Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Binev_OuT » 23 Сеп 2018, 10:53

Аз да се намеся малко в страни от темата.Така се получи че вчера си купих Е46.Снощи и днес минах малко над 150км. и не спирам да се чудя с какво точно Е46 е по-добро от Е36.Едни и същи коли , да не кажа че старата е по-добра :mhihi:

Иначе по темата:Аз харесвам по компактни неща и съответно харесвам повече 3ката.Макар че преди месец ходих да гледам едно Ф30 330д комби , и не ми допадна особено.Много дебела кола , голяма , много ангажираща ми се струва.Напъхана е с разни глезотии .... определено класовете се изместват с времето.
Така че в момента и 3ката даже не ми харесва.
Нещата отиват към 2ра серия купето (уникално е) , ама пък нема комби от тях :mhihi: , е има де ама е с предно :nono: и е грозно!
Има един вариант който много ми допада ама не е от наща марка :mhihi: , Бенц ЦЛА отговоаря точно на това което искам , защо ние нямаме такъв модел?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от steeN » 23 Сеп 2018, 12:45

Аз това имах предвид като говорех за американските спортни седани. Там са успяли да сложат съвременни глезотии, но без да изместват акцента към комфорта.
БМВ го изгубиха това изкуство от известно време насам.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Сеп 2018, 15:24

Бинев, 2-ра серия купе хубаво, пак е лека сравнимо с новите шлепове, но не е 1200кг, а ако беше според мен щеше да се продава по-добре. CLA-то и на мен ми харесва, а Мерцовете по принцип са ми грозни до предела чак.
А за тройката, наистина Ф30 вече не е такава и търсещите нещата от Е90 спокойно могат да я пропуснат. Излишно дебела и натъпкана с екстри е, което я прави още по-дебела. С толкова тегло по-добре още малко и Ф10, поне имаш истински класна кола. М4 уж щеше да е ултра леко, а накрая едвам слезнаха малко под теглото на М3 Е92, която според мен е много по-добрата М-ка, като сметнеш разликата в цената особено.
Сега новата тройка уж трябва да е по-лека, но тия 100-на кила може да ги компенсират с няколко ненужни екстри вътре като сешоар и Жакузи в багажника и пак ще е все тя. И между другото, дори дебела Ф30 пак си е тясна, та стана малко като жабата когато видяла да подковават коня и вдигнала крака. Преди предимствата на тройките се усещаха доста повече от почитателите им, но с Ф30 това умря защото решиха да правят колата каквато никога не е била. Само отваряш Ф30 подфорума и виждаш колко доволен е всеки от еди коя си екстра, от разхода гориво, от всякакви неща без такива, които си чел преди за тройките. Добавяш и скосения отпред капак, дрънченето на вратите като затваряш, таблета залепен с капчица, цялото отвратително пластмасово табло миришещо дори на гадни материали, супер остарелите за времето си стопове(тия преди фейса разбира се)и разбираш, че колата е всичко друго, но не и хубава тройка.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Binev_OuT » 23 Сеп 2018, 15:51

2ката ми харесва много , но не искам двуврата кола.Е грешно се изразявам , искам разбира се , но нямам пари и за още една дето да е комби :mhihi:
А ЦЛАто го споменах защото го има в комби вариант.Е не е от най-големите комбита , но си е нормална кола с 4 врати и място за някакъв багаж и изглежда супер.На АМГ пакет направо кърти.
2ката с Мпакета пък да не я споменаваме , уникална кола е! :bowdown:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от KoolyO » 24 Сеп 2018, 6:49

Къде пък го намесихте тука тоя леген CLA. Това подобие на кола става само за снимка. На живо искаш само да минава покрай тебе, че изглежда добре. Ама т'ва му е. Аз по-разочарован от кола не съм бил.

А иначе ето ви още една тройка, да се дърляте и за нея, че гледам караницата нещо замира.
https://www.youtube.com/watch?v=CNveDeN67eA&feature=youtu.be
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 25.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E70 X5 3.0D/E60 525D

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от chokolino_88 » 24 Сеп 2018, 18:18

В Е46 харесах най-вече външния вид и сравнително евтината поддръжка. За мен това е най-красивата тройка, открояваща се значително за времето си.

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от mumford » 24 Сеп 2018, 18:42

Е46 купе за мен е НАЙ-красивата кола на БМВ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от acho.rs » 24 Сеп 2018, 19:13

Оляхте се глупостите - вяр и че темата е спамърска ама все пак да отбележа няколко факта:
1.Е46 е по-добро по всеки показател от Е36, освен 100те кг тегло. Също е много яко как всички сравняват моторите от първите 2г на Е46 със тези на Е36. Освен това Е36 има за видната 1звезда за сигурност, наследника има 4 звезди и серийни 6 възглавници... Освен ESP и тн и тн
2. Колко точно по-тежка е Ф30 от Е90. Ама с точни цифри, не на кой както му се вижда. В нета се проверява за 30секунди, че при много по-големи размери Ф30 тежи еднакво с Е90. За двигатели и кутии да не говорим

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Dextuar » 24 Сеп 2018, 19:16

acho.rs написа:Оляхте се глупостите - вяр и че темата е спамърска ама все пак да отбележа няколко факта:
1.Е46 е по-добро по всеки показател от Е36, освен 100те кг тегло. Също е много яко как всички сравняват моторите от първите 2г на Е46 със тези на Е36. Освен това Е36 има за видната 1звезда за сигурност, наследника има 4 звезди и серийни 6 възглавници... Освен ESP и тн и тн
2. Колко точно по-тежка е Ф30 от Е90. Ама с точни цифри, не на кой както му се вижда. В нета се проверява за 30секунди, че при много по-големи размери Ф30 тежи еднакво с Е90. За двигатели и кутии да не говорим
Е кво има да говорим за двигатели, като фейслифта на Е9х и 90% от всички F3х са с еднакви двигатели и разликата идва предимно от кутията?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от TNT » 24 Сеп 2018, 19:17

На мен в трета серия ми харесва усещането тип "бъди джигит, направи някоя простотия" :mhihi: В 5-та серия го няма. А купетата винаги са си били и много красиви. Като цяло колите са различни за различни цели. Както се спомена, с повече пари 5-тата може да я приближиш в някои отношения до 3-тата, ама не е същото.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от acho.rs » 24 Сеп 2018, 19:54

dextuar написа:
acho.rs написа:Оляхте се глупостите - вяр и че темата е спамърска ама все пак да отбележа няколко факта:
1.Е46 е по-добро по всеки показател от Е36, освен 100те кг тегло. Също е много яко как всички сравняват моторите от първите 2г на Е46 със тези на Е36. Освен това Е36 има за видната 1звезда за сигурност, наследника има 4 звезди и серийни 6 възглавници... Освен ESP и тн и тн
2. Колко точно по-тежка е Ф30 от Е90. Ама с точни цифри, не на кой както му се вижда. В нета се проверява за 30секунди, че при много по-големи размери Ф30 тежи еднакво с Е90. За двигатели и кутии да не говорим
Е кво има да говорим за двигатели, като фейслифта на Е9х и 90% от всички F3х са с еднакви двигатели и разликата идва предимно от кутията?

Айде още глупости - 25д,30д,35д*28и,*16и,18и,20и, -всички мотори са нови. Единствено слабите 4цил дизели и *35и, като не съм сигурен дали и те нямат промени. Къде са ти 90% стари мотори.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Dextuar » 24 Сеп 2018, 20:19

acho.rs написа:
dextuar написа:
acho.rs написа:Оляхте се глупостите - вяр и че темата е спамърска ама все пак да отбележа няколко факта:
1.Е46 е по-добро по всеки показател от Е36, освен 100те кг тегло. Също е много яко как всички сравняват моторите от първите 2г на Е46 със тези на Е36. Освен това Е36 има за видната 1звезда за сигурност, наследника има 4 звезди и серийни 6 възглавници... Освен ESP и тн и тн
2. Колко точно по-тежка е Ф30 от Е90. Ама с точни цифри, не на кой както му се вижда. В нета се проверява за 30секунди, че при много по-големи размери Ф30 тежи еднакво с Е90. За двигатели и кутии да не говорим
Е кво има да говорим за двигатели, като фейслифта на Е9х и 90% от всички F3х са с еднакви двигатели и разликата идва предимно от кутията?

Айде още глупости - 25д,30д,35д*28и,*16и,18и,20и, -всички мотори са нови. Единствено слабите 4цил дизели и *35и, като не съм сигурен дали и те нямат промени. Къде са ти 90% стари мотори.

Абе ти проверяваш ли к'ви глупости пишеш? Кое е различното при дизелите? N47 и N57 като при Е9х остава само M57 при 335д, който при F3х вече е N57 и при фейслифт-а 4цил е B47, всички други ДИЗЕЛИ са ЕДНАКВИ.

Бензините въобще не ги коментират, не ми представляват интерес.

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Сеп 2018, 20:48

Ачо, проверих само 330д, разликата там е 80 кила в полза на 90-ката. Добавяме и самите размери като виждане(колкото и да не му отдаваш значение)добавяме и всичките глезотии вътре и нещата може да станат и по-грозни. Което не прави Ф30 по-лоша кола, но със сигурност това вече не е тройка и не е по-хубавата тройка най-вече.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от acho.rs » 24 Сеп 2018, 21:53

Top Gun Maverick написа:Ачо, проверих само 330д, разликата там е 80 кила в полза на 90-ката. Добавяме и самите размери като виждане(колкото и да не му отдаваш значение)добавяме и всичките глезотии вътре и нещата може да станат и по-грозни. Което не прави Ф30 по-лоша кола, но със сигурност това вече не е тройка и не е по-хубавата тройка най-вече.

На повечето места я дават с еднакво тегло. Освен това е и значително по-бърза. Ти имал си достъпно добър поглед върху Ф30 330д - поне 200-300км. Не се заяждам, интересно ми е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Какво толкова харесвате в 3та серия на БМВ (Е36/Е46/Е9*)

Мнение от BaDxBoY » 24 Сеп 2018, 23:20

Какво мислите за 1ца купе ? Една 123д предполагам, че ще е доста по-фън от е90 325и и 330д

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy, Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook