Рецепти за зимнина

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Рецепти за зимнина

Мнение от hell's angel » 22 Сеп 2018, 9:21

Чейте да си кажа и аз за лютеницата :mhihi:

Червени чушки, половината от количеството на чушките - домати, моркови - половината на доматите и патладжани - половината от морковите и няколко ябълки. Чушките - ясно к'во се правят, доматите се редуцират на пюре, морковите се сваряват, а патладжаните като чушките. Всичкото в месомелачката барабар с ябълките и в голям съд. Сол и захар на вкус. Варите или печете във фурната, докато ви харесва на цвят и консистенция. После запържвате, с препържено с една филийка олио. Газ за една 20-ка в бурканите и - т'ва е. :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Рецепти за зимнина

Мнение от randity » 22 Сеп 2018, 12:32

Пък ако ще и на жълтото паве да живея. Изображение

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Рецепти за зимнина

Мнение от BMW_POWER » 29 Сеп 2019, 2:27

Изображение

И тепърва ще се слага зеле, вино и туршия ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Рецепти за зимнина

Мнение от Borymeckata » 29 Сеп 2019, 19:43

Ама виното към "зимнината" ли ще го броим? Ако е така - и ние този уикенд обрахме асмите, смляхме гроздето в бидона и... го натиснахме на пиене. След всички "безалкохолни" и "натурални сокове" прясната гроздова шира толкова ни хареса, че... може и да не дочака ферментацията... :bchug: :bchug:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Рецепти за зимнина

Мнение от ildivvy » 30 Сеп 2019, 11:05

Тази година гроздето ни не стана и затова купих на баща ми 270кг от хора. След това продадох 17кг от пчелния мед и 'избих' голяма част от парите :D ... (имам още,ако някой търси)...Всяка зима слагаме кисело зеле и си правим трушия от класическата - зеле,карфиол,чушки,домати,краставички и т.н. Вече не печем лютеница или чушки,освен камби за салата и гарнитура.Все по-рядко варим и домати, но какво да се прави...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Рецепти за зимнина

Мнение от Borymeckata » 14 Ное 2019, 10:11

Сложил съм зелето и полагам грижи за него:

Изображение

В кухнята на масата ми е най-удобно да го обслужвам. Няма никаква неприятна миризма. Понеже ми харесва как тече в кофата, го преточвам по 8 - 10 пъти на ден. Освен зеле, в бидона съм сложил обелено червено цвекло (за цвят, пък и става вкусно) и няколко парчета ябълка. Мерих солта прецизно, но нещо сокът ми изглежда доста солен... Не знам дали ще се промени това с времето - примерно зелето и цвеклото да поемат от солта... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Рецепти за зимнина

Мнение от kiko » 14 Ное 2019, 17:06

BMW_POWER написа:Изображение

И тепърва ще се слага зеле, вино и туршия ;)

Тва ако ти го видят комшийте,ще те обвяват за препър N1 :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Рецепти за зимнина

Мнение от BMW_POWER » 17 Ное 2019, 18:12

Аз и затова съм се обградил с камери. Да не ми откраднат зимнината ;)
Дайте някоя добра рецепта за сурова тършия. Миналата година нещо не ми се получи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Рецепти за зимнина

Мнение от steeN » 07 Дек 2019, 23:41

Ми рецептата, която аз ползвам е проста. Карфиол, краставички, моркови, чушки.... квото ти е насърце + класическите копър и магданоз, може и хрян. 35 грама морска сол на 1 л вода съм си записал.
Там в Канада може и да нямате лактобактериите, затова може си купиш някакви стартерни култури (starter culture)... едни прахчета.

Borymeckata написа:После опържените зеленчуци се слагаха в голям буркан за туршия (с широко гърло - да бръкнеш с ръка в него) и се заливаха с маринатата. Бурканът само се покриваше с нещо и това е - без стерилизация, варене, аспирини и друга консервация. Не знам как се запазваше цяла зима това, може би марината да е била над всичко останало или пък да се е наливало олио в гърлото на буркана - нямам представа... :dunno: :dunno:


По принцип където има рецепта с олио винаги има нужда от стерилизация. Ако ползваш зехтин няма, защото е ествествен консервант.
Иначе това с патладжаните много го обичам и аз.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Рецепти за зимнина

Мнение от Borymeckata » 09 Дек 2019, 14:47

steeN написа:Иначе това с патладжаните много го обичам и аз.

Е като го обичаш - дай рецептата де! Че и тази есен пропуснахме готината туршия... :banghead: :banghead:

Като сме на темата за зимнината - да се похваля. Ето го реакторът:
Изображение

А това е продукцията, само че не ядрен разпад, а на ферментация:
Изображение

Аз от вино НИЩО не разбирам. За мен виното е два вида - което мога да пия и всичко останало. По принцип домашното винаги ми е гадно - кисело, смърди на бъчва и изобщо... Ама тази година нещо се уцели и за пръв път пия домашно вино! Много мек и приятен вкус, сякаш е отлежавало с години, а не е съвсем младо. Няма го тоя остър, резлив вкус, който не харесвам в домашното. И на аромат е добре, направо съм учуден... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Рецепти за зимнина

Мнение от dankata » 09 Дек 2019, 16:09

Много ти празни рафтовете. Добре, че е бизнеса със сланината та да не те мислим :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Рецепти за зимнина

Мнение от steeN » 09 Дек 2019, 18:33

Borymeckata написа:Е като го обичаш - дай рецептата де! Че и тази есен пропуснахме готината туршия... :banghead: :banghead:


Ще питам специално... такова аз не съм правил. Аз съм по ферментацията :D
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Рецепти за зимнина

Мнение от Borymeckata » 10 Дек 2019, 8:49

dankata написа:Много ти празни рафтовете. Добре, че е бизнеса със сланината та да не те мислим :D

Бизнесът нещо умря покрай тази свинска... чума ли, грип ли беше... :dunno: :dunno:

Това с бидона е помещение в селската ни къща. Всичко "пълно" съм закарал в града, останали са само празните буркани.
Excellent! Steven is my name!

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook