Лъжат ли някои колонки за LPG?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Сеп 2018, 12:34

Grozdanoff написа:
Oblivion написа:Карал съм е39 528 ръчка с висок клас газов инжекцион и в София ми даваше от 14 до 17 и не не съм карал на неутрална в 02:00 през ноща... Присъединявам се към мнението на колегите, че тоя разход е малко завишен и не е нормален. Провери си добре колата и газовата първо а тогава мисли за колонките( то е ясно, че повечето са тоталка ама все пак)


Ако се кара нормално тоя мотор не може да харчи +20 в града нито над 10-11 с 140 извън града. Аз зареждах газ на всякъде и сякаш от марешки по онова време бях най-доволен.

Преди да ми каже някой, че щом е автомат разхода е по 2 един приятел със същата 5-ца автомат комби разход индентичен +,- 1-2 литра.. Тия разходи дето съм дал са по колонка не по борд.


и като прибавиш още 2-3л за това че колата е автомат и още 2л затова, че в момента във Варна висим по светофарите и станаха 22/100, кое е толкова невероятно?!? За извънградското: по магистралата със 150км/ч на темпомат ми дава 11,5/100, Варна - Бургас със среден трафик и настъпване 9,6/100, колата си е съвсем наред.... Възможно е малко да съм преувеличил че на два пъти ми дава 30/100, сега като ги сметнах: на два пъти ми е дала 27-28/100 което отново си е аномалия като вземеш предвид, че всички останали пъти ми е харчила 21-22/100. Моя газаджия ми каза, че от колонката са ми сипали въздух. Пак казвам това ми се е случвало два пъти за 5 месеца, целта на темата ми беше колеги, които карат на газ да споделят случвало ли им се е и на тях, и ако наистина понякога колонките правят това можем ли да се предпазим като зареждаме бутилката на 3/4?

Ами ако искаш такива случаи...един мой колега преди повече от 10 години зарежда на една малка бензиностанция гаЗ. Вкарва 20 лв. но газта му свършва след 20км!!! Връща се и вдига скандал, собственика му казал "ще ти върна парите, само не казвай на другите таксита". Май го зареди наново тогава, не помня точно. Но според мен това с въздуха са глупости, големи при това. Според мен може да лъже брояча на колонката, не други неща защото едното е лесно за манипулиране, а другото свръх-сложно и опасно. Онзи с бензиностанцията беше гол охлюв като я взе, после къщи, Тойота Тундра като беше супер актуална, Х6 на щерката...това от малка бензиностанция с много лъжене. Според мен някак са манипулирали брояча, но устройството или схемата понякога се побърква и се получават подобни извращения. Иначе като лъже с един литър на 10 литра, днес като заредят 200 коли, ей ти ги 200лв. чиста печалба без никой да усети, да не говорим, че повечето и 2 литра няма да усетят или и да го направят ще си викат, че газта така да разлики, не знам си какво и бла-бла, а работата е просто както при илюзионистите. Как пък аз заредих тонове газ едно време на Шел и Лукойл, рядко на ОМВ и Еко, но никога, никога не ми даде луд разход? Вдигал се е от рацерско каране, но очаквано. На малка местна зареждах 2004-та и не лъжеха, но масово такситата зареждаха там, возех и сина на собственика, даваха отстъпки и всичко беше ОК, но я оставиха защото...явно не лъжеха като оня, който и до ден днешен я държи. Сега по-трудно се лъже, но аз лично не бих зареждал на малки станции газ. Бензин сега зареждам на жената Пежото където падне, дори на една малка, но то е 15-20 годишно, разхода е ОК, а не ми дреме за колата.
Та манипулацията за мен е само и единствено в колонката, никакво пълнене на въздух или да се предпазиш като зареждаш 3/4, аз все го горе съм зареждал. Махал съм клапаните и 40 или 80 литра бутилка събира горе-долу толкова. Като я клатиш взема още малко, но на газ от 2 години нищо нямам, сигурно няма и да имам. Само метан или чист бензин.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от drifty » 06 Сеп 2018, 13:03

dxd написа:
drifty написа:Това, че зареждаш на Еко и Омв нищо не значи :) Точно на малките бензиностанции имаш шанс да заредиш качествено гориво, защото те се борят с голяма конкуренция от големите вериги и не могат да спекулират с цената. Разхода ти го коментирах в 39 форума, така че тук ще си го спестя.

Сега по темата: Следващия път когато зареждаш, погледни манометрите на газовата колонка. Ако видиш налягане от 5-6-7-8 бара, очаквай разход 30 без проблем, защото ти вкарват просто въздух вместо газ, иначе колонката си отчита правилно. Друг вариант е да случиш на кофти партида газ, но там би трябвало да усетиш рязко спадане във вървежа на колата.

Пробвай и зареди на Бенита и виж там как е ;)

Под 10 бара налягане помпата на колонката не може да нагнети и съответно да тръгне да зарежда,така че такива филми за въздух и прочие на малко налягане са приказки.Отделно на големите вериги им се прави поне един път в годината от държавната агенция по метереология проверка,а те си правят вътрешни всеки месец,за разлика от малките вериги.Монетата има и друга страна,която не я предполагате,а че именно може пък колонката вместо да пуска по-малко ,да пуска повече,затова се проверянват и коригират всеки месец вътрешно от фирмата,която ги поддържа.По темата,пропан бутана е бил с много ниско качество и не добро съотношение,който си заредил и затова е дала такъв разход.Вървежа няма как да го усети ако се влачи само градско бавно.


Работил съм известно време и съм заредил не една и две коли, лично съм виждал как при налягане под 10 бара, колонката си тръгва. Вярно едва едва пълни, но работи. Какво вкарва при това налягане е друг въпрос.

Няма как ако си познаваш колата да не усетиш липсата на тяга, ако ще и в града да караш. Моята 28ца е на бензин и дори 1 литър нагоре в разхода се усеща много скоро след зареждането и липсата на мощност е осезаема.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от ceco_kd » 06 Сеп 2018, 14:22

От моя опит 10 години на газ винаги и само от Еко(Русе, Варна, София, Търново, Плевен, Шумен, Долно-Нанагорнище :) ) винаги е започвала да трака при достигане показание 23,5(+/-0,5) литра на колонката. Като ще пътувам до София помолвам работника на бензиностанцията да я остави да пълни докато не спре да влиза газ. В началото трака един два литра на тези 23,5л. и после спира гадното тракане, но пък жената почва да "трака", че ще се взривим :) . Ако налягането на колонката е под 10 атмосфери (имал съм и такива случаи с Еко Русе на международното) изтракването е супер слабо и кратко и си продължава пълненето на бутилката до горе, ама наистина. Но, наблягам на това "НО", никога в тая 35 литрова бутилка не е влизало повече от 33-34 литра (не съм опитвал да я клатя колата), но просто като тръгне да ми брои една стотинка на 5 секунди и казвам "Спирай". Това е от мен. При мен максимално разхода ми е стигал 16-17 литра в Русе зимно време с каране на къси разстояния и стоене на прелеза на пазара по 8-10 минути без да гася, че почва да изстива въздуха и почват да се потят стъклата. Това е от моя опит с газта. Извинявайте, ако съм бил твърде изчерпателен и подробен. Със здраве!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от vicho » 06 Сеп 2018, 17:17

Grozdanoff написа:Пак казвам това ми се е случвало два пъти за 5 месеца, целта на темата ми беше колеги, които карат на газ да споделят случвало ли им се е и на тях, и ако наистина понякога колонките правят това можем ли да се предпазим като зареждаме бутилката на 3/4?


пак казвам - случва се

няма значение на колко зареждаш бутилката :)))

21-22 газ са точно 8 литра хубава нафта + добавката, така че разхода ти е добър :mhihi:

карай и си свиркай :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от vladobate » 06 Сеп 2018, 21:21

На мен ми се е случвало на 525i , с поне 5 литра отгоре на нормалното , обяснение - :dunno: . Разхода ти е нетипичен според масовката , но е нормален имайки предвид многото зависими , примерно аз съм с подобен . ПС : Колеги прекалихте с хранилките и това се прави редовно все едно кокошки зобат просо , ай не с лошо .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Grozdanoff » 06 Сеп 2018, 21:45

vicho написа:
Grozdanoff написа:Пак казвам това ми се е случвало два пъти за 5 месеца, целта на темата ми беше колеги, които карат на газ да споделят случвало ли им се е и на тях, и ако наистина понякога колонките правят това можем ли да се предпазим като зареждаме бутилката на 3/4?


пак казвам - случва се ............

..............................................



Благодаря колега, мой приятел, който кара на газ също ми каза, че му се е случвало няколко пъти такова явление за последните 2 години!

vladobate написа:
На мен ми се е случвало на 525i , с поне 5 литра отгоре на нормалното , обяснение - :dunno: . Разхода ти е нетипичен според масовката , но е нормален имайки предвид многото зависими , примерно аз съм с подобен . ПС : Колеги прекалихте с хранилките и това се прави редовно все едно кокошки зобат просо , ай не с лошо .
[/quote]

Аз имам чувството, че масовката кара 2.0i с ръчни скорости и превключва между 1100 - 1800 об/мин :mhihi: На мен даже M50B20 ми гореше 15/100, а как ги докарват тия разходи, за които чета в темите незнам просто :dunno: Имам чувството, че доста хора си снижават разходът на приказки...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Е.Димитров » 07 Сеп 2018, 9:53

Преди години, тогава карах една запетайка с 25 литрова бутилка и събираше около 20 литра.
Един ден на един шел успяха да съберат 26 литра по колонката. До скоро си пазих и бележката.
В момента карам един Кашкай, която бутилка събира 40 литра (мисля че е 50 литрова). Като пътувах в Турция, свършва ми газта, спирам и зареждам до горе. Всеки път зареждах по 40,5 литра до 40.7 литра.
Влизам в България, свършва ми газта и под 41,5-42,5 никога не са ми зареждали. Не съм зареждал на малки бензиностанции, 90% зареждам на лукойл.
Така че, въртят си някаква измама и това е положението. Вероятно при бензина е по-лесно да изискаш проверка и онези да ти донесат една мензура, дето е разграфена и да пъхнеш 20 литра бензин (то понеже в България всичко може да се очаква, най-добре да си носиш твоя си мензура :mhihi: ), но на газ как ще разбереш, нямам никаква идея.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Jordana » 07 Сеп 2018, 17:41

Единствения видим начин по който лъжат е вида на цистерната . На много от малките и средни бензиностанции газта е във външна цистерна 5 кубика най често . Това нещо се нагрява безобразно лятото щото е метал а зимата се охлажда също до външната температура а с метала и течноста вътре . Пропана има доста широк диапазон на плътноста на течната фаза и така лятно време заради ниската плътност на течната фаза на едни и същи литри ни зареждат по малко тегло газ . На хората с големи бутилки 50-60 или повече литра това може да даде осезателно отклонение в разхода . При хората с малки бутилки които зареждат 20 до 30 литра газ максимум е по трудно да се хване . Но отклонение има при всички случаи в теглото при един и същ обем . Сега аз нямам представа дали колонката коригира нещо но не ми се вярва . Едно време имаше зимна и лятна газ , сега нямам идея дали пак е така но това също дава отклонение в разхода . Другия вариант е да пипат нещо в електрониката на колонката и то в комбина с фирмата за подръжка . Варианта не е невъзможен щото повечето ги предупреждават за проверките , но това пак не обяснява нищо защото това е за всички които зареждат на тая колона а не специално един карък да е прецакан . Изобщо ако има някаква схема за ощетяване на клиента то това е напълно мафиотска схема в която участват и операторите на газстанцията и подържащата фирма и вероятно друга апокрифна селска газстанция където се пласира излишъка и т.н. Единствената кражба на газ която аз лично съм виждал ставаше преди 100 години на една такава апокрифна газстанция дето уж не лъжат и са коректни :mhihi: Едната колонка пускаше газ без да отчита но много бавно . И вечер като застанеш 1часа през ноща за половин час пълниш и плащаш половината на газаджията . И клиента доволен и агнето цяло :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от shlosera » 07 Сеп 2018, 21:24

Преди години мой приятел работеше на бензиностанция в града. Дойде им внезапна проверка и се оказа, че на 10л газ зареждат 8.5-8.7 не помня точно. След това уж оправиха работите, е при мен разхода не падна :D Като ученик сипвах бензин за мотора в туби, и най-редовно 5 литрова туба събираше 5.5-6л

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Jordana » 07 Сеп 2018, 22:28

Ама тубата до мярката 5л пълна или до гърлото 5л ? Щото ако до мярката 5л събира 6 примерно трябва да е някава туба със двойно дъно или няма идея как иначе ще стане :mhihi:
https://www.dunavmost.com/novini/lukoil ... tra-benzin
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Сеп 2018, 23:07

В 11 литра от вода Девин съм пълнил тъкмо 11 литра, на Лукойл и Марешки...не веднъж. Та не знам пък за такова безочие чак. :shock:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от shlosera » 08 Сеп 2018, 7:21

Беше преди години туба от масло до мярката 5л, на колонката бешв 5.9 или нещо от сорта. Тубата си беше "чисто нова" от масло измита. Не бях сипвал гориво преди това в нея.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Bogat-Beden » 08 Сеп 2018, 7:45

Top Gun Maverick написа:В 11 литра от вода Девин съм пълнил тъкмо 11 литра, на Лукойл и Марешки..

Не е ли малко опасно .. :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Jordana » 08 Сеп 2018, 8:34

shlosera написа:Беше преди години туба от масло до мярката 5л, на колонката бешв 5.9 или нещо от сорта. Тубата си беше "чисто нова" от масло измита. Не бях сипвал гориво преди това в нея.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

Това вече е измама разбира се , преди разправиите бяха безсмислени в общи линии . Сега до колкото знам на всяка бензиностанция има контролна мярка и може да поискаш проверка на горивото но вероятно няма да се възхитени бензинджиите от такива мераци .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от shlosera » 08 Сеп 2018, 8:40

Jordana написа:
shlosera написа:Беше преди години туба от масло до мярката 5л, на колонката бешв 5.9 или нещо от сорта. Тубата си беше "чисто нова" от масло измита. Не бях сипвал гориво преди това в нея.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

Това вече е измама разбира се , преди разправиите бяха безсмислени в общи линии . Сега до колкото знам на всяка бензиностанция има контролна мярка и може да поискаш проверка на горивото но вероятно няма да се възхитени бензинджиите от такива мераци .
Не беше безсмислено, и в двата случая кротко спокойно при управителя, ако не разбираше от добро, луд скандал и плащах половината. Последния път като ми заредиха 24л газ в 20л бутилка, пак бях на промоция.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Southside

Последни теми
Facebook