"За тея пари е60 ... "

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от Exclusive89 » 18 Сеп 2018, 22:07

Никъде не съм споменал, че върви много. Който иска да си вози задника по-бързо да скача на еМките. Айде сега сравнявайте 316-318 или вървежния 1.4 tsi колко е по-добър/вървежен от 30д М57 да има смех :lol:
Изображение
Купувам ОЕМ джанти Style 184 viewtopic.php?f=16&t=429259

младши ентусиаст
Аватар
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: M5 E60 LCI & S1000RR & M760Li & M3 E36 3.2
Детайли за колата: 2003г.|218к.с|Ръчна ск.кутия

Мнение от BorislavB » 18 Сеп 2018, 22:33

Що така се драчите за глупости. Всеки си има вкус и всеки има право да харесва или не даден модел. Нали затова има безброй марки и модели да има за всеки по нещо. Винаги като ми кажат, защо караш BMW отговарям с какво да карам? Един казва Ауди, друг Мерцедес, трети Опел,Пежо,Ситроен,Хонда и стигам до логичния отговор,че каквото и да карам все ще се намери някой, който не го харесва ми аз да ходя пеш сигурно ще ми кажат купи си кола.И каква кола да си купя ми там няква да се возиш, колкото да не ходиш пеш. Купувам си марка "Х" - ее баш такава ли намери. И пак старата песен на нов глас.
Затова ама грам не ме интересува мнението на околните гледам аз да си направя кефа и да си карам е шеесето. По същата логика тука някой може да харесват повече Е30,но да ги сравнявате айде. Малко са хората, които биха предпочели наистина Е30 пред Е60. И ся да не кажете ми много ясно караш Е60 и го защитаваш, напротив харесвам много и Е36, но просто вече е стар модел и не може да предложи удобствата на Е60-то и все пак си мечтая някой ден да имам и двата модела и Е36-цата да ми е е така за уикенда.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар

Мнение от Витанов » 18 Сеп 2018, 23:02

Exclusive89 написа:Почти всички се прецакахме с тез 60тки деева.. трябваше да си купуваме по един хипер кар “е30” с 80-90 кончета та да се видим в кола. Някои механици и гига разбирачи па сравняват 60тка с е30 голем смех :lalala:

Викаш в два тона дизелово БМВ по рахат била а? :mhihi: ако искам Мерцедес ще си купя такъв!
Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

старши ентусиаст
Аватар
Кара: E60 530D 218к.с. ръчка
Мечтае да кара: F...10
Детайли за колата: :)

Мнение от spacepl » 18 Сеп 2018, 23:08

1600 кг и 500 нютона викаш слаба вода за евридейка със съвсем поносим разход и предостатъчно комфорт. Друго си е 30 годишна кола 90 коня с врътки на прозорците.

http://m.automobilio.info/en/Bmw/5er/5e ... 231AG/6757

Кръстникът
Аватар
Кара: атмосферки на бензин
Мечтае да кара: Twin-Turbo
Детайли за колата: намират се

Мнение от c04 » 18 Сеп 2018, 23:30

:OT: Изпокарахте се повече от колкото очаквах, ,поздравления за което :mhihi:
Баварец=Красавец :winky:

ентусиаст
Аватар
Кара: Всичко и почти всеки за пари
Детайли за колата: На 1.5 млн. км.

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Сеп 2018, 5:03

Не трябваше и тая тема да отива на спор Е30 срещу Е60. Кому енужно това? Все едно сравняваш балерина със самбист. :shock: Ами недейте така, аз лично няма да имам против ако имам и двата модела. Предимствата на едното пред другото са НЕОСПОРИМИ, което не прави нито едната кола лоша!!!
При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, външното не отговаря на вътрешното.
In God we trust, all others we track.
Изображение
F90 M5 - обща тема viewtopic.php?f=167&t=416181
I feel the need, the need for speed.

младши ентусиаст
Аватар
Местоположение: психодиспансера, третия етаж, пред входната врата има стъпка с надпис "велкоме"
Кара: на мюсли с кисело млЕко
Мечтае да кара: по пътища, където водопроводните шахти не са пропаднали
Детайли за колата: всички детайли за различен цвЕт :)

Мнение от Vra4anin » 19 Сеп 2018, 8:52

В крайна сметка това беше целта на темата, да се измести вниманието и хейта от Е30 към Е60 - понеже аз като автор на оная тема и собственик на Е60 явно бях разпознат едва ли не като ВРАГ и някой подиграващ се на Е30 :kuku: :banghead: :nono: , затова така се създаде тази тема; ако ти беше автор на е30-ковата тема, сигурно щеше да бъде пусната тема нещо за "бакшишите"... или за настоящи и бивши собственици на Е60 М5 искали да сложат газ (както и ти беше намекнато впрочем). Нали, ти трябва да изглеждаш като льольо, смотаняк и балък, че си искал да сложиш газ на кола, която имаше преди 5 години, когато тя струваше 60 - 70 бона.

Кво да ти (ви) кажа... Българска работа. Проста, хейтърска, жалка. :dunno: Нищо си не става от нас. Можем само да серем и плюем по някой или нещо.

По някой път се чудя сериозно на мен си, защо въобще си губя времето да чета и пиша в български форум. :dunno:
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от dextuar » 19 Сеп 2018, 8:57

На Илков трябва да му се признае, че за всеки запомня нещо специфично и в правилния момент го изтрелва. Завършен манипулатор :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Местоположение: психодиспансера, третия етаж, пред входната врата има стъпка с надпис "велкоме"

Мнение от Vra4anin » 19 Сеп 2018, 9:04

Не, това не е да си манипулатор. Манипулатор е такъв, който плете интриги, "разделя и владее", но никой дори не го заподозира за такъв, манипулатор е човек в сянка - лукав, но хитър. Докато в случая Илков му личеше злобата и колко му е възпитанието как се обръщаше към други потребители в онази тема, без те да са го провокирали с каквото и да било. Това неговото не е манипулация. Това е простотия и злоба. Ако всеки един от нас почне да вади къде реални, къде изсмукани между пръстите кирливите ризи на другия, докъде ще стигнем? Ние на 10 години дечурлига ли сме или се водим зряли и грамотни хора в тоя форум? Всяка тема ли трябва да завършва като темите на златко баретата и оная за соца? :dunno: Сори, но аз нямам намерение да си губя времето с глупости - аз съм влезнал в този форум да прочета нещо полезно свързано с БМВ, нещо интересно свързано с БМВ, нещо весело дори свързано с нещата от живота. Злоба и ненавист, лични нападки не искам да гледам и чета тук - тях ги виждам непрестанно в живия живот.
Изображение
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: m20b28
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18

Мнение от K_Ilkov » 19 Сеп 2018, 9:12

Чекай сега :mhihi:

Значи аз съм хейтър, злобар и простак понеже ти пусна тема, за която можеше да седнеш да помислиш 10мин като разумен и технически грамотен човек от автосредите и да се сетиш кое как и защо ...
Опитах се да ви кажа, че и аз "не разбирам" подбудите на някой хора да правят разни неща, но не пускам теми за това ... ама понеже не разбрахте пуснах такава :mhihi:

Нали си виждал мнението ми и за темите за коли, в които се предлага всичко друго, но не и БМВ? Нито имам нещо срещу теб нито срещу Маверика, въпроса е принципен :D

Все тая ... то се вижда, много сте широко скроени стига да не ви се бръкне на вас под лъжичката :mhihi:

Никой не смятам за льольо, най-малкото защото не ви познавам лично и от форумната ви личност мога само частично да си правя разни изводи ...

старши ентусиаст
Аватар
Кара: 33*d
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: 850Nm

Мнение от vicho » 19 Сеп 2018, 9:20

Vra4anin написа:Ние на 10 години дечурлига ли сме или се водим зряли и грамотни хора в тоя форум?

Някои са заседнали в мутренските времена, че даже се имат за нинджи и биткаджии :mhihi: :mhihi: :mhihi: :dummy:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар

Мнение от Vra4anin » 19 Сеп 2018, 9:46

Илков, подбудите ми за онази тема ги казвам за пореден и последен път - исках да прочета мнение от такива като теб (хора, с голям опит с Е30), да обяснят кратко, точно и ясно защо точно избора им е Е30 (а не примерно Е21 или Е36). Исках да прочета... "вдъхновяващо" ме мнение написано от един ФЕН на тази коли, исках да прочета такова мнение, каквото някога съм чел от потребители като Роската, като Пенчев, като LandShark. Това бяха моите чисти подбуди за създаване на тази тема. Не съм я бил създал в Е30 раздела, не съм си бил отговорил на въпроси от сорта, че ~1000 кила, много афтър маркет части и относително лесен swap на двигател я правят идеална дрифтачка или кола за пистово каране - ОК, не не съм се сетил за тези неща, не съм всезнаещ. Приемете го, че толкова ми е капацитета и толкова си мога. Да бяхте накарали/докладвали на някой модератор да премести темата в правилния раздел, да промени заглавието и прочее, да се беше получила друга дискусия. Да бяхте помогнали с надграждане и и изкусурване на нещата :dunno:

Исках една хубава дискусия за моделът Е30, на какво се дължи неговата аура, защо е толкова ценен и специален.

Вместо да прочета мнение на фен на Е30 и да усетя поне на теория каква е тази магия, аз прочетох мнения пълни с агресия, злоба, ненавист към всичко останало различно от "Е30 е върха". Ти осъзнаваш ли, че вие (Е30-каджиите и запалянковци на старите модели "акули") в онази тема не се показахте като най-готините пичове БМВ-джии, а като едва ли не най-дивите тънкопишковци? :dunno: Покажи ми мнения на хора каращи Е46 компакт, които са почнали да хвъргат див овес след като са им насолили колата? Покажи ми собственици на Е65 как са реагирали, след като са им нарекли колата "тъжен сом" или "баси грозната кола е това". Аз не съм видял такива. В онази тема един бивш собственик на 2 Е30-ки си каза мнението, че просто не ги харесвал от чисто ежедневна практична гледна точка, вие почнахте да водите война. Ти зае отбранителна позиция, настоящата тема е тема тип "нападението е най-добрата защита". Кое и кой нападаш, мислиш, че ще ме обидиш нещо свързано с Е60? :dunno: Мен не може да ми бръкнеш под лъжичката с подобни неща, на мен ми е все тая кой какво мисли за Е60, аз детски спорове "за коя кола е по-добра" съм водил преди 15 - 16 години и отдавна съм минал по този път. До вчера съм карал над 30 хонди, днес по стечение на обстоятелствата карам бмв, утре мога да карам и баркас, аз не съм "фен" на коли, аз съм просто потребител - не се обиждам и не се засягам на това кой какво мисли за моят избор на една вещ, която днес я имам, а утре е друга. Друго ме дразни в случая и ми "бърка под лъжичката", самото отношение към субекта (другия човек). Не е човешко, не е хубаво това поведение на караници "круши срещу ябълки". Аз не създадох онази тема с цел "Е30 срещу останалите коли", вие го обърнахте в такава насока. Да, имаше кратки и ясни мнения, които отговаряха на въпроса ми, но те се прокрадваха като леки капки из между останалия сеир.
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: E46 (M43B19)

Мнение от xenolith » 19 Сеп 2018, 9:57

Exclusive89 написа:... Айде сега сравнявайте 316-318 ...

316 ли чух? Слагам й една газчица и 100-200-300... хиляди км. :ok:

То като се замисля, за тия пари дето съм дал за моята 316-ка... :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: m20b28
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18

Мнение от K_Ilkov » 19 Сеп 2018, 10:04

Vra4anin написа:Илков

Кво се обясняваме, не знам ...

В оная тема явно феновете на модела, трябваше да седим и търпеливо да се обясняваме защо е30 не е е60 (примерно) и да слушаме послушно епитети като "кочини", "скрап" и прочие ...
Виж, прочети пак ... дали е30 феновете са започнали с хейта ...

Извинявам се официално! Следващия път ще обърна и другата буза като примерен християнин ...

младши ентусиаст
Аватар
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 19 Сеп 2018, 10:16

Колега "Врачанин" , има много такива мнения , каквито търсиш във форума.Само че са писани преди има няма 10 годинки.Сега май май няма кой да ти напише прочувствено мнение за Е30.
Е виж има една тема в "полезни" , Е30 размисли и страсти , е там е пълно с това което търсиш.
Имаше едни двама колеги дето си падаха по нисани :mhihi: , е с тях пък какви спорове бяха , и момчетата бяха и технически грамотни.
Много ми липсва и подфорума за гонките , имаше интересни неща , разни ХЕта , гти-та , на Али 30ката и т.н. Ама го махнаха тоя подфорума заради нещата които се случват в момента тук.
Да не и "Извън темата" да излети от форума :mhihi:
П.С. Погледни и в "Страхотни истории" .
ИзображениеИзображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата