Френски Лъ"Ф"

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от seimo » 30 Авг 2018, 16:30

Тея френски сапунерки са за хора на които не им прави впечатление че примерно някое копче не работи или километража отчита когато си иска или пък някой прозорец не иска да се затваря :mhihi: В смисъл човек не трябва да се вживява с такава кола караш, стягаш колкото да върви и да не те остави на пътя и това е. Иначе специално пежо 206 освен че ми е супер грозна е и една от най-неудобните коли в които съм се качвал ,но щом няма да я караш ти няма от какво да се притесняваш :mhihi: Ако избора е само между нея и c3 бих взел ситроена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от TNT » 30 Авг 2018, 17:17

Като разправяте евтино и за 1000лв нова... се сетих как преди 7 години (а тогава бяха по-новички) и една близка приятелка имаше за първа кола. Най-малкия бензин. 1,0 или 1,1... нещо такова. За 8-9 месеца 4000лв по ремонти и го оставиха на дядото на село, да ходи до магазина. Бах тая евтина поддръжка :mhihi: То наистина са евтини частите, но просто не спира да се чупи :wave: После си взе Хонда Джаз и забрави всякакви сервизи.

По моите наблюдения, дори Алфа 147 са по-здрави. А е и къде къде по-добра кола.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от vixx » 30 Авг 2018, 23:58

Лична 206 не съм имал, но карах временно една служебка. Смело мога да твърдя ,че измежду почти всичко в тоя клас от тези години това Пежо е най-неприятното за употреба и без да искам никого да разсърдя, колата е абсолютен кенеф който освен за стигане от точка А до точка Б, не става за нищо друго. Въпросната беше дизелова и мотора беше много здрав, но просто всичко друго, вкл.интериора, беше направено отвратително евтино. Не е имало нито един момент в който по тая кола всичко да работи нормално, а беше пазена като цяло. Като колегата отворил темата и аз се оказах в позиция в която жена ми един ден преди 5 години ми каза,че иска 206 защото на това е карала курсовете и й е мечта, и еди коя си приятелка имала и била много доволна. Аз директно й забраних, понеже знам кой ще трябва да виси по сервизите и да хвърля пари в нищото, и в последствие взехме една фейслифтова А-класа, която няма нищо общо с това Пежо нито като возия, нито като качество на изработка (за разлика от тези преди фейса, дето и те са същия кенеф като Пежото).

И досега си я търкаляме ама вече основно аз я карам, че жената е с нова служебна. Готов да я продам, затова ако мамите в оня форум получат просветление (или започнат сами да си поддържат колите) пиши ми да качиме жена ти да покара А-класата. На мойта веднага й мина мерака за Пежо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от Venko » 31 Авг 2018, 18:28

Едно Пежо съм имал и го бех облепил с по 100 евро за ремонти.
Ебати колата пробита, сериозно. Двигателя беше 1.9 нафта - железен!!! Всичко друго пълна леш. Побеле ми главата и го изфърлих. Ебем ти турсиони, лагери, полуоски, нафтова помпа..... ебем ти све на свето.
Да не съм чул повече Пежо.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 442
Регистриран на: 8.07.2009
Местоположение: Италия
Пол: Мъж
Кара: E53 4.8, X6 2008 и X5 2011 5.0i
Мечтае да кара: новата М X5 ...
Детайли за колата: всичките са манияяяяяяяя....

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от vlado6669 » 31 Авг 2018, 19:35

Нищо лошо за Пежата, имах преди 7 години 307 1,6 бензин автоматик и сега си държа в България едно същото, широко и удобно аз съм 194 см., евтин данък и поддръжка. Частите са без пари, 4 ри степенен автоматик и не е много икономичен, но за мен и съпругата ми автоматика е задължителен :D . Добра возия за годините и парите, супер климатик, малко проблеми с КОМ а (решава се лесно и не е толкова скъпо в определени сервизи.... за теа пари има е 60 :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от barty » 31 Авг 2018, 19:38

Работата е 50:50 :mhihi: много доволни и много не доволни. Явно е на късмет, зависи коя смяна е сглобявала.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от cod-cdbp » 31 Авг 2018, 20:44

Понеже полека лека темата отива към края си, та да се включа и АЗ с малко спам: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от Jordana » 31 Авг 2018, 22:12

Е какво пък , танцът на шамана си е част от работата със сложна и претенциозна техника :mhihi:
https://coub.com/view/1auxvg
Последна промяна Jordana на 01 Сеп 2018, 7:40, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Сеп 2018, 7:32

За 206...женска кола, сериозно? Искаш да кажеш момичешка. Защото една жена С ДЕЦА не знам какво може да ползва на тая сапунерка. Случайно баща ми взе на жена ми едно 306 КОМБИ от Германия, беше за ремонт на главата, но без пари и бая запазено. 1.6 90 коня, ката се на чист бензин, гори 6-7-8, побира всичко в бахажника, скутерите на децата дори забравя да ги сваля, все там си стоят, върви си, не се чупи, но не прави много км.
Моят съвет е комби, после ще го оцените и най-вече тя без значение сапунерката ли ще вземете или комбито.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от kikko » 01 Сеп 2018, 12:35

Пежа съм имал няколко,влючително и 206. Нищо лошо не мога да кажа нито за марката,нито за модела 206. Евтина за купуване и поддръжка кола. Возят добре, в сравнение със конкурентните им марки,моторчетата им са пъргави и икономични.Появяват се разни проблемчета,но се оправят евтино и с времето сервизите им се поизучиха не сме 2000г.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от Jordana » 01 Сеп 2018, 15:33

Обгрижването на тоя френския лъФ не вярвам да излиза повече от обгрижването на британче ... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от Моджо » 02 Сеп 2018, 17:21

Нищо му нема на пИжото. Само е тясно отзад. То си е малко де. Ако ще се возят деца и багаж-забрави.
Водиш го на чичо доктор и си го караш.
То ако бех слушал какво се пише по форумите и кво е страшно да имаш е46, как се трошело, как е скъпо , как не знам ко си немаш да го имам вече 9 години.
Стига да не е пълен гроб си е екстра.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от jordanov » 02 Сеп 2018, 17:50

Карам фиеста с този мотор 2 години и около 30к км. Изкупих я от лизинг от мотопфое на 130хил. Впечатлен съм от здравината на мотора и разхода. Всичко е изключително евтино - досега съм сменял само ангренажния комплект при закупуването, свещи и масла и филтри и една биалета(800лв). Повече от 6.5 разход не ми е давала градско с климатик и това е когато се кара на умирачка :) . Лятото си изправен пред сериозен избор - или избираш да ти е хладно или да се движиш по-бързо :lol: Пътувам доста извънградско с нея и по магистралите си опъвам и подпирам десния крак. Тя колицата си може с 10 км над разрешеното по магистралите, когато няма спускане или изкачване. 4200 оборота 150 км/ч... всъщност затова казвам, че ме впечатлява със здравината си. Карам я с кастрол едж 5/30 и й купувам всичко най-скъпо и хубаво, когато дойде време за поддръжка... и пак е евтино!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 19.03.2008

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от boris_dy » 04 Сеп 2018, 7:21

Тя и моята като каза, че искала кола...
Викам и:
- Каква кола искаш ?
Тя:
- Не знам...да не била скъпа, да не харчела много, малка да не била, стара да не била....и т.н. :kuku: и само да НЕ е БМВ!
И като я видях, че взе да се заглежда по някви мини купъри.... Айде честита ти 320-ка автомат!
Помрънка по дефоулт ден-два ама ся ако я питаш ще ти каже с половин уста, че не е карала по-хубава кола и тая си я харесва!
Иначе 206 и 307 сме имали служебни и двете и по-добре 307! Всичко и е по-добре и имаше 5.7 л среден разход с 1.6 дизел 109 к.с. мотора.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Френски Лъ"Ф"

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Сеп 2018, 20:05

Ето го истинският Френски лъв:
Продава се таксито от "Такси 2"

https://fakti.bg/avto/327374-prodava-se ... ot-taksi-2
За мен тая цена е прекалено ниска, 8-10 хил. евро. На Пол Уокър колата от първата част на Бързи и яростни се даде за някаква колосална 6 цифрена сума. А си беше съвсем стандартна, без някакви силови модификации. Разбира се оная има далеч повече вид и стойност от тази, но чак такава разлика...
Като не може да се регистрира не пречи да си я караш в частен имот. :mhihi: Но стойността и ще е в разни показвания.
Хора търсещи бизнес планове, ето ви веднага един. Пускате я за снимки по 200лв. (само да могат да се снимат, фотографа от тях)и ще избиете рибата. Поне докато фейсбуците в България не се напълнят със събрани усти пред тая кола. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook