Лъжат ли някои колонки за LPG?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Benord » 06 Сеп 2018, 2:58

Можете да си направите експеримент,за да се разбере от газта или друга е причината.Изгорете една бутилка газ със засечени километри и на следващото пълнене ще имате точният разход.След това изгорете един резервоар бензин пак със засечени километри и ще видите каква е разликата газ-бензин.Ако разходите на газ и бензин са близки,значи колата си е наред.Във Вашият случай не говорим само за разход за изминати километри,а и за доста натрупани моточасове работа на мотора.Все пак колата Ви с този мотор не е правена и мислена за тръгни-спри и градски трафик,нали?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Jordana » 06 Сеп 2018, 3:42

Разхода на това купе автомат с 231кс мотор го дават 16 литра бензин в градска среда и 11 смесено . Всички знаем че на газ има 2-3 литра отгоре на бензина , и то при добра газова с читав мотор трябва да се различава минимално . Така че разход 22 литра е нормално ако гори 18 бензин което ми се вижда множко но не невъзможно . Чак па такива задръствания да има във Варна ....Минавам тапата през централната част всеки ден по два пъти и около 20 минути макс е цялата работа . Въпроса бе за разход 30 газ и това коментирах че е абсурдно много . За съжаление положението с газаджиите не е добро в този регион както се коментира по нагоре .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Benord » 06 Сеп 2018, 4:01

Не съм от Варна ,но и София е по-добре от движението,което аз лично съм видял там.Отвратителна организация на движението,дупки навсякъде,ремонти навсякъде,парко места,дори и забранени-никакви,отвратителни селски полицаи с възпитание на … никакво.Не знам,какво кара хората да живеят там.То само да минете два пъти по Аспаруховският мост насам и натам е жертвоприношение на време.Камо ли ако има нещо станало като престъпление в града,полицаите блокират града веднага и тотално,задължително.Толкова им стига акълът.В пиковите часове не знам,защо са им автомобили там.Спирам до тук.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от barty » 06 Сеп 2018, 5:43

Газ станциите послъгват, но не чак толкова много. За последните 7 години съм имал проблеми по веднъж на Марешки и Лукойл. На останалите никога.
Не мисля че разход от 22/100 е нормален а за 30/100 даже няма да коментирам.
Старото ми Е39 523, автомат, в София харчеше 14/100 бензин.
Разход от 22/100 имах на Гранд Чероки 4.7 V8 в София.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от adovet » 06 Сеп 2018, 5:54

Явно колегата иска да се убеди че този разход е нормален. Освен до като си задръстване да форсираш нон стоп колата :-)

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от shlosera » 06 Сеп 2018, 7:14

Е39 528 София градско на колега харчи около 16-18. Дали е нормално да харчи 22 зависи от стила на каране на колегата във Варна, климатици и тн. Случвало ми се е да заредя 26л в 20 литрова бутилка. Също и аномалии като при колегата 17 поредни дни с разход 11-12 на 18тия 25/100. Опитай да заредиш на бензиностанцията, на която си заредил, когато е настройвана колата за последно. На едно приятелче настройвахме м50то с газ от шел, на всички останали бензиностанции в града колата харчи с 2л отгоре и не работи както трябва.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Сеп 2018, 7:24

М5-цата с v10 и 2 тона тегло не даваше 30 на сто, разбира се изключвам когато го карах извън града със забит педал, тогава и 40 стигаше(и на бензин съм го докатвал)но е трудно за много километри да летиш, та после пада.
Колега, ела до Казанлък да ти оправим газовата ако става за оправяне, ако не да ти препоръчам ново БРЦ тук и тоя разход няма да го видиш ако ще да дърпаш още едно Е39 отзад с 4 човека и в двете коли. Не ти го пиша с цел да ти обяснявам, че колата ти била кош(както написа към другите колеги, а то никой не ти казваше това)а просто да знаеш, че има проблем тая кола някъде, най-вероятно по газта. И да не мислиш, че говоря наизуст за 528, точно такава имах такси преди 10-на години, даже има снимки там из форума на 5-та или 6-та страница. Даже я потърсих и намерих:
viewtopic.php?f=35&t=187584&start=60
Та бях с ръчка само разликата и дори в най-суровите зими не съм виждал повече от 15-16 като разбира се не говоря за Варна, но все пак светофари, киши, коловози, пътници, чакане да се качат, да слезнат, да се топля на място и такива неща. Правела е мизерии когато изпарителите искаха профилактика, беше с два. Вървеше както на бензин(субективно разбира се)извън града даваше от 7-8 газ до 11 при натискане. А вкарах здраво тая кола. :mhihi:
Карал съм и по Софийските задръствания, но пак не е било нещо фрапиращо на колонката, само на Шел си зареждах и на Лукойл.
П.п: Да я пробвате на бензин и после на газ не е показател защото ако е много време катана на газ, бензиновата система може да не е съвсем ОК. Разход се засича на газ при много зареждания, но не на една колонка, понеже там газта може да е една, а другаде друга, затова на повече от една и получаваш нещо стредно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от drifty » 06 Сеп 2018, 7:33

Това, че зареждаш на Еко и Омв нищо не значи :) Точно на малките бензиностанции имаш шанс да заредиш качествено гориво, защото те се борят с голяма конкуренция от големите вериги и не могат да спекулират с цената. Разхода ти го коментирах в 39 форума, така че тук ще си го спестя.

Сега по темата: Следващия път когато зареждаш, погледни манометрите на газовата колонка. Ако видиш налягане от 5-6-7-8 бара, очаквай разход 30 без проблем, защото ти вкарват просто въздух вместо газ, иначе колонката си отчита правилно. Друг вариант е да случиш на кофти партида газ, но там би трябвало да усетиш рязко спадане във вървежа на колата.

Пробвай и зареди на Бенита и виж там как е ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от barty » 06 Сеп 2018, 8:53

Трябва да се види и разхода на бензин как е, да не се окаже проблем с бензина.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от dxd » 06 Сеп 2018, 8:56

drifty написа:Това, че зареждаш на Еко и Омв нищо не значи :) Точно на малките бензиностанции имаш шанс да заредиш качествено гориво, защото те се борят с голяма конкуренция от големите вериги и не могат да спекулират с цената. Разхода ти го коментирах в 39 форума, така че тук ще си го спестя.

Сега по темата: Следващия път когато зареждаш, погледни манометрите на газовата колонка. Ако видиш налягане от 5-6-7-8 бара, очаквай разход 30 без проблем, защото ти вкарват просто въздух вместо газ, иначе колонката си отчита правилно. Друг вариант е да случиш на кофти партида газ, но там би трябвало да усетиш рязко спадане във вървежа на колата.

Пробвай и зареди на Бенита и виж там как е ;)

Под 10 бара налягане помпата на колонката не може да нагнети и съответно да тръгне да зарежда,така че такива филми за въздух и прочие на малко налягане са приказки.Отделно на големите вериги им се прави поне един път в годината от държавната агенция по метереология проверка,а те си правят вътрешни всеки месец,за разлика от малките вериги.Монетата има и друга страна,която не я предполагате,а че именно може пък колонката вместо да пуска по-малко ,да пуска повече,затова се проверянват и коригират всеки месец вътрешно от фирмата,която ги поддържа.По темата,пропан бутана е бил с много ниско качество и не добро съотношение,който си заредил и затова е дала такъв разход.Вървежа няма как да го усети ако се влачи само градско бавно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от kasho » 06 Сеп 2018, 9:08

Първата ми собствена кола (Ауди А4 1,8Т '96г.) беше на газ. Случвало ми се е да заредя 32 литра в 30 литрова бутилка, която на всичкото отгоре не беше празна. Наскоро тъста ми също беше заредил 26 литра в 25 литровата бутилка. Така че лъжат по бензиностанциите с количествата, "кръщават" газта с въздух и други подобни екстри. Затова наистина е препоръчително при възможност да се зарежда на едно и също място, където си що-горе сигурен в качеството.

:OT: Работата е малко като при половите контакти - имаш си "колонка" и само там пълниш. Доскучава с времето ама е сигурно :mhihi: Освен ако не си горивен пикъпьор - тогава пробваш на всички колонки и която колкото ти пусне :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Jordana » 06 Сеп 2018, 9:39

Аз лично не мога да разбера защо хората които карат на газ вярват в тия лакърдии за въздух и лъжливи колонки без да помислят малко със собствените си глави . Въздух няма как да вкарва колонката по един куп причини . Физични и логически да ги наречем . Поплавъка на бутилката изключва зареждането по течна фаза , а въздуха се втечнява при стотици бара налягане а не при 5-10 колкото е на колонката . Дори и хипотетично да приемем че има въздух в парната фаза на цистерната в газ станцията , то откъде ще дойде при положение че паровъзздушните смеси на въздуха с газта са силно взривоопасни . Кой е тоя идиот дето ще смесва въдух с пропан и да го компресира в цистерна да може да се взриви грамотно за няколко стотинки повече ? Това е просто нелепо да се коментира дори за въздух при газта . Другото за пълнене на повече газ ...да добре , и как точно става това при положение че има поплавък и бутилка 43 литра примерно с 30% мъртъв обем пълни около 30 литра газ ? Как ще я заредите 43 литра при положение че поплавъка изключва на 70% ниво на течната фаза ? Бутилката не е тарирана от газаджиите с мензура , тарирана е на око като слагаа сондата с поплавъка . Това е един пластмасов цилиндър в бутилката който стои потопен в газта и се вдига и затваря точно по начина който затваря кенефно казанче за вода . Супер неточно и субективно е , на това отгоре зависи много от температурата .
10 години съм карал кола която изобщо няма поплавък в бутилката , пълня 60 литра в 60 литра бутилка и как веднъж не ми заредиха повече от 60 литра не знам :dunno:
Единствените измами които могат да стават са по разни малки апокрифни газстанции които не се проверяват често и самия персонал там намират разни чалъми да излъжат колонката , или зареждат някаква долнопробна газ с незнаен внос и произход .
Опцията с непостоянно качество на газта е валидна при всички газстанции в общи линии . Зависи от доставчика , може два месеца да е ОК и после да я развалят и пак да е добре ..няма никаква гаранция за това че се зарежда на едно място .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Oblivion » 06 Сеп 2018, 10:41

Карал съм е39 528 ръчка с висок клас газов инжекцион и в София ми даваше от 14 до 17 и не не съм карал на неутрална в 02:00 през ноща... Присъединявам се към мнението на колегите, че тоя разход е малко завишен и не е нормален. Провери си добре колата и газовата първо а тогава мисли за колонките( то е ясно, че повечето са тоталка ама все пак)


Ако се кара нормално тоя мотор не може да харчи +20 в града нито над 10-11 с 140 извън града. Аз зареждах газ на всякъде и сякаш от марешки по онова време бях най-доволен.

Преди да ми каже някой, че щом е автомат разхода е по 2 един приятел със същата 5-ца автомат комби разход индентичен +,- 1-2 литра.. Тия разходи дето съм дал са по колонка не по борд.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от ивчо » 06 Сеп 2018, 10:56

Освен да сипя и аз :mhihi:
Е точно поради таз причина минах на дизелово кЮмбе .. .Щото тука сипи, там гледай, ама то после не върви - 20-ката последно (тФа 2015-та година) сипах в Пловдив и на Ихтиман повече от 160 не иска :ok: :banghead: И генерално реших че по-добре 13-15/100 бензин, отколкото 22-25 газ(щото нали не върви и само настъпвам) и чеки че не мога .. Вероятно друга колонка, с друга газ с други настройки, с друго ... Enough ...
Та за почти толкова време Е34 с М20б20 софийско повече от 20 не е давала. Та и на мен нещо 30/100 ми идват малко как да кажа рейсърски разход, който обаче не е невъзможен при кофти газ ..
Сместа понякога е много крива и ем не върви ем и гори ..
Just in case и смени филтъра, както и въздушния - за 15-18 лв го хвърлях почти всеки месец :yes:
.
.
.

И затова дизел :paranoid: :mhihi:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Лъжат ли някои колонки за LPG?

Мнение от Grozdanoff » 06 Сеп 2018, 11:32

Oblivion написа:Карал съм е39 528 ръчка с висок клас газов инжекцион и в София ми даваше от 14 до 17 и не не съм карал на неутрална в 02:00 през ноща... Присъединявам се към мнението на колегите, че тоя разход е малко завишен и не е нормален. Провери си добре колата и газовата първо а тогава мисли за колонките( то е ясно, че повечето са тоталка ама все пак)


Ако се кара нормално тоя мотор не може да харчи +20 в града нито над 10-11 с 140 извън града. Аз зареждах газ на всякъде и сякаш от марешки по онова време бях най-доволен.

Преди да ми каже някой, че щом е автомат разхода е по 2 един приятел със същата 5-ца автомат комби разход индентичен +,- 1-2 литра.. Тия разходи дето съм дал са по колонка не по борд.


и като прибавиш още 2-3л за това че колата е автомат и още 2л затова, че в момента във Варна висим по светофарите и станаха 22/100, кое е толкова невероятно?!? За извънградското: по магистралата със 150км/ч на темпомат ми дава 11,5/100, Варна - Бургас със среден трафик и настъпване 9,6/100, колата си е съвсем наред.... Възможно е малко да съм преувеличил че на два пъти ми дава 30/100, сега като ги сметнах: на два пъти ми е дала 27-28/100 което отново си е аномалия като вземеш предвид, че всички останали пъти ми е харчила 21-22/100. Моя газаджия ми каза, че от колонката са ми сипали въздух. Пак казвам това ми се е случвало два пъти за 5 месеца, целта на темата ми беше колеги, които карат на газ да споделят случвало ли им се е и на тях, и ако наистина понякога колонките правят това можем ли да се предпазим като зареждаме бутилката на 3/4?
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook