Качествен реглаж в София

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Dextuar » 26 Авг 2018, 19:35

Положението в момента е такова. Вибрациите изчезнаха, явно колегите са били прави, че е трябвало да покарам гумите да "слегнат" един вид.



Прави ми впечатление, че скоростта почти не оказва влияние колко бързо колата сменя лентата при пуснат волан :dunno:
Утре смятам да разменя предна дясна с предна лява. Ако обаче колата продължи да дърпа на дясно, това значи ли, че трябва да търся проблема в реглажа? Забравих да спомена, че при пътите, в които настройвахме волана, колата не е закачана на стенд повторно.

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от motor » 26 Авг 2018, 20:12

при реглаж някой спазва ли предписанията на производителя?
3х68кг + 21кг + пълен резервоар + пълно казанче за стъклоумивателя?
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от cerberus » 27 Авг 2018, 2:52

motor написа:при реглаж някой спазва ли предписанията на производителя?
3х68кг + 21кг + пълен резервоар + пълно казанче за стъклоумивателя?


Точно това следя да видя и аз. Че последния път трябваше почти да се сбия с майстора, за да сложи тежестите...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Dextuar » 27 Авг 2018, 7:14

cerberus написа:
motor написа:при реглаж някой спазва ли предписанията на производителя?
3х68кг + 21кг + пълен резервоар + пълно казанче за стъклоумивателя?


Точно това следя да видя и аз. Че последния път трябваше почти да се сбия с майстора, за да сложи тежестите...
При мен не слагаха никакви тежести :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Dextuar » 27 Авг 2018, 14:34

Завъртях предните гуми и тегленето се премести от дясно на ляво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Knoxville_ » 27 Авг 2018, 14:38

Предлагам ти да преименуваш темата на "Качествен гумаджия в София" :ok: :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от FaceOff » 27 Авг 2018, 16:36

В случая може да минеш през гумаджийницата за която говорихме, може и гума да е дефектна, или пък нещо с изправянето на джантите.. Сигурно и другаде има "лазерен баланс" , потърси в гугъл

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Dextuar » 27 Авг 2018, 16:54

FaceOff написа:В случая може да минеш през гумаджийницата за която говорихме, може и гума да е дефектна, или пък нещо с изправянето на джантите.. Сигурно и другаде има "лазерен баланс" , потърси в гугъл

Отидох отново в Автогуми, там имат същата лазерна машина, която дори мери отклонението спрямо пътя. Показа 120NM отклонение в дясно :shock: Диагнозата беше, че било от крива джанта, която не можело да се изправи повече и да сме я слагали задна и нямало да има проблем. Помолихме гумаджията да свали гумата от джантата и да врътне само джантата на супер дупер модерната машина да видим аджеба колко пък е крива тая джанта. Е, проблемът не е в джантата. След слагане гумата наново и игра с машината, накрая показа 25NM отклонение. В крайна сметка върнахме гумата на първоначалното й място и дърпането на дясно си остана :ok: Но поне мога да върна гумата по рекламация, оттам те да я пратят до Дънлоп за тест и каквото сабя покаже :roll: Още обмислям дали да го правя това, когато сложа зимните след 2 месеца или просто да я мятам задна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от host » 27 Авг 2018, 16:58

връщай я за рекламация ;) въобще няма причина "да я сложим задна"

ти не си купил "предни" и "задни" гуми ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от FaceOff » 27 Авг 2018, 17:12

Не знаех, че и в автогуми са взели такава машина. Значи поне си открил проблема - дефектна гума, което за съжаление ми казаха, че е чест проблем дори повече при по-скъпите гуми. Не виждам защо изобщо се колебаеш дали да я върнеш за рекламация?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Dextuar » 27 Авг 2018, 19:04

FaceOff написа:Не знаех, че и в автогуми са взели такава машина. Значи поне си открил проблема - дефектна гума, което за съжаление ми казаха, че е чест проблем дори повече при по-скъпите гуми. Не виждам защо изобщо се колебаеш дали да я върнеш за рекламация?

Да ти кажа, единственото нещо, което ме възпрепятства още утре да го направя, е, че документите за новите гуми са в момента в Армеец. Аз имам копие разбира се, но не се знае дали ще го признаят. А и в момента така и не ми стана ясно разноските по рекламацията дали ги поемам аз, понеже днес за теста на гумите си платих нов баланс на предните гуми, който уж ще ми се върне, ако от Дънлоп приемат рекламацията. Няма да се очудя накрая да съм чакал 1 месец, онези да кажат гумата е перфектна и да трябва да плащам и логистиката :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Don_Diego » 27 Авг 2018, 19:36

Бъди сигурен, че тая гума няма да стигне до завод на Дънлоп за тест :mhihi:
Гаранцията трябва да я покрие вносителя на гумата - в твоя случай, гумата е купена от Автогуми, които най-вероятно са я взели от Диана. Блажени са вярващите да си мислят, че Автогуми предлагат алтернативен внос на всички марки/модели/размери гуми, каквото е с кратък срок на доставка е от Диана :bchug: . В диана имат същата машина, но дали ще сложат гумата на джанта специално за теста...едва ли :dunno: . Гони ги до дупка, но разправията е голяма и бавна, на финала ще се ядосваш, че не си я метнал задна или да купиш нова :banghead:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Качествен реглаж в София

Мнение от Dextuar » 27 Авг 2018, 20:25

Гумата е от склад в Германия, чаках я 9 дни да я доставят. Все пак я получих с “пресен” ДОТ 2317 :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от (bubsa) » 27 Авг 2018, 21:00

В момента и аз си патя от дърпане на дясно и то със 4бр нови Дънлопа :censored: Купих ги пролетта от маргел.
Много се учудих на реакцията на Мони от обеля като видя какви гуми съм купил,а е имало защо...Неговата машина "казва" коя гума на кое място да отиде на колата и още тогава ми каза,че може колата да дърпа едва забележимо на дясно.Така и стана,но не се усещаше почти до преди един месец.Сега като пусна волана си тръгва лекичко :banghead:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от host » 27 Авг 2018, 21:49

Колеги недей те така да не си търсите правата. Ползвайте всички опции, лоши ревюта, КЗП, адвокат и съд ако трябва.
Не може клиента за своя сметка да поема негативи от дефектна стока на продавача. Пиши директно на клиентския център на дънлоп ако имат такъв с приложена снимка от платежни документи и подробно описание какво и как е станало. Компаниите производители нямат интерес от такива панаири, каквито правят тук на местно ниво представителите.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook