Транзитни номера

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 25.05.2017
Пол: Мъж

Транзитни номера

Мнение от Alex90Velev » 11 Сеп 2018, 16:50

Здравейте фенове на марката! Търсих доста из интернет нещо подобно на моя случай, но не мога да намеря нищо конкретно.
Проблема е следния, живея в Ирландия и закупих автомобил от там( БМВ естествено) планирам да се прибера на ход с колата до България следващия месец, но няма как да направя застраховка на автомобила. Ирландските застрахователни компаний не сключват по закон застраховки за период под 12 месеца. Няма опция за 3 дни, 1 седмица или месец както примерно е в Англия. Дори да пусна годишна застраховка на разсрочено плащане искат 30% депозит + една вноска което е ~~400 евро при годишна застраховка около 1400 евро само за да имам право да закарам колата до БГ, което е абсурдно!
Въпроса ми е мога ли да изкарам в България транзитни номера на който да сключа застраховка с БГ компания и така да карам до България?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Транзитни номера

Мнение от BaDxBoY » 11 Сеп 2018, 18:04

Аз на моите коли ходя в КАТ само с документите . По пътя на логиката не би трябвало да имаш проблем, стига да имаш всички документи. Вече за второ вадене на транзитни се минава през каналите.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Транзитни номера

Мнение от Bavarcho » 11 Сеп 2018, 18:49

На талона към транзитните номера в България пише "Важи само за придвижване в страната" прави си извода.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Транзитни номера

Мнение от iliew » 11 Сеп 2018, 23:53

BaDxBoY написа:Аз на моите коли ходя в КАТ само с документите . По пътя на логиката не би трябвало да имаш проблем, стига да имаш всички документи. Вече за второ вадене на транзитни се минава през каналите.

Не го подвеждай човека....транзитките са само за Бг

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 25.05.2017
Пол: Мъж

Re: Транзитни номера

Мнение от Alex90Velev » 12 Сеп 2018, 0:02

И аз това предполагах, че са само за БГ, но се надявах да има и опция транзитни номера за чужбина... в крайна сметка излиза, че вариянта по докарване на ход на кола от Ирландия излиза доста солено.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Транзитни номера

Мнение от BMW_POWER » 12 Сеп 2018, 3:42

Alex90Velev написа:Здравейте фенове на марката! Търсих доста из интернет нещо подобно на моя случай, но не мога да намеря нищо конкретно.
Проблема е следния, живея в Ирландия и закупих автомобил от там( БМВ естествено) планирам да се прибера на ход с колата до България следващия месец, но няма как да направя застраховка на автомобила. Ирландските застрахователни компаний не сключват по закон застраховки за период под 12 месеца. Няма опция за 3 дни, 1 седмица или месец както примерно е в Англия. Дори да пусна годишна застраховка на разсрочено плащане искат 30% депозит + една вноска което е ~~400 евро при годишна застраховка около 1400 евро само за да имам право да закарам колата до БГ, което е абсурдно!
Въпроса ми е мога ли да изкарам в България транзитни номера на който да сключа застраховка с БГ компания и така да карам до България?


Kолега, дай да уточним въпроса. Живееш в Ирландия. Ама живееш или си временно там (нещо от сорта на бригада)? Естествено си купил БМВ. До тук добре. Искаш да го "изкараш в българия" или искаш да го закараш до там? Колата в бг ли ще остане или ще се връщаш с нея? Ако остане в бг, ще я продаваш ли или ще я караш и в бъдеще? После ще се връщаш ли в Ирландия?

Ако само ще я ползваш за транспорт до бг, направи си застраховка за една година. Прибираш се, регистрираш я с бг номера и английските застрахователи би трябвало да ти върнат парите до края на застрахователния период. Просто им изпращаш информация, че колата е продадена и не се води на отчет при тях. Би звучало абсурдно, ако не ти върнат парите.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 25.05.2017
Пол: Мъж

Re: Транзитни номера

Мнение от Alex90Velev » 20 Сеп 2018, 15:51

BMW_POWER написа:
Alex90Velev написа:Здравейте фенове на марката! Търсих доста из интернет нещо подобно на моя случай, но не мога да намеря нищо конкретно.
Проблема е следния, живея в Ирландия и закупих автомобил от там( БМВ естествено) планирам да се прибера на ход с колата до България следващия месец, но няма как да направя застраховка на автомобила. Ирландските застрахователни компаний не сключват по закон застраховки за период под 12 месеца. Няма опция за 3 дни, 1 седмица или месец както примерно е в Англия. Дори да пусна годишна застраховка на разсрочено плащане искат 30% депозит + една вноска което е ~~400 евро при годишна застраховка около 1400 евро само за да имам право да закарам колата до БГ, което е абсурдно!
Въпроса ми е мога ли да изкарам в България транзитни номера на който да сключа застраховка с БГ компания и така да карам до България?


Kолега, дай да уточним въпроса. Живееш в Ирландия. Ама живееш или си временно там (нещо от сорта на бригада)? Естествено си купил БМВ. До тук добре. Искаш да го "изкараш в българия" или искаш да го закараш до там? Колата в бг ли ще остане или ще се връщаш с нея? Ако остане в бг, ще я продаваш ли или ще я караш и в бъдеще? После ще се връщаш ли в Ирландия?

Ако само ще я ползваш за транспорт до бг, направи си застраховка за една година. Прибираш се, регистрираш я с бг номера и английските застрахователи би трябвало да ти върнат парите до края на застрахователния период. Просто им изпращаш информация, че колата е продадена и не се води на отчет при тях. Би звучало абсурдно, ако не ти върнат парите.



Колега, живея в ирландия не съм на бригада, ако бях бих го споменал! Прибирам се на почивка и съответно си купих кола, която ще оставя в България за лична употреба. Нямам идея да е регистрирам и връщам в Ирландия, или да е продавам. Имам и багаж да карам към БГ и съответно най добрата ми опция е да се прибера с колата, но ударих на камък със застраховките. Вероятно вариянта който спомена за връщането на парите би проработил, но не виждам какво общо имат английските застрахователи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Транзитни номера

Мнение от Николай Диянов » 22 Сеп 2018, 9:53

Просто казано- с цел да придвижиш автомобила на собствен ход през Европа, трябва да разполагаш с валидна застраховка гражданска отговорност. Вариант е да я разсрочиш. Така ще имаш валидна застраховка за времето, през което ще пътуваш. Като дойде падежа на следващата вноска, просто няма да я заплатиш и застраховката ще се прекрати автоматично. Оттам нататък, когато прецениш, че ще я регистрираш в България вече ще си сключиш застраховка тук.
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook