Качествен реглаж в София

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Качествен реглаж в София

Мнение от Dextuar » 19 Авг 2018, 19:15

Здравейте колеги,

след като преди няколко седмици влязох в един кратер и се наложи да изправям джанти, сменям гуми и части по окачването, вчера си записах час в сервиз за реглаж, защото след подмяната на частите, а може би и от удара, волана ми се изкриви.

Нормално ли е да нямам проблеми по окачването /а и докато гледаха колата в сервиза нищо не споменаха/ и един от уж хвалените сервизи за реглаж да не може да ми настрои волана да сочи направо общо 7 пъти? :banghead: 3 пъти вчера и 4 пъти днес се връщам за донастройка, изгубих 4 часа общо да чакам да се изреждат хора пред мен и накрая пак кОр. Отделно на нови накрайници да твърдят, че не може да се развият и да трябва да се нагряват? А те трябва да се нагряват, защото това се заплаща допълнително :shock: :kuku:

А не е като да съм търсил тънканата, платих 50лв, което май е повече от средната цена за такава услуга :dunno:

Не знам, на мен ми е неудобно вече да се връщам във въпросния сервиз, сега е на 99% ок волана, но пак ме дразни, че не е баш по средата както съм свикнал да е.

Ако може да ми препоръчате къде да отида, където докато не оправят проблема, няма да спрат да се занимават с моята кола. Пък ако не могат, направо да си кажат, защото изгубих прекалено много време, за да съм недоволен в крайна сметка.

Търсят се актуални мнения, напълно е възможно да има подобни теми, но да са от преди години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Jordana » 19 Авг 2018, 20:12

Ако всичко долу по ходовата част е изпънато по геометрията а волана не се центрира вероятно става с демонтаж на волана от шлиците . Точно при твоя автомобил не знам дали е технически възможно но тоя номер съм го правил на друг и това си беше естественото решение на проблема . Възстановяване на старото положение долу на сходимоста на колелата не гаранитра винаги връщане на волана в старото положение на 100% , било заради удара или други причини , примерно от методиката на реглажа .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Dextuar » 19 Авг 2018, 20:16

Всяка година си правя реглаж, винаги е имало трудности да ми направят волана точно по средата, но най-много от 2-рия път успяват. И това досега с разбит лагер на тампоните на амортисьорите, от което волана си имаше стабилен луфт и майстора все успяваше да го центрира по средата на луфта, че да не ме дразни. За съжаление въпросният майстор е 2 седмици отпуск и трябваше да търся друг сервиз, който пак казвам много хора ми препоръчаха и трябва чак да си записваш предварителен час, за да те приемат. Яд ме е, че изгубих супер много време, а по ме е яд, че ми е неудобно пак да отида за поредната донастройка. Дано и на хората там да им става неудобно, като ме видят, ама едва ли...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от datchko » 19 Авг 2018, 20:29

В кв. Дружба има сервиз, от който бях доволен, когато карах е34-ката. С е61-цата не съм ходил, но ще ги посетя тези дни да видим.
Експрес мисля, че се казва

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от pinko_23 » 19 Авг 2018, 21:00

Аз ходих в сервиз 6+, доволен съм даже ти дават гаранция 6 месеца, и ако си правил някакви ремонти имаш 1 безплатен реглаж
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от FaceOff » 19 Авг 2018, 21:58

От личен опит, и от много познати, с които съм говорил, силно препоръчвам Стефан Пищронев, до тунела на Люлин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 340
Регистриран на: 17.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от zzvvmm » 19 Авг 2018, 22:59

FaceOff написа:От личен опит, и от много познати, с които съм говорил, силно препоръчвам Стефан Пищронев, до тунела на Люлин

Докато не отидеш с конкретни настройки, които искаш да ти направи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от FaceOff » 19 Авг 2018, 23:26

Не ми се вярва да не може да ти настрои било фабрични, било каквито искаш параметри..
Защо не споделиш повече, ще е интересно

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Dextuar » 20 Авг 2018, 6:19

Аз и едно друго нещо искам да попитам - няма как чисто нови накрайници на под година да са толкова клеясали, че да не могат да се развият и да трябва да се нагряват или аз се бъркам?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от pinko_23 » 20 Авг 2018, 6:40

FaceOff написа:От личен опит, и от много познати, с които съм говорил, силно препоръчвам Стефан Пищронев, до тунела на Люлин


Ходил съм при него и воланът беше на криво, не съм особенно доволен.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Centurione » 20 Авг 2018, 7:27

pinko_23 написа:Аз ходих в сервиз 6+, доволен съм даже ти дават гаранция 6 месеца, и ако си правил някакви ремонти имаш 1 безплатен реглаж


В 6+ ходих пред около година. Никога повече. Вдигнаха колата на стенд, майсторът я огледа за 2-3 минути и каза че накрайниците били прекалено ерозирали. Дори не знаеше че щангата е в коша на мотора. Удоволствието ми струваше 10 лв. В следващия най-близък реглаж, настроиха колата за 30 лв. без никакви проблеми.
Live forever or die trying

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Knoxville_ » 20 Авг 2018, 10:04

https://www.google.com/maps/@42.6555697 ... bfov%3D100

Аз вече 4-5 пъти карам тук две коли и досега не съм имал забележки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Bexim » 20 Авг 2018, 10:54

datchko написа:В кв. Дружба има сервиз,

по Илия Бешков на Т-образното със светофар преди ЛукОйл вдясно (посока Дару)
Преди борсата/релсите е вдясно сервиза.
Добри са!
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 6.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318is '97 M44B19
Мечтае да кара: Е30

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от Missing » 20 Авг 2018, 11:05

Мястото е дружба както и няколко човека вече казаха. Експрес 2 сервиз. :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Качествен реглаж в София

Мнение от BaDxBoY » 20 Авг 2018, 12:59

pinko_23 написа:
FaceOff написа:От личен опит, и от много познати, с които съм говорил, силно препоръчвам Стефан Пищронев, до тунела на Люлин


Ходил съм при него и воланът беше на криво, не съм особенно доволен.


Аз също препоръчвам тунела в Люлин.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook