"За тея пари е60 ... "

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

"За тея пари е60 ... "

Мнение от K_Ilkov » 17 Сеп 2018, 20:49

Колеги отдавна ме тормози как се получи така, че именно е60 се наложи като единен еталон и измерител на стойност сред БМВ ентусиастите?

Предполагам всички сте запознати с тази емблематична фраза ...

Дизайна на Крис Бенгъл ли е толкова могъщ или в техническо отношение модела превъзхожда останалите?

пп. Силно се надявам, че няма да има дрязги между потребителите както в темата за е30 ... все пак тук вероятно ще има по-модерни и толерантни хора, които да дадат отговор на моето терзание :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от bum_bum » 17 Сеп 2018, 20:57

Някой го изръси е една тема, та стана идиом. Актуалния модел е, след време ще стане "за тия пари Ф нещо си.."

Иначе ако е до култови фрази има една далеееч по-силна на прочутия състезател Венци. Дето се чуди как таратайки като е30 са по-скъпи от Хюндай 2002-ра година.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от Nickelback » 17 Сеп 2018, 21:17

:ahah:

АбонирВам сА :mhihi:

ПС: Мнение имам, много искам да го споделя, но нямам желание към момента :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от bioz » 17 Сеп 2018, 21:22

Е много ясно има шеесетки от 5 до 30 Бона. Дет се вика за всекиго по нещо.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от UBAH5 » 17 Сеп 2018, 21:24

Защото това е може би върха в автомобилостроенето :yes:
Изображение
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от Kurtov » 17 Сеп 2018, 21:26

Който няма пари за БМВ си купува е60.


Стреляйте :mrgreen: .
Това някой да не го приеме на сериозно. :)
Съгласен съм с Врачанин.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от BorislavB » 17 Сеп 2018, 21:49

Vra4anin написа:Този лаф се разпростира далеч извън форума. Засичам го по махленски-неграмотно написани обяви на коли (които не са бмв), срещам го по обяви в нета на продукти, които дори не са на автомобилна тематика. Даже в провинциална и пропаднала Враца по улиците съм чувал някой (суек) да си коментира на висок глас на улицата (с друг суек) нещо от сорта, навиквайки да го чуят всички: "дъра бъра.... тва онова... дееаа тоа пустиняк.... да го тура на макя му.... за тия пари е шеасе бе баце..." :kuku: Простотията българска, силни сме на глупостите, нещо умно и съществено да се научи и запомни... не става.

Едва ли е измислено дори от някой съфорумец, по-скоро е тръгнало от клоалата фейсбук, където е модерно безделници по цял ден да ръсят акъл и като тръгне от един, се разнася лавонообразно през всички останали кибици, които работят усърдно на работа, докато са "във фейса". Всякакви подобни глупави лафове се въртят и тръгват от там, както "няма мерцедес, няма бмв, бавареца си е баварец", ебавки с плевнелиев, в бойко, с ктб, с фалиралата олимпик, с гинка и прочее псевдо сарказъм граничещ с цинизъм основан на злободневни теми.

Дай му на народа повод за люпене на семки и да говори глупости и да ръси акъл и афоризми, понеже си е свършил всичката работа и си е оправил всички бакии. Такива сме си. :dunno:



Мисля,че няма какво да се добави!
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Сеп 2018, 21:56

Това не го ли писа онзи с пикъпа? И както каза Бум-бум, това ще го има след някоя година за Ф10, след време за Г30 и т.н.
Чувал съм го за Е46 когато някой е търсил Е36, чувал съм го за Е90 когато някой е търсил хубаво 330 Е46(без значение дизел или бензин)и изобщо работата е такава че едно БМВ ако е запазено и е на години, то е нормално да струв аколкото следващ модел. Особено ако последния не е в най-добро състояние и екстри. Я вижте истински запзаено Е60 за какви пари може да се намери и тогава се чудете на тия лафове. Всъщност подобни фрази идват от хора, които нямат и най-малка представа колко струва да имаш гледано БМВ, а не поредния кош, който служи да сеподиграва марката после с това колко голям боклук била. Темата сме я дъвкали в много други теми под различно наименование, но все със същия смисъл.
Скоро един познат лудна по Е34 и тръгна да търси като шантав. Даже го бях споменал в някаква тема. Та търси той, ама само по телефона. И като ми обяснява една сутрин как някакъв луд искал 3000 мисля(близо до това, като може да беше 3500)за 525i и било запазено уж. Обадил му се и му казал, че за тия пари имало Е39 и да си свери малко часовника. На такъв човек какво да му кажеш? Аз го питах защо като има Е39 не си вземе него и че поддържано Е34 аз лично с тоя мотор 2.5 няма да го давам за снимки за 3500 лв.

П.п: Поддържам и за сураттефтера, където вече всичко е чупки и стойки(сякаш някога е било много по-различно)но там е просто място, а хората са съвсем същите. Та същите тия хора се качват горе в планината и оставят там един тон боклуци като после се смеят на тия "алъци", които като се качват и чистят.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от K_Ilkov » 17 Сеп 2018, 22:23

Чакай сега, нещо не разбирам ...

Значи за всички се е говорило така, но само за е60 стана такъв лаф, че има и лепенки и кво ли не. Нали така?

Има нещо, което пропускам ми се струва
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от BorislavB » 17 Сеп 2018, 22:30

Това за,което говори Top Gun Maverick т.е. ако търсиш читаво Е36, за тея пари Е46 и така със всеки следващ модел дойде точно след лафа за тея пари Е60. До преди това не бях чувал подобни лафчета по-скоро самата фраза дойде сега (за тея пари еди какво си). Иначе то е ясно,че и преди някой е казвал по-добре си вземи F10 за тея пари вместо Е60,но сега вече го има като сравнение за всичко било то кола или някакъв друг предмет (телефон и т.н.).
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от 3186 » 17 Сеп 2018, 22:56

Колкото и да не се харесва в БМВ средите, Е60 има актуален дизайн(екстериорен) въпреки, че е на 15 години. Докато имах доста лаици я мислеха за 2008-9, а тя беше 2004 :mihihi

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от Витанов » 17 Сеп 2018, 23:08

А? шейсето имало актуален дизайн? :mhihi: интериора е отвратително пластмасово рецикле загубило вече специфичния за БМВ ъгъл на средната конзола към шофьора, което се вижда и в най-дъртите модели и беше нещо като запазена марка така да кажем. Последното БМВ в което се чувствам като в БМВ е Е46/Е38 и Е39. За екстериора да не говорим, няма толкова грозна предница като на е60 няма.... а и оЗзад прилича на корейска чикия.
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от vicho » 17 Сеп 2018, 23:28

сега на драга имаше ДИЗЕЛОВО ЛУПО НА ЗАДНО с надпис на задния джам "За тези пари 3 х е60"

аххахахахахха :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от cod-cdbp » 17 Сеп 2018, 23:33

Вече и джапанки има такива. Цял тренд си е станало:

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: "За тея пари е60 ... "

Мнение от acho.rs » 17 Сеп 2018, 23:40

Повечето които използват тоя лаф, боравят с изрази като "чуваме се", "факт", разни лафчета от БГ рапърЕ и тн.
А от средите в които имат бегла представа за какво става на въпрос - Е60 макар да не е в стила на БМВ се харесва на почти всички хора които познавам, вкл и донякъде на мен. Технически има много добри кутии, дизели и комбинация на предните две с АВД. Всичко това много се харесва, на масовия потребител и в комбинация с факта, че колите са комфортни и в ерата не разширения ЕС въртят по 60к на година и идват в БГ полуразпаднали се за без пари - ето ти лафа. За тия пари Е60, означава че малко пари може да си купиш много кола :roll:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook