Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от In_Memoriam » 21 Сеп 2018, 10:38

steeN написа:За тва БМВ се напъват да правят композитни шасита ли, щото теглото няма значение? Пуснете си тема защо харесвате 5ците и там се развихряйте, не в темата за 3ките.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Още очаквам да си напишеш времето от пистата да видим колко е голямо значението.
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от steeN » 21 Сеп 2018, 10:50

И кво ще стане като го напиша, ти ще се покажеш като голям карач, а аз ще си променя мнението и ше си купя петица за да стана още по-бавен :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Nickelback » 21 Сеп 2018, 10:53

host написа:
Nickelback написа:
steeN написа:
Nickelback написа:Може би в F90 М5..? Сигурно няма да се справи срещу E92-ката или..? Разбираш ли накъде бия? :dunno:


Не знам. Много лично го приеха всички, не ми е ясно защо...


С две думи - технологията компенсира до голяма степен масата. Това имам в предвид. Чети надолу.

Lenco написа:200 кг са разлика от около 1 сек от 0 до 100, при еднакви мотори.


Това за какви коне мотор говорим и каква маса вземаме за база, че много бакалско ми е така написано..?

vicho написа:
Nickelback написа:Аз лично съм си направил изводите, както и всеки от вас може би :yes: :dunno:


дано сме си ги направили... а те са, че сме далеч от истината при сериозното каране :smoke: :idea:

------------

факт - по-лек автомобил се кара по-лесно и има по-добър потенциал за бързо шофиране :yes:


Карали са се по-лесно, да, когато не е имало тракшън системи, активни окачвания, хубави гуми и т.н. При нормална настилка (разбирай чиста) една тежка кола, с правилните размери гуми, има идентично сцепление като една лека такава с пропорционално по-малки (сток) гуми. Лошото при тежката кола (особено, ако е с висок център на тежеста) е, че по-лесно губи контактно петно с асфалта поради body roll-а. Но там идват активните окачвания, както казах, прецизния torque vectoring, адекватните спирачки и т.н. Примера с хикса е показателен :yes:
Скоро идват и ADAS системите и масата става все по-малък фактор за съвременния рейсър уонаби. Говорим за заводски коли...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


ти за 1бр обиколка ли говориш или !?

щото да има тежки коли даващи време ... до момента в който им свършат гумите, а те свършват, прегряват много по-бързо от на една по-лека кола



Не говоря за обиколки, говоря за каране по път със заводска кола от средностатистически рейсър уонаби. Това, че един X дошъл на Калояново и насрал бегачките нищо не значи :dunno: Не мисля, че е естествената му среда там. Ясно ми е за гумите...

host написа:за ежедневно каране най-добре е да си вземеш мотора с най-голям дипазон в който има торк и вади коне ... това е истината ... защото има много мотори които вадят отлична пикова мощност , но реално през деня няма къде да влезеш в тия обороти , за това и топ машините масово вече са турбо, защото 90% от купувачите които не ги е еня за пистата, са много, много по-доволни когато има изобилие от въртящ момент още на 1500-4000рпм , защото те си перкат ежедневно с тях

нз защо човек би се наказал с варел със високооборотен мотор за ежедневка ... ако имаш пари ... ако нямаш каквото такова ... ама ако имаш ... вземаш си супер седан за през деня и една готова рейсинг машина и платформа и кеф ти да си караш през деня с клима, масаж и тишина ... кеф ти на пистата да реве и да реагира като ощипано


Това все едно аз съм го писал (и СЪМ го писал стотици пъти всъщност), не знам защо отвори тази дискусия, като знаеш, че съм съгласен с това. Единствено, че високооботния мотор е по-контролируем на писта понеже се разгръща по-плавно

steeN написа:За тва БМВ се напъват да правят композитни шасита ли, щото теглото няма значение? Пуснете си тема защо харесвате 5ците и там се развихряйте, не в темата за 3ките.


Знаеш, че в един момент става доста скъпо да се бориш със законите на физиката и става просто безпредметно да го правиш. Освен това гонят и ефективност откъм консумация на гориво. Аз не съм казвал, че харесвам точно па 5-ци. Много неща харесвам и има защо да е така :yes: Малко се правиш на луд ми се струва?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от steeN » 21 Сеп 2018, 10:54

Как по-точно се правя на луд в тема защо харесвам 3та серия... аз я харесвам за това, вие си я харесвайте или не в харесвайте :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от host » 21 Сеп 2018, 10:57

споменах ги тия неща защото все пак всичко е компромис ... само в анимациите на дисни всичко е супер - даже и там вече не е така

който има критично мислене вижда , че всяко нещо има предимства и минуси , а и всеки сам за себе си определя къде е "златната среда" с която е готов да се примири по един или друг начин

факт е, че дори най-базовата 3та серия предлага достатъчно за да разколебае доста трезвомислещи хора от това да си купят разни други неща, които претендират да се "премиум", но реално гонят само премиум цените - защото БМВ може да ползва кофти материали, може да влага супер сложни агрегати и електроника ... ама е нищо спрямо изгъзиците на други марки, които са далеч по-дразнещи и кофти за употреба

Кръстникът
Online
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от c04 » 21 Сеп 2018, 11:55

:OT: Чета и се чудя, защо се кълвете :dunno:
Който си харесва 3-ката да си я кара, който 5-цата нея да кара :conf:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Knoxville_ » 21 Сеп 2018, 12:58

vicho написа:
Knoxville_ написа:
vicho написа:Който кара Е65 е гъзар (Бог), останалите са простолюдие!!!
"Нора Недкова"


А казала ли е, че Е60 е кола за простолюдието :mhihi: :lol: :ok:


Не... разни нинджи из форума се идентифицират с Маймун Пешо и за тях, който кара трета серия е селяк и бедняк, а те са голямото доброУтро... Това просто го добавих към списъка на колегата stocky



Помислих, че пак се е изцепила въпросната. Че нали преди време го беше казала това за пастата и царевицата :mhihi: :ok:


Ед: Сега видях, че са качили 12А (филма) в тубата и го пуснах да видя за какво става въпрос. Пикъпът там върви с Е90 :lalala: :lalala: :ok: В първата част пак беше с 3ка, ама не помня дали Е90 или Е46 :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от hell's angel » 22 Сеп 2018, 9:06

Ми бяха си коли на времето, поне първите две, че и по-коли от останалите. Сегашните, с нищо кой знае какво, не се различават от другата конфекция, та и харесването понамаля ...
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Dextuar » 22 Сеп 2018, 10:12

Knoxville_ написа:
vicho написа:
Knoxville_ написа:
vicho написа:Който кара Е65 е гъзар (Бог), останалите са простолюдие!!!
"Нора Недкова"


А казала ли е, че Е60 е кола за простолюдието :mhihi: :lol: :ok:


Не... разни нинджи из форума се идентифицират с Маймун Пешо и за тях, който кара трета серия е селяк и бедняк, а те са голямото доброУтро... Това просто го добавих към списъка на колегата stocky



Помислих, че пак се е изцепила въпросната. Че нали преди време го беше казала това за пастата и царевицата :mhihi: :ok:


Ед: Сега видях, че са качили 12А (филма) в тубата и го пуснах да видя за какво става въпрос. Пикъпът там върви с Е90 :lalala: :lalala: :ok: В първата част пак беше с 3ка, ама не помня дали Е90 или Е46 :ok:
И на мен това ми направи впечатление, дори беше фейслифт 90-ката :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Витанов » 22 Сеп 2018, 19:34

:bowdown:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Lenco » 23 Сеп 2018, 8:10

Vra4anin написа:......
Нямала спортно пътно поведение и управление 5-цата и я нямала в зявоите :kuku: Да хване да покара една петица с дайнамик драйв и активна рейка и тройка от еквивалентната епоха без тези екстри после пак да пише кое какво било.

Хубаво е тия работи да се казват на пичовете от ДТМ и другите шампионати, че гледам и на тях не са им ясни.
5-та серия винаги е правена с повече внимание към детайлите и возещите се в нея, но да я нареждате на писта до тройката ......
Едни ги радват системи за асистенция, други липсата им + шпер, хора разни.
А ако говорим за чисто харесване ....я си затворете очите и си представете стоково купе е36 до е34, купе е46 до е39, е92 до е60, интересно, нали?
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Сеп 2018, 9:14

За пистата е неоспоримо, но това, което написа след това...ами ЛИЧНО аз ако наредя СТОКОВИ тия, които спомена, но с 4 врати(не знам защо нареди купетата, а не коли с 4 врати)избора ми чисто като визия ще е винаги за 5-ците. Като визия бих избрал единствено при Е39 срещу Е46, последната ако я сложим с М-пакета обаче! И тука говорим все за по-рано излезнала 5-ца срещу по-късно излезнала тройка, тоест тройките им даваш едни 2 години превъзходство в дизайна като модерно излъчване. Сега ако слагаш вече двувратите е друга работа, но това е нечестно. Там би следвало да сравняваме примерно Ф13 с 4-ката и резултата не го виждам по никакъв начин в полза на 4-ката като пак казваме говорим само за визия. То ако добавим всичко останало и 4-ката...си остава 4-ка.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Lenco » 23 Сеп 2018, 9:35

Щото идеята за трета серия е била за двуврата кола. После са сложили още две врати, за тия дето не са събрали пари за пета серия и осраха модела.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Сеп 2018, 10:04

Е, да, но това е било едно време. Към дата от 90-та насам мисля е редно да разграничаваме купетата от седаните, все пак неслучайно първите струват доста повече пари. Сравни идентични (двигател, екстри и състояние)Е46 купе и седан по пари да видиш понякога какви фрапиращи разлики има. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Сеп 2018, 10:44

Само да вметна, че има 6-ци на база Ф13 в моторния спорт, сега пък вече 8-ма серия си е там.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: b_u_b_o

Последни теми
Facebook