Нерегистриран двигател

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Нерегистриран двигател

Мнение от r3s1s74nc3 » 03 Сеп 2018, 22:55

Да изпаднем в следната хипотетична ситуация .
Купува се двигател , който серийно не се монтира в дадено купе , но въпреки това бива монтиран в него :lol:
При спиране от органите на реда , какво ще се случи с МПС-то ? Двигателя има произход и договор за покупко-продажба , но не е минат технотест с него , съответно и каналите в КАТ .
Като изключим акта от 2К , какви други последствия може да доведе това ?

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от K_Ilkov » 03 Сеп 2018, 23:21

хЕпотетично каква е колата и какъв мАторя?

Иначе при съмнение за изменение на конструкцията освен акта се спира от движение колата.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от r3s1s74nc3 » 03 Сеп 2018, 23:47

Въпроса е дали , колата ще се закара на някой от техните паркинги , до изясняване на ситуацията ( няколко месеца ака колата беше без акумулатор и сд като я докарахме ) или просто ще я спрат от движение и ще си я прибера с репатрак до лозето .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1676
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от Biogame » 04 Сеп 2018, 9:15

r3s1s74nc3 написа:Въпроса е дали , колата ще се закара на някой от техните паркинги , до изясняване на ситуацията ( няколко месеца ака колата беше без акумулатор и сд като я докарахме ) или просто ще я спрат от движение и ще си я прибера с репатрак до лозето .

Имаше някой колега от форума който бе писал че колата му е закарана на паркинг,и след доооста време докато трае "разследването" си е намерил колата с доста липсващи части.Така че на 90% колата отива на паркинг.
:driving: :dunno: :driving:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от K_Ilkov » 04 Сеп 2018, 9:24

Аз имам приятел на когото не му прибраха колата ...

Както всичко у нас няма точна рецепта май.
Всичко зависи от това конкретната фуражка колко не познава закона.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от Atsalov » 04 Сеп 2018, 9:36

След техно тест трябва да минеш и през ''АА" автомобилна администрация ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от ceko88 » 04 Сеп 2018, 12:28

Колега в много голям филм си се пуснал с тази подмяна .При спирането от органите на реда освен акта изземват ПС. и го спират от движение .До колкото си спомням имаше нещо от сорта ,че подмяната на стария двигател с нов трябва да отговаря на началните цифри на стария иначе става дълга и широка .Ако си сложил по голям двигател ще ти кажат ,че трябва да си подмениш и спирачната система и т.п нещица .Но при всички случаи минаваш на Техно Тест .
Пускам един линк там колегата от VWclub DarkOneBg горе долу е описал нещата .
Най лесната подмяна на двигател става когато стария и новия са с еднакви характеристики тогава просто и подменят VIN номера в талона и си свиркаш успех .
клик

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от Bexim » 04 Сеп 2018, 14:09

Релокираш си жилото за капака на маторя и като те спрат - `ами то не работи`, като в Бумер...
:mrgreen:

Ако си ги ядосал толкова много преди това, то моторът ти е най-малкия проблем...
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от r3s1s74nc3 » 04 Сеп 2018, 19:17

Като цяло знам какво се прави при смяна на мотора с по-голям , преди месец един приятел мина по-тази процедура . Незнам как е в София , но тука е доста ялова работата . И аз се наслушах как трябвало по-големи спирачки , полуоски , дифове и т.н. Ама нъцки изобщо нямаше такова нещо . Даже за това че бяхме сменили спирачките с по-големи си платихме 100 лв отгоре . Докато един приятел изобщо не каза че е слагал по-големи и мина метър . Никой не гледа за задвижването , на чесна дума им казахме че сме ги сложили нещата и даже не се наведоха да проверят . Тука говорим за 318ис -> 328и .
Ама както й да е , надявах се да има някой свеж пострадал , да изкаже мъката си тука .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от In_Memoriam » 05 Сеп 2018, 12:52

Мен друго ме вълнува - законово г-н Ушко има ли право да изисква отваряне на капак, освен ако няма заповед за обиск на автомобила? Освен да търси майка си там друга причина не виждам, след като VIN номера го пише в талона. Някой юрист ако може да вземе отношение най-добре.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от TheFreeRider » 05 Сеп 2018, 13:04

In_Memoriam написа:Мен друго ме вълнува - законово г-н Ушко има ли право да изисква отваряне на капак, освен ако няма заповед за обиск на автомобила? Освен да търси майка си там друга причина не виждам, след като VIN номера го пише в талона. Някой юрист ако може да вземе отношение най-добре.

Горе-долу по темата - да те питам как седи и въпросът с добавяне на компресор/турбо? Гледам g-power имат 35% намаление тази година, обаче колата ми трябва да е изправна/легална и извън страната. Въобще такива тунЕК проекти могат ли да се легализират тук и има ли смисъл?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от In_Memoriam » 05 Сеп 2018, 13:31

TheFreeRider написа:
In_Memoriam написа:Мен друго ме вълнува - законово г-н Ушко има ли право да изисква отваряне на капак, освен ако няма заповед за обиск на автомобила? Освен да търси майка си там друга причина не виждам, след като VIN номера го пише в талона. Някой юрист ако може да вземе отношение най-добре.

Горе-долу по темата - да те питам как седи и въпросът с добавяне на компресор/турбо? Гледам g-power имат 35% намаление тази година, обаче колата ми трябва да е изправна/легална и извън страната. Въобще такива тунЕК проекти могат ли да се легализират тук и има ли смисъл?


Да ти кажа честно и на мен ми е любопитно има ли начин да се легализират нещата тук, но за целта първо се поинтересувах какво е положението от човек със сходна кола в Германия. Цитирам го:
There is a way to legalize it, about 15.000€ to Get all papers
Drove it since 2013 without any papers never had Problems
Last 2 years the cops gettin Crazy
Now the car will have PL license plates, so they can't Do anything

If you have German numbers, they can take The car to TÜV and they take The license plates.

С готовите китове нещата са по-прости и по-евтини за легализация. С къстъм модификациите е по-трудно, защото трябва да си готов да преправиш всяко нещо, което не им харесва, като в общата сума влиза и дино стенд накрая. Цените варират доста според това какво точно е правено по колата.

Моите виждания са, че няма начин при нас да се легализира нещо подобно, защото технически не сме подготвени за такава проверка и липсват по-компетентни хора от сегашните в Технотест, чиито познания се простират до Ладите от едно време. Предстои ми все пак да отида на място и да питам, но в крайна сметка сигурно с правилните връзки и пари под масата може да се измисли нещо :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от немо » 06 Сеп 2018, 9:45

In_Memoriam написа:Мен друго ме вълнува - законово г-н Ушко има ли право да изисква отваряне на капак, освен ако няма заповед за обиск на автомобила? Освен да търси майка си там друга причина не виждам, след като VIN номера го пише в талона. Някой юрист ако може да вземе отношение най-добре.

Това,че го пише в талона добре,но на доста коли ВИН-а е набит някъде в моторното отделение и г-н Ушко (според мен) има право да поиска да си отвориш капака,за да свери ВИН-а.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от In_Memoriam » 06 Сеп 2018, 10:11

немо написа:
In_Memoriam написа:Мен друго ме вълнува - законово г-н Ушко има ли право да изисква отваряне на капак, освен ако няма заповед за обиск на автомобила? Освен да търси майка си там друга причина не виждам, след като VIN номера го пише в талона. Някой юрист ако може да вземе отношение най-добре.

Това,че го пише в талона добре,но на доста коли ВИН-а е набит някъде в моторното отделение и г-н Ушко (според мен) има право да поиска да си отвориш капака,за да свери ВИН-а.

Какво има да сравнява, след като в талона пише и регистрационен номер, цвят на колата, модел? Освен това ВИН има и под челните стъкла, на колонката на шофьорската врата и някъде в багажника също. Очевидно иска да се прави на специалист по двигатели, в противен случаи има по-лесни начини.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: Нерегистриран двигател

Мнение от Николай Диянов » 07 Сеп 2018, 17:20

In_Memoriam написа:Мен друго ме вълнува - законово г-н Ушко има ли право да изисква отваряне на капак, освен ако няма заповед за обиск на автомобила? Освен да търси майка си там друга причина не виждам, след като VIN номера го пише в талона. Някой юрист ако може да вземе отношение най-добре.

Това, което описваш, колега, не е обиск, доколкото полицаят няма да търси вещи или други предмети, намиращи се в автомобила, които са предмет или пък са послужили за извършване на нарушение. Това представлява проверка за идентичност на рама и напълно влиза в компетентността на служител на "Пътна полиция" ( както и всякакви други действия, установяващи техническа пригодност и съответствие на автомобила със заводските му параметри ). По отношение на сменен двигател- на място служителят няма как да установи дали двигателят е сменен- първо не може да установи кубатура и второ няма да има достъп до уникалния номер на двигателя. Чисто практически, това ще се установи с експертиза и именно за тази цел, при съмнение, колата ще бъде оставена на паркинг в съответното районно управление до изготвянето на заключението.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook