Защо Е30 е толкова специален модел?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Borymeckata » 14 Сеп 2018, 15:36

KPETEH написа:...

Дискусия в такъв стил... не, благодаря. Съжалявам, че писах в темата.
Excellent! Steven is my name!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от alx » 14 Сеп 2018, 15:43

о, този отговор всъщност е много прост.

е30 е модела които съчетава най-добре качествата които направиха бмв култова марка - телепатично управление, гъвкав двигател, идеална ергономика за водача, прекрасен баланс и всичко това облечено в умението да прощава малки шофьорски грешки.

друга такава кола на цената й през годините- няма.

всяко следващо бмв набляга на едно или повече от гореизброените качества... но никое не успява да постигне уникалния баланс на е30-ката.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Dextuar » 14 Сеп 2018, 15:47

Borymeckata написа:
KPETEH написа:...

Дискусия в такъв стил... не, благодаря. Съжалявам, че писах в темата.
Недей, на мен мнението ти ми хареса и ми звучи обективно :yes:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от K_Ilkov » 14 Сеп 2018, 16:21

Звучи ама не е :winky: щото е базирано на доста спрЕл модел ... Ма ти понеже си чул квото ти изнася :mhihi:
Карай деведесятника и не се меШай къдЕ не разбираш :lol:

Прегледах темата по диагонал и отделих обективни мнения, които я изчерпват що годе:

bum_bum написа:Много по-измислено е като кола от е21, поне по моите виждания. Същевременно е по-ретро от е36, което също ще бъде ценен модел след време, но никога няма да стигне статуса на е30. Вероятно поради по-малкото произведени бройки, по-далечната година на производство и успехите в мотор спорта, които има.

Като се замисля колата, която съм карал с най-голям кеф в живота си е е30 324тд.

На всичкото отгоре го и подарих накрая..


host написа: ...
забележка - пари нямам, време нямам ... е30 нямам ...


alx написа:о, този отговор всъщност е много прост.

е30 е модела които съчетава най-добре качествата които направиха бмв култова марка - телепатично управление, гъвкав двигател, идеална ергономика за водача, прекрасен баланс и всичко това облечено в умението да прощава малки шофьорски грешки.

друга такава кола на цената й през годините- няма.

всяко следващо бмв набляга на едно или повече от гореизброените качества... но никое не успява да постигне уникалния баланс на е30-ката.


За мен е най-разумното като компромис между:

- класика
- поведение / усещане за кола
- възможности / цени за тунинг
- възможности / цени за ремонт

За съжаление доста се изкривяват нещата последните години, но и поддържането на 30+г. кола никъде и никога не е било лесно ...

Днес отидох с кеф на работа ... с 30ката демек ;) па нека е гадна, спрела и прочие ...
Просто не е за всеки, трябва си малко мазохизъм един вид :D
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от acho.rs » 14 Сеп 2018, 16:50

alx написа:о, този отговор всъщност е много прост.

е30 е модела които съчетава най-добре качествата които направиха бмв култова марка - телепатично управление, гъвкав двигател, идеална ергономика за водача, прекрасен баланс и всичко това облечено в умението да прощава малки шофьорски грешки.

друга такава кола на цената й през годините- няма.

всяко следващо бмв набляга на едно или повече от гореизброените качества... но никое не успява да постигне уникалния баланс на е30-ката.

гъвкав двигател освен 2.5л кой друг имаш предвид ? Ергономика за водача - кажи често, че го написа...
А директното усещане го има в още много модели, само дето не са масови като 3та серия. Ходи и намери части за Е9 например, така де изобщо Е9. Е24 е малко по-масово, но пак е произведено в смешни бройки в сравнение с Е30. Та голяма част от култа идва и от това, че с джобни пари можеш да си купиш някаква скрап и после да си асоциираш с хората вложили по 20-30к лв в проект, отнел и няколко години - и така хоп и ти си олд скуул .
b00st написа:Единственото смислено Е30 (без М3) е 325i , което днес ако е запазено, не ръждясал прогнил скрап има стойност на пазара и се цени, особено ако е купе/кабрио. И пак тая кола няма същия клас, усещане и присъствие, дори и стойност като E24 и E31, защото е била и винаги ще бъде 3та серия. Да твърдиш обратното си е вече болест и вманиеченост в модела. Все едно сега да си купя 316ка или 318ка F30 и след 25 г. да обеснявам как тва е баси великата кола.

- по-скоро СЛЕД 25 години да си купиш сегашната А класа с мотора от Дачия и да си викаш, тва е бахти ретро Бенца :mhihi:
после се случи ужасяващта спекула с ужасяващо бавните стари Поршета с маслено охлаждане (т.н. въздушно охлаждане) на мотора ... 2+2=4 ... аналога за бедни хора при БМВ е Порше и разбира се всеки който няма пари за такъв модел би погледнал към някое 2002 или е30 , въпреки в разлините концепции за оформление на шасито и задвижването и 2та автомобила с за хора които обичат да шофират и предлагат сходна механична връзка в ръцете и крата на своя собственик

- новите коли стават все по дистанцирани от шофирнаето. Всъщност автономното шофиране е на прага, електрификацията дали от водородни горивни клетки, дали от батерии ще се случи все някога и тогава, вече който заложи на стари ценности ще бъде надминат като пътен знак. Само съпосавете динамиката в ускорението на късо разстояние между Е60 М5 и актуалното М5 , или ускроението в права линия на Ауди ТТРС с Мустанг ГТ 5.0 с ръчни предавки :wave: Или пък както казват, тези които са карали - хипер спортен автомобил с изключени асистенти (примерно 488 Писта) и със настроени асистенти за състезание. Това е положението . Култовете към стари автомобили, ще се засилват, който има пари и време да се запасява. Заедно със скока към турбо+АВД+автоматик+автмономия+хибрид, ще има и голяма вълна към ретро автомобилите. Тъй че - честито на Е30каджиите .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Nukem » 14 Сеп 2018, 17:11

аз един път карах е30 и не искам да повторя, едвам дочаках да слезна хах, ама то си беше и доста занемарено де :mhihi:
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от bai_ILIA » 14 Сеп 2018, 18:33

Супер успешна на пистите и едно от най-добрите БМВ-та за всички времена. Невероятна кола...за времето си.

https://youtu.be/9EUaPlGlSIk?t=57s

върви на кантар с 320d :ok:
Последна промяна bai_ILIA на 14 Сеп 2018, 18:35, променена общо 1 път
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от K_Ilkov » 14 Сеп 2018, 18:34

acho.rs написа:джобни пари

Бре, бре. .. баровец беее

Как му пораства работата на човек като му дадат да кара ф10 и си купи ве8 английска мачка за да е различен :ok:

Поне е за уважение, че не си избрал мейнстрийма да станеш педал или веган :mhihi:

И мен не ме кефи твоя джаг, даже няма да ти кажа защо ...
Подмини темата, лесно е аз подминах твоята.

Никой не ти наплю Ягуара, нали.
Защо се изреждате да напишете колко гадно е е30?

В БМВ форума!!!

Щото сте скапани малки хейтъри ;)

Всяко мнение, което не казва "Защо е30 е толкова специален модел?" а принизява модела лично ще го репортвам докато не заключат темата!!!

Това е БМВ форум за Бога. Кефете се на тия БМВ-та докато не са станали всички 3цил и на предно дееба!
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от K_Ilkov » 14 Сеп 2018, 18:39

bai_ILIA написа:Супер успешна на пистите и едно от най-добрите БМВ-та за всички времена. Невероятна кола...за времето си.

https://youtu.be/9EUaPlGlSIk?t=57s

върви на кантар с 320d :ok:

Винаги ще е невероятна,много след като курника от клипа е забравен.

Едитна, та ти се разминава тоя път ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от bai_ILIA » 14 Сеп 2018, 18:41

тая 320д от клипа верно е леш, фарове няма даже :D Просто закачливо сравнение, Е30 си е класика. Дали ни харесва или не е история, при това доста успешна :yes: Е30 М3 на клипа е класически автомобил със стойност, 99% от другите по улиците не са...Аз се кефя на Е30 понеже е истинско БМВ, но не разбирам тези, които са супер изгнили и пробити 316-ки и им искат по една торба пари, на кое точно се кефят? Абе манията си е мания и това е положението...
"Чемодан, вокзал, Москва"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от немо » 14 Сеп 2018, 19:31

K_Ilkov написа:
acho.rs написа:джобни пари

Бре, бре. .. баровец беее

Как му пораства работата на човек като му дадат да кара ф10 и си купи ве8 английска мачка за да е различен :ok:
Поне е за уважение, че не си избрал мейнстрийма да станеш педал или веган :mhihi:
Защо се изреждате да напишете колко гадно е е30?

То не е гадно,ама тука а някой си е купил Е30 (или мисли да си купи Е30) ти веднага изказваш съболезнования за портфейла му:

K_Ilkov написа:Успех, и моите съболезнования за портоФеля ти :mhihi:

K_Ilkov написа:Честито! И същевременно моите съболезнования за портфейла ти :mhihi:
Дай снимки и инфо :)

И разкарай джантите ;)

Плашиш феновете... :D
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Jordana » 14 Сеп 2018, 19:34

Един адвокат слизайки от своето Е30 отваря вратата и в същия момент бил ударен от минаваща кола която направо откъснала вратата на трийската . Когато полицията пристигнала и започнал описа на щетите адвокатът започнал горчиво да се жалва ...Полицай , вижте какво направиха на моята бима ..
Вие адвокатите сте такива материалисти , че направо ме вбесявате . - отвърнал полицаят . Толкова се безпокоиш за глупавата си трийска че не забелязваш дори че ръката ти е откъсната от удара .
О..боже мой . ..промълвил адвокатът когато най сетне забелязал кървавото си рамо където преди е имал ръка .... къде ми е ролекса ???
Та така господа , гледайте ролекса да ви е на ръката останалото са бели кахъри :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от steeN » 14 Сеп 2018, 19:43

alx написа:о, този отговор всъщност е много прост.

е30 е модела които съчетава най-добре качествата които направиха бмв култова марка - телепатично управление, гъвкав двигател, идеална ергономика за водача, прекрасен баланс и всичко това облечено в умението да прощава малки шофьорски грешки.

друга такава кола на цената й през годините- няма.

всяко следващо бмв набляга на едно или повече от гореизброените качества... но никое не успява да постигне уникалния баланс на е30-ката.


+++++++

Borymeckata написа:Феновете са фенове, защото не са имали Е30 за ежедневна кола.


2 E30 ски за 4-5 години. Нямах търпение да дойде зимата... а тия рампи ги взимах с вратите напред. Втората я продадох, защото заминах в чужбина, иначе може би нямаше или бих я сменил с друго Е30. Единствената причина да нямам Е30 в момента е, че просто не мога да си го позволя, защото да поддържам 1 антика ми стига, а частите за стари БМВ-та не са точно безплатни, особено тези в класическата секция.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от K_Ilkov » 14 Сеп 2018, 19:52

немо написа:Плашиш феновете...

Ако се изплашат, значи не са фенове :winky:

Според теб е евтино ли?

Бах колко баровели тука беее :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Grozdanoff » 14 Сеп 2018, 20:32

Vra4anin написа:Мисля, че е крайно време в БМВ форум (било то и в "Извън темата") да си поговорим и за автомобили БМВ, а не само за дачия, шкода, хонда, мерцедес, пежо и прочее :mhihi:



:yes: :mhihi:

Недейте да хулите автора, не мисля, че Vra4anin иска да принизи Е30 по някакъв начин... Ако трябва да съм честен също съм се чудил, защо точно Е30 е най-култовото БМВ за феновете. Не ме разбираите погрешно, аз харесвам Е30 и то много, защото е класика и за времето си е наистина невероятен автомобил, но просто се чудя защо Е34/Е24/Е36 или нещо друго не е най-култовия модел? Пак казвам Е30 ми харесва, просто се чудя кое направи тази кола най-култовото БМВ...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook