mhihi: Голям кеф също правят насраните физиономии на шофьори със "спортни" 3ки :mhihi:

Не виждам с какво може да е по-удобна 3-та серия в града, освен ако не си кофти шофьор и ти пречат някакви минимални разлики във външните размери. Извън града също не намирам никакви плюсове на 3-та серия освен по някакви много тесни и криви планински пътища. Особено по нашата пътна мрежа с множество неравности колата с по-голямо междуосово разстояние и маса се чувства много по-добре.

П.С. Повечето с 3та серия ми изглеждате все едно всеки уикенд сте на Нюрбургринг и сте се усъвършенствали до такава степен като пилоти, че +200 кг. в 5та серия ви пречат да бутнете някоя друга секунда. Просто е смешно, огледайте се къде живеем ;)


Ако се сравняват на писта е ясно, че няма какво да го коментираме. Не съм сигурен за предишните генерации, но 5-ците от F10 нагоре са директно на платформата на 7 серия F01 и G11. Т.е. говорим за мнооого тежест, при G30 единствено M550i има хубаво спортно усещане и двигателна мощ, дето да го задвижи тоя камион и да ти придаде оная динамика характерно за BMW. Дизела M50d дори не искам да го споменавам, за магистрала и градско ок, искараш ли го на път с много завои е оле мале заради сериозното тегло отпред.
Докато рандом 3ка и 4ка от 28i нагоре на такъв път и на писта се чувства като удома си. Действително перфектно балансиран автгомобил.
Да не говорим колко много кола е M3 F80, имал съм честта да я карам на Red Bull Ring, просто е баси колата това.
Последна промяна b00st на 20 Сеп 2018, 8:48, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от antonpau » 20 Сеп 2018, 8:47

О, естествено, има си немалко разлики, мислъта ми беше обаче, че "философията" им е сходна между различните класове - ц-класата си е доста комфортна, да не кажа мека, сравнена с конкурентите й, също както Е-класата, и т.н. познати клишета :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Bexim » 20 Сеп 2018, 8:57

Всеки си е излял комплексарщината и си е похвалил своето...
Както всичко в България всеки `гражданин` си мисли, че всички трябва да мислят като него.
Нямам думи, но тези 3 теми са показателни за нивото на форума и народа като цяло!
Щом една велика марка вече не може да ни обедини..
Остави се! :dunno:

За мен е редно поне някой модератор да прояви разум и да затрие и трите теми, че освен излагация, друго тук няма! :bchug:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook