Всичко за BBQ-то

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Venelin1111 » 06 Сеп 2019, 21:35

Свински гърди пълнени на барбекюто или на фурна ще е по -добре?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от hell's angel » 08 Сеп 2019, 0:19

На барбекюто разбира се, стига да можеш да го ползваш като фурна :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Venelin1111 » 08 Сеп 2019, 5:10

Вчера го опатках на фурна , не бях уверен , че ще се справя с барбекюто. Не е като да печеш кюфте... не съм задобрял толкова. Инче на барбекюто 100% щеше да е по-вкусно. Аз питах и за начин на приготовление щото бяха пълнени с гъби и ориз гърдите...


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от dan-dam » 08 Сеп 2019, 7:51

turieca написа:
dan-dam написа:
turieca написа:Диск от брана. От както го направих не е изстивал. И яйца и мекици сме пържили в него.
...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Колега имаше ли драма със затварянето на дупката в средата? Доколкото знам е малко сложно заваряването. Питам, понеже и аз съм приготвил един диск. Все не ми остава време за него за съжаление...

Оставих го на комшията и докато се прибера от работа беше го нагласил. Каза че не е видял зор.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk

:yes: благодаря, ще се захващам значи и аз да направя един :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Jordana » 08 Сеп 2019, 11:20

Venelin1111 написа:Вчера го опатках на фурна , не бях уверен , че ще се справя с барбекюто. Не е като да печеш кюфте... не съм задобрял толкова. Инче на барбекюто 100% щеше да е по-вкусно. Аз питах и за начин на приготовление щото бяха пълнени с гъби и ориз гърдите...


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Според мен гъбите и ориза трябва да са отделно , месото първо се запича на тиган с достатъчно мазнина за около 3-4 минути максимум . После се слага в плътно затворен съд или в тава завита с фолио . Добавя се вода според зависи и евентуално ситно нарязан лук или каротф или гъбите ..може и без тях само натюр . 40 минути поне му трябват във фурната , после месото се топи . Ориза му трябват не повече от 20 минути , и предпочитам отделно . Освен това обира водата когато е със месото и пречи на задушаването което е пиниза реално . Ако се прави отделно , ползвам класическото 1:3 ориз вода , завира се водата , слага се малко сол , малко зехтин , ориза и се затваря плътно на слаб огън 18 минути след което стои още 10 минуи без да се отваря .
Ако "просто " ще се пече месото на тава във фурна , по добре на скарата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Сондьора » 08 Сеп 2019, 12:25

Ребрата стават много хубави, нарязваш на парчета като за скара. Сваряват се за около 40мин в соев сос, дафинов лист, бахар черен пипер, мед...после на грил тиган (ако има възможност на барбекю) до загар. Сервираш поляти със барбекю сос.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Venelin1111 » 08 Сеп 2019, 12:27

Ребрата да , правех свински гърди пълнени


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от hell's angel » 08 Сеп 2019, 13:55

Гърди, цици, ребра. :mrgreen: Бъркаш си манджата в тавата, и си палиш горивата в единия край на барбекюто. Като се позагрее - меташ тавата в другия ъгъл и затваряш. На индиректна жега по нашенски. :ok: Затапваш го, колкото да ти крепи желаната температура и през час го дебнеш как е, и поливаш със соса. Плънката - кайма, лук, чоризо, бекон, гъби, каперси или маслини, кисели краставички, моцарела, кашкавал, варено яйце, една филия 'ляб или 3-4 дребни сухара и нЕкоя и друга печена чушка. Ориза, по-скоро, отделно го забъркай и им го бутни за гарнитура :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Venelin1111 » 08 Сеп 2019, 14:02

Благодаря ти , обяснението ще ми е от полза


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от DLVasilev » 18 Май 2020, 21:36

Забравихте я тая тема ей :mhihi:
Завъртя ми се в главата тия дни малко да оползотворя някой друг варел от керосин в гаража(тамън ги е поизчистил отвътре) :mhihi:
Имаме, какво имаме. Ми общо взето всичко - винкели, арматура 8-ца и 12-ка, варели, електрожен, шлайф и огнеупорни тухли.
Не знам само този отвор между камерите дали да не бъде по към средата или да са 3 отвора по-малки или може би два.
Изображение
Изображение
Ще го направя с 60 литровите, тъй като в 200 литровите мисля да си съхранявам горивото, пък и са прекалено големи.
Иначе не е нещо скъпо и сложно за изработка. Изискват се малко шлосерски умения и някаква мисъл. Мисля да го направя да може да се пече и в горната камера на директен огън. Ма тия подробности в процеса на работа ще ги доизясняваме. Все си мисля, че ще се получи ок.
Щото другия вариант е да отрежа комбито :mhihi:
Изображение
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от kiko » 18 Май 2020, 22:21

Като стана въпрос за ребра.
От вчера
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от hell's angel » 19 Май 2020, 5:57

DLVasilev написа:
Ще го направя с 60 литровите, тъй като в 200 литровите мисля да си съхранявам горивото, пък и са прекалено големи.
Иначе не е нещо скъпо и сложно за изработка. Изискват се малко шлосерски умения и някаква мисъл. Мисля да го направя да може да се пече и в горната камера на директен огън. Ма тия подробности в процеса на работа ще ги доизясняваме. Все си мисля, че ще се получи ок.


Ако няма да е стационарно си направи само едното и му предвиди един външен димогенератор, да му го прикачваш, когато ти дойде музата да опушваш нещо. Че иначе бая туч става за разнасяне... :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от K_Ilkov » 19 Май 2020, 10:29

kiko написа:Като стана въпрос за ребра.

:yes:

IMG_20200516_203842_resized_20200519_112808336.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от TNT » 19 Май 2020, 11:29

Имам въпрос. До 50-60лв, малко барбекю, каква да взема ? Ламаринено/тенекиено или чугунено ? Като размер в Кауфланд има и за 25лв такова, каквото ме устройва, но пък ми е много паянтово. Чугунените ми изглеждат доста по-стабилни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от DLVasilev » 19 Май 2020, 13:25

hell's angel написа:
DLVasilev написа:
Ще го направя с 60 литровите, тъй като в 200 литровите мисля да си съхранявам горивото, пък и са прекалено големи.
Иначе не е нещо скъпо и сложно за изработка. Изискват се малко шлосерски умения и някаква мисъл. Мисля да го направя да може да се пече и в горната камера на директен огън. Ма тия подробности в процеса на работа ще ги доизясняваме. Все си мисля, че ще се получи ок.


Ако няма да е стационарно си направи само едното и му предвиди един външен димогенератор, да му го прикачваш, когато ти дойде музата да опушваш нещо. Че иначе бая туч става за разнасяне... :mhihi:

Принципно си прав, въпреки, че 60 литровите не са нещо голямо. Обмислям го още, но пък не пречи да се опита ;)
Изображение
ATR-42/72

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook