Защо Е30 е толкова специален модел?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от E34 » 15 Сеп 2018, 22:30

steeN написа:Е34 е най-неуместно прехваления модел на БМВ....


Край тука вече стана боя!!!! Неуважението към Е30-ката доле горе моа го преглътна, обачееееее тва изказване за най-якия баварски модел ме удари в сърцето! Абе момче, ти некога имал ли си такава кола...ма нова? И аз не съм...ама мойта беше като нова. Кво да ти кажа...тва мнение си е за отделна тема ма там вече верно ше стане грозна картина. Малеееее, предупреждавам - за Е34-ката само чуруликане да чувам, иначе край! Не са ебавам.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Eмилио Димитров » 15 Сеп 2018, 22:42

Как изглеждаше 34ката? :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от sixstraight » 15 Сеп 2018, 23:03

Съсипахте ми психиката сега какво да ги правя 5 неуместно прехвалени е34ки освен на желязо да ги давам :no:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от немо » 15 Сеп 2018, 23:11

bum_bum написа:
Top Gun Maverick написа:Немо да каже нещо повече за онова чудовище Опел Омега Лотус, което наистина е ебати колата в началото на 90-те.


Ебем ти и чудовището. Дори ми е бедна мисълта да си представя каква сума са били 50к паунда в началото на 90-те. За подобна сума вероятно е можело да се вземе нещо далееч по-добро.

Мерцедес и БМВ леко са се намръщили,когато Опел с Лотус Омега прекрачва джентълменското споразумение за 250км/ч.
Лотус Омега и Лотус Карлтон(десен волан) са произведени 600:350 бройки.Общо около 950 броя.
Преди 5-6 години имаше обяви.... 20-25к евра,сега няма :wave:
Тоест ако не визираме сумата по-лесно да намериш и купиш Е30 М3.

Само не разбирам Маверика що го вкарва Лотус Омегата в темата за Е30?Базирайки се на прочетеното в нета Е30 е полуфабрикат,който задължително трябва да се модва,за да стане годно за употреба.

И като се появи Е30 полицията (старши сержант КРЕТЕН и младши лейтенант K_Ilkov) ще видите вие кон боб яде ли.... :mhihi: и за к'ви Опели говорите... :mhihi:

п.п.Лотус Омегата не съм сигурен колко точно е Опел,защото двигателят е сериозно преработен от Лотус (вкл. усилен блок,ск,кутия е от Корвет,а дифа от Холдън.)
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 16.08.2006

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от assen_g » 15 Сеп 2018, 23:15

Е 30-ската е един от най добрите модели произвеждани в мобилестроенето!колата е с невероятен баланс за времето си,а управлението и поведение на пътя е на много високо ниво!много е красива!като седнеш вътре имаш чувството че е правена за теб,таблото е перфектно,дръпнато е към теб!колата е устойчива ,агресивна,малко нервна на пътя но е много добра!аз съм имал удоволствието да управлявам такъв модел над 10 години!323 двоен стоп купе.минал сам над 100000 км!никоя друга кола не ми е носела такова удоволствие от шофирането!колата е много добра!всички стари модели носят своя чар!е 24.е 28 .е 21 .е 9 , е 23,е 34.е 32 ,е 31,колите са красивици!това са невероятни машини,създадени да носят удоволстието от шофирането!който не ги е карал и не е имал сблъсък със тях .не е редно да ги коментира!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Grozdanoff » 15 Сеп 2018, 23:24

assen_g написа:Е 30-ската е един от най добрите модели произвеждани в мобилестроенето!колата е с невероятен баланс за времето си,а управлението и поведение на пътя е на много високо ниво!много е красива!като седнеш вътре имаш чувството че е правена за теб,таблото е перфектно,дръпнато е към теб!колата е устойчива ,агресивна,малко нервна на пътя но е много добра!аз съм имал удоволствието да управлявам такъв модел над 10 години!323 двоен стоп купе.минал сам над 100000 км!никоя друга кола не ми е носела такова удоволствие от шофирането!колата е много добра!всички стари модели носят своя чар!е 24.е 28 .е 21 .е 9 , е 23,е 34.е 32 ,е 31,колите са красивици!това са невероятни машини,създадени да носят удоволстието от шофирането!който не ги е карал и не е имал сблъсък със тях .не е редно да ги коментира!


Първото смислено мнение, защо Е30 е толкова желан... Не мога да разбера само хората, които казват "еми то не може да се опише". Може! Аз съм фен на Е34 и ако знам, че някой го вълнува защо съм фен, мога да му напиша цяло есе :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Витанов » 15 Сеп 2018, 23:51

Borymeckata написа:
KPETEH написа:Ненормалницииии, форума е тръгнал от Е30 ... Оня с двата чисти дизела ли щи обясни а?! Цел живот търсил шаното, той ще се изкаже.....

Я по-спокойно, ти да не си контрольор на форума, трябва да те питаме какво ли да пишем в него ли?
"Оня с двата дизела" поне има реален опит с тия изкривени бидони, дето вие само ги прехвалвате, ама не сте сядали в тях. Сам си ги е ремонтирал и поддържал - не е обикалял сервизите и не е висял по форумите, като вас. Tройният стоп ми беше на 6 години и на малко километри, светеше отвън и миришеше на ново вътре. Беше така нереден с джанти и спойлери, че хората спираха да се снимат до него... Ама си беше спряла кошница, мъртвец. И кой е виновен за това, аз ли съм насадил 80 коня умрял дизел в тон и половина купе?

Между другото, "шаното" какво е? :dunno: :dunno:


Джанти и спойлери.. само като прочетох това и ме загуби. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

п.п. никой не ви е виновен за неправилния избор на мотор. :dummy:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Витанов » 16 Сеп 2018, 0:10

K_Ilkov написа: Зависи кой кво търси ...
Аз бех тия дни на работа с 30ката, преди това я карах на къпа, а преди два часа на малкия колелото беше в багажника ...

Сещаш ли се ...


Хапсолютно съгласен, моята я кламбуцам вече 7ма година и над 200 000км. като я взех на 515 000км. със забил километраж! :mhihi: Редовни трипове от по 1000км. на екс и всекидневно каране в адската жега на 40/45 градуса и не гъкна гадината. А и аз наближих 100те кила и ми е добре. Е не ходя по "къпове" понеже нема мотор за там, но.. НО има мотор за всичко друго, който още си е оригиналния без сериозни ремонти. Нямам и хидравлика което я прави още по-готина за каране и едно от нещата заради които я обичам най-много е точно обратната връзка и изключително ергономичния и удобен интериор..
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Superexstatic » 16 Сеп 2018, 0:34

За мен корена на любовта към тия вече дърти ламарини в голямата си част се е зародил някъде из годините, в които сме били лапета. Спомням си някъде 95-6-та, един съсед си беше взел сив металик е36, даже не съм сигурен дали беше с м-пакет и с какъв мотор, но всеки път, когато минавах с колелото покрая тая кола бях :shock: А не помня да съм бил кой знае какъв фен на колите. Дъвки турбо да съм си купувал не повече от десетина пъти. 5 години по-рано сигурно щеше въпросната кола да е е30. Сега, поведение на пътя.. плюсове, минуси.. кой ги смята тия неща, когато нещо ти е на сърце. Карал съм и е30 и я уважавам, но ми е малко безразлична. Не случайно повечето истински фенове са 35+
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Dextuar » 16 Сеп 2018, 7:08

Точно това си мислех и аз. Рядко съм виждал “фенове” на годините на коша си, повечето пъти е чисто от финансова гледна точка. Но пък покрай тая тема ми стана интересно и поразглеждам мобилето дали няма да изпадне някое интересно Е30 :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от kikko » 16 Сеп 2018, 9:56

dextuar написа:Точно това си мислех и аз. Рядко съм виждал “фенове” на годините на коша си, повечето пъти е чисто от финансова гледна точка. Но пък покрай тая тема ми стана интересно и поразглеждам мобилето дали няма да изпадне някое интересно Е30 :mhihi:



Не е за теб. Там компютъра и таблета няма да ти помогнат.

П.с. За Е34 да кажеш,че прехвалена изобщо не заслужава коментар.Пълна глупост.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Dextuar » 16 Сеп 2018, 10:26

kikko написа:
dextuar написа:Точно това си мислех и аз. Рядко съм виждал “фенове” на годините на коша си, повечето пъти е чисто от финансова гледна точка. Но пък покрай тая тема ми стана интересно и поразглеждам мобилето дали няма да изпадне някое интересно Е30 :mhihi:



Не е за теб. Там компютъра и таблета няма да ти помогнат.
Имам ключе 10, ще се оправя, не ме мисли :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от steeN » 16 Сеп 2018, 11:36

E34 написа:Неуважението към Е30-ката доле горе моа го преглътна


Неуважение към Е30 от моя страна няма как да има, защото за мен това е най-доброто BMW правено някога и все още близко до 2002, след това вече нещата почват да се отдалечават безвъзвратно. Щом си фен на Е34 то последната 3та серия трябва да ти харесва много, защото като габарити и тегло е абсолютно същата :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от acho.rs » 16 Сеп 2018, 12:17

steeN написа:
E34 написа:Неуважението към Е30-ката доле горе моа го преглътна


Неуважение към Е30 от моя страна няма как да има, защото за мен това е най-доброто BMW правено някога и все още близко до 2002, след това вече нещата почват да се отдалечават безвъзвратно. Щом си фен на Е34 то последната 3та серия трябва да ти харесва много, защото като габарити и тегло е абсолютно същата :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Аре сега, глупости - къде като размери е същата ? Е34 е 4.72м, Ф30 е 4.60м - това си е разлика. Да, вътре в Е34ката е по-тясно, но на фона на Е30, Е34 си е широка и комфортна кола. Като дизайн също е много по-завършена, пропорциите са мнооого напред, смея да кажа дори пред Е38 (красиво ниска предна и задна част, но поради нужда от порстранство пътническата зона малко стърчи). Най-важното е че Е34 може да се намери с правилните двигатели, без да има нужда си втълпяваш, че миксер ти е достатъчен. (Да, Ф11ката също е с миксер, който макар и мощен като стар 6так, пак дразни с липсата си на характер). Аз лично не бих си купил Е34, защото не ми се занивама с реставрации и ръжди, както и факта че Е34 няма и няма да има някакъв култов статус, но ако трябва да избирам пред 4 цил Е30 и 6 или 8 цилиндрова Е34ка, никога не бих се замислил.

ПС:Добре, че не чете Пенчев, че ако види критиките за старата 5ца, ще има стрелба :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Grozdanoff » 16 Сеп 2018, 13:40

Nukem написа:много им се вживявате на тези стари кочини, дето и за каране не стават.


:shock: друг луд... Един въпрос към теб и колега Steen, мислиш ли че Е36 по някакъв начин е по-добра кола от Е34 и Е30 и с какво? Аз не мога да повярвам, че в БМВ форум има хора, които изричат подобни глупости и умаловажават едни от няколкото най-успешни БМВ-та!?! Е34 и Е30 са "кочини", я си карай ебанoто 318i и не си тормози мозъка!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook