Защо Е30 е толкова специален модел?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от немо » 14 Сеп 2018, 11:07

Vra4anin написа:..........
Обяснете на един невеж :)

И на още един,моля.. :lol:
Всъщност имам мнение по въпроса,но с оглед на това,че си ценя здравето и живота мога да го споделя най-рано на 7.10. :mhihi:
Последна промяна немо на 14 Сеп 2018, 11:20, променена общо 1 път
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Lenco » 14 Сеп 2018, 11:15

Най-лекото БМВ, в което всеки пред блока с оригинални части може да сложи м50/м52/м54 или S-мотор.
Удоволствието с 200 км/ч да намигнеш на водача на Q7 (или турбо Инсигня) и да му дадеш далекогледа е неописуему.
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от KoolyO » 14 Сеп 2018, 11:41

Това не може да се обясни, без да си притежавал/живял дълго време с такова.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от немо » 14 Сеп 2018, 11:46

Знаех си,че езотеричните обяснения за феномена Е30 няма да закъснеят.. :D
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от KoolyO » 14 Сеп 2018, 11:48

немо написа:Знаех си,че езотеричните обяснения за феномена Е30 няма да закъснеят.. :D

Може да ти се струват "езотерични", но това е факт.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от BMW_POWER » 14 Сеп 2018, 11:59

Това е като секса. Не може да се обясни, трябва да го изпиташ :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от acho.rs » 14 Сеп 2018, 12:23

Нефилтрирано усещане от автомобила, добра обратна връзка и най-вече преекспонация на тези неща. Огромна част от феновете са фенове, защото е много куул да си олд скуул.
На мен ми е супер тясно, рекарото е като столче за мъчения, цялостно дизайна не ми харесва и в повечето случай има остра нужда от присаждане на 6так ... И на мен ми е странно защо точно Е30 а не Е24/Е9 е култовото БМВ, но явно стрите 6ци са доста по-трудни за намиране. Е30ките с присъдени мотори по 400-500кс са съвсем друга

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от michev » 14 Сеп 2018, 12:42

Няма обяснение, поне логично, иначе и аз съм от тия лудите, които си държат по едно Е30 в гаража. При това, няма кьорава екстра, и е с М10. И така ще си остане. Връзката на този автомобил със собственика е по-специална, няма как да бъде описана или разбрана. Не се мъчете, темата е безсмислена.
only rear wheel drive

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от don_gori » 14 Сеп 2018, 12:50

Карал съм Е30ка купе със саден М54b30 и това беше едно незабравимо преживяване, харесва ми че колата е адски спартанска, адски директна и усещаш всичко на 111%. Както казаха колегите по-горе това няма как да се опише .. просто трябва да те грабне още от 1вия поглед, а вече като влезнеш и врътнеш ключа да се на*ереш от кеф :) Факта че е кола на 30+ години я прави още по-специална.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Borymeckata » 14 Сеп 2018, 13:01

BMW_POWER написа:Това е като секса. Не може да се обясни, трябва да го изпиташ :OT:

Аз го изпитвах няколко години, имал съм 2 (две) 324D, двоен и троен стоп. Двойния успях сравнително лесно да го разкарам, но нямам разумно обяснение защо след това се хвърлих на тройния... :dunno: :dunno: Явно в своята младежка наивност съм смятал, че конструкторите на БМВ поне са опитали да остранят основните недоразумения на модела в по-новата мофикация. Каква наивност... Още две години се мъчих с оня мъртвец, накрая пак с голям късмет успях да го бартеросам. Като се замисля за най-щастливия си момент с оная "кола", се сещам как задницата й се скри зад завоя... Никога повече не я видях. Тогава се заклех тържествено - никога повече БМВ! Чааак след 15 години наруших клетвата си и се качих на Х3.

С две думи - Е30 е анти-автомобил, в него са успели да съчетаят всичко, което НЕ ИСКАМ в една кола. Но след като я разкараш, експириънсът с "тройката" може да бъде много полезен. Гледаш друга кола (непознат модел) и сравняваш - това като на Е30 ли е направено? Ако "отговорът е "не" - значи съответният възел или агрегат е ОК.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Borymeckata » 14 Сеп 2018, 13:11

acho.rs написа:Нефилтрирано усещане от автомобила, добра обратна връзка и най-вече преекспонация на тези неща. Огромна част от феновете са фенове, защото е много куул да си олд скуул.

Феновете са фенове, защото не са имали Е30 за ежедневна кола. Само няколко месеца са нужни да се приземиш и да се отървеш от първоначалната еуфория. Например - като установиш, че 21-инчов телевизор не може да влезе през нито една врата, а също и в багажника. Или че в първия сняг не можеш да излезеш по рампата от гаража и трябва да ходиш на работа с такси. Или че ако возиш двама човека на задната седалка не трябва да слагаш нищо в багажника, защото иначе задните пружини започват да удрят на тампоните. Или че задните гуми карат по едно лято и ги изхвърляш, защото от вътрешния им ръб стърчат конци. Или че за да качиш нещо по-тежко в багажника, трябва да го прехвърляш през задната му стена. И още доста такива недоразумения...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от bum_bum » 14 Сеп 2018, 13:27

Много по-измислено е като кола от е21, поне по моите виждания. Същевременно е по-ретро от е36, което също ще бъде ценен модел след време, но никога няма да стигне статуса на е30. Вероятно поради по-малкото произведени бройки, по-далечната година на производство и успехите в мотор спорта, които има.

Като се замисля колата, която съм карал с най-голям кеф в живота си е е30 324тд.

На всичкото отгоре го и подарих накрая..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от kikko » 14 Сеп 2018, 13:38

don_gori написа: Факта че е кола на 30+ години я прави още по-специална.


Това е много важно, че на 30+ години и още се движи и ако се пази от ръжда още може да изкара. Няма как една кола каквито са всички модели след Е30/Е34 да станат "култови" защото не могат да го доживеят. :lol:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от Eмилио Димитров » 14 Сеп 2018, 13:40

30-скаджиите от мноооогооо отдавна не си купуват този модел да си возят домат и краставица, телевизор, раховец, бойлер в него. А защото с времето по определени причини е придобил някаква ценност. Да не би и мустанг от 63та, или порш 911, или корвет от 53та, или костенурка, или ланчия делта интеграле, или фолксваген бъс от 69та и мног много други да преливат от комфорт, лукс т.н. Може ли и за тях да попитаме кво им е толкова специалното?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Защо Е30 е толкова специален модел?

Мнение от KPETEH » 14 Сеп 2018, 13:57

Ненормалницииии, форума е тръгнал от Е30 и от още по-стари БМВ-та!!! КАто не разбираш защо, отвори нетя и чети. Като не разбирате защо, отваряте форума отзад напред и почвате да четете разделите. Автор по автор! КАто не разбирате защо, питаш баща си! Що си мислиш, че тия като ВАС ще знаят защо? Оня с двата чисти дизела ли щи обясни а?! Цел живот търсил шаното, той ще се изкаже.....
Събрали се хората с ръце в гъзъ, любители на Хонди, Опели и секви подобни разбирачи, да се обясняват колко е зле Е30!!! Алоооу, исмислете си нещо по интересно!
Това е БМВ форум. В тоя кенеф "Извън темата" си серете за всичко квото искате, но не и за Е30. Идеята е да се осмеят всички хора които все още карат Е30-ки ли?!
Хората дето могат да ви обяснят "ЗАЩО Е30", вече ги няма, щот тия като ВАС пенкелери с безброй превъртяни кенефи, стигнали случйно до БМВ, са се регнали тука и са почнали да ръсят мозък, без да са барнали и по едно болтче по своите бракми! Писнало им е да четат и да спорят. На мен също. Ебахте мамата на всичкото пичове!
Срамно е подобна тема да съществува! Дори и да е пусната на шега, прекрачва всички граници!
Не се спряхте! :banghead:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], peshehodetz

Последни теми
Facebook