Лъжат ли някои колонки за LPG?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Knoxville_ » 10 Сеп 2018, 12:00

kasho написа: :OT: Работата е малко като при половите контакти - имаш си "колонка" и само там пълниш. Доскучава с времето ама е сигурно :mhihi: Освен ако не си горивен пикъпьор - тогава пробваш на всички колонки и която колкото ти пусне :mhihi:



Доста успешно вмъкване на пикъпа в темата за газта :lol: :ok:

Колеги, НЕ зареждайте газ "догоре". Зареждайте 75-80% от обема на бутилката и то, ако е празна. Разходът на газ се засича празно-празно, а не както на бензин/дизел пълно-пълно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Jordana » 10 Сеп 2018, 18:57

Какво значи празно празно ? Газово с ГИ винаги оства в бутилката 2-3 литра газ . Зависи на какво налягане е настроен да обръща на бензин . Ако е студено времето остава повече газ защото не се изпарява лесно и не дига налягане . Зависи и от самата газ . Аз замервам така - пълня догоре колкото събере и изключи, обикновено е около 70% от общия обем на бутилката . Карам примерно 300 км и зареждам щото знам че вече свършва . Зареденото количество това е разхода . Но за да има някаква представителност трябва да се отчете няколко пъти или да кажем 1000 км и тогава да се сметне . От едно зареждане е твърде субективно според мен щото зависи от газта , налягането , поплавъка , температурата и дали лашкате задницата като таксиджия да глътне още малко :mhihi: . Бензин не смятам щото зареждам по 30 литра два пъти годишно колкото да не ръждясва .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Grozdanoff » 11 Сеп 2018, 6:21

Knoxville_ написа:
kasho написа: :OT: Работата е малко като при половите контакти - имаш си "колонка" и само там пълниш. Доскучава с времето ама е сигурно :mhihi: Освен ако не си горивен пикъпьор - тогава пробваш на всички колонки и която колкото ти пусне :mhihi:



Доста успешно вмъкване на пикъпа в темата за газта :lol: :ok:

Колеги, НЕ зареждайте газ "догоре". Зареждайте 75-80% от обема на бутилката и то, ако е празна. Разходът на газ се засича празно-празно, а не както на бензин/дизел пълно-пълно.


Какво искаш да кажеш с "празно-празно"?
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от drifty » 11 Сеп 2018, 7:13

Отиваш да заредиш когато свърши газта, зареждаш определено коричество и караш докато отново свърши с смяташ разхода на база това, което си заредил между изпразванията на бутилката и колко километра си минал.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Knoxville_ » 11 Сеп 2018, 8:20

Grozdanoff написа:
Knoxville_ написа:
kasho написа: :OT: Работата е малко като при половите контакти - имаш си "колонка" и само там пълниш. Доскучава с времето ама е сигурно :mhihi: Освен ако не си горивен пикъпьор - тогава пробваш на всички колонки и която колкото ти пусне :mhihi:



Доста успешно вмъкване на пикъпа в темата за газта :lol: :ok:

Колеги, НЕ зареждайте газ "догоре". Зареждайте 75-80% от обема на бутилката и то, ако е празна. Разходът на газ се засича празно-празно, а не както на бензин/дизел пълно-пълно.


Какво искаш да кажеш с "празно-празно"?


Изпразваш бутилката от каране, на бензин се довлачваш до колонката, зареждаш 20 литра газ (или колкото там искаш), караш докато пак свърши газта и гледаш колко километра си изминал. Делиш изразходените литри на изминатите километри и получаваш разхода.

Този метод на измерване е по-точен от пълненето догоре, тъй като е възможно бутилката да "събере" повече газ от капацитета си, но това трябва да го обясни някой, който е по-грамотен технически, тъй като аз от доста време не карам газ и не съм навътре в материята.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 13.06.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: e46 316i
Мечтае да кара: ///М

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от milen_kisiov » 12 Сеп 2018, 9:42

Мисля, че е едно и също празно-празно и пълно-пълно, гледаш си на касовата бележка колко литра са излезли от колонката и пак делиш. Иначе миналия петък заредих на лукойл преди да се кача на магистралата на с. Труд ( и друг път съм зареждал от там ) колата буквално заби на 160 и край. В неделя в София заредих на Еко и този проблем го нямаше :lol: има някаква далавера :D

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от K_Ilkov » 13 Сеп 2018, 8:24

не е едно и също, защото на повечето места са слаби помпите или поне са с различно налягане, поне по мои наблюдения

празно-празно е по-точно за газ според мен, за бензин/нафта пълно-пълно естествено
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook