Лъжат ли някои колонки за LPG?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Grozdanoff » 05 Сеп 2018, 21:11

Здравеите колеги, отскоро(април) газифицирах моето 528i и така карам вече 6000км с почти идентичен разход на газ (21-22/100). Винаги пълня бутилката до горе, обикновенно зареждам от OMV или ЕКО. Днес обаче за втори път откакто имам газ ми се случи колата да ми даде разход 30/100 при положение, че съм я карал спокойно! Попитах моя приятел, който ми слага LPG-то за този куриоз, той ми каза че понякога и някъде колконките ги правят тези номера. Въпросът ми към вас е случвало ли ви се е и на вас, и колко често?
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от adovet » 05 Сеп 2018, 21:24

Ти с този разход направо изби рибата

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от ivoaudi » 05 Сеп 2018, 21:25

Аз за колонките не мога да кажа и най-вероятно си има магии и за тях, но знам, че газта по принцип се каращиства, та стой та гледай. Което в крайна сметка за нас потребителите си е едно и също, де. Дали ще те цапне колонката с количество или ще ти продадат боза, резултата е все тоя
А за колата, може би малко офф, но моята ако ми даде 20/100 директно я убивам с лопатата! За 30 няма да споменавам.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Grozdanoff » 05 Сеп 2018, 21:29

Разход 22/100 газ е напълно нормален за 528i автомат и то за гр. Варна, това вече сме го дискутирали с колегите от Е39 подфорума. Въпросът е как се получиха тези две анумалии 30/100, само за справка това не са поредни пъти! Единият случей беше още април месец, втория днес. Очевидно не е от колата...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от vixx » 05 Сеп 2018, 21:36

Аз днеска се мъчих да падна под 5.4/100 :confused: Не успях. Ще пробвам пак като сложа 16-ките.

По темата, и на мен са ми казвали, че когато се обработва газта може да се се сгрешат някакви пропорции на нещо си , с което я смесват, и тогава да се получи този (д)ефект. Личен опит нямам, но подобни оплаквания съм чувал от почти всички, които карат на газ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от ivoaudi » 05 Сеп 2018, 21:50

Не!
Разход 22/100 в момента във Варна може и доста уклончиво да се обяви за приемлив, щото от известно време Варна се е превърнала в строителна площадка, но това в никакъв случай не е нормалния и разход на тая кола. Чел съм ви тук таме теми за разход с тоя мотор и купе, ама освен стандартните зле поддържани и още по-зле настроени коли се случва да се обади някой с по-скромни разходи и именно той трябва да ви е еталон, а не парните локомотиви и презокеанските лайнери. Вие обаче тъй като сте мнозинство бързо го оборвате и дружно си припявате колко било нормално да ви горят колите много. Ама много! Вместо да го чуете човека и да вземете мерки, де.

Глупости от рода на "20/100 разход е нормален" не ми се слушат изобщо, но ти само ако решиш ме послушай:)

ПС Току що говорих с газаджия и той също твърди, че колонките си имат начини да лъжат и те, не пожела обаче да спомене как. Просто твърдение засега.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Grozdanoff » 05 Сеп 2018, 22:03

ivoaudi написа:Не! ...............................


Колега толкова ми гори колата, междудругото събота и неделя в града борд-компа ми показва разход 15,5/100(вярно е), но в град Варна като погледна общо разхода за седмицата се получава. 22/100 все пак прибирам се 50мин, разтоянието е 9км! Въпросът е защо ми се получиха на два пъти такива аномалии с разхода. Друг имал ли е същия проблем?
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от xaxo » 05 Сеп 2018, 22:11

Аз съм засичал Марешки да цака в количеството/качеството. При едно негово зареждане, средния ми се открояваше особено от останалите.
Евтино е ама само той си знае какво и как продава.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 328ца
Мечтае да кара: 320ка

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от ЦецоДоктора » 05 Сеп 2018, 22:14

Абсолютно нормално е да му гори на колегата 528цата 22/100. Моята е къде къде по лека, пак на газ, 328ца , обикновенно във Варна при изцяло вечерно каране без трафик гори към 11-12, извън града 8,7 , а през деня 9часа и 17:00, ако карам скача рязно на 16/17 градско.

И за да не съм офф. И на мен ми се е случвало , може да са пуснали въздух вместо газ, кой знае :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Jordana » 05 Сеп 2018, 22:20

25-30 газ е абсурден разход за тоя мотор ако всичко е наред по мотора и газовото . Но това е отделен въпрос и сам ще се убедиш че не е нормално .
Газ колонките лъжат обикновено на малките газ станции , на големите вериги няма как да те излъже щото просто няма кой да пипа там . Всичко е пломбирано , има си подръжка и често ги проверяват . Разликата в пълненето идва от бутилката и различната температура на газта . Когато е нагрята бутилката може да събере повече газ защото вътре се изпарява повече от течната фаза а зареждането изключва от поплавъка тоест от нивото на течната фаза . Разхода варира на газ в големи граници , не е като при бензина и може да стигне 5-6 литра на 100 в зависимост от външна температура , престой в задръствания , средна скорост и т.н . Другото което не се отчита е климатика , сега в жегите дига доста разхода на газта . За мен лично ако климатика работи постоянно на тоя мотор е поне 2-3 литра газ отгоре ако не и повече .
Колонка на посочените бензиностанции няма как да прави тия номера . Аз зареждам където ми падне , но само в големите вериги и разхода си е винаги един същ като минати км . Разлика има минимална според сезона , лятото е в плюс 1-2 литра отгоре .
Има и един субективен момент със самата газ която идва от рафинерията , вероятно не всеки път е една и съща или има някакво разслояване в цистерните . Нямам идея как точно я получават и втечняват и как дозират двата компонента но едва ли е една и съща всеки път . Два пъти ми се е случвало да издухам цялата бутилка 60 литра и като сваля сондата вътре остава някакъв кондензат около 3-4 литра който не се изпарява . Вероятно и в газ станциите има значение кога е заредена газта , пълна ли е цистерната или има само изпарения на финала и т.н
Последна промяна Jordana на 05 Сеп 2018, 22:39, променена общо 4 пъти
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от ivoaudi » 05 Сеп 2018, 22:21

Моето лично мнение е, че имаш нужда от качествен диагностик, а не от разнищване на темата, която си отворил. Друг е въпроса, че адекватни диагностици просто няма, а точно във Варна....майка плаче, грамофон свири, лично мнение. Забелязал съм, че за газаджиите е МАННА НЕБЕСНА да се презастраховат с пре, пре, пребогата смес. Ей тъй, ДА ИМА! Такива са моите наблюдения, а не е като да нямам такива.
По друг начин да ти го кажа - търсиш проблема там, където него го няма. Не се обиждай.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Grozdanoff » 05 Сеп 2018, 22:51

Значи какво разбрах до сега: колата ми е кенеф и 100% не е вред щом гори 22! :banghead:

Колеги от къде сте такива разбирачи за разхода при положение, че не карате такава кола?! Тази кола е 2800сс автомат, а в гр.Варна в делничните дни изминавам 8-9км за 50-60мин, колко точно очаквате да гори колата, елате да карате във Варна от понеделник до петък аз да коментирам вашия разход!

Благодаря за ценното мнение на всички, които не карат на газ!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от seimo » 05 Сеп 2018, 23:31

Колега разхода ти е напълно нормален при подобно каране. Като говорим за разход градско преди години имах 318-ка с която ходих на работа ,а тя беше на около 2км от дома ми. Налагаше ми се също по няколко пъти на ден да минавам разтояния от 1-2км. С такова каране ми даваше разход около 25 на 100 като говорим за малък град. Същата кола извънградско със 100-110 ми даваше около 7 на 100. С това искам да кажа че разхода градско зависи от много фактори и в никакъв случай по него не може да се определи дадена кола в какво състояние е. Иначе по темата случвало се е да ми зареждат менте газ и на мен. На два лукойла които са през 5км на единия зареждах 2 години и никога не съм имал проблеми. На другия само един път и колата се побърка не иска да върви и даде двоен разход.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от vicho » 05 Сеп 2018, 23:51

Среден разход с кола на газ се изчислява с поне 10 зареждания догоре НА ЕДНА И СЪЩА КОЛОНКА на една и съща бензиностанция!!!

Това, че еднократно нещо е станало не означава нищо...

аз карах 3 години (60,000км) 330и на газ със среден разход 13.5, като имаше сериозни отклонения само и единствено, ако се случи да заредя на друго място от обичайното

п.с. не се филмирай, колата ти е добре :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от c04 » 06 Сеп 2018, 0:20

Grozdanoff написа:Значи какво разбрах до сега: колата ми е кенеф и 100% не е вред щом гори 22! :banghead:

Колеги от къде сте такива разбирачи за разхода при положение, че не карате такава кола?! Тази кола е 2800сс автомат, а в гр.Варна в делничните дни изминавам 8-9км за 50-60мин, колко точно очаквате да гори колата, елате да карате във Варна от понеделник до петък аз да коментирам вашия разход!

Благодаря за ценното мнение на всички, които не карат на газ!

Извинявай за :OT: , но какъв ти е маршрута? Питам понеже аз чак в такова задръстване не съм попадал, не че няма :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: theraven_nz

Последни теми
Facebook