Френски Лъ"Ф"

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1243
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Френски Лъ"Ф"

Мнение от hacker4eto1 » 29 Авг 2018, 11:29

Здравейте,
Колеги моята жена спечели битката с разума в мен и явно с цел да си запазя нервите склоних...
Избрала си кола понеже чела в БГ МАМА (най-достоверният форум..) ,че Пежо 206 било прекрасен екземпляр..
Въртях, суках мойта кола и предложх да кара само да не взимаме тоя Лафонтен..ама не та не искам пежо 206..
Колата ще се кара градско единствено да може да взима детето от яслата..
Както и да е харесал съм едно пежо 206 https://www.cars.bg/company/ilona-stefani/offer/c2747592
От бмвта разбирам не малко са ми минали и знам какво що да търся и очаквам от такъв тип автомобил..
Ама тоя Френски Лъв... Сами се сещате ,че аз ще го поддържам , аз ще правя мръсното , а жената ще го съсипва само.. начинаещ шофер е..
Та пускам я тая тема към онези хора който са карали този модел имали са пряк допир до него и могат да ме насочат какво ме чака с този клас коли.
Не съм фен на дизела , но навсякъде по френските форуми чета ,че хубав разход давал и HDI били добри мотори и някъде бях срещнал мнение ,че са с ВЕРИГА (това така ли е ??)
Използвах гоогле ама предпочитам от "препатили" хора мнение а не от статистики :)
Знам само на пежата че задният им мост става като мойто бмв отзаде камбъра :mhihi: и на всеки 80к км се давали едни 300 лева за ремонт на моста.. и тва незнам така ли е ...
Та ще съм блаодарен на какъвто и да е тип мнение за този ЛъФФФФ :driving:
Последна промяна hacker4eto1 на 29 Авг 2018, 11:33, променена общо 1 път
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от host » 29 Авг 2018, 11:33

пежо форум няма ли?! (знам, че има)

____________________

айде да видиш, че съм и аз човек >
https://peugeotclub.info/forum/viewforum.php?f=10

приятно плаване в морето от френски фе... сънища
https://peugeotclub.info/forum/viewtopi ... 92357dfb90

____________________

2ра ръка няма женски коли, няма малки коли ... има боклуци и малко по-малки боклуци, успех
Последна промяна host на 29 Авг 2018, 11:37, променена общо 3 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от Knoxville_ » 29 Авг 2018, 11:35

4-5 познати имам с 206-ци и всички са предоволни :shock:
Само това за задния мост е вярно, но не чак на 80к км, веднъж като се направи и забравяш.
1.4 75 коня от 2004-та вече минават и в малкия данък, харчат малко и за града е удобно. Още повече, ако решиш да му сложиш газ.
За HDI също чувам добри отзиви, но не съм имал пряк контакт с тях.
Частите не са скъпи, а и при положение, че караш БМВ едва ли финансовата част при Пежото ще те притесни (говоря за накрайници, биалетки, носачи и т.н.).

Като цяло не мисля, че е лош избор за женска кола.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1243
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от hacker4eto1 » 29 Авг 2018, 11:38

Ще чета сега линкчетата мерси човеко :)
Просто знам ,че като питам тук ще получа информация веднга хахахах и без това сигурно седите някъде и само рефрешвате форума да видите некой ново събитие , ей тъй да ви запълня временцето :) (базикам се ест...)
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от c7aH4eB » 29 Авг 2018, 11:44

Идеална е колицата, щом е за жената и в БГ-МАМА казват така :mhihi: :mhihi:
Двигателя е с ремък, не харчи много въпреки че за това, което си описал едва ли има значение. Туй с моста и аз съм го чувал, ама знае ли се може да попаднеш на оправен екземпляр :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от steeN » 29 Авг 2018, 12:40

1.4 дизела е супер двигател. Иначе тая кола така или иначе няма кой знае кво в нея, че да се разваля и да прави драми.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от DLVasilev » 29 Авг 2018, 12:54

ХДИ-та имахме служебни 206 комби и 306 комби, също така и един партнер. Учудващо надживяха другите служебки и все още се търкалят. Здрави са наистина, просто не са мой тип коли. :mhihi:
Е на 206-цата малко всичко в коша като периферия е тъпкано с крак и трамбовано в предния десен край на коша и смяната на дясна крушка може да е един сбъднат кошмар например :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от antonpau » 29 Авг 2018, 13:02

Имал съм 306 и 406 хди-та, смазани от каране и още се движат превъзходно, вече като служебни. Велик двигател, особено 2.0хди 90 коня(има го и на 206). Но не ти препоръчвам за 206-цата хди. Майка ми все още търкаля нейния лимон ц3 с двигател 1.4 хди. Да, супер приятно върви за 70те си коня, нищо не харчи, всичко точно... ама като стана на 15 години (и някакви си жалки 105к км), почна да има сериозни проблеми. Под сериозни разбирай, че се опита да се самозапали два пъти :mhihi: . Та за кола от тия години аз лично ти препоръчвам 1.4 бензин 75 магарета. Абсолютно безкраен откъм ресурс двигател, реално и нищо особено не харчи, около 7 градско се върти (да, дизела е около 5.5, но пък обслужването си е по-скъпо). Ако ти изскочи 1.6 бензин 110 коня - мятай се смело също, тук вече колата почва да навървява даже :D 1.4 16в 90 коня можеш да го пропускаш - нищо повече не ти дава от 75те коня, само допълнителни ядове. Газта става навсякъде. Проблемът със задния мост е налице, оправя се на много места, числиш си го към поддръжката (според както е оправен, деяни 80-100-120-140к км - на колко години според теб ще ти се случи тоя разход от 300 кинта :mhihi: ). Електрониката е добре, ходовата част е относително здрава, а когато нещо се счупи, цените почват от ок. 8 лева на част и свършват малко след това :mrgreen: . Взимай смело, малко са по-подходящите коли за учене, които освен това са и готини :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d '00
Мечтае да кара: F10
Детайли за колата: Брутилда

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от ico530d » 29 Авг 2018, 13:39

Аз имам 206за градска кола и мога само да я похваля. Моята е 1.4 хди и не съм имал ни най малък проблем с нея. Зимата върви навсякъде, изключително евтина и елементарна за поддръжка кола. Минал съм около 60 000 км с нея, повечето от които са били с максимална скорост и не е напраеила проблем. Вози не много добре ама то коя кола има хубава возия. Ако си има климатроник е безценна. Доста е маневрена в града а и икономична. Според мен е една от най добрите градски коли откъм икономия и качество.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от Е.Димитров » 29 Авг 2018, 14:47

За миг си помислих, че чета тема от 2013 година, като видях колата и цената...
Пежо 206 е дърво!
И като окачване и като всичко останало.
Задното е торсион, на който торсион не му дават повече от 20к километра.
Преди повече от 10 години, имах такова подобно служебно. Задната гума щеше да ми падне, като се изцака някакъв лагер на торсиона, който задължително се сменял на 20-30к километра.
Да не говоря всички останало недомисленици на конкретният модел, като почнем от това, че смуче въздуха за двигателя от тръба, която се намира пред предна лява гума. Един път в по-дълбока вода засмука и вода. Добре, че мотора не се счупи, те конструкторите си знаят за тоя проблем, и са направили нещо като казанче преди филтъра, та там се събира и отцежда водата :banghead:
Крива работа е тая кола и като обслужване.
По-добре, ако се е насочила към пежо, да си вземе 307 HDI 68 коня хечбек. Там всички тъпотии са отстранени (основните тъпотии на пежо никога няма да отстранят), колата е икономична и лесно се управлява. Жената имаше такава и беше съвсем различна, от пежо 206.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от ukelichko » 29 Авг 2018, 14:51

Имал съм 406 ХДИ и 307 бензинка. ХДИ-то не беше чак толкова икономично за 90- те си коня. По стотина съм им навъртял и на двете и никакви задни мостове не съм правил. Интриорът в сравнение с БМВ е калпав и се амортизира бързо, заради което и ги продадох. То не бяха отлепена тапицерия на тавана, по вратите, изтрити бутони и разни други дреболии. Имаха и дребни дефекти с тоците. Всички цъкалки около волана са обединени в един модул, който е много скъп. Втора ръка беше някъде около 600 кинта. Та ако не работят нещо чистачки, фарове или круиз контроли, може да е от този модул. Двигателите бяха бетон. Климатроника като замисъл беше много гаден на 406- тицата. Като му боднеш един градус надолу, пускаше парното през лятото докато достигне температурата.

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1243
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от hacker4eto1 » 29 Авг 2018, 15:00

Благодаря колеги другият компромис е именно 307 и ще гледам и за такава и каквото сабя покаже във форума на пежо голямо хвалене .. 1 път оправяш моста и забравяш.. аз като гледам каква недомислица е тоя торсион с тея семеринги и иглени лагери ... малко по дълбока вода отзад и семеринга ако е заминал едно честито хах... Даже някой правили отвор ТЕХНОЛОГИЧЕН 6мм в най-горната част на торсиона и го пълнели ос отработено масло.. :conf: :conf: а не сменяш ли този консуматив после се сменя носачите 2 та, торсиона и цената скача х3 ... :shock:
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от antonpau » 29 Авг 2018, 17:09

Имай предвид, че 307-цата е доста понаблъскана с електроника (сравнено с 206 де) и там проблемите са ти от изцяло друго, доста по-скапано естество 8) Това с торсиона да се прави на 20к км ще си го пусна между ушите :mhihi: Колегата е прав обаче за смученето на въздух - доста от ниско го взимат хди-тата и лесно се прави воден удар. Например 406-цата го направи, с висока скорост, като резултатът беше.. една изкривена биела :bowdown: 300к км след подмяната му ни помен от такава иначе фатална авария.. затова и казах, че са доста здрави машинки :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от Jordana » 29 Авг 2018, 18:46

Иглените лагери ...така разправят че се прецакват . Моста ако е заминал става като татра отзад разкрачен , на тая пикливата въшка не виждам от какво ще се износи толкова а и веднага се вижда . Иначе този мотор е отличен и ще зарови купето ако се подържа както трябва . Гледай да е с бош помпа - за предпочитане е . Проблеми има с охлаждането на мотора като на всички пежа и ситроени , вентилаторите им се управялват с един модул битрон и в повечето пежа и ситроени това нещо е неадекватно работещо . Ако е с два вентилатора и двата трябва да работят едновременно на ниска и висока степен . Та гледай да не е прегряван , температурата трябва да държи точно на средата . Частите им не са скъпи в общи линии , закарай я да измерят компресията . Ако е ОК и не пуши от щеката тиси .
....засмука и вода. Добре, че мотора не се счупи, те конструкторите си знаят за тоя проблем, и са направили нещо като казанче преди филтъра, та там се събира и отцежда водата :banghead: ...

Този апендикс не е казанче за вода а хелмполцов резонатор и има значение за пълненето на смукателя с въздух , нищо общо няма с отичането на водата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от PolandBall » 29 Авг 2018, 19:18

Има ли сме две 206-ци. Това за задния мост е вярно, но направи ли се веднъж повече няма грижи с него. Когато го правиха на времето цената беше около 300лв. Друг много често срещан проблем с тия коли е, че стрелките на таблата "умират", но път се ремонтират за около 20-30лв. HDi 1.4 и 2.0 са икономични и като цяло ОК мотори. Зе жена, е перфектна кола. :yes:

П.П. Друг не рядко срещан проблем е, че някой модели радиа сами уселиват и намалят по време на шофиране.
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook