Всичко за BBQ-то

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Stuttgy » 25 Май 2019, 10:08

hell's angel написа:
Stuttgy написа:Здравейте колеги!
Подготвям се за грил атака в неделя. Искам да направя шишчета от пилешки сърца,та искам идея за мариноване!Не съм правил до сега и подозирам,че ще ги направя сухи,има ли някакъв тънък момент при печенето?
Благодаря предварително!Обещавам да почерпя!!!

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk


Ако няма да ги вариш, сложи малко алкохол (уиски, водка или в краен случай бяло вино) в маринатата и поне 12 часа в хладилника. Сухи няма да станат, но ако ги препечеш стават жилави. Ако ядете, може и с някоя и друга трътка да ги поразредиш. Специално на скара, с патешките се получава много по-добре. :bchug:
Супер!Ето това ми беше важно, колко време да стоят в марината,тъй като е мускул,а не нормално месо!

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Jordana » 25 Май 2019, 11:05

Колкото повече толкова повече . Понякога съм оставял и 2-3 дена , само с алкохола гледайте де е чист . Имам пред вид да не е миризлив като джинове ракии червено вино и подобни защото оцветява месото виното а другото дава миризма на джибри . :mhihi: Както казва колегата , с водка е отлично . По принцип нормалното месо и то е мускулесто в някакаква степен . :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Stuttgy » 25 Май 2019, 12:54

Утре ще споделя дали са се получили нещата.Живи и здрави да сте,знаех си че ще ми съдействате!

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Borymeckata » 27 Май 2019, 13:53

Някъде четох (не се сещам къде... :dunno: :dunno: ), че месото много добре се мариновало, като го вакуумираш заедно със соса (маринатата) и съответните подправки.

А, сетих се къде съм го чел - в рекламата на вакуумиращата машина... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Stuttgy » 27 Май 2019, 14:03

Това с вакуума ще го пробвам също след време.
Да споделя за резултата:
600 грама пилешки сърца-цепя ги,чистя кръвта,реже се бялата част с артериите.Мариновах ги с около 250-300гр уиски за 16 часа.Нанизах ги на шишчета с моркови и поливам соев сос докато ги пека.Нямам думи,станаха огън.

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Jordana » 27 Май 2019, 15:22

Аз като ги пусна в маринатата ги завивам плътно с домакинско фолио да няма контакт с въздуха . Нямам вакуумираща машина и импровизирам . Маринатата примерно за 1кг месо около 100гр алкохол концентрат , сол , черен пипер подправки на вкус в общи линии . Може да се експериментира и с такива като босилек розмарин чимен куркума кимион чубрица и изобщо подправки за месо каквото има под ръка или каквито ви се харесват . 20-30грама зехтин и малко вода колкото да не е на сухо месото . Ако смятате да го държите повече от няколко часа водичката е силно препоръчителна иначе почва да съхне . 1 ден е нормално да постоят , но и след 4-5 часа вече са почти готови . Тънкоста с такова овкусяване е всяка една пържола да се натрие хубаво със сместа на ръка от двете страни . Не да се бухне отгоре всичко и да се разбърка по бързата процедура .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Exclusive89 » 07 Юни 2019, 15:28

Jordana написа:Аз като ги пусна в маринатата ги завивам плътно с домакинско фолио да няма контакт с въздуха . Нямам вакуумираща машина и импровизирам . Маринатата примерно за 1кг месо около 100гр алкохол концентрат , сол , черен пипер подправки на вкус в общи линии . Може да се експериментира и с такива като босилек розмарин чимен куркума кимион чубрица и изобщо подправки за месо каквото има под ръка или каквито ви се харесват . 20-30грама зехтин и малко вода колкото да не е на сухо месото .

Купих бонфиле стек ирландЦки, маринов ги така, както си описал. Утре ще видя какво ще се получи :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от madafaka_donkele » 07 Юни 2019, 15:37

Взех малко е такива малки агнешки пържолоподобни :mhihi:

Изображение

Искам да ги метна на ел. скаричка, обаче да останат сочни, да падат месцето само от кокалчето и да не станат гума, да ги дъвча 2 часа :mhihi: Дайте някакви идеи как да стане :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от hell's angel » 07 Юни 2019, 16:13

Баш така на скарата няма да станат :mrgreen: Според мен, подправки не им трябват, те си носят достатъчно вкус и аромат :mhihi: Мазни ги с малко зехтин или масло и ги метай на по слаба скара, докато почти се стопи цялата мазнината и соли след печенето. Остави ги да починат 5-10 минути, под капак, преди да ги нападате.
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Exclusive89 » 07 Юни 2019, 19:15

hell's angel написа:соли след печенето.

Точно така, винаги след печенето соля и аз. Може да ги напръскаш и с оцет, когато ги печеш и от двете страни, за да станат по-сочни. И не се притеснявай няма да замиришат на оцет. :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Superexstatic » 07 Юни 2019, 21:48

Много добре сте се ориентирали за соленето. Никога не слагайте сол, когато правите маринатата, защота това изсушава месото. Аз лично осолявам като вече мръвките са на скарата, за да се разтопи и проникне хубаво
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от streetz » 08 Юни 2019, 7:14

Тия агнешки котлетчета бих ги запечатал първо в тигана за съвсем кратко и после на скарата.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 26.04.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 520d M Pack
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: Черна 5-ца комби с черен комфортен салон, алуминиеви лайсни в интериора, дигитално табло, профи нави, harmann kardon, новия двигател 191 к.с, задно, автоматик, 06.2016 г. първа регистрация

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от slav_ivanovm3 » 29 Юли 2019, 10:35

Здравейте колеги,
най-накрая попаднах в тема, по-която мога да изкажа мнение :)
Имам газово барбекю на една немска марка http://www.enders-outdoor.com . Ползвам го от 3-4 години и съм много доволен, най-вече от скоростта и удобството на печене, аз лично не мога да усетя разлика във вкуса при приготвяне на газ и на въглища.
viber_image_2019-07-29_11-04-56.jpg
viber_image_2019-07-29_11-11-19.jpg

Задължително ако взимате такова барбекю трябва да е с чугунени скари или плочи, моето на 1/2 е скара от чугун, а другата 1/2 е оребрена плоча. Ето такова нещо:
viber_image_2019-07-29_11-12-04.jpg

От както го имам ям предимно скара, готвя почти всеки ден на него, дори и зимата мятам скиорското яке и печа на -10 градуса :) лесно се ползва, жена ми си го пали и си пече сама, което с барбекю на въглища няма как да стане.
Единствено от студ, сняг и слънце има външни забележки, трябваше да му купя и калъф, но това да му е. Поздрави
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Всичко за BBQ-то

Мнение от Venelin1111 » 10 Авг 2019, 19:27

Това не е провокация , но как Ви звучи?

Да не ядем месо за да спасим планетата.. Нещо от жегата ли е... ма не съм съгласен с това. Има други по-полезни начина да спасим Земята.



Инфо:
https://m.24chasa.bg/novini/article/7599363


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Всичко за BBQ-то

Мнение от Jordana » 10 Авг 2019, 19:31

Звучи като да има повече места в ресторанта от капацитета на кухнята . Лошото е че в това кътче на вселената няма други заведения в които може да хапнеш нормална храна като бял човек :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook