Имуществено застраховане

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Имуществено застраховане

Мнение от Don_Diego » 02 Сеп 2018, 23:37

Има ли тънкости в имущественото застраховане? Искам да застраховам офиса (става въпрос за София и искам да застраховам техниката, като основния ми риск е кражба), но по написаното из сайтовете на застрахователите нищо не разбирам. На хартия всички покриват всякакви рискове до някакви безумни суми, но на практика силно се съмнявам да е точно така. Интересно, че никой не иска предварителен оглед и оценка на имуществото :dunno:
За какво да гледам като сключвам застраховката и къде в коя компания ме посъветвали да отива. Ако имате доверен застрахователен брокер - давайте го насам :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Имуществено застраховане

Мнение от c7aH4eB » 03 Сеп 2018, 8:27

След основния ремонт на апартамента му направихме застраховка към Армеец, понеже не се знае кой пак ще реши да ни наводни и т.н. :mhihi:
Мисля, че за техниката, ако пазиш фактури за покупката им се признават или там се оценяха някак. Това е оценката за тази година, но никой не е идвал да снима, да гледа :dunno: за разлика от каското :mhihi:

http://store.picbg.net/pubpic/A9/BA/c08 ... 1fa9ba.png
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 23.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: N52B25
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: BMW E91 325XI, AUTOMAT, MPAK И МН ДРУГИ

Re: Имуществено застраховане

Мнение от NASH » 03 Сеп 2018, 9:11

Привет,
При застраховка имущество се вземат следните неща в предвид:
квадратура на помещението, както и адрес на помещението. От адреса се дава минимална цена на квадрат, и по този начин се изчислява застрахователната стойност. Ако тя не кореспондира с очакванията ви, може да се дозастрахова за по-голяма стойност.
Относно техниката, ако е над определен праг(сума), се прави опис, но трябва да имате документи за покупката им.
При предявяване на претенция, се изискват документите на застрахованите активи, като им се калкулира % овехтяване.
Относно компания, бих препоръчал уника - имат един пакет, който се казва престиж - той покрива всичко, каквото може да се сетите. Но преди да сключите вземете поне 3 оферти от други компании за да сравните параметрите им.
Поздрави,

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Имуществено застраховане

Мнение от Don_Diego » 17 Сеп 2018, 22:56

Update: Оказа се, че не е толкова лесно да се сключи подобна застраховка (без посредник имам предвид) - просто компаниите отказват контакт. Изпращаш запитване, започваш някакъв диалог (ако ти отговорят разбира се, дотук имам отговор от 2 от 5), пращат някакви малоумни въпросници дето нямат много общо с това, което искам и дотам. Реших да пробвам и с посредник, та днес имах среща със застрахователен брокер, който буквално ми четеше мислите и знаеше какво искам и какво точно ми трябва, каза ми с 2 думи какво точно да му приготвя и до края на седмицата ще имам оферта от всички по-големи компании, които покриват критериите ми.
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook